Дайте информация за ваканциите през 2012/2013 г.

  • 8 722
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 296
Дали някой вече е намерил информация кога ще са ваканциите и неучебните дни през новата учебна година newsm78 Вярно, че е малко раничко, но точно сега са най-изгодните самолетни билети за зимни,пролетни и всякакви други почивчици Grinning

# 1
  • Мнения: 443
Адимер,няма още заповед на министъра за новите ваканции,както и за това кога ще започне учебната година.Вероятно чак края на август,септември ще се натуткат да ги обявят. Като че ли е толкова сложно нещо да се види календара. И аз много се интересувам,ако разбера нещо ще пиша.

# 2
  • Мнения: 11 870
И аз като Пипи дългото чорапче- "искам да отида на училище, за да мога да имам ваканция"-цитирам по памет героинята. Laughing

Планираме отпуски, както и евентуалното им отлагане твърде рано, мисля да ползвам и неплатени отпуски, затова и аз се интересувам, ако се знае по-рано от началото на учебната година.

# 3
  • Мнения: 296
Немското училище отново е първенец (в информацията) Peace Ето на този сайт http://www.ds-sofia.bg/?cid=76&NewsId=216  вече е  дало информация за предстоящите ваканции, която макар и на немски език (по разбираеми причини), се разбира и от нас - неговорящите езика    bouquet

# 4
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Пролетната ваканция е изместена напред....

# 5
  • Мнения: 21 438
Немското училище отново е първенец (в информацията) Peace Ето на този сайт http://www.ds-sofia.bg/?cid=76&NewsId=216  вече е  дало информация за предстоящите ваканции, която макар и на немски език (по разбираеми причини), се разбира и от нас - неговорящите езика    bouquet
А дали техният училищен график, включително и ваканциите е като на останалите училища?
Гледам, че например учебната им година започва на 12 септември... Коледната им ваканция за настоящата учебна година също се разминава с тази, обявена от МОМН.
Да не говорим, че вече имат публикуван календар с ваканциите и почивните дни за учебната 2013/2014 година.  Mr. Green

http://www.ds-sofia.bg/files/custom/Schuljahresplan/ferien_13_14_end.pdf


Дали някой вече е намерил информация кога ще са ваканциите и неучебните дни през новата учебна година newsm78 Вярно, че е малко раничко, но точно сега са най-изгодните самолетни билети за зимни,пролетни и всякакви други почивчици Grinning

 Заповедта на министъра на образованието за учебната 2011/2012 година е с дата 3 септември 2011.  Едва ли сега ще е по-различно.

# 6
  • Мнения: 62
Мисля че учебната година ще започне на 17 септември (понеделник)

# 7
  • Мнения: 62
Пролетната ваканция е изместена напред....
Странно.....

# 8
  • Мнения: 2 898
Министърът издава заповед в началото на новата учебна година. Още е рано.

# 9
  • Мнения: 62
Министърът издава заповед в началото на новата учебна година. Още е рано.
Разбрах,че министърът вече бил обявил,че уч. година ще стартира от 17.09,но липсва документ!!!  Stop Thinking

# 10
  • Мнения: 169
15 септември е събота тази година и най-вероятно е да е на 17.
Още е рано за Заповед.

# 11
  • Мнения: 5 160
Засега само се срещат текстове, че учебници ще се дават на 17-ти;)

# 12
  • София
  • Мнения: 17 921
Ваканциите в немското училище  в София какво общо имат с тези в нашите училища? Въпросното училище не обучава по наши програми, не дава БГ диплома, съответно не следва ли и ваканциите в него да  не са подчинени  на заповед на МОМН?Съвпадения като дати е нормално да има с оглед на национални празници и официални  неработни дни за страната, но за другото - едва ли Peace Логично ми се струва ваканциите в него да са като тези в немската провинция, по чиято програма се обучават учениците.

Последна редакция: чт, 19 юли 2012, 20:58 от eine in Rente gegangene Nixe

# 13
  • Мнения: 2 898
Ваканциите в немското училище  в София какво общо имат с тези в нашите училища?

Със сигурност се различават. Не търсете под вола теле. По-рано от септември, нищо няма да е ясно. Всяка година е така.

