Какво ще ме посъветвате??

  • 356
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 346
Здравйте , от около седмица беба започна да прави голяма нощна пауза и аз съм много доволна, но поради тази причина май ми намаля кърмата и вечер не и достига....искам да продължа да кърмя , но искам и да спя..  с какво да стимулирам образуването на кърма, с често кърмене не става...беба не иска...дайте друга идея
Благодаря

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Нощното хранене има точно тази функция за стимулиране на кърмата - който папа нощем,ще има мляко и през деня...
Единствения вариант,който се сещам да можеш хем да спиш по-дълго,хем да не остава чак толкова голяма пауза без кърмене,е да даваш в просъница на бебето,когато си лягаш ти (предполагам,не си лягаш веднага след като то заспи,а по-късничко).Или съответно ако то не ще да се събуди или да суче,да се изцедиш вечерта преди да си легнеш.Докато нещата се нагодят,можеш да даваш събраното от цеденето мляко(няма проблем просто да го оставиш в хладилника в чисто шише доследващата вечер),когато не достига привечер.Ако такава тактика не проработи за няколко дни (не забележиш увеличаване на кърмата),тогава ще трябва отново да обмислиш нещата със съня.

# 2
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
Необходими са 2-3 кърмения в интервала от 3 до 8 сутринта (времето, когато се образуват максималните концентрации пролактин) за да се увеличи млякото. А ако не искаш да будиш беба можеш да се изцедиш

Общи условия

Активация на акаунт