Проблем с къпането

  • 541
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 299
Малката до преди месец много се кефеше в банята, но от както и мих на 2 пъти по сериозно главата(щото я мазах с олио за коричките) - направо се ужасява. Като я сложа в коритото, и веднага прави опити да се изправя и да излиза. А като пусна и подвижния душ, много се шашка от струята. Та се чудя дали да продължавам да я обливам с душа(да свиква) или да не я тормозя newsm78(преди я поливах с една кана).  Слагам и гумени играчки - заиграва се, докато не почна да я обливам - като подгонена е Tired Не е гореща водата, не знам каква може да е причината. Мисля си и дали просто не иска да стои права, ама така не ми е никак лесно да я къпя, защото още не е стабилна, и едвам я удържам с една ръка. А когато пък и мия главата - сувсем настава ужас Sick Като стане врмее за къпане, и се побърквам. Как да я къпя - не знам. Някви трикове да знаете? При вас как е положението?newsm78

# 1
  • Мнения: 46 430
Ами и при нас беше така, на тази възраст вече не стоят на едно място.
Ние я къпем във ваната, първоначално искаше да става, после да пълзи, сега пък си седи на едно място.
Подвижния душ ползваме от 3 месечка възраст, защото наши приятели започнаха да къпят детето си около годинката с душа и то се шашна, сега е на 3.5 г. и още се поливат, види ли душ започва истински ужас  Confused не исках и при нас да става така.
Опитай се да не обливаш личицето, слагай дрешка, от тези, които сте съблекли за пране на челцето, за да не се стича вода в очите и намали струята на душа.

# 2
  • Мнения: 1 032
Ако се шашка от подвижния душ, защо първо не й го пускаш без да я обливаш с него- да го разгледа да пипа струята вода и да свикне. Ако се е стреснало детенце по- добре да го поливаш с каната още известно време, за да забрави преживяването. Иначе за трикове- незнам честно казано, защото мъжът ми къпе малката, а аз само асистирам  Blush

# 3
  • Мнения: 1 382
И таткото да помага,да я забавлява,или държи....ще мине всичко - търпение  Peace

# 4
  • Мнения: 5 299
уфф няма кой да ми помага(мужа ми не е в БГ), ама подозирах аз са душа, че така може да стане. Като беше по-малка я къпех в стаята и нямаше душ Mr. Green  Сега слагам коритото във ваната newsm78

# 5
  • Мнения: 139
Алекс също нервничи когато му мия главичката,първо опитах да му я изплаквам с една кана но явно голямото количество вода която тече на главата му направо го стресираше.Голямо мятане и блъскане падаше  Shocked.Сега го поливам внимателно с една по голяма чаша,а тялото му го изплаквам с каната.
Не се опитвам още да го свиквам с душа,защото според мен е малък.Ще изчакам да разбере за какво става дума и тогава ще го поливам с душа.
Опитай да слагаш по малко вода в коритото , може да помогне.
Желая ти успех   bouquet

# 6
  • Мнения: 5 299
.
Опитай да слагаш по малко вода в коритото , може да помогне.
Желая ти успех   bouquet

О аз коритото го пълня до половината, защото не е много топло в банята Confused

# 7
  • Мнения: 1 493
Опитай без душа, може да се стряска от него. Постави и гумени играчки да отвлекат вниманието й. Може да й е неприятно ако й влиза вода в очите.

# 8
  • Мнения: 515
Това с коритото във ваната ще свърши работа.
Освен това опитай няколко дни да не се вживяваш с миенето на главата (особенно да не й попадне вода или пяна в очичките) а струйката да е лека. Споко, май със всички ни е така.
И за коричките вече не се притеснявай. Ако не са чак толкова много, можеш да я решеш леко с гребенчето (докато е в банята) след като си й сложила шампоан, а тя да си играе с играчките.
Не спирай да говориш а ако трябва споменавай ни и нас - колко сме пристрастени и сме за клюкарника. Wink

# 9
  • Мнения: 4 629
Щом го е страх детето от душа аз на твое място не бих го насилвала. Има време да свикне

# 10
  • София
  • Мнения: 4 127
Ако искаш опитай да й даваш тя само да се полива. при нас този трик минава - не мога да му взема подвижния душ от ръцете. А с него почнахме да се къпеме след 1-та годинка. Изобщо не му беше стресово. На мен ми е приблем, че иска само да си слага шампоан. Давам му кофички или капачки и той сипва шампоан в тях. после ги полива с душа и става пяна.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 437
А защо отлагате толкова време къпането с душ Rolling Eyes?
Нашия бебо откакто му падна пъпчето и спря да сълзи (да е бил на две седмици) го къпем в коритцето под душа. Водата тече в коритото, а накрая го вдигахме и обливахме целият.
Сега обожава да се къпе, полива се сам, като държи душчето и само, като влезем в банята се обръща натам и му се усмихва.


4baby, да не би да я е страх от самата баня? Щом казваш, че преди е къпана в спалнята, може ехтенето в банята да я стряска- гласове, вода и т.н.
Пробвай да сложиш подвижния душ под водата и да го показваш полека, като игра. Докато свикне с присъствието му. Така полека, полека, като свикне ще започнеш да я изплакваш по малко. Първо ръчичка, после краченце, после телце и т.н. докато стигнете до главата.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 254
На мен още ми е рано за такива грижи, ама се сетих нещо... Защо не влезеш и ти да се къпеш или по точно да се съблечеш и да показваш на себе си че да се поливаш с вода е хубаво... може пък да помогне...
успех!

# 13
  • Мнения: 1 410
Според мен проблема е в миенето на главата и по точно детето си мисли, че ще се одави като му поливаш главичката с вода. Не мисля, че ще ти помогне кана или каквото и да е било. Дъщеря ми беше така в първите месеци, даже правеше опити да плува като й поливах главата. Когато къпеш детето дръж главата й силно наведена напред, така че да не попада вода върху лицето й когато миеш косата. След известно време ще се успокой и ще започне отново да се радва на банята. Друго не ти препоръчвам да променяш в процедурата.
Смятам така, защото казваш, че детето е започнало да се плаши след обилного миене на главата, а не след отиването в банята или въвеждането на душа.

Общи условия

Активация на акаунт