# 14
  • София
  • Мнения: 17 921
Ваканциите в немското училище  в София какво общо имат с тези в нашите училища?

Със сигурност се различават. Не търсете под вола теле. По-рано от септември, нищо няма да е ясно. Всяка година е така.

Не разбрах репликата за търсенето на теле под вола дали за мен се отнася. Rolling Eyes Предполагам да, като се има предвид цитатът от мнението ми. Но аз не търся нищо, просто споделям, че ваканциите в Deutsche Sсhule не трябва да са ориентир за  ваканциите в нашите училища.Все пак хората говорят за организиране на почивки, за закупуване на самолетни билети и затова не е лошо да се знае, че има разминавания.

Ако пък не е към мен репликата, то следва да е отделена, за да е ясно. Peace

# 15
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Никой не може да намери информация, преди министърът да даде такава.

А за репликата кога ще се натуткат - не само вие имате планирани отпуски, и другите ги имат и си ги ползват.

# 16
  • Мнения: 11 870
Един принципен въпрос- дали винаги пролетната ваканция е свързана с Великден или започва на точно фиксирана дата.

# 17
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Моите наблюдения за пролетната ваканция са, че е от 01.04, но ако Великден е някъде наоколо маскимум до 5-7 дни, може да се измести, така че да хване и него, както беше тази година.

Сетих се как една колежка се караше на един ученик: Слушай какво, биологичният ми часовник ми дава, че трябва да съм във ваканция тия дни, така, че не ме дразни излишно". В началото на април ще да е било.

# 18
  • Мнения: 443
Пролетната ваканция до миналата година винаги започваше от първи април и нямаше връзка с Великден. Това недоразумение Игнатов я промени и направи плаваща в зависимост от датите на Великден и по този начин я съкрати драстично-беше само 4 работни дни.
Това,че и другите имат отпуски е така,но тези,които отговарят за ваканциите могат да погледнат календара и да ги определят. Няма да им отнеме много време. Все пак хората си правят някакви планове,ранни резервации и искат да са информирани.

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ваканциите никога, а и не трябва да се съобразяват с отпуските и резервациите на родителите. Те не са заради календара. Трябва да се разпределят както равномерно, така и да се изпълнят необходимия брой учебни дни, да са за отмора на учениците. Това, че някой решил да си прави резервация, е последната грижа на заетите в образованието. В момента все още се приключва, обобщава и анализира изминалата учебна година.

# 20
  • Мнения: 443
Родителитепросто искат да знаят,за да могат да се съобразят и да вземат решение за себе си. Не мисля,че е толкова трудно мързеливците от Рио и министерството да погледнат календара. Но понеже явно са доста ангажирани с глупости и безброй излишни справки,тази година бяха гледали календара за миналата при определянето на началото на втория срок. После започнаха едни смешни оправдания.

# 21
  • Мнения: 5 160
Още лято 2012 не е изтекло:)
Като започне сезон 2012/2013 ще обявят. А и по кодекс - до 31 декември служителите заявяват дни за отпуск за следващата календарна година. И аз не разбирам драмите.

# 22
  • Мнения: 443
Няма драма,но би билопо-добре родителите да са информирани. Никой обаче няма да си отмени отдавна направена резервация или планирана почивка само защото министъра е обявил някакви дни за учебни. Този направо изтрепа рибата с"дългите" си междинни ваканции от четири дни,два от които са събота и неделя.

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ще се информираш след месец и половина. Какво ще стане, ако почакаш един месец?

# 24
  • Мнения: 2 898
Ваканциите в немското училище  в София какво общо имат с тези в нашите училища?
Със сигурност се различават. Не търсете под вола теле. По-рано от септември, нищо няма да е ясно. Всяка година е така.
Не разбрах репликата за търсенето на теле под вола дали за мен се отнася. Rolling Eyes

Не е към теб. Съжалявам, че се е получило така.

