Въпрос за детските!

  • 592
  • 11
  •   1
Отговори
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Здравейте на всички.Имам едно въпросче.Живея в София,но постоянният ми адрес е в Павликени.В общината ми казаха,че с временна регистрация не мога да си взема парите след раждане.Предполагам че е така и с детските.Съпругът ми е с постоянен адрес в София.Ако може да ми каже някой,може ли той да подаде документи за детките и да ги взима той?Къде трябва да отидем да подадем въпросните документи?

# 1
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Здравейте на всички.Имам едно въпросче.Живея в София,но постоянният ми адрес е в Павликени.В общината ми казаха,че с временна регистрация не мога да си взема парите след раждане.Предполагам че е така и с детските.Съпругът ми е с постоянен адрес в София.Ако може да ми каже някой,може ли той да подаде документи за детките и да ги взима той?Къде трябва да отидем да подадем въпросните документи?

В общината питай - там, където си попитала и за еднократната помощ от 200 лв., но мисля, че не може съпругът ти да ги взима. Там се подават и документите, поне в нашата община е така - Красна поляна Peace

# 2
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 182
Само на майката се изплащат детски и еднократна помощ. Честно казано, по-лесно е да си смениш личната карта, отколкото да се разправях и разхождаш. Аз лично така направих преди време и нямаше проблеми.

# 3
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Пробвах да я сменя,но ми искат договор за наем.Нали се сещаш,че такъв нямаме.А ми казаха,че трябва да се подадат до края на януари.

# 4
  • Мнения: 2 271
Аз подадох молбата си на работното място и от там ще ми ги изплащат!

# 5
  • Мнения: 1 410
Аз подадох молбата си на работното място и от там ще ми ги изплащат!

Това беше преди, сигурна ли си че и сега може?!

По въпроса трябва да отидеш по адресна регистрация и мъжа ти не може да ги взема.

# 6
  • Мнения: 4 155
Аз подадох молбата си на работното място и от там ще ми ги изплащат!

Става въпрос за детските не за обезщетението за отглеждане на дете, нали? Детските от 1 година не се дават от фирмите, а от агенция за социално...

Защо не подадеш документи в Павликени? Мъжът ми е с аресна регистрация в Плевен, а аз тук. Подавам документите тук, като той подписва една декларация свободен текст, че не е безработен и не получава обезщетение за безработен. Нося бележка от работата му за дохода и трудовата книжка.
Искат ни декларацията и трудовата книжка, тъй като не могат по служебен път да проверят дали не е регистриран като безработен.
Само когато ходип не забравяй да вземеш личната му карта. За да не се разкарвате отново.

Дано се оправите по-бързо, че в тези студове хич не е за пътуване

# 7
  • Мнения: 78
Трябва да подадеш молба за детките в Дирекция Социално Подпомагане в Павликени.
В молбата може да посочиш сметка на дебитна карта и да ти ги превеждат по банков път. Молбата с необходимите документи може да ти я подаде и друг - роднина, но трябва да има подписи от теб и мъжя ти. Тъй като молбите са еднакви за цялата страна, може да я вземеш от Дирекцията в София и да я попълнеш, да приготвиш документите и да я изпротиш на роднина да я подаде

# 8
  • Мнения: 462
Здравейте на всички.Имам едно въпросче.Живея в София,но постоянният ми адрес е в Павликени.В общината ми казаха,че с временна регистрация не мога да си взема парите след раждане.Предполагам че е така и с детските.Съпругът ми е с постоянен адрес в София.Ако може да ми каже някой,може ли той да подаде документи за детките и да ги взима той?Къде трябва да отидем да подадем въпросните документи?
Ето как стои въпросът с детските. Може да ги взема всеки от родителите. Но ако решите да се взимат от таткото и има различие в адресите, както е при вас, ще трябва при подаване на документите за детски да подадете и служебна бележка издадена от службата по Социално подпомагане в Павликени, че не сте подали и там документи за детски.

# 9
  • Мнения: 3 537
Нашият постоянен адрес е в Плевен,но живеем в София.На всеки 6 месеца ходя на Плевен да подавам молбата за детските.От начало ги подаваше свекърва ми и нямаше проблеми.От начало бяха казали,че няма проблеми да носи копие от личните карти на мен и мъжа ми ,обаче два пъти се заяли с нея ,защото искали оригиналите на л.карти и гадовете не ми приеха изобщо документите  и изгубих парите и така последния път се наложи лично аз да ида и да подам молбата.Отнесох им личната ми карта,а на мъжа ми беше копие....опитаха се да се заядат пък,че защо и на мъжа ми не била оригинала #2gunfireТака ме ядосаха,всеки път казваха различно гадовете.А личните карти им трябват за това да проверят дали правилно съм си нанесла ЕГН-то и адреса ,е затова е....и то за някакви там 18 лв,,,ама не ми е за парите,но ги взимам ,защото не ща да попаднат в джоба на някоя циганка #Cussing out
А щом като мъжа ти има постоянен адрес в София,и може той да ги подаде тук,е добре,така,че действайте. Wink
Най-добре си беше на времето когато се даваха направо детските към заплатата на този който работи,но.....това е...в Бг се чудат как да ни усложнят още повече живота само....кой знае за напрет още колко броя бланки и молби ще ни треснат да попълваме,току виж ги направили не на 6 ,а на 2-3 месеца да си подават,хич няма и да се учуда.......... Twisted Evil

# 10
  • Мнения: 8 505
Можеш да отидеш до Павликени и да си подадеш там документите,а да ти ги преведат на дебитна/кредитна карта-на формуляра има такава опция,само попълваш номера на сметката.Ако нямаш възможност да отидеш,можеш да напишеш пълномощно на майка си или друг роднина/приятел,но твоята лична карта ще им трябва със сигурност.

# 11
  • Мнения: 361
При нас е същия проблем  Confused за еднократната помощ задължително трябва по постоянен адрес,а за детските можеш да направиш пълномощно на мъжа ти той да ги получава  Rolling Eyesна нас така ни казаха ,а и ние не сме женени

Общи условия

Активация на акаунт