Сериозен спад в теглото на новородено. Помощ!

  • 5 581
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 245
Мили мами, имам една приятелка родилка в Майчин дом в София, която е много ратревожена. Бебока се родил нормално, 3 кг, но от раждането е спаднал 300 гр за 4 дни. Лекарите казват, че било много и искат утре да го сложат на системи.  Тя има кърма, не го дохранва с хумана, а и няма кой да и обърне внимание и да и даде съвет. Моля кажете ми някоя добра лекарка там, към която би могла да се обърне.
А също ако имате личен опит, на мен специално не ми се струва много, моя бебо спадна с 230 гр от раждането.

Последна редакция: вт, 24 яну 2006, 14:45 от OnkoPonko

# 1
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Пуснах ти лично съобщение.
ама защо ли никак не се учудвам вече на нищо - на мен поне ми е ясно как действа там системата и от година на година стават все по-нагли.

# 2
  • Мнения: 61
Imp Pak maichin dom!!!!
A zashto ne go dohranva s izkustveno mliako? Tia moje da ima karma, no da ne e pitatelna. Naistina 300 gr. e mnogo! Za jlost az nikogo ne poznavam tam.Uspeh!

# 3
  • Мнения: 196
Моето бебче спадна също с 300гр за 3 дни, но имаше по  -силна жълтеница. А от друга страна на едно момиче в стаята бебето спадна 400 гр и и казаха че няма нищо обезпокоително, щом с изследванията всичко е наред и бебето си хапва. То верно, че се беше родило 4800 де и незнам дали и по - големите килограми не оказват някакво значение за спада в теглото Embarassed

# 4
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: силвър
че се беше родило 4800 де



 Shocked  Shocked  Shocked лелеле-майко, бебе-великан. Shocked  Shocked

# 5
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: силвър
Моето бебче спадна също с 300гр за 3 дни, но имаше по  -силна жълтеница. А от друга страна на едно момиче в стаята бебето спадна 400 гр и и казаха че няма нищо обезпокоително, щом с изследванията всичко е наред и бебето си хапва. То верно, че се беше родило 4800 де и незнам дали и по - големите килограми не оказват някакво значение за спада в теглото Embarassed


Спадането не теглото е пропорционално. Моята дъщеря спадна с 260 гр., а се роди 3900 гр. Grinning

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: OnkoPonko
Мили мами, имам една приятелка родилка в Майчин дом в София, която е много ратревожена. Бебока се родил нормално, 3 кг, но от раждането е спаднал 300 гр за 4 дни. Лекарите казват, че било много и искат утре да го сложат на системи.  Тя има кърма, не го дохранва с хумана, а и няма кой да и обърне внимание и да и даде съвет. Моля кажете ми някоя добра лекарка там, към която би могла да се обърне /срещу заплащане  Confused , защото явно без да си платиш все те подритват, много добре знаете как е/ . Можете да ми пуснете лично съобщение или да ми пишете на мейл: mi_angelova@abv.bg
А също ако имате личен опит, на мен специално не ми се струва много, моя бебо спадна с 230 гр от раждането.


Нормално е да спадне до 10% от рожденното си тегло бебето--няма защо да се шашка твоята приятелка!
Виж,ако го сложат на системи е по-гаднооооо  Sad !

# 7
  • Мнения: 4 358
Теглото на Оги спадна с 300 грама за три дни, но той се роди 3950 гр., затова не съм се шашкала.

# 8
  • Мнения: 196
Цитат на: Liorena
Цитат на: силвър
че се беше родило 4800 де



 Shocked  Shocked  Shocked лелеле-майко, бебе-великан. Shocked  Shocked
Grinning  Grinning  Grinning  бе те и майката и таткото не лъжеха и двамата по около два метра Grinning

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
Както са написали, спадане на тегло до 10% е нормално. Повече вече е тревожно. Приятелката ти трябва да го храни много по-начесто (на час-час и половина), да дава и двете гърди и най-вече да го храни ии нощем, с пауза най-много от 4 часа. Нека не се тревожи, че не следва съветите за кърмене на 3 часа, докато детето не започне да наддава стабилно, трябва да яде начесто. Ако се наложи, ще дохранва - най-важно е здравето на бебето. Щом се приберат у дома, постепенно ще преминат изцяло на естествено хранене без добавка. Както неведнъж се е писало, няма нехранителна женска кърма! Това са бабини деветини, които мътят главите на младите майки, които без друго са подложени на стрес. Принтирай й някои статии от Форума за кърмене и захранване на бебето - от Библиотеката, те вероятно ще й помогнат. Нека си вземе и "Книга за кърменето" от Хана Лотроп - 4 лв, тя е много полезно четиво.
Успех!

# 10
  • Мнения: 2 807
Цитат на: силвър
Моето бебче спадна също с 300гр за 3 дни, но имаше по  -силна жълтеница. А от друга страна на едно момиче в стаята бебето спадна 400 гр и и казаха че няма нищо обезпокоително, щом с изследванията всичко е наред и бебето си хапва. То верно, че се беше родило 4800 де и незнам дали и по - големите килограми не оказват някакво значение за спада в теглото Embarassed


Нормално е да намали теглото с 1/3 до 1/4 от килограмите си в първите 3-4 дни от раждането. Обезпокоително е, ако след това теглото му вместо да започне да се покачва (дори и с 20 гр. на ден) продължава да спада. Но нека не се притеснява - все пак в Майчин дом са най-добрите неонатолози в страната!

# 11
  • Мнения: 2 641
Idi pri moita lekarka d-r Rusinova. Ima 25 godini staj kato pediatar. Tova e tel. 9443993 - do orlov most e

# 12
  • Мнения: 1 770
Моят бебо спадна с повече от 300 гр. Верно роди се 4.300 и спадна до 3.950 (май) до 3-тия ден, на 4-тия вече беше 4 кг и на 5-тия ни изписаха 4.060. Нещо такова, не съм много сигурна грамовете. Но със сигурност бяхме спаднали под 4-те кг и ни изписаха над 4-те, като качването стана за 1 ден - на 4-тия. Явно тогава е дошла повечко кърма.
Родих в Майчин Дом.
Мнението на Буу е много важно - нека да кърми на често, вкл. и нощем. Аз така правех. Щом се размърдаше бебо (през 1.30 - 2 часа) веднага го слагах на гърда.

# 13
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Моят син за 2,5 дни падна с 350 гр. Тогава ме изписаха от болницата и повече не съм го теглила до 20 -те дни,но съм сигурна че още е отслабнал тъй като до 6 ден нямах кърма,а не съм давала ад.мляко. Роди се 3700.
Щом има мляко , ще си наддаде бебо!

# 14
  • Мнения: 1 464
Ами моята бебка се роди 2600кг и спадна с200гр още в болницата ама сега -3 седмици по-късно вече има големи бузки,гушка и 4 гривни4ки .На 4 .10 сме на консултация и нямам търпение да видя резултата/бебка е много лакома/.Така че-спокойно всички бебета спадат след раждането,особено ако имат жълтеница и не са нужни никакви системи според мен.Е стига да си хапват де.

Общи условия

Активация на акаунт