Ваканциите никога, а и не трябва да се съобразяват с отпуските и резервациите на родителите. Те не са заради календара. Трябва да се разпределят както равномерно, така и да се изпълнят необходимия брой учебни дни, да са за отмора на учениците. Това, че някой решил да си прави резервация, е последната грижа на заетите в образованието. В момента все още се приключва, обобщава и анализира изминалата учебна година.

Абсолютно вярно!

Никой обаче няма да си отмени отдавна направена резервация или планирана почивка само защото министъра е обявил някакви дни за учебни.

Какво значи, че някакви си дни са обявени за учебни!? Ами през учебната година се учи. Това, че за някой ходенето на почивка е по-важно от училището, не ми се иска да коментирам.

# 25
  • Мнения: 169
Права си, Дъждовно време.

# 26
  • Мнения: 21 438
Никой обаче няма да си отмени отдавна направена резервация или планирана почивка само защото министъра е обявил някакви дни за учебни. Този направо изтрепа рибата с"дългите" си междинни ваканции от четири дни,два от които са събота и неделя.
Да бе, на 'къв се прави тоя? Някакъв си министър обявил някакви си дни за учебни!  Mr. Green
Когато дните, през които семейството е решило да почива съвпадат с учебни дни, няма проблем да се напише едно заявление до класния ръководител ( или директора) и детето да бъде освободено от учебни занятия.
За протокола - никак, ама никак не харесвам министъра на образованието и една от неговите заместнички, но в случая не бих могла да ги упрекна.  Peace

# 27
  • Мнения: 443
Аз може би съм се изразила неправилно,за което се извинявам. Имах предвид,че до миналата година ваканциите бяха фиксирани и родителите ги знаеха. Напоследък египтологът обръща всичко с главата надолу и щом го прави по мое скромно мнение е редно да ги оповести достатъчно рано..Не знам защо така се случва,че всеки следващ министър на образованието е по-зле и по-зле от предишния. Мислех,че Даниел Вълчев енай-голямата трагедия,но и този не му отстъпва. За заместничката му да не говорим-жалка картинка.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 2 437
От днешния брой на в.Труд

Пет ваканции ще имат учениците през новата 2012/2013 година - четири по време на редовните занятия и една през лятото. Това става ясно от проект на заповед на просветното министерство за новия учебен график. По традиция учебната година ще започва на 15 септември, въпреки множеството дискусии за изместването й от 1- октомври. Първата школска есенна ваканция ще зарадва учениците само месец  и половина след първия звънец. Децата ще ходят на училище от 15 септември до 1 ноември, след което ще бъдат разпуснати в четиридневна почивка заедно с уикенда и ще трябва да се върнат в класните стаи на 5 ноември. Втората ваканция е по Коледа – от 22 декември до 6 януари. Така покрай големите зимни празници

учениците ще разпускат общо 16 дни

Следващата миниваканция идва само след месец. Спрямо графика тридневната зимна почивка е насрочена от 23 до 25 февруари включително. Два от тези дни се падат събота и неделя. Така на практика просветното министерство отпуска само ден почивка през февруари. В студените месеци децата ще почиват с ден по-малко спрямо миналата година, когато зимната им ваканция беше четири дни. Пролетната ваканция е насрочена в края на март. За всички без абитуриентите тя настъпва на 29 март и приключва на 7 април. Зрелостниците пък ще почиват съвсем символично от 29 до 31 март. И през следващата учебна година матурите за абитуриентите и седмокласниците ще се провеждат в един ден. Просветното министерство

запазва дори и същите дати за съдбоносните изпити

На 21 май е изпитът след 7 клас и матурата по български език и литература. Само с ден промеждутък, на 23 май, изпитният маратон продължава с теста след седми клас по математика и втората задължителна матура по избор. От 9 до 14 май пък са насрочени изпитите за национално външно оценяване за четвъртокласниците. На 27, 28 и 29 май в графика са заложени изпитите за външно оценяване след 7 клас съответно по обществени науки, чужд език и природни науки. Матурите по желание абитуриентите могат да държат в периода от 27 май до 5 юни.

