Бебетата и ниско/високочестотните вълни в ефира

  • 1 789
  • 7
  •   1
Отговори
Пространството в което живеем е пренаситено от честотни излъчвания в широк спектър -> мобилни телефони, безжични устройства и интернет, радио/телевизия, сателитни комуникации, кабелна телевизия, микровълнови фурни .... отвсякъде ни заливат излъчвания.

Знам, че такива изследвания са правени (даже имаше нещо, че ако мъжете си носят моб. телефони в предните джобове, излъчванията убиват сперматозоидите), но някой знае ли нещо по-конкретно? Специално за бебетата. Примерно дали е вредно ако има и компютър в стаята?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Мен ме интересува нещо друго в подобен аспект.
Някой дали има представа антените на мобилните оператори, които са накацали по жилищните блокове и сгради, дали те и в каква стапен са опасни?
Давате ли си сметка, че сме постоянно изложени на облъчвания от тях?
Ето примерно срещу нашият прозорец на спалнията надничат точно две антени - на МТЕЛ и на Глобул и директно ни облъчват.
Твърдо решена съм да проуча как стои този въпрос и ако наистина има опасност за здравето на нас и децата ни, смятам да предизвикам една малка гражданска война. Imp

# 2
  • Мнения: 3 777
Антените със сигурност излъчват както и мобилните телефони.
Брат ми се занимава с нещо такова и за да ми покаже колко е вреден мобилния ми телефон ми го замери с някакъв уред, който показва някакви цифри...изслушах едно конско за вредата и т.н. и как си увреждам бебо преди да се е родил.
Имайте впредвид пък колко излъчават антените много пъти в повече. Но не съм експерт и не мога да кажа колко са вредни.

# 3
  • Мнения: 3 251
Цитат на: dodo_dodo
Мен ме интересува нещо друго в подобен аспект.
Някой дали има представа антените на мобилните оператори, които са накацали по жилищните блокове и сгради, дали те и в каква стапен са опасни?
Давате ли си сметка, че сме постоянно изложени на облъчвания от тях?
Ето примерно срещу нашият прозорец на спалнията надничат точно две антени - на МТЕЛ и на Глобул и директно ни облъчват.
Твърдо решена съм да проуча как стои този въпрос и ако наистина има опасност за здравето на нас и децата ни, смятам да предизвикам една малка гражданска война. Imp

Здравей ,Додо Grinning !

Един приятел на мъжа ми отказа,точно поради тази причина.Живее на 8-мия етаж и искаха над тях от"Глобул"да сложат антена.Той рови из общини,чете из форумите ,от интернет сваля правни теми и им предостави такава информация,за това дали са вредни,че всички тихомълком се отказаха и поставиха в съседен блок.Но съседите му наскачаха,че губел входа ,като им даде да почетат малко ,всички "наострени"веднага си затвориха устите...Не знам какво бе това,но явно подейства.За това в правото си си  да защитиш здравето ,на теб и на семейството .

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Цитат на: Нина
Цитат на: dodo_dodo
Мен ме интересува нещо друго в подобен аспект.
Някой дали има представа антените на мобилните оператори, които са накацали по жилищните блокове и сгради, дали те и в каква стапен са опасни?
Давате ли си сметка, че сме постоянно изложени на облъчвания от тях?
Ето примерно срещу нашият прозорец на спалнията надничат точно две антени - на МТЕЛ и на Глобул и директно ни облъчват.
Твърдо решена съм да проуча как стои този въпрос и ако наистина има опасност за здравето на нас и децата ни, смятам да предизвикам една малка гражданска война. Imp

Здравей ,Додо Grinning !

Един приятел на мъжа ми отказа,точно поради тази причина.Живее на 8-мия етаж и искаха над тях от"Глобул"да сложат антена.Той рови из общини,чете из форумите ,от интернет сваля правни теми и им предостави такава информация,за това дали са вредни,че всички тихомълком се отказаха и поставиха в съседен блок.Но съседите му наскачаха,че губел входа ,като им даде да почетат малко ,всички "наострени"веднага си затвориха устите...Не знам какво бе това,но явно подейства.За това в правото си си  да защитиш здравето ,на теб и на семейството .


И при нас така стана. Тази антена на Мтел искаха да я местят над нашия вход на покрива срещу наем. Ние с мъжа ми бяхме първоначално против. Но проучихме и се оказа, че много по-вредно е ако е срещу нас както е в момента, защото вълните имат свйството да се разпространяват хоризонтално, но не и вертикално в посока надолу-нагоре. Затова решихме че това ще бъде по-малкото зло и се разписахме в знак на съгласие.
Да не говря, че така наречената етажна собственост настръхна и беше готова да ни изяде с парцалите пред переспектвата да загубят наем за входа от 100 лева. Е в такива моменти си мисля какви измикиари могат да бъдат хората. Да не им пука, че децата им се облъчват и в дългосрочен план могат да заболеят от куп гадни и незлечими болести, не! дай да лапаме ! Па дори и жълти стотинки, важното е кяр да има от цялата работа...
Що интриги тръгнаха из входа, що приказки, един инвалид на видима възраст поне 150 години ни заяви, че щом заради нас ще се провали далаверата, ние ще платим целият ремонт на входа и те нямал да имат претенци към нас...
Абе циганьорщина........
Просто извадиха късмет, че се оказа че така стоят нещата в действителност с тези вълни и се съгласихме в крайна сметка. Или може би ние извадихме късмет, иначе щяха да ни съкратят живота и да ни изселят.

