моето пиле Кентъки

  • 11 386
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 195
Моми4ета да ви кажа аз как правя пиле Кентъки - много им харесва на домашните, но то не е съвсем мое - била съм готвачка в р - т и там много го поръчваха. сега е и манджа номер 1 вкъщи:)
0.500 гр. пилешки гурди се нарязват на жулиени.
прави им се марината от соев сос, джинджифил, кориандър, куркума, пикантина ( или вегета ), чесън на прах, червен и черен пипер. в маринатата може да стои от половин час до 24 4аса - но мин половин час.
след което на4уквам един пакет Корнфлекс най - обикновен. по скоро го намачквам с ръце да не са цели люспите.
след това всяко парченце пиле го топя в яйце - корнфлекс - ихаиде във фритюрника - става голяма вкуснотия.
и ако не ви мързи за сос разбърквам 1 кутия майонеза+ 4-5 суп лъжици кисело мляко, чер пипер , пикантина и чесън на прах
дано ви хареса:)

# 1
  • Според сезона
  • Мнения: 297
Кой Корнфлекс не е сладък ?

# 2
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Аз не съм чувала за подсладен корнфлейкс. На Денислав купувах първо на Нестле, сега обаче попаднах на едни големи пакети / в Пикадили и Метро във Варна/-с някакви марсианци май е картинката. Не е сладък.

# 3
  • Мнения: 245
Аз имам едно мързеливо Кентъки  Grinning
Пилешки крилца и парти бутчета.
1-2 майонези
1 пакетче галета
Мажеш пилето с майонеза.
Овалваш в галетата.
Слагаш в Индженио-то (без олио) и бух в печката.
Може и в обикновена тавичка, пак без олио, но залепва малко
Малко труд - голяма вкуснотия.
Рецептата е на мъжа ми, той ги готви, и се справя.
Обаче като гледам рецептата на вики си мисля да спретна една комбинация. маринатата прави чудеса  newsm78 .

# 4
  • Мнения: 258
Аз имам едно мързеливо Кентъки  Grinning
Пилешки крилца и парти бутчета.
1-2 майонези
1 пакетче галета
Мажеш пилето с майонеза.
Овалваш в галетата.
Слагаш в Индженио-то (без олио) и бух в печката.
Може и в обикновена тавичка, пак без олио, но залепва малко
Малко труд - голяма вкуснотия.
Рецептата е на мъжа ми, той ги готви, и се справя.
Обаче като гледам рецептата на вики си мисля да спретна една комбинация. маринатата прави чудеса  newsm78 .
И аз правя нещо подобно.
Пилешките филинца ги мажа с горчица и после ги овалвам в галета, червен пипер и някаква пилешка подправка. И после директно във фурната.  chef

# 5
  • Мнения: 4 195
 nestinarka има един аз ли4но го купувам от Фантастико - в пликове е не е в кутии. той е натурален, пише 4е има захра ама не е сладък. и е идеален.
а относно  маринатата - аз попринцип мариновам така всяко пиле което готвя, дори и пе4ено - става перфектно:) от самите подправки става едно такова крехко....мозък:)

Общи условия

Активация на акаунт