Идеи за солени хапки

  • 2 914
  • 6
  •   1
Отговори
Утре Яна става на 40 дена,ще хадим на църква,а в неделя ще и правим питка  bigdance2 .Знам,че се сервират предимно сладки,но ми се иска да направя и нещо солено Banghead,от рода на тези солените хапки дето се набождат с клечки Embarassed Помагайте с идеи ако можете wavey   33uu   Hands Thumbsup

# 1
Това съм аз,съжалявам Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed

# 2
  • Мнения: 2 609
Съжалявам,но нещо компютара ми ми играе номера Imp

# 3
  • Мнения: 871
СОЛЕНКИ
1ч.ч - растоп. масло,1ч.ч - кисело мляко, 1ч.л - сол, 1ч.л - сода за хляб, около 300гр. - брашно,200гр. - сирене, 2 - яйца
Замесва се тесто от брашното, маслото,солта, и содата която е разбита в млякото/ за да се угаси/. Разточва се кора, и се изрязват кръгчета с чашка, във всеки кръг се слага от плънката с  яйцата и сиренето, и се прегъва. Отгоре са мажат с жълтък, и се пекат в умерена фурна.

# 4
  • Мнения: 419
Солените хапки, които се набождат на клечка са малки сандвичета, плод на твоята фантазия. Лично аз предпочитам да ги правя с пастет от маслини:
 обезкостени маслини, обезсолено сирене или извара, малко трохи хляб, малко масло или майонеза. Всичко това се пасира може с чесън, но за твоя случай мисля, че не е подходящо. Моля да ме извиниш за липсата на мерки, но аз от години го правя "на око" и не помня грамажите. Важното е да стане с гъстотата на пастет и да е по твой вкус. Намазваш го на кръгчета от тънки филийки ( изрязвам ги с малка чашка) обикновено от нарязания хляб. Отгоре можеш да сложиш кръгче шунка, кашкавал, чушка, каквото се сетиш. Набождаш с клечка, за да не се отлепят и си готова.
Импровизирай!

# 5
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Anonymous
Утре Яна става на 40 дена,ще хадим на църква,а в неделя ще и правим питка  bigdance2 .Знам,че се сервират предимно сладки,но ми се иска да направя и нещо солено Banghead,от рода на тези солените хапки дето се набождат с клечки Embarassed Помагайте с идеи ако можете wavey   33uu   Hands Thumbsup


Ето каквото търсиш. Wink

Сандвичи-хапки

# 6
  • Мнения: 2 609
Благодаря ви много!!! Grinning  Stuck Out Tongue  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт