Алтернативно зъболечение.

  • 87 284
  • 274
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 78
Тема за методи, които ще ни помогнат да избягваме зъболекарите и не са включени в техните учебници, но и за това, ако нещата станат неудържими да знаем по какъв начин трябва да ни лекуват зъбите и да не допускаме да си правят експерименти.


Цитати от друга тема:

"Всички правим тъпи грешки. Но най-голямата грешка ще е ако спрем да се образоваме и търсим истината. Като студентка ми извадиха зъб, не помня даже подробностите. В щатите получих възпаление и ми извадиха втори зъб. Изваждайки го зъболекара каза, я, че той бил здрав! Направо бях бясна, и в същото време безпомощна. И двата зъба са от последните, не се вижда, но при дъвчене ми пречи. Предлагали са ми мостове, но за да ги сложа трябва да съсипа 4 здрави зъба, и това не е решение за мен. След това преживях още два пъти абцеси. Първо, преди три години. Прекарах две денонощия в болки. Зъболекарката, която трябваше да ме приеме по спешност, в последната минута, след като й бях в офиса реши, че иска да си ходи при децата 15 минути преди края на работнот й време. Тогава ме спаси любимата за повечето българи - ракията. Никога не съм била по алкохола, но след това нещо, започнах да се интересувам как се правят алкохолите и нищо чудно един ден да отворим такъв бизнес. Laughing В България зъболекарката ми даде 2%, че този зъб ще оцелее. Аз й казах, щом не е 0, значи има шанс. Laughing След около 30-40 дни в различни процедури на контролният преглед тя ми каза, че никога в нейната практика не е виждала зъб, който така се клатил сега да стои твърдо и непоклатимо. Борбата си заслужаваше! След това тя ми направи още един зъб и ми направи неприятното впечатление, че след като свърши тя започна да ме удря по зъбите с иструмента. Тази зъболекарка даже ни беше приятелка! Но това, което направи и някои други неща бяха за мен силна червена светлина, че всъщност зъболекарите работят за повторен бизнес. Те не са ни приятели и лекари, а просто виждат в нас банкноти.
Сега съвсем наскоро, миналата седмица получих силна болка, почти като тази, която по-горе описах, възможно е да е абцес. Имам една книжка, не съм я прочела цялата още, но тя ми помогна да се справя. Положих смес от кокосово и розова масла 3:1 и отгоре запечатах с прополис. Преди това си мия зъбите със сода (понякота и паста) и ги плакна пак със вода и сода чрез water flosser. Вместо розово масло (моето любимо) може да се използва далеч по-евтиното карамфилово масло. Извинявам се, че така бях отвеяна в подробности, но наистина съм много ентусиазирана да науча повече за това как да се предпазнаме от болести и как си лекуваме зъбите безвредно. Ако има хора с повече познания, моля да ми пише. Купила съм си и Licorice Sticks, но не мога да си създам навика още са си мия зъбите с тези клечки, а и не съм наясно съвсем как точно се мият зъбите чрез тях.
И така, седмица след големите болки и съня, че съм булка (било за смърт) в момента съм в чудесно настроение и без болка.
С ваксините сме правили грешките, че детето ми има всички ваксини до 8-годишна възраст, а ние си сложихме ваксина за хипатит В, защото ни излъга българка в щатите, че без нея няма да ни вземат на работа. Това може и да е вярно за някои професии, но не е вярно за почти всички.
Така, че ум робува, ум патки пасе... Laughing Каквото било било... да търсим истината и да се стремим да я опазим."

"Ох, Камино, като чета за тия зъби и....и аз имам големи перипетии. Напълно вярно е това:
"всъщност зъболекарите работят за повторен бизнес. Те не са ни приятели и лекари, а просто виждат в нас банкноти."

Благодаря за споделеното - ще продължавам да търся и чета. Все още областта зъби ми е малко terra icognita.

Прополис и аз слагам на венеца на 2 умъртвени зъба. Мине се не мине и там се оказва чувствително място незнайно защо. Предполагам нещо каналите правят проблем...Прополисът помага и успокоява."

"Прополисът обезболява зъбната тъкан не по-лошо от упойка и действа срещу анаеробната флора, която пък е основната причина за зъбни инфекции. Така че е отлична идея и сигурно ще действа неограничено време.  Опитвала съм , но лошото е че от топлото в устата мнгоо се размеква и става едно мазало. Розовото и други етерични масла се използват за обезболяване и успокояване на зъби и при пълненето на канали. А зъболекарката ти е почуквала по зъбите да им чуе звука и да те провери дали няма да изпищиш, доста груб похват между другото, особено ако не те предупреди. А сегашните пломби се чупят много бързо, сигурно нарочно са изчислени така, да отидеш пак на зъболекар. Само амалгамените бяха вечни и здрави. И понеже сегашните пломби са полимери, не съм сигурна, че са по-малко отровни от амалгамените, сред мономерите има доста опасни отрови. Мостовете са пък такова тъпо нещо, че никога няма да си сложа такова нещо в устата, за отпред ще си помисля. Под тях се трупат боклуци, защото профилите им са такива, че трудно се чисти, освен това за тях трябва да се пилят съседните зъби, а ако е керамика се пилят много, докато останеш без зъб, и ако е бил витален досега, много малко му трябва да се инфектира и да трябва да се вади моста. Измислиха имплантите, ама и те си имат кусури и то големи. Въобще стоматологията още е на примитивно ниво. Като остана без някои зъби ще си поръчам частична моделно лята протеза. Въобще веднъж пуснеш ли зъболекар в устата си, ставаш му клиент завинаги. Като имаме предвид  и некадърността на зъболекарите, които не могат един канал да изчистят като хората, човек трябва да внимава много да не се стига до там."

"Моя алтернативен опит за лекуване на зъби е само със смрадлика /жабурене -поне 10 пъти на ден/. Вместо антибиотик ползвам тетрата - при гранулом /зъболекарите го отхвърлят , че е възможно/ ограничава гранулома и успокойва болката. Ползвала съм и ракия - памучета напоени с ракия в болния зъб."

"Моделно летите протези представляват метален скелет, покрит с пластмаса, пластмасови зъби, и лети куки за носещите зъби. Предимството пред обикновените пластмасови протези е здравината и възможността конструкцията да бъде много по-олекотена и летите, а не телени куки, които много по-малко натповарват и повреждат носещите зъби. Иначе е трудоемка за правене и скъпа поради това, но си струва. Уточнявам, че това е сваляща се протеза и хигиената е лесна за поддържане поради това. Приляга по-добре от обикновените протези, не опира и не хлопа толкова. Ако си имала предвид това, а зъболекарката ти е казала, че няма такова нещо, смени зъболекарката. А за имплантантите след като едно време ми се наложи да проучвам въпроса разбрах, че никога няма да си сложа такова нещо в устата, освен при едно условие и то е да ги направят с пружини."

"при възпаление в устата жабуркам по няколко пъти на ден с някакво базово масло (зехтин, бадемово или сусамово) и 2-3 капки масло от чаено дърво.
обикновено бързо изчезва проблема.
другото е - слагам на мястото карамфилче и го оставям няколко часа да действа.
ще трябва да си намеря масло от карамфилче... Smile предполагам, че  ще дейтсва по-бързо... но, за бързо обезболяване по домашно му, карамфилчето си е супер.

единственият мъртъв зъб, който имам , беше умъртвен от собственото ми тяло.
беше с пломба и тя падна и дълго време стоя отворен. като се наканих да ида на зъболекар и вече беше мъртъв. зъболекарката само ми изчисти каналите и го затвори."

"аз също съм ползвала карамфилче при болки, но за съжаление не помогна по поредния мъдрец
засега имам добър зъболекар, който отново ми вдъхна доверие след години на мъчение
смени ми всички стари пломби - под повечето предишната си беше оставила ръцете - всичките бяха с гангрена
за прополиса не знаех, че помага
дано го продават тук да пробвам"

http://video.google.com/videoplay?docid=7540355561930587803&hl=en Видео за лечение на кариес.
http://video.google.com/videoplay?docid=-6732288606352338419 Видео за Д-р Прайс.


Последна редакция: нд, 12 авг 2012, 14:33 от araxna

# 1
  • Мнения: 98
Това използвам аз ''Sеwak или Miswak е пръчица за почистване на зъби от дървото Salvadora Persica, познато също като Арак или Ал-Арак. Известна е с отличните си почистващи и хигиенни свойства още от древни времена. Според изследвания, сравняващи използването на обикновената паста и четка за зъби с пръчицата от дървото Арак, тя дава много по-добри резултати при почистване на плака, зъбен камък както и за обща устна хигиена.

Пръчицата Sewak съдържа антисептични и почистващи елементи, които я правят по-добрата естествена четка за зъби. Може да се използва едновременно като четка, паста за зъби и зъбен конец.

Пръчицата от дърво Ал Арак е съставена от целулозни нишки, които са гъсто сплетени и здрави, така че да не се чупят при натиск, като в същото време са меки така че да могат да навлязат в гънките между зъбите.

Обелете малка част от кората и наплюнчете обелената част преди да започнете да търкате зъбите - по този начин анти бактериалните съставки ще се ратворят в слюнката и ще имат по-добро действие.''  Peace

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 465
Естествена грижа за венците и избелване на зъбите http://desilifestyle.net/2011/02/%d0%ba%d0%b0%d0%ba-%d0%b4%d0%b0 … be-%d0%b8-%d0%b4/

# 3
  • Мнения: 700
araxna, много благодаря за темата!   bouquet Хубава и богата първа страница!  Simple Smile
Ако може да добавиш /да копираш/ на 1 страница линка към филмчето на Д-р Уестън Прайс, преведен от Людмил! Благодаря и на Людмил за превода!   bouquet

http://video.google.com/videoplay?docid=7540355561930587803&hl=en

 Д-р Прайс е обиколил целия свят изследвайки хора с рационално хранене. Открил е групи от хора, които  имат 100% имунитет срещу зъбни заболявания.
Примитивни народи са консумирали големи количества храни със скорбяла без да полагат някаква грижа за почистване на зъбите. И въпреки това те нямат кариес.

Много е важно да предпазим зъбите от кариес и единственият начин е чрез правилното хранене. Лекуването на кариес при зъболекар е погрешно. /кой да го знае по-рано, след сума ти поразии в/у зъбите ми  и олекнал джоб и аз съм на това мнение/

loa, какво кокосово малсло /от коя марка/ използваш. не съм доволна от маслата на Икаров, като препържени са сякаш...

Последна редакция: нд, 12 авг 2012, 13:09 от Mislq

# 4
  • Мнения: 411
А как се лекува кариес алтернативно?

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 465
мисля използвам студено пресовано.http://www.zoya.bg/%D0%9A%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0 … -%D0%BC%D0%BB.647 хубавото на това масло е че го използвам и за много други неща. На икаров продуктите за мен са пълни боклуци.

# 6
  • Мнения: 6 438
Да се запиша при вас. Нямам опит, но се надявам да науча нови неща   bouquet

# 7
  • Мнения: 5 713
Oт темата "Еко бебета и деца":

"Вкъщи си мием зъбите с еднопроцентов разтвор на хималайска сол."

"Аз - от около два месеца, мъжа ми по-отскоро. Зъбите ни са идеално полирани, имам чувството, че са и маалко по-бели отпреди, лош дъх няма... Но се мием и със специални йонни четки  Peace
Също съм на мнение, че почти всички пасти за зъби само вредят на зъбния емайл и не само. Зъболекарката ми е впечатлена и също си поръча от четките."

"Разтворът се прави много лесно:
Приготвяне на "СОЛЕ" (солен разтвор)
Поставете няколко камъка от хималайската кристална сол в кана и добавете качествена изворна или филтрирана вода (в никакъв случай минерална!), докато се напълни. НЕ РАЗБЪРКВАЙТЕ! След около 24 часа вижте дали солта се е разтворила напълно. Ако - да, то добавете още няколко камъка и изчакайте още 24 часа. Когато водата повече не може да разтваря солта, каменните кристали ще останат неразтворени на дъното. На този етап разтворът става наситен на 26% и е готов за консумация. Изсипете една чаена лъжичка от 26%-ния разтвор в чаша вода и я изпийте преди закуска. Такава напитка може да се пие до 2 пъти на ден. По желание солето (1-2 чаени лъжички от 26%-ния разтвор) може да се добави в бутилка изворна или филтрирана вода, от която да се отпива по малко през деня, вместо да се пие наведнъж."

Четката:
"http://anhira.com/aquasource/Продукти-АкваСорс/Четка-за-зъби-Соладей
Нещо май не ми се получи линка, но това филмче обяснява нагледно: http://vbox7.com/play:5d2cf030cf&start=18&r=emb"

И линкове към предишни теми в Алтернативния:

Билки при зъбобол на мъдрец
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=337997.0

 Как се справяте с кариеса при децата? А, справяте ли се изобщо?
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=251899.0

Как се справяте с кариеса при децата? А, справяте ли се изобщо?-продължение
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=353808.0

За здрави зъбки при децата?
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=426335.0

 холистична стоматология
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=489018.0

 зъболекарски въпрос (за ударено зъбче)
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=515250.msg15925402#msg15925402

 Търси се алтернативен зъболекар. Озонова терапия.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=334164.0

 Търси се алтернативен ЗЪБОЛЕКАР / ОРТОДОНТ (продължение)
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=593504.0

# 8
  • Мнения: 1 732
Много благодаря за темата. Благодаря и за извадени/посочените линкове    bouquet
За йонна четка за зъби чувам за 1 път. Както и за Sеwak или Miswak пръчици и озонова терапия.  Наскоро чух за лазерно почистване на каналите.
Опитът ми по почистване и поддържане на зъбите е конвенционален- конци и четчици за междузъбното пространство, стандартна четка и паста за зъби/ за детето задължително без флуор/ , профилактика/лечение при зъболекар.  

# 9
  • Мнения: 5 713
За четката знам, че не е хубаво да е твърда.
А за пастата- последно време гледам да не е с много съставки. Освен флуор, не искам да има sls - sodium lauryl sulfate.

Пробвала съм да се мия със сода + кислородна вода.
Също така съм ползвала чаено дърво (1 капка) + пастата.
Но нищо постоянно, само от време на време.

Синът ми отказва да му мия зъбите с каквито и да е пасти и подобни. Само четка и вода.
Аз обаче съм настоятелна. Не знам дали е правилно или да слушам отново детето.
Засега сме постигнали компромис един ден с паста, един ден без.

# 10
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
на мен от години ми става зле само като помириша паста за зъби Rolling Eyes
намерила съм си една от ДМ и само нея мога да ползвам.

скоро си взех и една на Веледа, която е без мента, подходяща при хомеопатично лечение. без пенители е. аз я харесвам, мъжът ми - не. самата паста оставя друго усещане за чистота в устата.

take a smile, аз конецът го спрях, защото няколко пъти ми се късса мжеду зъбите и се налага да ходя на зъболекар да ми го маха ooooh!
сега ползвам едни четчици за междузъбното пространство - страшно е какво вадя Shocked

от къде мога да намеря тези пръчици? гугъл нищо не ми показа, освен един бг онлайн магазин? Thinking

# 11
  • Мнения: 936
записвам се и отивам да чета какво сте писали  Grinning

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
на мен от години ми става зле само като помириша паста за зъби Rolling Eyes
намерила съм си една от ДМ и само нея мога да ползвам.
......
Коя паста ползваш на ДМ?

# 13
  • София
  • Мнения: 2 217
А как се лекува кариес алтернативно?

А пулпит? А как се вади нерв ако се наложи без медикаменти? А как се запълва проядената част от зъба? Питам сериозно, но не виждам някой да отговаря на тези ни въпроси.... newsm78

# 14
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
на мен от години ми става зле само като помириша паста за зъби Rolling Eyes
намерила съм си една от ДМ и само нея мога да ползвам.
......
Коя паста ползваш на ДМ?

ето тази
мисля, че сега опаковката е бяла. има на 2 теста много добра оценка Peace
откак майка ми и баща ми я пробваха и друга не купуват. има я и в Бг, стои някъде най-долу и е без хартиена опаковка.

сега се усетих,че ти май не живееш в Бг   newsm78  виж в арабските магазини, в африканските питай, при тях си е практика сигурно ще имат
афри магазини не съм виждала, че питам по арабските. сещам се за един марокански, дали те я ползват? Thinking

# 15
  • Мнения: 5 713
"In other parts of the Muslim world where the arak tree is not found, other trees are used for the same purpose. Strips of bark are used in Morocco and the nim tree in India."

http://www.users.globalnet.co.uk/~chern/saudi/miswak.html

На мен ми е интересно нашите деди как са се грижели за зъбите...

# 16
  • Добрич
  • Мнения: 757
Благодаря за полезната тема  Hug
Аз имам голям проблем с венците, кървят и имам болки, ако ям някое по-жилаво месо например като домашна кокошка, в момента даже отново ми бъхтят венците  Confused
Скоро четох една статия за успешно излекувала се от пародонтоза и я прилагам, но все още не виждам ефект, преди 2 седмици съм я започнала "терапията"
Ето и статията http://zdrave-bg.org/%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BD% … E%D0%BC%D0%B8/691
Аз ползвам шарлан вместо зехтин, а морската сол колко е морска не знам  Thinking

# 17
  • Варна
  • Мнения: 78
А как се лекува кариес алтернативно?

А пулпит? А как се вади нерв ако се наложи без медикаменти? А как се запълва проядената част от зъба? Питам сериозно, но не виждам някой да отговаря на тези ни въпроси.... newsm78

Идеята  е да не се стига дотам. Това е напълно постижимо. Ако все пак се стигне, има и добри зъболекари, които ще направят всичко по правилата, а не да претупат случая, за да вземат парите. От кариеса до разхерметизирането на пулпната кухина минава много време, така че може да се направи нещо. Иначе досега се спомена за поставянето на парче прополис в кухината. Имайки предвид свойствата му, описани в литературата по апитерапия и описаната практика би трябвало да върши работа за обезболяване, стерилизиране и умъртвяване на зъба, но последното ще е значително по-бавно от арсеновите препарати.
А ваденето на нерви е сравнително нова практика. Преди това се е ползвал формалдехид за мумифициране на нерва, и зъбът се е запечатвал така, но това е водело често до скрита анаеробна инфекция. А пък още преди това зъбът направо се е вадел, но се е налагало сравнително рядко, а защо - двете филмчета в първия пост дават отговора.

Последна редакция: вт, 14 авг 2012, 02:32 от araxna

# 18
  • Добрич
  • Мнения: 757
Някой има ли впечатление от този продукт http://flp.bg/bg/P_Bright-Toothgel_bg.htm  newsm78
И съставките ок ли са?

# 19
  • Мнения: 5 713
Например това не ми харесва:  натриев лаурил сулфат

# 20
  • Мнения: 700
А как се лекува кариес алтернативно?

А пулпит? А как се вади нерв ако се наложи без медикаменти? А как се запълва проядената част от зъба? Питам сериозно, но не виждам някой да отговаря на тези ни въпроси.... newsm78
Това е основния въпрос. Ето защо четем, пишем, разсъждаваме  и обменяме опит в темата.
Ето какво е писала Camino в цитатите на 1 пост
"Сега съвсем наскоро, миналата седмица получих силна болка, почти като тази, която по-горе описах, възможно е да е абцес. Имам една книжка, не съм я прочела цялата още, но тя ми помогна да се справя. Положих смес от кокосово и розово масла 3:1 и отгоре запечатах с прополис. Преди това си мия зъбите със сода (понякота и паста) и ги плакна пак със вода и сода чрез water flosser. Вместо розово масло (моето любимо) може да се използва далеч по-евтиното карамфилово масло. ...
И така, седмица след големите болки и съня, че съм булка (било за смърт) в момента съм в чудесно настроение и без болка."
Camino, моля те пиши коя е книжката, от която четеш. Може би зъба е вече умъртвен /булката/ Grinning и се е калцирал. Аз имах такъв пулпит, който си изтърпях с помощта на любимата ми процедура със смрадлика. След години при смяна на пломбата, зъболекаря каза че зъба се е калцирал и умъртвил сам.

# 21
  • Мнения: 411
Добре де, от днес започвам профилактика на зъбите по указаните начини. А какво да правя с наличите вече кариеси?

# 22
  • Мнения: 5 713
Ако е работено вече по тях, лично аз съм ги сложила в графата кауза пердута. Иначе съм чела, но за жалост не съм виждала на живо, за хора, които са успяли да си възстановят цялостта на зъба без зъболекари. Как обаче, трябва да се ровя, тъй като не помня. Знам, че има и такива, които се подиграват откровено на такива неща.  Laughing Wink

# 23
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз имам един кариес и скоро съм на зъбар и много ме интересува темата.
един друг зъб ме боли. чудя се какво да правя newsm78

Людмил беше писал преди, че е успял да обърне развитието на кариеси при детето си като е давал всеки ден кълнове от слънчоглед. забравих защо  от слънчоглед  newsm78
аз пробвах, ядах седмица две и тва май беше Blush

но аз съм с лоши зъби - израстнаха жълти, заради прекалена употреба на антибиотици в детска възраст #2gunfire

# 24
  • Мнения: 5 713
Поници слънчоглед + люцерна - всеки ден.

За АБ в детска възраст не искам изобщо да говоря. И колко бяло брашно съм изяла под различни форми.

Хранителни стойности на поници люцерна:
Водно съдържание (grams per 100g) 91.14
Калории (kcals per 100g/3.5oz) 29
Протеини (grams per 100g) 3.99
Мазнини  (lipids) (grams per 100g) 0.69
Пепелно съдържание  (grams per 100g) 0.4
Въглехидрати (grams per 100g) 3.78
Фибри (grams per 100g) 2.5
Захар (grams per 100g) 0.18

Минерали

Калций (Ca)(mg per 100g) 32
Желязо  (Fe)(mg per 100g) 0.96
Mагнезий (Mg)(mg per 100g) 27
Фосфор (P)(mg per 100g) 70
Калий(K)(mg per 100g) 79
Натрий (Na)(mg per 100g) 6
Цинк (Zn)(mg per 100g) 0.92
Мед (Cu)(mg per 100g) 0.157
Maнган (Mn)(mg per 100g) 0.188

Витамини (ще го оставя на английски)

Vitamin C (Ascorbic Acid)(mg per 100g) 8.2
Thiamin (vitamin B-1) (mg per 100g) 0.076
Riboflavin (vitamin B-2) (mg per 100g) 0.126
Niacin (vitamin B-3) (mg per 100g) 0.481
Pantothenic Acid (vitamin B-5) (mg per 100g) 0.563
Vitamin B-6 (mg per 100g) 0.034
Folate (mg per 100g) 36
Folic Acid (mg per 100g) 0
Food Folate (mg per 100g) 36
Folate (DFE per 100g) 36
Vitamin B-12 (mg per 100g) 0
Vitamin A (mg per 100g) 155
Retinol (mg per 100g) 0
Vitamin E (alpha-tocopherol)(mg per 100g) 0.02

За слънчогледа нямам подобно ифо  - вадено и превеждано.
Но примерно тук:
http://www.sproutpeople.com/nutrition.html

# 25
  • Мнения: 411
Вери, ще се радвам да има алтернатива на машинката с ужасния пилещ звук.  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 732
Весси ,
Сандрин ползвала ли си ? А р-р с тинктура от прополис, или жабурене с базово масло с капка чаено дърво ?
И аз съм на мнението на araxna , "да не се стига до там".
Мен е нямало кой да ме опази. Устата ми вече е пълна с токсично лепило, бисфенол А, съмнителни полимери и кой знае още какви гадости, наврени в каналите. Сега гледам само да закрепя положението по начин, който е най - съвместим с разбиранията ми.
И най- вече, да опазя детето и да го науча да се грижи правилно за зъбите си.
Пролетта имаше задължителна профилактика от зъболекар в градината. Като го прегледаха, много ~загрижено~ ме посъветваха да му направя час при тях за запълване на туберкулите му с някаква специална паста- гел. Предпазвала от кариес. Имал "изявени" туберкули на дъвкателната повърхност.  Whistling Crazy

# 27
  • Добрич
  • Мнения: 757
take a smile , Сандрин не съм ползвала, сега се разрових в гугъл и нещо не ми хареса съставът му  Confused Иначе благодаря за другите съвети  Hug още тази вечер ще се изжабуря с разтвор на клеева тинктура, за чаеното дърво бях чела преди време, благодаря ти, че ми напомни бях го забравила, малко тъп въпрос, но кои са базовите масла  Embarassed

# 28
  • Мнения: 1 732
Весси , базовите са зехтин, сусам, грозде и т.н.....те стават за основа за етеричните.
ако имаш резерви към състава на Сандрина, може да правиш жабурене с чиста отвара от смрадлика. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 289
Това използвам аз ''Sеwak или Miswak е пръчица за почистване на зъби от дървото Salvadora Persica, познато също като Арак или Ал-Арак.

Аз също - ще направя скоро 2 години. Доволна съм, т.е. усещам си зъбите почистени, но аз и всяка сутрин се жабуря с шарлан, така че ако нещо не е доизчистено от мисуака, при жабуренето минимум 20 минути задължително излиза.

Свежест в устата обаче, ама много осезателна ми донесе домашната паста за зъби с карамфил , макар аз да не я ползвам по рецепта, а само смесвам карамфил със сода и зехтин. Казват, че солта не бива да се използва, ако имаме черни пломби в устата (това от една книга, май на Хилда Кларк, но аз не съм стигнала до нея, говоря по спомен).
И още

Синът ми(5г.) въобще не го насилвам да си мие зъбите. Но пък обяснявам, че зъбите са за цял живот и са много важни, както всяка една друга част от тялото. Той сам изяви желание (от време на време за сега) да ги чисти с пастата с карамфил! (която всъщност доста люти) и дори баща му чак започна да я ползва, а преди това не можех да го накарам дори да я пробва само. А търка зъбите само с пръст. Мисуака трябва малко да се посдъвче, за да омекне, а на него му идва твърдо. Но открих, че и пръстът доста добре масажира венците (върху себе си,де).
За мисуака - в друга тема стана дума, че клонче от ябълка напр. може да го замести. Въпросът ми беше, че щом Природата е дала мисуака с тези си качества, то за нашите ширини задължително ще има нещо подобно. Аз обаче не съм пробвала клонче от ябълка. Пък и сега като се замисля: едното е корен, другото- клон. Ако някой има ябълково дърво под ръка и е отворен за експерименти, ще се радвам да сподели.
Благодаря за предложението и обяснението за прополиса и карамфила!

# 30
  • Мнения: 258
И аз благодаря за отворената тема, ще се върна да чета и евентуално да пиша през следващите дни. Heart Eyes
За ракията, където съм писала, исках да кажа, че се жабурих с нея, а не че съм я пила. Joy И тогава много ми помогна.
За косовото и розовото масло с прополиса, ефекта е невероятен. Вече е факт, че не ме боли.  Hands Clap
Пробвала съм да се мия със сода + кислородна вода.
Също така съм ползвала чаено дърво (1 капка) + пастата.
Много ви моля, да пишем по-конкретно, в смисъл в някакви съотношения. Това е много важно, тъй като някои етерични масла са доста силни. Няколко хора споменаха за чаевото масло. В какво съотношение е спрямо другото базовото масло... Вери, при теб една капка за цяла паста или за една четка е? Същите въпроси и за количеството кислородна вода.

За разтвор с морска сол и аз четох, като пишете да се ползва гореща вода и така по-бързо се разтваря... Това е за да се алкаризира средата в устата ни и оттам да не се развиват бактериите, които са една от причините за развалени зъби.

# 31
  • Мнения: 5 713
Камино, за чаеното дърво - 1 капка върху четката.
Сода - натърквах леко четката с нея и прибавях после 1-2 капки кис. вода.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 78

Пролетта имаше задължителна профилактика от зъболекар в градината. Като го прегледаха, много ~загрижено~ ме посъветваха да му направя час при тях за запълване на туберкулите му с някаква специална паста- гел. Предпазвала от кариес. Имал "изявени" туберкули на дъвкателната повърхност.  Whistling Crazy

Ама това сериозно ли? Боже, каква неграмотност! Всички деца имат изявени туберкули. Те имат голямо значение за биомеханиката на дъвченето. Така ще се повдигне захапката, а това обикновено води до лош резултат. Потресена съм!

# 33
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Свежест в устата обаче, ама много осезателна ми донесе домашната паста за зъби с карамфил , макар аз да не я ползвам по рецепта, а само смесвам карамфил със сода и зехтин.

благодаря много за рецептата, смятам да пробвам.
още нямам масло от карамфилче, но имам от чаено дърво, ще пробвам с него, макар миризмата му доста да ме дразни Whistling
ментовото ще го пропусна, че взимам хомеопатия.

# 34
  • Мнения: 700
Дъвка за профилактика:
Мастикс е оригиналното име на сакъз.  Купува се от аптеките , смесва се с восък от пчелна пита, доколкото си спомням.
Наистина е ценно, аз често съм го дъвкала като дете, невероятен аромат. Ето цитат от Укипедията:

"Мастиксът може да има влияние при предпазването от възпаление на зъбите[4] и гингевити[5], тъй като дъвченето му намалява нивото на бактериите в устата.
Една от най-ранните употреби на мастикса била като дъвка, оттук и името му; В Ливан се продава дъвка с вкус на мастикс[6]"

 Най-доброкачествена е хиоската мастикова смола, но има много имитации. Въпроса е как да намерим оригинала.
Весси , базовите са зехтин, сусам, грозде и т.н.....те стават за основа за етеричните.
ако имаш резерви към състава на Сандрина, може да правиш жабурене с чиста отвара от смрадлика. Simple Smile
За смрадликата  Peace съм , Сандрин не ми действа така добре, а има някакви вещества вътре неполезни.
аз имам един кариес и скоро съм на зъбар и много ме интересува темата.
един друг зъб ме боли. чудя се какво да правя newsm78...

но аз съм с лоши зъби - израстнаха жълти, заради прекалена употреба на антибиотици в детска възраст #2gunfire
asyalein, Пробвай да се мажеш/жабуриш със клеева тинктура и после да намажеш проблемните зъби с прополис разтопен в зехтин Ето в тази тема се главоблъскаме за зъбките на децата

# 35
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

asyalein, Пробвай да се мажеш/жабуриш със клеева тинктура и после да намажеш проблемните зъби с прополис разтопен в зехтин Ето в тази тема се главоблъскаме за зъбките на децата

благодаря, другата седмица имам час, до тогава не вярвам да обърна процеса. освен да се обадя да го отложа и да ида на друг зъболекар, защото моят е много меркантилен Whistling

# 36
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
влизам да споделя, че вчера си направих пастата за зъби от предната страница.
понеже смелих карамфилчето в мелачка за кафе, не стана супер фино и сега ми се оплитат парчета из четката.
сложих хума, карамфилчето, олио, с което готвя на бебето  Mr. Green, 4 капки масло от чаено дърво и 4 капки етерично масло от лимон.

измива супер, но по време на миенето мивката изглежда покъртително  Joy

скоро ще гледам да си поръчам прополис Simple Smile

# 37
  • Мнения: 289
измива супер, но по време на миенето мивката изглежда покъртително  Joy
  hahaha Вярно е. Пък и не само мивката. За устата да не говорим. Но после е великолепно чувството, нали?

# 38
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ами аз не съм сложила мента, а лимоновото масло не се усеща newsm78
та добре, че е  карамфилчето да замаже малко аромата на чаеното дърво Mr. Green
определено моята паста може да бъде дообогатена с някой аромат, но ще използвам първо тази, преди да направя втори вариант с други масла.

иначе сутрин устата ми е значително по-свежа, отколкото като се миех с нормална паста.

установих, че по-лесно се ползва, ако е малко по-гъста... ако е като кашичка ми е трудно да си мия зъбите Thinking

# 39
  • Мнения: 265
Здравейте. Много се радвам, че открих тази тема. Аз пък си видях два оголени зъби - без венци. Моят зъболекар ми препоръча жаборене сутрин и вечер с морска сол. Започнах преди няколко дни, затова не забелязвам някаква промяна. Ако имате идеи и съвети, ще се радвам да ги споделите.

Ако в полезната паста за зъби сложа масло от гроздови семена дали ще е ок като заместител на ментата? В момента ползвам такова за лицето и искам да го изразходвам по-бързо  Blush

# 40
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Ако в полезната паста за зъби сложа масло от гроздови семена дали ще е ок като заместител на ментата? В момента ползвам такова за лицето и искам да го изразходвам по-бързо  Blush

мисля, че от гроздови семки е базово и не е етерично като това от мента Peace
т.е. можеш да го сложиш вместо зехтина. ментовото се слага за аромат Wink

# 41
  • Мнения: 265

Ако в полезната паста за зъби сложа масло от гроздови семена дали ще е ок като заместител на ментата? В момента ползвам такова за лицето и искам да го изразходвам по-бързо  Blush

мисля, че от гроздови семки е базово и не е етерично като това от мента Peace
т.е. можеш да го сложиш вместо зехтина. ментовото се слага за аромат Wink
още по-добре. Благодаря ти, asyalein!   bouquet

# 42
  • Мнения: 3 988
Благодаря за темата и споделеното!   bouquet Много ми е полезно.  Peace

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 1 042
Благодаря за темата

# 44
  • Мнения: 514
И аз да следя темата! Peace

# 45
  • Мнения: 700
Благодаря за полезната тема  Hug
Аз имам голям проблем с венците, кървят и имам болки, ако ям някое по-жилаво месо например като домашна кокошка, в момента даже отново ми бъхтят венците  Confused
Скоро четох една статия за успешно излекувала се от пародонтоза и я прилагам, но все още не виждам ефект, преди 2 седмици съм я започнала "терапията"
Ето и статията http://zdrave-bg.org/%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BD% … E%D0%BC%D0%B8/691
Аз ползвам шарлан вместо зехтин, а морската сол колко е морска не знам  Thinking
residence, идеята вече е споделена в предишната страница.

# 46
  • Мнения: 6 712
И аз да следя темата.
Някой има ли идея за имплантите дали са вредни по някакъв начин? Не съм запозната с точния механизъм на действие, но май се слага нещо в костта, което стои там newsm78? Ако може някой да се включи с инфо.  bouquet

# 47
  • Варна
  • Мнения: 78
Нищо не се е променило в имплантите от времето, когато писах дипломна работа за тях. Надявах се че е, но уви... При използването им като цяло има два основни проблема, по които за тези 17 години почти нищо не е направено. Единия проблем е опасността от инфектирането на тъканите около тях, защото мястото на имплантирането става входна врата за какво ли не, и затова трябва да се спазва стерилна хигиена в устата. Причината е, че около импланта се прави пластика от венечна лигавица, за да се имитира венечния ръб, но това е недостатъчно, докато при естествения зъб има и още механизми за изолиране на подвенечното пространство.
Втория още по-голям проблем е, че имплантите се завинтват в костта твърдо, докато естествения зъб има едни връзки, които служат за амортисьори при дъвчене, които разпределят разномерно силата към челюстта. Практическия резултат, е че ако един имплант замества заден зъб и то на жена, вероятността при дъвчене да си счупи челюстта не е никак малка. Причината е, че задните зъби са по-натоварени при дъвчене, а жените имаме по-грацилни челюсти, а и някои страдаме от остеопороза. Ако пък не си счупи челюстта, натоварването на костта няма да е никак малко и костта може да започне да се разрушава малко по малко.
Въобще няма смисъл да засягам материалите, от които се правят. Те като цяло са добри и подходящи за тази цел. Само някои са с прекалено голяма твърдост и крехкост и утежняват горния проблем. Само евентуално някой може да има индивидуална чувствителност към тях.
За мен лично използването на импланти е оправдано само за предни зъби, но всъщност не бих ги препоръчала на никого. За мен са просто таралеж в гащите.

# 48
  • Мнения: 411
А как тогава да се замести липсващ зъб?

# 49
  • Варна
  • Мнения: 78
Пазиш си ги и даваш да се вадят корени само в краен случай. Иначе частична протеза. Но пък всеки има право на избор, ако са предни зъби, слагаш, спазваш препоръките, почистваш, пазиш от натоварване и може и да изкарат дълго. Много зависи от имплантолога. Но аз лично не бих си сложила.

# 50
  • Мнения: 411
Тази частична протеза не води ли до увреждане на зъбите за които е закачена? И какво беше, да е протезата лята? Къде мога да прочета за тези ляти протези?

# 51
  • Варна
  • Мнения: 78
Зависи какво разбираш под увреждане на зъб, куките могат да надраскат повърхността му, но ако е правилно проектирана, не би трябвало да натоварва носещите зъби. Има и начини на закрепване, при който трябва да се пилят зъбите, за да им се сложи коронка с нещо като тик-так копченце, но не е задължително да се прави така. Това е при моделно летите протези. Иначе може и обикновена частична протеза с телени куки - евтино, леко, лесно за поддръжка, горе-долу естетично.
Но на мен ми е лесно да говоря, защото засега ми липсва само един и то мъдрец, така че когато се обеззъбя до степен да трябва да слагам нещо, вече няма да ми пука как изглеждам.

ПП. Опитвам се да намеря нещо за моделно летите протези ама нищо не намирам. Общо взето това е подвижна протеза, но с лят метален скелет.

Все пак трябва да уточня, че става въпрос за моите собствени предпочитания, какво бих или не бих си сложила. Всеки си има право на мнение.
Една позната зъболекарка обаче си носи временния пластмасов мост на предните зъби в продължение на 3 години и когато някой я подкачеше кога ще си сложи постоянния, тя казваше "като падне този". Явно просто не и се ходеше на зъболекар.

Последна редакция: нд, 26 авг 2012, 17:13 от araxna

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 Peace връщам се да чета назад Peace

# 53
  • Мнения: 1 732
А кои коронки са по- препоръчителни? Толкова много са видовете им. Имам металокерамична, но нищо повече не знам . Оказа се, че освен като материал , те се отличават и като технология на изработка.  В зависимост на това зъбът се изпилява по различен начин. Забравих наименованието на моя вид, ще се опитам да се сетя. Нещо ми се върти в главата за някакъв трапец. Crazy  Но ясно си спомням неодобрението на тукашния зъболекар /германия/ като видя тази коронка. Попита ме с изумление "ама къде е правена тази коронка"?!Каза, че трябва да се смени.  Confused не била добре направена.
коронката е правена в България. Ходих при бг- зъболекарката, казах й всичко. Тя съвсем уверено ме убеждаваше, че коронката е направена много добре, но по различна технология, която не била практикувана в Германия.
Другият ми въпрос е: мътвите зъби задължително ли трябва да са с коронки?