Но антената на Глобул продължава да ми наднича в прозореца. Imp

# 5
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: dodo_dodo
Мен ме интересува нещо друго в подобен аспект.
Някой дали има представа антените на мобилните оператори, които са накацали по жилищните блокове и сгради, дали те и в каква стапен са опасни?
Давате ли си сметка, че сме постоянно изложени на облъчвания от тях?

Аz също съм чела по въпроса. Все още не е 100% докаzано и учените спорят, дали теzи антени/електросмог влияят отрицателно на хората. Има определи стойности на иzлъчване, които не бива да се превишават. Има ли такива и в България?  Наистина околните сгради (особено горните етажи) са по-облъчени от таzи, върху която се намира антената. Все пак трябва да се има предвид, че дигиталното предаване, с което функционират мобилните телефони, баzира на високофреквентни електромагнитни полета, които са в порядъка на 900 до 2200 MHz. Въzможно ли е да иzвикате специалист, които да иzмери раzмерът на облъчването в жилището?
Преz септември 2003 г. приключи  иzследване, което е направено zа холандски министерства и което покаzва, че UMTS полетата влияят zначително на zдравето. Тествана е 1/1000 от поzволената немска гранична стойност на облъчване, което отговаря на облъчването на сгради, в чиято блиzост се намират антени. Чувствителните към електосмог са имали проблеми като виене на свят, болки в гърдите, проблеми с концентрацията и др. При хората, които не са имали проблеми, е била отчетена увеличена моzъчна активност. Ето zащо напр. тук раzлични министерства и органиzации пледират теzи гранични стойности (10000 mW/кв. м в Германия) да се намалят още повече.
Ако такива антени се намират върху или в блиzост до една сграда, то това намалява стойността на сградата. Затова раzлични екологични органиzации съветват, ако се сключва такъв договор zа слагане на антена, то той да се прави zа кратки срокове.
Неzнам как е правната ситуация в България във връzка с тоzи въпрос, но тук има хора, които предприемат юридически стъпки във връzка с тоzи проблем.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Цитат на: rosa
Цитат на: dodo_dodo
Мен ме интересува нещо друго в подобен аспект.
Някой дали има представа антените на мобилните оператори, които са накацали по жилищните блокове и сгради, дали те и в каква стапен са опасни?
Давате ли си сметка, че сме постоянно изложени на облъчвания от тях?

Аz също съм чела по въпроса. Все още не е 100% докаzано и учените спорят, дали теzи антени/електросмог влияят отрицателно на хората. Има определи стойности на иzлъчване, които не бива да се превишават. Има ли такива и в България?  Наистина околните сгради (особено горните етажи) са по-облъчени от таzи, върху която се намира антената. Все пак трябва да се има предвид, че дигиталното предаване, с което функционират мобилните телефони, баzира на високофреквентни електромагнитни полета, които са в порядъка на 900 до 2200 MHz. Въzможно ли е да иzвикате специалист, които да иzмери раzмерът на облъчването в жилището?
Преz септември 2003 г. приключи  иzследване, което е направено zа холандски министерства и което покаzва, че UMTS полетата влияят zначително на zдравето. Тествана е 1/1000 от поzволената немска гранична стойност на облъчване, което отговаря на облъчването на сгради, в чиято блиzост се намират антени. Чувствителните към електосмог са имали проблеми като виене на свят, болки в гърдите, проблеми с концентрацията и др. При хората, които не са имали проблеми, е била отчетена увеличена моzъчна активност. Ето zащо напр. тук раzлични министерства и органиzации пледират теzи гранични стойности (10000 mW/кв. м в Германия) да се намалят още повече.
Ако такива антени се намират върху или в блиzост до една сграда, то това намалява стойността на сградата. Затова раzлични екологични органиzации съветват, ако се сключва такъв договор zа слагане на антена, то той да се прави zа кратки срокове.
Неzнам как е правната ситуация в България във връzка с тоzи въпрос, но тук има хора, които предприемат юридически стъпки във връzка с тоzи проблем.


rosa
Безкрайно ти благодаря за този полезен за мен постинг.
Възнамерявам да предприема необходимите постъпки, така че съответните лица и служби да направят официално замерване на излъчваните електромагнитни вълни и ако се окаже, че те са в размер опасен за здравето - ще подам жалба до съответните инстанции като преди това твърде е възможно да събера подписите на всички живущи наоколо...
Току виж съм създала прецедент Grinning

# 7
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Няма защо. Желая ти успех в начинанието.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт