Обезпокоителна ли е Т 35.6

  • 3 658
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
Нормално ли е бебе на 6 мес. да има Т 35.6. Няколко пъти вече се е случвало. измервам я вечер след като заспи, с два различни термометъра, понеже помислих че единия е развален.

# 1
  • Мнения: 4 358
Нормалната Т за моя син е 36,2 - 36,3.
Ако ниската Т на бебчо те притеснява, говори с педиатъра.

# 2
  • Мнения: 4 458
аз определено бих се притеснила. имай в предвид обаче, че докато спи детето потдържа по-ниска Т. Консултирай се с педиатър за всеки случай

# 3
  • Мнения: 7 831
Здравей, а къде мериш температурата? Аз я меря в дупето и вадя 0,5.

# 4
  • Мнения: 111
Под мишницата - с дигитален терм.

# 5
  • Мнения: 2 807
Цитат на: Виолета
Под мишницата - с дигитален терм.


И аз я меря така.

Ако това е температурата и се задържа над 37.0 - НЕ е нормално. Трябва обаче да я мериш в пълен покой - или след ставане от сън, или 15-на мин. след като е заспало. По-добре се консултирай с педиатър.

# 6
  • Мнения: 7 831
Цитат на: Виолета
Под мишницата - с дигитален терм.


От тези електронните, на мен също ми показват нереално ниска температура под мишницата. Премери я в дупето 15-20 мин след като детето се е събудило. Ако държиш да мериш под мишницата мери пак докато е будно детето и му дръж здраво стисната ръчичката.
Според мен този резултат е нереален  Grinning  Wink .

# 7
  • Мнения: 111
В будно състояние винаги е над 36. Може би като спи е по-ниска.Незнам

# 8
  • Мнения: 3 562
Ниска Т, нашата нормална е 37 и малко.
Най-добре е да се консултираш с вашият доктор, но едва ли ще има нещо.
Децата са различни Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 8 769
Точно с такъв си мерим температурата всички у дома. Моята е почти винаги 35.5, на съпруга ми 36, на детето-някъде къмто 36 и нещо. Сега обаче сме болни и температурката ни е значително по-висока.
Аз лично бих се обезпокоила от висока температура, но от ниска-може пък да се движи по-бавно кръвта, знам ли?

# 10
  • Мнения: 6 243
Зълва ми е на 30 години и поддържа такава температура от дете. Скъсаха я от изследвания, нищо й няма. Простой е ниска температурата. Ако детето е добре, енергично, с тонус и пр., аз не бих се притеснявала особено.

# 11
  • Мнения: 111
А за какво са правили изследвания? Какво сапредолагали?

# 12
  • София за сега
  • Мнения: 194
Цитат на: Виолета
А за какво са правили изследвания? Какво сапредолагали?

Вземи я премери в дупето както са ти казали,че според мен не притискаш хубаво ръчичката

# 13
  • Мнения: 111
В дупето и е 36,5. Няколко пъти вече и я меря. Явно е с по-ниска телесна температура. Но сметам да говоря и с друг педиатър за това.

# 14
  • Мнения: 6 243
Ами точно не знам, но свеки е здравен работник и има възможности да я изследва за всичко, което можеш да се сетиш. Мене ако питате, от проклетията е, ама тя не се лекува... Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт