психиятър за бебе?

  • 739
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 122
здравейте, мами
Моят въпрос е малко налудничев и дори абсурден, но все пак ще се пробвам.
Ирен е на 7 месеца и половина и е много живо, весело и здраво бебе.  bouquet Но дойде ли време да си ляга, настъпва истинският кошмар - часове наред не можем да я усмирим, защото колкото и да и се спи (а това обикновенно е много,защото не може да се наспива), краченцата, ръчичките и изобщо цялото и телце подскача,нагоре надолу, въпреки че очичките и са затворени. Душичката и спи, но тялото не. Хвърля корема, вири краката, търка си очите...Така е откакто се е родила. А когато най-накрая заспи, спи спокойно само 30 мин., след което започва едно яростно въртене, хленчене и търкане на муцунката. Ушите и са чисти (наскоро слагахме фитили),зъбките са още далеч, не е топло,не е студено.просто няма причина.  Rolling Eyes Когато е будна е много дива и вече стои права самичка, но ме притеснява това, че страшно се стряска, от най - малкия шум. Когато спи се поти обилно, но няма рахит.(постоянно я следим) Започвам да си мисля,че има някакъв проблем с нервите (ако бебетата изобщо имат такива развити окончания).  Confused  Иска ми се да я прегледа специалист - невролог или хомеопат, дори и ПСИХОЛОГ., защото ако има някакъв проблем, по добре е да се знае от рано.
  Може пък да се дължи на буйната ми бременност, както твърдят старите баби.  newsm78
  Забравих да споделя,че от известно време и прилагам "лечение" с CHAMOMILLA, но без никакъв резултат.
   Ако можете да ме посъветвате за лекар,много ще помогнете, а ако е във Варна, ще съм още по признателна.
  Благодаря предварително!   bouquet

# 1
  • Мнения: 8 585
   Ако можете да ме посъветвате за лекар,много ще помогнете, а ако е във Варна, ще съм още по признателна.
  Благодаря предварително!   bouquet
Аз не съм мама, но бих казал да се посъветвате с педиатъра си. За психиатър е още рано... Mr. Green

# 2
  • Мнения: 115
Чесно казано не съм сигурна какво би направил психиатъра за малката беболина и дали изобщо има нужда от него..........Може би има твърде неизразходвана енергия детето...........Опитвай се да я заиграваш, да има спокоиствие около нея........Моята дъщеря и тя имаш проблем със заспиването като малка, но когато заспеше пък спеше спокоино.........е буди си понякога през ноща..........но тялото й е в покой..........Поговори с педиатър, може би тя ще открие проблема, ако има изобщо такъв, може би е по-буйно и емоционално дете, и ще те насочи към решаването му!!!Успех!!!

# 3
  • Мнения: 162
Siana_Iren, нашият случай е същият, а и възрастта горе-долу. Ние също сме от Варна. Ще следя темата с интерес, дано някой откликне с информация Praynig

# 4
  • Мнения: 3 405
siana_iren , бебето не е за психиатър, нито за психолог или невролог. Birdie ти е дал добър съвет. Сподели с педиатъра на детето, той ще те насочи правилно.
Някои бебета са такива, ще премине Peace
Опитай се да действаш спокойно Grinning

# 5
  • Мнения: 1 181
А да не се превъзбужда детенце - нови емоции, хора през деня, много нови впечатления? Знам ли  newsm78

# 6
  • на село
  • Мнения: 3 844
Интересно защо мислиш, че зъбките са още далеч... Никога не се знае в кой момент може да пробие зъбче.
Ради имаше 2 зъба на 5м. и половина, а това въртене и търкане на муцунката и при нас го е имало, тя също не спи спокойно и  е свързано точно със зъбоникненето.

# 7
  • Мнения: 326
Спри хамомилата

# 8
  • Мнения: 294
Според мен трябва да я заведеш на лекар-хомеопат, с добра репутация във вашия град. Лекарят трябва да е в същия град за удобство, освен ако не е много сложен случай. Ние със сина ми се лекуваме с хомеопатия от 1 година и съм много доволна. Според мен първо й направи всички изследвания, който са необходими за да знаеш дали няма някакъв физически проблем, ако няма, по-добър подход от хомеопатията няма. То влияе психически и физически.

Общи условия

Активация на акаунт