Хелп чужбински мами, съвет за училище!

  • 1 878
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 714
Прибирам се аз тази вечер от родителска среща с голяма тежест на раменете .... госпожите учителки на мойто дете искат да им напиша в най-скоро време описание на някаква типична българска игра, която да е подходяща за деца 1-3 клас, може да е статична, може и динамична, тоест да се играе и във физкултурния салон. Имало вече мароканска игра, дето вече я играли, та сега на мен кацнаха ...
Аз се поразмислих, поразмислих и нищо не ми идва на акъла .... ooooh!
Какво да им напиша?? Какво да играят типично българско??? И то да участва голяма група деца?
Те са тука толкоз особени, притеснявам се да не вземат да се докачат на религия, или на какво ли още не ... Тоест хем играта да е в общ контекст, тоест да няма непознати фолклорни елементи, хем да подлежи на превод .....  ooooh!
Аз пък не попитах каква ще да е тази мароканска игра ... Embarassed

Моля ви, мами, ако имате идеи, давайте по-скоро, че трябва да спасявам положението!
Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 6 390
ами незнам дали са типично български игри, но ако ги няма там, ги пиши такива  Wink Grinning
ПУСКАМ ПУСКАМ КЪРПИЧКА
РАЗВАЛЕН ТЕЛЕФОН
Гонененица/ такава, дето като хване някой се хващат за ръце, и така стават трима, петима, десет дечицата хванати за ръце, докато не хванат всички свободни  Wink Laughing
или пък така любимата НАРОДНА ТОПКА

надявам се че правилно съм разбрала, че питаш за игра за час по физическо  Wink

# 2
  • Мнения: 3 491
Ластик! Хем има и вариант на английски  Mr. Green:
 M-I-S-S-I-S-S-I-P-P-I

# 3
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Аз си спомням, 4е през между4асията играехме на
ДВАМА СА МАЛКО, ТРИМА СА МНОГО
Голяма веселба пада6е!  Laughing

# 4
  • Мнения: 1 761
Сляпа баба

Дай,Бабо, огънче

Криеница

Маймунки-децата си подават топка, а едно или две са в средата и трябва да я уловят.

# 5
  • Мнения: 1 630
народна топка
стражари и апаши

# 6
  • Мнения: 4 629
"Капитане капитане Какво да е морето?"

Едно дете е със завързани очи и то е капитана. Другите деца тичат около него и го питат "Какво да е морето". Детето капитан казва

1.Бурно
или
2. тихо

В зависимост от това децата "Бучат" издават или силни или тихи звъци като продължават да тичат около капитана. Той се опитва да ги хване. Хванатото дете е новия капитан.

Или играта - пиян морков

# 7
  • Мнения: 2 379
Аз си спомням, 4е през между4асията играехме на
ДВАМА СА МАЛКО, ТРИМА СА МНОГО
Голяма веселба пада6е!  Laughing

И аз имам наум една хубава игра, но не знам как се казва newsm78
Може би това "Двама са малко, трима са много" е същата, ама знам ли...
Става дума за играта, където се нареждат в кръг столове, но са с един по-малко от броя на децата Laughing Децата обикалят около столовете и когато учителят даде сигнал всички се втурват да сядат Crazy Който остане без стол изгаря, а един стол се изважда ...
И така, докато се излъчи победител Wink

# 8
  • Мнения: 3 491

И аз имам наум една хубава игра, но не знам как се казва newsm78
Може би това "Двама са малко, трима са много" е същата, ама знам ли...
Става дума за играта, където се нареждат в кръг столове, но са с един по-малко от броя на децата Laughing Децата обикалят около столовете и когато учителят даде сигнал всички се втурват да сядат Crazy Който остане без стол изгаря, а един стол се изважда ...
И така, докато се излъчи победител Wink
Много е хубава тази игра, но дали е типично българска newsm78. При нас децата съм виждала да я играят.

# 9
  • Мнения: 714
Много, много ви благодаря мили мами!!! Ей сега сядам да опиша за даскалиците, не една, три игри ще им дам!!!  Laughing
така де! да видят те, че българските деца могат да се забавляват!

Мисля да подбера три игри. Запазвам си правото да ви питам да подробности за игрите, много одъртях, не си спомням вече всичко, та ...... Embarassed

Благодаря още веднъж!

# 10
  • Мнения: 1 178

И аз имам наум една хубава игра, но не знам как се казва newsm78
Може би това "Двама са малко, трима са много" е същата, ама знам ли...
Става дума за играта, където се нареждат в кръг столове, но са с един по-малко от броя на децата Laughing Децата обикалят около столовете и когато учителят даде сигнал всички се втурват да сядат Crazy Който остане без стол изгаря, а един стол се изважда ...
И така, докато се излъчи победител Wink
Много е хубава тази игра, но дали е типично българска newsm78. При нас децата съм виждала да я играят.

И аз гласувам с две ръце за тази игра, ние редовно я играехме и този, които отпадне трябваше да пее или рецитира стихче.
Мисля, че дори и да не е типично българска е една от най-разпространените в България.

# 11
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Вале,ами те моми4етата ве4е са ти написали пове4ето популярни игри. Искам само да поясня,4е криеницата я имат и тук,както и Надува се балона ( тук е позната като Giro,girotondo ),на ластик съЩо съм виждала да играят. Wink
Ина4е и ние играехме на Двама са малко,трима са много,Развален телефон,Народна топка
Хайде и после да разправяШ на какво са си играли децата  Wink

# 12
  • Мнения: 11 307
Типична българска игра е "Кралю порталю"
"Двама са малко, трима са много" не е българска.
"Пускам кърпичка" е българска и доста оригинална
Народна топка е също хубава българска игра

# 13
  • Мнения: 6 167
А сещате ли се има една игра на ръбче? с една топка целиш ръба на отсрещния бордюр. но не помня как се броят точките. и пак е с 2 отбора ..
иначе народната топка е хита или поне беше по мое време
сега не ги знам кво игарят, по всяка вероятност плейстейшън.

# 14
  • Мнения: 239
Сетих се още за топло и студено.

Общи условия

Активация на акаунт