Пускате ли Моцарт на децата си?

  • 9 530
  • 61
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Още докато бях бременна с Адриан четох в едно списание май "9 месеца" колко добре действала музиката на Моцарт върху психическото развитие на децата. Доказано е , че дори лекува алцхаймер.  Естествено веднага му купих 2 диска, изтеглих и няколко mp3-ки . Адриан не брои до 10, не казва азбуката, но едно мога да твърдя -  много е спокоен. Не знам дали това се дължи на факта, че  в детската нон стоп се върти музиката на този велик човек, но със сигурност е звуково оръжие срещу стреса. Така също е доказано, че бебето може да реагира на звуковите стимули още от 16-тата седмица на бременността.

# 1
  • Мнения: 4 458
разбира се, че слушат и такава музика. няма да ги правим музикални лаици я Laughing  м/у другото, имаше такава тема вече: за децата и музиката

# 2
  • Мнения: 3 569
Цитат на: DEianaZ
Така също е доказано, че бебето може да реагира на звуковите стимули още от 16-тата седмица на бременността.

Доколкото знам плода започва да чува към 23-та седмица....

# 3
  • Мнения: 1 363
пускам му Вагрнер.
ама.. се оказа, че най-много се кефи на албума от 86-та на бисти бойс Wink (яка пънкария)

# 4
  • Мнения: 6 029
моята щерка па мноо се кефи на маньовар, милена славова, уикеда, металика.... лошото обаче е че ако случайно попадне на фолк канала замръзва и гледа като хипнотизирана:(
а веднъж гледа азис... и рече "мамо, искам ТО пак да пее".... напрао ме уби - кво досетливо дете отглеждам:)

# 5
  • Мнения: 1 363
моят го пробвах на Maiden, Slayer и Manowar - ама нещо не го кефят..
обаче на Rammstein нещо се изкефи.. се опули.. яко.. и както казваш ти - като хипнотизиран..
ама аз му ги пускам на видеоклипчета.. мултидедийно бебе метълче/хакерче с две  думи..   typeuu   superuu   ylinfant

# 6
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: DEianaZ
Още докато бях бременна с Адриан четох в едно списание май "9 месеца" колко добре действала музиката на Моцарт върху психическото развитие на децата. Доказано е , че дори лекува алцхаймер.  Естествено веднага му купих 2 диска, изтеглих и няколко mp3-ки . Адриан не брои до 10, не казва азбуката, но едно мога да твърдя -  много е спокоен. Не знам дали това се дължи на факта, че  в детската нон стоп се върти музиката на този велик човек, но със сигурност е звуково оръжие срещу стреса. Така също е доказано, че бебето може да реагира на звуковите стимули още от 16-тата седмица на бременността.


ти ми се издигна в очите.

# 7
Абе незнам дали е от Моцарт ама напоследък като го пускам на дъщеря ми все прави големи акита,че и редки на всичкото отгоре.Това ме кара да мисля,че й действа положително на обмяната на веществата.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Ако пусна класическа музика на Мая (`щото само с Моцарт не минавам, до няколко минути тя се разсейва и започва да си играе с някой залъгалка или да крещи и боботи нещо си. Първите минути са й най-интересни.
Ако запея по класически-тогаз печеля огромно внимание и старание да ме имитира с отварянето на устата... Пак за известно време.
Ако тананикам детска песничка Мая е лъчезарна, грейва беззъбата смивка, рита с ляв крак (тактува нещо) и ме зяпа. Засега ми се струва най-предпочитана детската музика. Само дето репертоарът ми е доста беден..  Embarassed
За спане разбира се най-благотворно влияние има класиката.
И добрата естрада.  Wink

Пък що не Шопен вместо Моцарт?

# 9
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Цитат на: tatkostef
Абе незнам дали е от Моцарт ама напоследък като го пускам на дъщеря ми все прави големи акита,че и редки на всичкото отгоре.Това ме кара да мисля,че й действа положително на обмяната на веществата.




ХА ХА ХА. Ще се пукна от смях Laughing  Laughing  Laughing
Ам`чи то Моцарт нали и за по-добър секс го прпоръчват,  ама в джазови интерпретации. Е, не Реквием сигурно, ама нещо по-игривичко - като 40 симфония май.

# 10
  • Мнения: 2 693
Цитат на: alma
Ако пусна класическа музика на Мая (`щото само с Моцарт не минавам, до няколко минути тя се разсейва и започва да си играе с някой залъгалка или да крещи и боботи нещо си. Първите минути са й най-интересни.
Ако запея по класически-тогаз печеля огромно внимание и старание да ме имитира с отварянето на устата... Пак за известно време.
Ако тананикам детска песничка Мая е лъчезарна, грейва беззъбата смивка, рита с ляв крак (тактува нещо) и ме зяпа. Засега ми се струва най-предпочитана детската музика. Само дето репертоарът ми е доста беден..  Embarassed
За спане разбира се най-благотворно влияние има класиката.
И добрата естрада.  Wink

Пък що не Шопен вместо Моцарт?


Дръпни си /ако още не си го направила/ песнички от тук:

http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=409

Аз съм научила текстовете, сина е в процес на учене. Ама страааашни купони си правим - аз пея и танцувам, той припява и танцува...   bigdance2 вечер си правим караоки, щото избягвам да пея като се приберат комшиите по хуманни съображения... Здрав фитнес става... добре че комшиите под нас са печени... Вие сте малки за танци, ама и това ще дойде...

А по темата - Емо е зарибен с класическа музика отдавна, още преди да се роди... И на 8-ми сутринта, като ми почнаха контракциите това слушах, докато не отидох в болницата... Ама само отбрана работа - татето си има специална колекция класическа музика за нас.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 4 818
bobolenta  Flowers Four Leaf Clover
Благодаря. В процес на теглене съм.
Ще настава джумбаре. Laughing

# 12
  • Мнения: 2 693
Цитат на: alma
bobolenta  Flowers Four Leaf Clover
Благодаря. В процес на теглене съм.
Ще настава джумбаре. Laughing


Няма защо!
Препоръчвам ти Пляс пляс педалите, Малката скумрийка Сийка и Крокодил. Ама и други има готинки. Това са ни фаворитите... + Часовника и още няколко...

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: bobolenta
Цитат на: alma
bobolenta  Flowers Four Leaf Clover
Благодаря. В процес на теглене съм.
Ще настава джумбаре. Laughing


Няма защо!
Препоръчвам ти Пляс пляс педалите, Малката скумрийка Сийка и Крокодил. Ама и други има готинки. Това са ни фаворитите... + Часовника и още няколко...


Бобо-къде е таз Скумрийка???  Rolling Eyes
всъщност вече я видях где е!  Bulb

# 14
  • Мнения: 6 029
Цитат на: BeaZtiE
моят го пробвах на Maiden, Slayer и Manowar - ама нещо не го кефят..
обаче на Rammstein нещо се изкефи.. се опули.. яко.. и както казваш ти - като хипнотизиран..
ама аз му ги пускам на видеоклипчета.. мултидедийно бебе метълче/хакерче с две  думи..   typeuu   superuu   ylinfant


да хипнотизиран. ама рамщайн а не неква дългокрака празноглава мома!!!! а моята рамщайн не ги обича. то май само аз си ги слушам вкъщи. на слушалки. да не ги дразним. не че аз не се нерва от един отвратен концерт на сепултура - не стига че ги слушам ми и да ги гледам блаааааааа!!!! инак сички с кеф гледаме и слушаме найтуиш:))))

Общи условия

Активация на акаунт