# 29
  • Мнения: 4
Току що чух по радиото, че учениците щели да имат пет ваканции, но без подробности защото докато се заслушам и........

# 30
  • Мнения: 5 160
Цитат
По традиция учебната година ще започва на 15 септември, въпреки множеството дискусии за изместването й от 1- октомври.
Не внимават, ей!


Като гледам са като миналогодишните;)

# 31
  • Мнения: 443
Само не разбирам защо събота и неделя се броят към ваканциите. Написаното,че ще има пет ваканции,а всъщност едната е от два дни,другата дори само един. Така човек като го чете ще си помисли,че децата имат големи ваканции,а то -нищо особено. Интересно министърът включва ли събота и неделя към отпуската си.

# 32
  • Мнения: 2 898
Пет ваканции ще имат учениците през новата 2012/2013 година - четири по време на редовните занятия и една през лятото. Това става ясно от проект на заповед на просветното министерство за новия учебен график.

Едва ли нещо съществено ще се промени, но имайте предвид, че все пак е проект.
ева17,  "традиция" в нашето образование е ваканциите да се броят заедно с всички почивни дни. Като слушаш - колко много, като сметнеш - доста малко...

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 3 352
Днес във ФБ някой от приятелите ми беше пуснал проект за ваканциите, дано да го открия

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 3 352
Това ми се мерна и на мен:
http://www.plovdivutre.bg/bulgaria/35770-chetiri_vakantsii_za_uc … j4_4dJcg.facebook

Виждам, че вече са ме изпреварили и на предната страница го има

# 35
  • Мнения: 1 127
Линкът не ми се отвори, но прочетох цитата на Manzhelka  от в-к "Труд". Peace

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 3 352
Да, видях, че нещо не е наред, но така или иначе информацията вече беше сложена на втора страница

# 37
  • Мнения: 169
Подадения линк не се отваря.

# 38
# 39
  • Мнения: 169
Благдаря, Дъждовно Време.

# 40
  • Мнения: 62
 Вчера дадоха репортаж по БТВ за ваканциите

# 41
  • Мнения: 62
А сутринта и по ББТ

# 42
  • Мнения: 533
 Това все пак съм събрала от разни места, но не е от официалния източник МОМН:roll:
График учебно време
І. Начало на учебната година – 17.09.2012 г.
ІІ. Първи учебен срок – 17.09.2012 г. – 05.02.2013 г.
ІІІ. Втори учебен срок: - 06.02.2013 г. – 31.05.2013 г. /2-4 клас/
ІV. Ваканции:
01.11.2012 г. – 04.11.2012 г. вкл.  – Есенна ваканция
22.12.2012 г.- 06.01.2013 г. вкл. – Коледна ваканция
23.02.2013 г.- 25.02.2013 г. вкл. – Зимна ваканция
29.03.2013 г.- 07.04.2013 г. вкл. – Пролетна ваканция
V. Неучебни дни:
22 септември – Ден на независимостта
1 ноември – Ден на народните будители
24, 25 и 26 декември – Рождество Христово
1 януари – Нова година
3 март – Национален празник на България
1 май – Международен ден на труда
3, 4, 5 и 6 май – Възкресение Христово
6 май – Ден на храбростта на българската армия
21.05.2013 г. – ДЗИ по БЕЛ и НВО в VІІ клас по БЕЛ            
23.05.2013 г. – Втори ДЗИ и НВО в VІІ клас по математика
24 и 25 май – Ден на българската просвета, славянската писменост и култура
От 9 до 14 май  са насрочени изпитите за национално външно оценяване за четвъртокласниците

Последна редакция: чт, 23 авг 2012, 17:38 от ina_ana

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 3 352
ina_ana, краят на учебната година, който си посочила, е за 2-4 клас.
5-8 клас - 15.06
9-12 клас - 30.06.
8 подготвителен е с 9-12 клас - 30.06

# 44
  • Мнения: 533
 Laughing забравих, че съм го писала за моите четвъртокласници Embarassed

# 45
  • Мнения: 14 394
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5105531
новини за предстоящата учебна година

Общи условия

Активация на акаунт