Кашите - с топла или със студена вода?

  • 507
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 383
Как приготвяте готовите каши? Аз засега съм ползвала само безмлечния ориз на Нестле, а там нищо не пише на опаковката. Има ли значение дали е млечна или безмлечна?

# 1
  • Мнения: 35 891
според мен са по-вкусни с хладка вода и така ги правя

# 2
  • София
  • Мнения: 480
Млечни още не съм давала. На всички останали пише леко охладена (до 50 град). Аз ги правя с почти гореща вода, защото установих, че иначе не се получава хомогенна смес и малката не иска да ги яде. Май най-добре е сама да пробваш и да видиш как става най-добре.  

# 3
  • Мнения: 533
... пише леко охладена (до 50 град). Аз ги правя с почти гореща вода, защото установих, че иначе не се получава хомогенна смес и малката не иска да ги яде...  
и аз така  Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 83
Ами ако заместваш цяло хранене трябва да е млечна, ако след това я кърмиш може и да не е с мляко или пък я прави с кърма. Аз оставям водата да поизтине докъм 30 - 40 градуса

# 5
  • Мнения: 663
На Нестлето пише, че трябвя да е изстинала водата.Аз като съм пробвала с по-гореща става на бучки,така че хладка. Simple Smile

# 6
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 734
Ползвам само оризова на Блевит и я правя със студена вода. Правила съм и царевична на Фризокрем, но със студена и с топла и с гореща вода все става на буци  Close и ... аут!

# 7
  • Мнения: 3 447
Аз като съм пробвала с по-гореща става на бучки,така че хладка. Simple Smile
И при мене така, само че Слънчо

# 8
  • Мнения: 1 489
Приготвях е с хладка вода иначе с топла наистина става на бучки,а със студена поема повече количество суха каша.

Общи условия

Активация на акаунт