Тестът Life in the UK

  • 2 479
  • 58
  •   1
Отговори
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Тъй като скоро ми предстои да направя такъв тест, започнах да се ровя в нета и да търся дали не мога да си закупя примерни тестове и да ги проигравам на компа. За съжаление не намерих такива, ако някой от вас е попадал на нещо подобно моля да ми даде инфо.
Но вижте какво намерих и се посмях на глас  Mr. Green Коментар за теста написан от кореняк Британец!

Life in the UK - I fail the Citizenship Test

The new test for those wishing to become British citizens has been introduced. You buy a 9.99 pounds book and take a 34 pounds computer-based test, which seems a little steep for something with just 24 questions. However,you can take it as many times as necessary, so centres will be falling over themselves to accept your cash. The BBC has some unofficial questions based on their reading of the book. I managed a sterling 50% (you need 75% to pass). One of the ones I got right was a guess. I wasn't sure what I should do to be British- basically, whether I should obey the laws, participate in a culture or be a part of a European democracy. I guessed the first, assuming that's what the politicians behind this would want me to say and, sadly, was right.

Somehow, I have managed to be a British citizen for decades without knowing how long you have to be married before you can get divorced (one year- I said six months), or that 18-year-olds got the vote in 1969, and I only learned that you can dial 112 instead of 999 for the emergency services a few months ago.

While the idea of bringing newcomers into British society is one I think is sound, the dreary, drab, death-by-comittee feel to all of this is off-putting to me. The government website talks about attending ESOL and citizenship classes, the mere thought of which makes me so glad to be several thousand miles away from those classrooms. The materials and curriculum they were destroying the subject with were depressing enough, but the thought of having to graft on their view of citizenhip is enough to give me sleepless nights, let alone the wading through manuals and PDFs full of soulless jargon and slightly dated business termnology, or, God forbid, the training sessions. They'd probably be better off doling out copies of RJ Unstead's children's history books, which are well-written, captivating and far more likely to make people engage with the culture and history of the UK.

Ето и примерният тест от сайта на ББС, пак направен с намигване  Wink

Последна редакция: пн, 16 яну 2006, 04:44 от м_е_р_и

# 1
  • Мнения: 1 363
M_е_р_и, този тест е такава глупост! С мъжа ми гледахме примерните тестове дадени в сайта на ББС. Има един, два теста с по- задна дата- от Май месец мисля че беше, освен тестовете с дата от Октомври (може да бъркам месеците)  Пусни сърч в сайта.

Теста всеки може да мине като назубри книжката (от 10 лири). Не е гаранция за владеене на езика, нито показва нивото на интегриране в обществото. НО правителството си прибират 60 лири от всеки един кандидат (отделно от лудите суми, които трябва да се платят за документите и обработката им).  #Shocked

Успех на изпита и да разказваш как е било след това.  newsm10

ПС. в един английски форум се обсъждаха примерните въпроси и хората правиха теста от любопитство. Ненужно е да спомнавам, че дори и учените англичани "прпаднаха". С мноооооооооооого малки изключения от 8 точки.

Последна редакция: пн, 16 яну 2006, 16:50 от miravmbd

# 2
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Направих 8 точки, а сега накъде?  Mr. Green Joy

# 3
  • Мнения: 1 959
А аз да не ви казвам на какъв тест попаднах единия от въпросите беше за национално англйско ястие е не е шепърдс пай ами е"Чикън тика масала"май няма защо да коментирам повече.Добре дошли в Индия

# 4
  • Мнения: 1 363
Aniji, спомняш ли си къде си го видяла този тест?  Grinning
Аз бих си помислила, че националното английско ястие е роуст бийф анд йоркшир пудинг или фиш анд чипс .Нооооо... Grinning

# 5
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Аз съм за фиш анд чипс, а мъж ми предполагам ще е за стейк  Mr. Green
Ами стана ми интересно за отзивите  Laughing Иначе мъж ми го пасна. Обаче аз като отворих книжката и  Shocked има история и политика. Винаги съм мразила тези дисциплини, а сега и на английски  Rolling Eyes
Между другото се сетих, една приятелка работи в магазин за бутикови дрехи. И веднъж отишъл един чичко с кредитната си карта и жената. И докато седял и чакал търпеливо половинката да приключи с пазара, попитал моята приятелка небрежно дали знае от къде произлизала думата POSH newsm78 Бил я чул, че много често я използвала  Wink Ха, сега да видим кой знае, питайте и британските половинки  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 1 363
хаха. ПОШ е съкратеното на
Port Out, Starboard Home,. Идва от времето когато Индия е била англииска колония.
Порт аут  е лявата страна на кораба, а стардборд е дясната. На отиване към Индия богатите пътували от ляво, на сянка. А на идване от Индия от дясно Laughing Laughing

# 7
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
хаха. ПОШ е съкратеното на
Port Out, Starboard Home,. Идва от времето когато Индия е била англииска колония.
Порт аут  е лявата страна на кораба, а стардборд е дясната. На отиване към Индия богатите пътували от ляво, на сянка. А на идване от Индия от дясно Laughing Laughing
Бре, уби ме!!! От къде си го научила Wink

# 8
  • Мнения: 1 959
Пуснах заглавието на темата в Гугъл и там намерих теста.Бяха дадени 4 отговора Шепъртс пай,чикън тика масала и още два дето не съм ги и чувала(нямаше фиш анд чипс или роуст със йоркширски пудинг).
 м_е_р_и  ти колко време след като взе постояната виза се явяваш на изпита.Аз взех моята виза миналата год. септември и ми казаха да се обадя тази год. септември да ми кажат мога ли да кандидатствам за англйски паспорт.

# 9
  • Мнения: 1 363
Meри, стана ми смешно понеже точно оня ден слушах коментар по радиото за думата ПОШ и как малцина знаят откъде произлиза Laughing Laughing

Аниджи, след три години живот в Англия, като семейна (понеже си омъжена за англичанин) имаш право да кандидатстваш за национализация.

# 10
  • Мнения: 1 959
Meри, стана ми смешно понеже точно оня ден слушах коментар по радиото за думата ПОШ и как малцина знаят откъде произлиза Laughing Laughing

Аниджи, след три години живот в Англия, като семейна (понеже си омъжена за англичанин) имаш право да кандидатстваш за национализация.
Значи живот и здраве тази година ще да е а ти от каде си купи книжката с тестовете

# 11
  • Мнения: 1 363
Meри, стана ми смешно понеже точно оня ден слушах коментар по радиото за думата ПОШ и как малцина знаят откъде произлиза Laughing Laughing

Аниджи, след три години живот в Англия, като семейна (понеже си омъжена за англичанин) имаш право да кандидатстваш за национализация.
Значи живот и здраве тази година ще да е а ти от каде си купи книжката с тестовете
Aniji, аз засега нямам намерение да се по- англичанчвам. Искам първо да проверя как стои ситуацията с ИЛР в стария ми паспорт. Ако мога да си пътувам така с двата паспорта - идеално. Ако ми се налага да плащам отново зада ми е ударят в новата въобще няма да се замислям де. Нямам желание да се занимавм с Хоум Офиса и цялата му процедура (паспортна), та не си го слагам на сърце (не ми е приоритет докато не ми се наложи) Tired

Последна редакция: пн, 16 яну 2006, 23:10 от miravmbd

# 12
  • Мнения: 1 959
То и аз ще си запазя българското гражданство не си го давам

# 13
  • Мнения: 177
Мери,не се притеснявай много за този тест.Не познавам някой който да не го е минал( а познавам доста хора които се явиха на него вкл.и аз).трябва да отговориш на 17 от 24 въпроса.просто  сядаш за 3-4 часа деня преди изпита и зазубряш матеряла.изпита е само върху 2,3 и четвърта глава.освен това доста от нещата вътре сигурно така или иначе ги знаеш от обща култура.

# 14
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Една позната която взе ИРЛ август месец и иска да кандидатства за паспорт следващата година, ми обясняваше, че само главата на семейството се явява на изпит и така ще вземе паспорт и на нея ThinkingТова нали не е вярно, всеки индивидуално трябва да се яви, до колкото знам?!

Общи условия

Активация на акаунт