"ТАТЯНИН ДЕН" - руски сериал

  • 37 671
  • 337
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 095
Фен,  Rolling Eyes  кому е нужно всичко това?

Всички сме в интернет пространството, ако някой иска повече информация - ще я намери.

Разбирам, че твоя критерий за изкуство, игра на актьори, сценарии и прочие, се извисява над моя.

Но се чудя какво правиш тук?
Подминавай тези от "средното ниво" - сериалите като сценарий, актьорите като професионалисти и ние като техни зрители.

Дръж се като аристократ.
Не поглеждай към низшите.
Остави и недотам извисените да имат своята радост.


Честно ти казвам, много ме натъжи.

Последна редакция: сб, 30 юни 2012, 19:00 от kali_georgieva

# 16
  • Мнения: 15
Кали   bouquet Heart Eyes, моите поздравления, видях сутринта, че си направила тема за руските сериали, точно това липсва на този подфорум.

Познавам руското кино и театър на седемдесетте и осемдесетте, имах щастието да гледам в оригинал забележителни постановки и филмови премиери.
Не познавам съвременните им сериали, но както се казва където е текло пак тече, както руския балет, така и руското кино е запазена марка.  Hug

А на госпожата не й се връзвай, толкова разбира завалийката или това и са  наредили, това мисли, това пише.  ooooh! ooooh! ooooh!
Нека бъдем снизходителни и да и простим, днес е хубав ден за нашия подфорум, имаме си благодарение на теб  Heart Eyes  bouquet тема за руските сериали.  Hug

# 17
  • Мнения: 2 116
Здравейте, момичета!

Кали, поздравления и от мен за темата. Aз също мисля, че този подфорум само ще спечели, обогатявайки се с още една тема, при това за съвременен руски сериал.  newsm10

Сериала, който следя ще е във ваканция, така, че с удоволствие бих гледала нещо различно и хубаво. smile3521

Благодаря за възможността!  newsm51

Успех на темата!   bouquet

Спокойна съботна вечер!  Hug

# 18
  • Мнения: 1 095
Маргита,   Hug благодаря за подкрепата.

Аз затова се и "престраших" и направих темата, защото знам, че повечето сериали (тези които в момента вървят в Турция) ще спрат излъчване през лятото.

Сигурна съм, че сериалът ще ти хареса.

Постерът (с двете Татяни)  е много хубав, не съм го срещала в нет пространството.

# 19
  • Мнения: 0
Я виж ти! Дочакахме, значи.
Вярно е, езикова бариера липсва. За някои пък - съвсем.
Понеже и аз съм със спомени от руското кино от 70-те - 80-те, а тогава и нямаше сериали, някой би ли ми казал име на култов сериал от последните, да речем 20  години, който е дал отпечатък на тази индустрия в Русия? Съответно със също така известни и добри актьори? Не ми се ходи по търсачките да търся кастинг от този род.

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 2 153
Запис и от мен HugКали   bouquet,поздравеления и успех на новата ни тема Hug

# 21
  • Мнения: 510
Кали   bouquet

# 22
  • Мнения: 0
.... Понеже и аз съм със спомени от руското кино от 70-те - 80-те, а тогава и нямаше сериали, някой би ли ми казал име на култов сериал от последните, да речем 20  години, който е дал отпечатък на тази индустрия в Русия? Съответно със също така известни и добри актьори?....

Сериалите не бяха популярен жанр през съветския период на Русия. И не само там,но и в целия соц.лагер.Причините бяха разбираеми - не можеш да поднесеш нещо което не знаеш как ще се изтълкува от зрителя в края на действието му.Сериали като "Седемнайсет мига от пролетта" се снимаха като детско-юношески за да могат при евентуален провал да бъдат бързо скатани с обяснението,че аудиторията не е разбрала посланията на авторите и актьорите. Тук е БГ обаче имаме повече традиции от онова време - "На всеки километър", "На живот и смърт" бяха все с класово-партийна насоченост и се явяваха изключение от съветската тв-практика.

ПС :Поляците бяха направили един добър сериал :"Залог по-голям от живота" , а Източна Германия -"Невидимия прицел".Горе-долу това беше оскъдната практика....

# 23
  • Мнения: 1 095
Привет на всички!

Трезвомислеща  Hug

Аз също не се сещам за култови сериали от новото време с изключение на "Бригада".
Но честно казано не съм и гледала много.

# 24
  • Мнения: 15
Имаше много сериали съветски, но двусерийни.  newsm78

На  въпросите ми защо се правят  две серии и много малко да не кажа почти никак от три и повече,  

на порядъчен брой чаши  руска водка гарнирани с българска скара разбрах очевадното... в хонорара.

Дават се приоритетно пари за кино, а сериалите били телевизия, ако направиш две серии, ем си правиш кино ем си удвояваш хонорара.  hahaha hahaha hahaha

Това разбира се в миналите времена, сега нямам непосредствени наблюдения и впечатления,  само от пресата и нета.

Последна редакция: сб, 30 юни 2012, 22:00 от riminiii

# 25
  • Мнения: 0
ха ха ха, забрави Тримата танкисти и кучето.!!!!!
А онзи - Залог, по -голям от живота, беше с един готин артист, ама му забравих името.
Нещо нормално за човек, който е гледал този сериал навремето....  Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 11 887
За съветските сериали -"Угрюм река", "Тихият Дон",макар и  с малко серии, но са си пак сериали.

За "соц.сериалите"-Чехски на най-различна тематика от типа на "Жената зад щанда" и др.

Интересен ми е този препоръчван сериал, ще го гледам, предполагам, макар че повече от 200серии ще ми дойдат много.

От близкото минало препоръчвам сериала "Петербургски тайни", по едноименен литературен първоизточник.

# 27
  • Мнения: 1 095
За съветските сериали -"Угрюм река", "Тихият Дон",макар и  с малко серии, но са си пак сериали.

За "соц.сериалите"-Чехски на най-различна тематика от типа на "Жената зад щанда" и др.

Интересен ми е този препоръчван сериал, ще го гледам, предполагам, макар че повече от 200серии ще ми дойдат много.

От близкото минало препоръчвам сериала "Петербургски тайни", по едноименен литературен първоизточник.


 Hug Hug Hug

Те са по 45 минути серията. (за сравнение - турските сериали  са по 90 минути)

"Петербургски тайни" не го ли излъчваха и у нас?.
Сещам се и за друг започнат, но недовършен руски сериал по българска телевизия - "Бедната Настя".

# 28
  • Мнения: 14 486
Кали Hug пак  браво!
Абе питам се аз - злобата човешка/ и понеже държа на добрия тон все пак  няма да използвам  друга дума/ има ли почивен ден и час newsm78

 Късно вече, сама си отговарям -НЕ!


 И аз нямам нужда от превод и не е първият руски сериал който ще гледам   с удоволствие.
 Сега покрай вълненията с днешните фотоси от "Лош път" се отвлякох малко  от Кирилл ,но ще наваксам  Laughing
Лека нощ на всички!

# 29
  • Мнения: 1 095
  

  

  

  

  

Общи условия

Активация на акаунт