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 1 042
И аз имам проблеми със зъбите. Имам няколко липсващи и доста кариеси. Четох, че изплакване на устата със сода помага да се възстановят зъбите от кариеси. А в предишна подобна тема бях побликувала линк, ще го сложа и тук на Михаил Столбов, Как си отгледах нови зъби http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=2&find=%CA%E0%EA+% … 2%E8+%E7%FA%E1%E8 има я в спиралата. Направила съм си спиртните извлеци, само че доста са силни и ти изтръпва устата от тях. Правя го от време на време - 2-3 дни жабуренето, известно време - не. Много съм непостоянна. Но пък обезболява. Спор няма. Имаше момент когато и двете ченета ме боляха. Оказа се, че е пародонтален джоб. Коста боляла като зъб, че и по-зле. Сигурно има ефект от извлеците, ама за целта трябва постоянство. А пък и там пише, че трябва да се спрат и цигарите, ама не. Още не съм ги спряла. Даже и в темата за спиране на цигарите се записах, а дано покрай тях се навия. Извлеците стоят в банята, до мивката и все по-често посягам към тях и аз искам нови зъби. Пожелавам и на вас.

# 55
  • Мнения: 6 712
Благодаря за информацията.
take a smile, и аз май съм с един зъб с вадени корени, но не целите (всъщност не знам и аз Twisted Evil), голяма ужасия. Сега ме наболява от известно време и ще ходя на зъболекар.


araxna, кариеса достатъчна ли причина е за вадене на зъб? Всъщност проблемът с моя зъб, е че беше правен 3 пъти от кариес, дълбан, дълбан, корена беше махнат но не целия.  Rolling Eyes Звучи ми страшно това за имплантите, което обясняваш.


# 56
  • Sofia
  • Мнения: 1 042
Благодаря за информацията.
take a smile, и аз май съм с един зъб с вадени корени, но не целите (всъщност не знам и аз Twisted Evil), голяма ужасия. Сега ме наболява от известно време и ще ходя на зъболекар.


araxna, кариеса достатъчна ли причина е за вадене на зъб? Всъщност проблемът с моя зъб, е че беше правен 3 пъти от кариес, дълбан, дълбан, корена беше махнат но не целия.  Rolling Eyes Звучи ми страшно това за имплантите, което обясняваш.
Ако ядеш на нея страна има вероятност да е пародонтален джоб. Умъртвен зъб, още повече с вадени корени не боли.
Кариеса не е причина за вадене на зъб. Дръж си ги колкото може повече в устата. Всеки зъб е необходим. Може да укрепят корена, да ти сложат щифт и да изградят зъба. Примерно го казвам, но трябва да отидеш на зъболекар.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 78
Точно така, кариеса не е причина за вадене, само евентуално анаеробна инфекция около върха на корена. Над корена може да се изгради коронка и да си е функционален зъб.

Няма нужда умъртвен зъб да е с коронка, независимо, че умъртвения зъб става крехък и се чупи по-лесно.

Тake a smile, за мен лично най-добрите коронки са с композитен материал върху метална лята шапчица. Но различните производители слагат различни имена на композитите си и затова не мога да кажа нищо конкретно. Керамиката е твърде твърд материал и изтрива отсрещните зъби. Освен това заради крехкостта си трябва да се прави с дебела стена и това иска стъпаловидно и по-голямо изпиляване на зъба. Композитът е материал, в който се комбинират керамика и полимер, твърдостта му е съобразена с твърдостта на естествените зъби и не е крехък, а в същото време е доста износоустойчив. При шийката може да се направи толкова тънко, че да влезе в джоба, без да го травмира, което е немислимо за керамиката. Технологията му има общо с технологията на керамиката, само дето накрая се полимеризира в специфичен полимеризатор, а керамиката се пече. Иначе композита може да се направи толкова естетично, че да не можеш да го отличиш от естествен зъб. Ако зъболекарят в Германия не е харесал керамиката ти, сигурно има защо. Има много начини да се сгафи при една керамика, и много малко начини да се оправи.

И на мен ми звучи страшничко това с имплантите, но когато едно време четох за тях бяха още в експериментална фаза и тези недостатъци не се криеха. Сега реших да попрочета нещо за тях и докато четях направо ми стана зле. Но пак казвам, има случаи, когато са оправдани и трябва добър хирург имплантолог да ги направи и може да си караш с тях доста години, но лично на мен такова нещо в устата ми няма да влезе.


Но май се отклонихме от темата.

Последна редакция: нд, 26 авг 2012, 21:12 от araxna

# 58
  • Мнения: 1 732
araxna ,
сърдечно благодаря.    bouquet

сетих се за видовете Grinning . Корони  с тангенциална или с прагова препарация.
До колкото си спомням, моята е с тангенциална. Rolling Eyes

Последна редакция: нд, 26 авг 2012, 21:57 от take a smile

# 59
  • Варна
  • Мнения: 78
Ако е керамика с тангенциална препарация, зъболекарят ти в Германия има защо да не го харесва. Керамиката винаги се прави с прагова, с тангенциална препарация или е нанесен много тънко и ще се напука или е както трябва и ти травмира венечния ръб. Lege artis керамиката се прави с прагова препарация. Противното значи просто зъболекар с ръце знаеш къде (защото трудно се прави и иска опит).

# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
върнах да чета пак назад... Супер се зарибих с тези йонни четки... Говорих със зъболекарката и тя също ме окуражи... Сега е момента да избера каква да е.
Аква сорс -50лв
http://www.pedagbg.com/art_details.php?id=416 Има ли разлика в качеството като е по-евтина  newsm78
http://www.iherb.com/Dr-Tung-s-Ionic-Toothbrush-w-Replaceable-Head/11148
http://www.amazon.com/Dyna-hyG-Electronic-Ionic-Toothbrush/dp/B0 … =toothbrush+ionic
http://www.amazon.com/Ionic-Proton-Toothbrush-No-batteries/dp/B0 … =toothbrush+ionic

Хайде давайте акъл  Mr. Green Joy

И за карамфилчето се сетих нещо... Преди време правихме едно прочистване с тройчатка и след като си развалих контейнерчето за мелене на подправки (карамфила повече не се изчисти) започнах да си държа целите карамфилчета в устата до омекване и после дъвкане... И въпреки, че е трудно за дъвчене и лютичко, оставаше страхотно свежо усещане в устата. Често ми се иска пак да усетя тази свежест, но все се отпесвам... Ей сега отивам да си изровя пакетчето Mr. Green

# 61
  • Мнения: 6 712
Благодаря момичета!
Между другото съм явно зле с темата, мислех че на зъб, който е с вадени нерви, все едно е ваден и корена. Whistling

А какво бихте препоръчали за превенция на кариеси и подобни неща - нещо да се консумира вътрешно? Почистването е ясно.

# 62
  • Мнения: 186
Аз да попитам за карамфилчето, защото нещо не разбрах. Цяло ли трябва да се вземе и как точно се прикрепя към болния зъб. Не мога да си го представя. А вече смелено от пакетче сигурно не е най-добрата идея ...

# 63
  • Мнения: 2 343
Много полезна тема  Peace Радвам се, че я открих навреме  Simple Smile

# 64
  • Мнения: 6 438
А какво бихте препоръчали за превенция на кариеси и подобни неща - нещо да се консумира вътрешно? Почистването е ясно.
Смляно на брашно сурово сусамово семе. Това знам от ХЛ.
Слагам си го в овесените ядки или по 1л смесена с мед за десерт.

# 65
  • Мнения: 6 712
Мерси Пате! Peace

# 66
  • Мнения: 11 306
Пиша специално за живеещите в Германия - това е натурална паста за зъби с подобна рецепта, като на г-жа Претенция от линка за домашно приготвяне.
Изключително доволна съм от нея!
Моля ползващите йонизиращи четки да споделят повече за тях - четох,но не можах да убедя мъжа ми в ползата и и всяко мнение ще ми е полезно. Благодаря!

# 67
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
 Вечи, супер, мерси за линка!!!
тази дето си я правих я зарязах, защото много парченца от карамфила ми остават между зъбите и ме дразнят.
има ли я някъде по магазините? доставката е по-скъпа от пастата Rolling Eyes

# 68
  • Мнения: 11 306
Aсе, не знам по кои магазини може да се намери, вероятно реформхаус или подобни. Аз пазарувах от сайта други неща (водорасли и хим. сол) и доставката не ме притесняваше.

# 69
  • Мнения: 186
В България, най-доброто, което съм открила, е тази паста Supirivicky. На билкова основа, без изкуствени подсладители, консерванти и т.н.  Цената и' също е много добра - 3лв. От всички други скъпи и прескъпи съм оставала разочарована. Нея ползвам и за децата.

Вижте тук състава : http://webfairstores.blogspot.com/p/supirivicky-toothpaste.html


Надявах се да прочета в темата, дали някой се е справил с вероятен абсцес. Дали прополис ще помогне? И откъде освен от пазара може да се купи?

# 70
  • Мнения: 186
И за нещо друго ми е интересно какво мислите - водите за плакнене след измиване на зъбите. Аз от време на време ползвам, особено след стоматологични процедури, но не редовно.

# 71
  • Мнения: 98
В България, най-доброто, което съм открила, е тази паста Supirivicky. На билкова основа, без изкуствени подсладители, консерванти и т.н.  Цената и' също е много добра - 3лв. От всички други скъпи и прескъпи съм оставала разочарована. Нея ползвам и за децата.

Вижте тук състава : http://webfairstores.blogspot.com/p/supirivicky-toothpaste.html


Надявах се да прочета в темата, дали някой се е справил с вероятен абсцес. Дали прополис ще помогне? И откъде освен от пазара може да се купи?
а къде я намираш?
аз ползвам на Билка хомеопатичната серия

# 72
  • Мнения: 186
За да не прозвучи като реклама, напиши името на пастата в търсачката. Излизат различни магазини, които я предлагат и винаги на цена 3лв. Ако не я намираш, пиши на лични. Прекрасна е.
И аз ползвам на Билка, а също и една гроздова българска за 1лв, децата много я харесват, но не мие така добре (пък и съставът им е страхотна химия).

Последна редакция: ср, 05 сеп 2012, 15:00 от Fata

# 73
  • Sofia
  • Мнения: 1 042
Надявах се да прочета в темата, дали някой се е справил с вероятен абсцес. Дали прополис ще помогне? И откъде освен от пазара може да се купи?
За абцес пий аспирин, докато се разкара или изтече от   някъде, а ако има оток най - добре да се отиде на лекар за антибиотик.

# 74
  • Добрич
  • Мнения: 757
Хомеопатичните пасти на Билка може да не съдържат, мента, флуор и захар, но пък имат парабени  ooooh!
 А тази Supirivicky не бях я чувала, ще се пробва и тя  Simple Smile

# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Преди няколко месеца имах проблем със забрал венец покрай един мъдрец. Беше се надуло всичко, едва си отварях устата. Минах без АБ, защото активно кърмех и направих всичко възможно за да го избегна. Жабурках с кислородна вода и клеева тинктура, но всеки ден ходех при зъболекарката да ми слага дренажче, за да се изчисти гнойта.  Peace
Дано ти се размине проблема  Peace

# 76
  • Мнения: 411
А какво ще кажете за миенето на зъбите на бебета и деца до 3 години? Ние още не мием зъби.

# 77
  • Sofia
  • Мнения: 1 042
Забелязах, че когато ям разделно, зъбите ми остават чисти, а когато ям смесена храна се натрупват остатъци по тях.

# 78
  • Мнения: 6 438
Хомеопатичните пасти на Билка може да не съдържат, мента, флуор и захар, но пък имат парабени  ooooh!
 А тази Supirivicky не бях я чувала, ще се пробва и тя  Simple Smile
Само онлайн ли може да се купи? Ако не, може ли на ЛС магазин? Praynig

# 79
  • Мнения: 98
А какво ще кажете за миенето на зъбите на бебета и деца до 3 години? Ние още не мием зъби.
аз и давам на каката да си ''мие'' сама зъбките, които за мой ужас на крехката възраст от 2 годинки са с жълти петънца, а никога не е пила флуор, мие си зъбките с Билка органик със стевия............а и долу има между кучешките зъбки само 3 зъбчета,а не 4.........
аз исках да питам въпреки ,че не видях в състава мента, дали тази паста Supirivicky  става при хомеопатично лечение(ще питам и хомеопата другата седмица,но ми се иска да си я ползвам и до тогава), иначе е много добра, определено ми харесва   Peace
Аз имам начална парадонтоза, един зъб започва да се оголва, от 2те бременности една след друга и кърменето не са спирали да ми кървят венците ...............опитах да жабуря с кокосово масло и после търкам венците с хималайска сол, но може би трябва да е по-едра....или да съм по -постоянна,жабуря и със смрадлика и прополис,но ефект не виждам   Rolling Eyes дайте идеи  Peace

# 80
  • Мнения: 700
.......
Аз имам начална парадонтоза, един зъб започва да се оголва, от 2те бременности една след друга и кърменето не са спирали да ми кървят венците ...............опитах да жабуря с кокосово масло и после търкам венците с хималайска сол, но може би трябва да е по-едра....или да съм по -постоянна,жабуря и със смрадлика и прополис,но ефект не виждам   Rolling Eyes дайте идеи  Peace
Колко време правиш тези процедури? Няма начин да няма ефект. Може би ти липсва малко вяра! Peace

# 81
  • Мнения: 98
.......
Аз имам начална парадонтоза, един зъб започва да се оголва, от 2те бременности една след друга и кърменето не са спирали да ми кървят венците ...............опитах да жабуря с кокосово масло и после търкам венците с хималайска сол, но може би трябва да е по-едра....или да съм по -постоянна,жабуря и със смрадлика и прополис,но ефект не виждам   Rolling Eyes дайте идеи  Peace
Колко време правиш тези процедури? Няма начин да няма ефект. Може би ти липсва малко вяра! Peace
от месец някъде, аз продължавам,не се предавам,но ми се иска да имам магическа пръчка  Laughing

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Да се похваля, сдобих с и аз с йонна четка.  Mr. Green Голям кеф е. До сега - седмица я ползвам само с вода. Сега си направих соле. Кажете как точно се ползва и как сте си организирали съдинките, че да е лесна употребата Rolling Eyes

# 83
  • Мнения: 265
Avchelina, като те чета разбирам, че и аз имам подобен проблем / 3 оголени зъби и чувствителни венци /. Ще опитам да подготвя същите смеси като теб. Можеш ли да ми кажеш какво количесто използваш кокосово масло и как го разтваряш? След това измиваш ли зъбите с паста? От къде купуваш кокосово масло и хималайска сол?
Извинявай за многото въпроси, но ме е страх да не объркам нещо.  Blush

# 84
  • Дивия Северозапад
  • Мнения: 75
Момичета, дайте съвет! Счупих си 7-я (последния зъб), отчупи се парченце. Ходих днес до зъболекаря и той ми каза, че за да ми направи пломба ще мине през едно от рогчетата на пулпата и трябва да ми умъртви зъба с арсен. Отказах разбира се, но не знам какво да правя. Така ли ще стои зъба?

# 85
  • Sofia
  • Мнения: 1 042
Пробвай да ядеш кълнове и алкална храна и може да се възстанови. Само трябва упоритост, която ние май нямаме, защото става много бавно.

# 86
  • Мнения: 5
ето нещо интересно на което попаднах и ще се радвам да го обсъдим  Simple Smile

Хроничните ни болести не се дължат на пренесени в миналото остризаболявания. Те се развиват. Вашето тяло постоянно се бори да изхвърлизамърсителите. За да сте непрекъснато болни, трябва да иматенепрекъснато сднабдяване със замърсители! Тези четири прочиствания — назъбите, храненето, тялото и дома имат за цел да отстранят паразитите изамърсителите. Само тогава вашето тяло ще може да оздравее.
ЗЪБНО ПРОЧИСТВАНЕ
(Тази част е с участието на стоматолога д-р Франк Джеръм)
Д-р Джеръм: Концепцията зе лечение на зъбите, преподавана в Америка е,че зъбите трябва да се спасяват с всички възможни средства, като сеизползват най-здравите и дълготрайни материали. На токсичнитевъздействия не се отделя особено внимание. Мнението на болшинствотозъболекари може да се синтезира в следното: „Каквото каже АмериканскатаАсоциация на Стоматолозите, е правилно."
По-разумна е концепцията, че няма смисъл да се спасява един зъб, ако стова ще се навреди на имунната система. Това трябва да е и вашиятръководен принцип.
Причината (поради която зъболекарите не виждат токсичните ефекти) е, чете не ги търсят и не питат за тях. Ако на един човек направят трипломби с живачна амалгама и след седмица получи проблем с бъбреците,към кого ще се обърне той — към зъболекаря или лекаря си? Дали някойказва на зъболекаря си за проблема с бъбреците или на лекаря си зазъбните пломби? Връзката никога няма да бъде направена.
Пациенти, на които са отстранени металните пломби, често престават дасе оплакват от нещо, което ги е измъчвало отдавна, но не казват за тована зъболекаря си. Пациентът трябва да бъде питан! Веднъж почувствали седобре, пациентите считат това за естествено и също не правят връзка съсстоматологичната работа. Не при всички, обаче, подобрението настъпваведнага след отстраняване на метала.
Намерете си „алтернативен" зъболекар. Тези т. нар. алтернативнизъболекари ръководят движението за забрана употребата на живак взъболечението. Не само живакът, всички метали трябва да бъдатзабранени. Ако вашият зъболекар не спазва необходимите процедури,намерете друг, който ще го прави. Въпросите, които трябва да зададете,когато позвъните на нов стоматологичен офис са:
1. Правите ли живачни пломби? (Правилният отговор е: „Не".Ако правят, вероятно нямат достатъчно опит с използването на неметалнисплави.).
2. Оправяте ли зъбни канали? (Правилният отговор е:"Не".Ако ги оправят, вероятно не разбират добре алтернативното зъболечение.).
3. Отстранявате ли амалгамни татуировки? (Правилниятотговор е: „Да". Тези татуировки представляват следи, останали отамалгамата по венците.)
4. Лекувате ли кавитации? (Правилният отговор е: „Да". Чрезпрочистването им). Пълното наименование за кавитация е алвеоларнакавитационна остеопатоза. Това са дупки (кави-тети) в челюстта,останали след ненапълно изваден зъб. Добре прочистената алвеола,оставаща след изваждането на зъба, ще заздравее и ще се изпълни скостна тъкан. Много зъболекари не почистват рутинно алвеолите оттъканни остатъци. Резултатът е суха алвеола (в действителностинфектирана алвеола). Тези алвеоли никога не заздравяват напълно.Кавитацията ще си остане и 30 г. след изваждането на зъба. Това е формана остеомиелит, което означава инфекция на костта.
Деветдесет или повече процента от стоматологичните офиси няма да са всъстояние да ви дадат правилен отговор на който и да е от тези въпроси.Ако позволите на зъболекар, който не разбира важността им, да работизъбите ви, можете да си навлечете нови проблеми. Намерете зъболекаря,който ви трябва, дори да се наложи да изминете стотици мили. Има между6 000 и 10 000 зъболекаря в САЩ, които са въ състояние да ви помогнат.Някои могат да свършат част от работата и да ви насочат за останалотокъм специалист. От 500 до 1 000 са тези, които могат да свършат всичко.
Лечението, включващо отстраняването на шест до осем метални пломби,включително прегледа и рентгеновите снимки, струва около 1 000 долара.За хора с метални пломби на повече зъби или изваждане на всички зъби иизработване на протези, цената може да достигне 3 000 долара (на някоиместа и повече).
Запомнете, колкото по-просто е лечението, толкова по- добре. Акозъболекарят ви каже, че може да смени пломбите ви с пластмасови, но епо-добре да ви направи коронки, откажете.
УКАЗАНИЯ ЗА ПОДДЪРЖАНЕ НА ЗДРАВА УСТНА КУХИНА
Ако имате Какво да правите
Метални пломби Сменете ги с пластмасови пломби
Изляти пломби (инлей) Сменете ги с пластмасови пломби
Коронки (всички типове) Сменете ги с пластмасови коронки
Мостове Сменете ги с пластмасовикоронки, частични протези
Метални частични протези Сменете ги с пластмасови частични протези(Flexite)
Розови протези Сменете ги с чисто пластмасови
Порцеланови зъби Сменете ги с пластмасови
Силно развалени зъби Извадете ги
Канали на корени Извадете ги
Скоби и импланти Избягвайте ги
Кавитации Хирургично почистване
Временни коронки Да са пластмасови
Временни пломби От Duralon
Фиг. 58. Стоматологични замени
Указанията могат да се сведат до следното:
1. Премахнете всякакъв метал от устната си кухина
2. Извадете всички инфектирани зъби и прочистете кавитациите
Д-р Кларк: Отстраняването на всякакъв метал означава отстраняване наканалите на корените, металните пломби и короните. Извадете всичкимостове и парциали, направени от метал, и никога не ги връщайтеобратно. Ако сте имали злато в устата и държите на него, поискайте отзъболекаря да ви даде всичко, каквото е отстранил. Погледнете долнатастрана на мостовете и парциалите и ще се зарадвате, че сте гиотстранили.
Горната повърхност на пломбите се поддържа лъскава чрез миенетона зъбите с четка (при което поглъщате частици от тях), но долната епотъмняла и мръсна. Поискайте да видите коронките си следотстраняването им.

Фмг. 59. Горни и долни повърхности на коронки
Вонята от инфекцията под някои зъби може да се ликвидира с изважданетоим. Лошият дъх сутрин се дължи на скрити зъбни инфекции, а не на лошахигиена на устата!
Всичкият метал трябва да се извади, независимо от това колко лъскаваизглежда повърхността му. Металът не принадлежи на тялото ви. Той енеестествен за тялото ви химикал. Направете това веднага, щом намеритезнаещ и опитен зъболекар в тази работа. Това не е просто отстраняванена вредности, каквито са живачно-амалгамните пломби. Това е зъболечениебез метал. Обратно в устата ви трябва да бъде поставена само пластмаса,без никакъв метал.
Д-р Джеръм: Ако вашият зъболекар ви каже, че живакът и другите металиняма да ви навредят, не можете да промените убеждението му. Потърсетелечение на друго място!
Необходимо е пълно рентгеново изследване на устната ви кухина.Поискайте да ви направят панорамна снимка, а не обикновените серии от14 до 16 малки снимки, наричани пълна устна серия. Панорамната снимкапоказва цялата уста, включая челюстите и синусите. Тя дава възможностна зъболекаря да види увредените зъби, остатъците от корени и живак вкостта и дълбоките инфекции. Освен това на панорамната снимка се виждати кавитациите, които могат да не се установят с пълната устна серия.
Цената на процедурата по отстраняване на метала трябва да се разглеждав правилна светлина. Необходими са били години или десетилетия, за дасе окажете в сегашното си състояние. Когато ви се извършва многостоматологична работа за кратко време, може да изглежда скъпо. Засъжаление финансовите трудности на много хора се дължат на годинитенеефективно лечение.
Зъболекарят ви може да ви предложи поставянето на коронки за защите иподсилване на зъбите ви. За съжаление самата концепция за поставяне накоронки на зъбите е погрешна. Първо, защото за да се постави коронкатасе отстранява емайла на зъба. Това е сериозно и трайно увреждане назъба. До 20% от зъбите загиват, след като им е била поставена коронка,и ще се наложи да бъдат извадени. Ето защо, отстранявайте коронките, ноне си правете нови. Металните коронки могат да бъдат заменени спластмасови. Запомнете — никакъв метал не трябва да остане подкоронките. Ако имате много коронки, трябва да- ги извадите колкото евъзможно по-бързо, но не трябва да прекарвате на зъболекарския стол впродължение на повече от два часа, тъй като това е голям стрес заорганизма ви.
Д-р Кларк: Не се съгласявайте на интравенозно лечение по време намахането на пломбите. И системите, и вливаните добавки са замърсени спропилов алкохол, бензол и дървесен спирт.
Д-р Джеръм: Няма нищо лошо, ако на първата визита ви сложат временникоронки на всички зъби, нуждаещи се от това. След това можетепостепенно да зъвършите лечението си в продължение на 6 до 12 месеца.Често зъбът с коронка е твърде слаб и не си струва да се подменякоронката, особено ако вече имате частична протеза. Този зъб може да севключи към нея.
Д-р Кларк: Свикнали сме да мислим, че в пластмасата няма метали. Това епогрешно. Оригиналната зъболекарска пластмаса метил метакрилат несъдържаше метал. В съвременните пластмаси обаче има добавен метал, зада бъдат потвърди и им се придаде блясък и цвят.
Д-р Джеръм: Обикновено на зъболекарите не се дава информацияотносно съдържанието на метали в пластмасите. В придружаващитепластмасите листовки те не са изброени. Повечето зъболекари следзавършване на образованието си повече не поглеждат справочника зазъболекарските материали. Асоциацията на американските зъболекари (ADA)има цяла би-билотика, пълна с такава информация. (Позвънете наасоциацията на телефон (800) 621-84)99 (Илиноис) или (800) 572-8309(Аляска), (800) 621-3291 (Хаваи). Членовете на асоциацията могат дапопитат за Службата по библиотечно обслужване, които не са членове - заИнформационната служба.)
Д-р Кларк: В зъболекарските пластмаси често се поставят лантаниди(редки земни метали). Техният ефект при наличието им в зъбни прлотезине е проучен, но те са известни като канцерогени от редица описанислучаи. (Ролята на талия и итербия за образуване на тумори е изучена.Виж страница 321 на книгата „Metal Ions in Biological Systems", vol.10, Carcinogenicity and Metal Ions. Editor Helmut Sigel 1980.) Самопластмасата, несъдържаща метали, е безопасна.
Д-р Джеръм: Ето някои приемливи пластмаси, с които разполага всяказъботехническа лаборатория:
¦ Пластмаса за протези: Methyl Metacrylate.Има я в без-ветен и розов вариант. Не използвайте розова. (Розовиятцвят се получава от добавени живак или кадмий.)
¦ Пластмаса за частични протези: Flexite. Имая в безветен и розов вариант. Не използвайте розова.
¦ Пластмаса за пломби: сплави. Това саматериали, които се използват през последните 30 години за пломбиранена предни зъби, а от 10 години и за останалите зъби. Те обаче съдържатбарий или цирконий, за да бъдат пломбите видими на рентген. Засегадруги алтернативи за пластмасови пломби няма.
Д-р Кларк: Сплавите с барий не са добри, но аз не съм виждала случаи столкова висока токсичност в резултат на пломби, че да препоръчвамизваждане на зъбите вместо това. Да се надяваме, че скоро ще имавариант без барий, който ще елиминира и този здравен риск.
Д-р Джеръм: Много хора (включително зъболекари) вярват, че порцеланът епо-добър от пластмасата. Порцеланът е алуминиев окис, към който саприбавени и други метали, за да се получат различни оттенъци на цвета.Порцеланът излъчва метали. Той има и технически недостатъци и несе препоръчва. Понякога наричат порцелан белите пластмасов сплавиза пломби. Порцелановите сплави изискват повеч зъбно пространство.
Ако имате голям мост, той не може да се замени с пла масов, защото нямада е достатъчно здрав. Може да се ни с частични подвижни протези.
Методите, използвани за отстраняване на металите и ш фекциите, са сложни
Д-р Кларк: Бих искала да благодаря на д-р Джеръм приноса му към тазиглава от книгата и за неговата пионерска работа в зъболечението безметал. Надявам се, че все пс вече зъболекари ще усвояват тези техники.
УЖАСИТЕ ОТ УПОТРЕБАТА НА МЕТАЛИ В СТОМАТОЛОГИЯТА
Защо има високо токсични метали в материалите, употребявани за нашатауста? Защото не всеки е съгласен, какво е токсично и на какво ниво.Само преди десетилетия оловото се намираше в боите и доскоро — вбензина Оловото не бе по-малко токсично тогава, но ние бяхме по-малкоинформирани! Правителството поставя стандарти за токсичност, но тезистандарти се променят с извършването на повече изследователска работа ис говоренето на повече хора. Вие ще се справите по-добре отправителството, като свалите стандартите за тежки метали във вашатауста до нула! Просто ги отстранете.
Все още продължава дебатът относно пломбите от живачна амалгама. Никойне отрича изключителната токсичност на живачните съединения и живачнитеизпарения. ADA счита, че пломбите от живачна амалгама са безопасни,защото не отделят пари и не образуват токсични съединения. Опонентитена това становище цитират научни изследвания, показващи, че живачнатаамалгама причинява болестни увреждания. Много зъболекари препоръчватпломбите от живачна амалгама, просто защото са възприети от ADA, коетоспоред тях ги защищава от търсене на съдебна отговорност запрофесионална небрежност. Защо, доверявайки се на мнението им, дарискувате здравето и живота си? Запомнете, всичко корозира и всичко сепросмуква, включително и амалгамите.
Кадмият се използва за придаване на розов цвят на протезите! Той е петпъти по-токсичен от оловото и е сериозно свързан с високото кръвноналягане.
Понякога в пломбите от живачна амалгама се намират и Чалий игерманий. Талият предизвиква слабост, болки в краката и параплегия. Акосте в инвалиден стол без много сигурна диагноза, отстранете всякакъвметал от устната си кухина. Поискайте след това зъболекарят да ви дадеотстраненото от устата ви и се опитайте да го изследвате за талий снай-чувствителните методи в някой изследователски институт илиуниверситет.
Когато за първи път открих талий в живачна амалгама, аз бях шокирана!Не може да е попаднал другояче, освен случайно. Прочетете колко етоксичен талият:

TEJ500 HR:3
ТАЛИЕВИ СЪЕДИНЕНИЯ
Талият и неговите съединения са в „Списъка на нещата, които Обществотоима право да знае".
THR: Изключително токсичен. Леталната доза за човека при поглъщане е0,5-1,0 грам. Ефектът е кумулативен и при продължителна експозициятоксичност настъпва при много по-малки дози. Основното му въздействие евърху нервната система, кожата и сърдечно-съдовата система. Перифернатанервна система може да бъде тежко увредена с умъртвяване на най-дългитесензорни и моторни влакна. Репродуктивните органи и фетуса са високочувствителни. Известен е случай на остро отравяне от поглъщане натоксични количества депилатор, съдържащ талий, и от поглъщане на отроваза плъхове с цел самоубийство. Острото отравяне протича с подуване находилата и краката, болки в ставите, повръщане, безсъние, хиперестезияи парестезия на ръцете и стъпалата, психическа обърканост, полиневритсъс силни болки в краката и слабините, частична парализа на краката сдегенеративна реакция, ангино-подобни болки, нефрит, отслабване ислабост, лимфоцитоза и еозинофилия. Към 18-ия ден може да настъпи пълноопадане на косата и космите по тялото. Острото отравяне може да завършисъс смърт. Възстановяването изисква месеци и може да бъде непълно.Описано е професионално отравяне, протекло с обезцветяване на косата(която после е опадала), болки в ставите, загуба на апетит, силнаумора, остра болка в прасците на краката, албуминурия, еозинофилия,лимфоцитоза и неврит на очния нерв, последван от атрофията му. Случаитена отравяне в промишлеността са редки. Талият е експерименталентератоген [в едно проучване се доказва обуславяне на вродени дефекти].Когато се нагреят, за да се предизвика разпадането им, талиевитесъединения отделят високо токсичен дим от Т1 [талий]. Виж още „Талий испецифични съединения". (Dangerous 1 Properties of IndustrialMaterials, 7th ed. by N.Irving Sax and Richsard J.Lewis St.,VanNOSTRAND, Reinhold N.Y. 1989.)
Фиг. 60. Извадка за талия
Замърсяването с талий ме плаши повече отколкото оловс то, кадмияи живака, взети заедно, защото присъствието MJ по никакъв начин не можеда се заподозре. Последният известен препарат на основа талий бепрепарт за унищожаване на плъхове, който бе забранен през седемдесеттегодини. Всеки пациент в инвалиден стол, който, беше положителен заталий! Една съвременна употреба на талия са Арктически/Антарктическитетермостати. Когато към живака се добави талий, живакът остава течен припо-ниска температура. Тогава дали тези, които снабдяватстоматологичната индустрия с живачна амалгама, не я замърсяват?
Причиняването на рак или канцерогенното действие на металите се изучаваотдавна, въпреки че това не привлича вниманието на нашите регулаторниагенции. Научна книга i тази тема бе публикувана през 1980 г.(Carcinogenicity ar Metal Ions. Това е том 10-ти от серията, нареченаMetal Ioi. in biological Systems, издадена от Helmut Sigel. Еднауниверситетска химическа лаборатория трябва да има тази книга. В неяима една увлекателна глава върху левкемиите от двама учени отАкадемията на науките на СССР - Е.Л. Андрони-кашвили и Л. Мосулишвили.Тяхната брилянтна работа и обсъждания са до голяма степен причина зазалавянето ми с темата за рака.) Една таблица от тази книга е показанана стр. 431. Можем да видим, че съединенията на хрома и никела санай-канцерогенните метали. Никелът се използва в златните коронки,скобите за зъби и детските коронки!
Забележете, че формата на метала е от съществено значение. Напримерхромът е основна съставка на глюкозо-толе-рантния фактор, но повечетоот неговите съединения са изключително токсични. Като правилоксенобиотичните (чуждите) съединения трябва да се избягват. Металът непринадлежи нито на храната, нито на телата ни.
ОТПЛАТА ЗА ЗЪБНОТО ПРОЧИСТВАНЕ
След като прочистите устата си от метали и инфекции, обърнете вниманиедали състоянието на синусите ви се е подобрило, дали са изчезнализвънтежът в ушите, увеличените лимфни възли на врата, главоболието,увеличеният далак, подуването на корема, дали не намалели болките вколената, стъпалата и хълбоците, замаяността, болките в костите иставите.
Вземете си една малка тетрадка, за да си отбелязвате нас тъпилитеподобрения на здравето ви. Това ще ви покаже кои от оплакванията ви сабили свързани със зъбите. Понякога симптомите се връщат! Ако станетака, идете отново при своя зъболекар, за да потърси огнище на инфекцияпод някой от зъбите ви или на места, където някога сте имали зъби! Тезиинфекции могат да бъдат причина за пищене в ушите, артрит, болки въвврата, загуба на равновесие и сърдечни пристъпи!

Фиг. 61. Още зъбен металФиг. 62. Красива пластмасова уста
Протезите могат да бъдат красиви. Разбира се, пластмасата не еестествена, но е най-добрият компромис, който можете да направите, зада възстановите здравето на устната си кухина, без да си вредите. Не сеподвеждайте по аргументите, че пластмасата не е така здрава катометала. Виждате хора с протези навсякъде около вас и всички те неизглежда да имат проблеми с яденето.

Фиг. 63. Грозен метал в устата.
Ще ви кажат, че „благородните" метали като златото, платината исреброто не са опасни, защото са „инертни", не корозират и не сепросмукват. Нищо не може да бъде по-невярно. Можете да ги поддържатеблестящи, като ги полирате непрекъснато с пастата си за зъби, но ако гипогледнете отдолу, картината е ужасяваща. Всичко е потъмняло и сепросмуква. ¦ Все едно е да очаквате, че сребърна или златнамонета, пус- ] ната във фонтана преди 50 г. ще се запази непроменена.Щом, металът започне да корозира, вашето тяло го всмуква!
При рак на гърдата специално, ще откриете, че метали от зъбите са серазтворили и акумулирали в гърдите. Те ще напуснат гърдите, акопрочистите устната си кухина (също и тялото, дома си и диетата).Кистите се свиват и направо изчезват без хирургическа намеса!

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 Shocked Rolling Eyes Аз съм изумена, че пластмасата е единствената по-здравословна алтернатива за устата  Rolling Eyes
Но определено ще се опитам да проуча влиянието на това дето ми е в устата

# 88
  • Мнения: 1 732
и аз не бих приела подобен съвет за пластмасов избор като най- доброто решение. Какъвто и да е полимерът. Peace

# 89
  • Мнения: 411
и аз не бих приела подобен съвет за пластмасов избор като най- доброто решение. Какъвто и да е полимерът. Peace

Би ли написала своите доводи?

# 90
# 91
  • Пловдив
  • Мнения: 40 599
И аз се нареждам на опошката с проблемни и кървящи венци... Tired

# 92
  • Мнения: 5
ето една рецепта при кървящи венци и парадонтоза:
 
6 зрънца каранфил се смилат в кафемелачка,добавя се около 1 щипка сол и 2 или 3 капки олио за да стане на каша . Всяка вечер се натъркват венците с тази смес.

Преписах я за майка ми още не е изпробвана.Пишете ако има резултат!
Успех ! Simple Smile

# 93
  • Мнения: 609
Записвам се за темата, че имойте венци са...не ми се говори

# 94
  • Мнения: 15 619
При търсения из нета по друг повод попаднах на това: http://www.torba.bg/eterichni-masla/6039-bio-produkti-styx-aroma … -maslo-mirta.html
Дано ви е от полза, аз лично не съм го опитвала.

# 95
  • Мнения: 74
Ох, няма ли най-накрая да измислят начин да ни поникват зъбите наново Simple Smile

# 96
  • Sofia
  • Мнения: 1 042
Ох, няма ли най-накрая да измислят начин да ни поникват зъбите наново Simple Smile

Как си отгледах нови зъби http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=2&find=%CA%E0%EA+% … 2%E8+%E7%FA%E1%E8 има я в спиралата. Пише го по-напред в темата.

# 97
  • Мнения: 7
Много интересна тема! Какво знаете за избелването на зъбите? Напоследък зъбите ми са много чувствителни към избелващите пасти, а със сода не се получава нищо. Знаете ли нещо по-ефективно, което мога да си направя в домашни условия? Или да ми препоръчате паста...
Благодаря предварително!   bouquet

Последна редакция: пн, 29 окт 2012, 11:42 от viktoria1

# 98
  • Мнения: 1 732
Много интересна тема! Какво знаете за избелването на зъбите? Напоследък зъбите ми са много чувствителни към избелващите пасти, а със сода не се получава нищо. Знаете ли нещо по-ефективно, което мога да си направя в домашни условия? Или да ми препоръчате паста...
Благодаря предварително!   bouquet
забелязала съм, че когато хрупам  определени храни, зъбите ми стават с  тон-два  по - бели.
Например,  алабаш, зеле, разнообразни сурови салати с преобладаващи зелении в тях.
 Паста за целта не съм пробвала.

# 99
  • София
  • Мнения: 1 326
Много интересна тема! Какво знаете за избелването на зъбите? Напоследък зъбите ми са много чувствителни към избелващите пасти, а със сода не се получава нищо. Знаете ли нещо по-ефективно, което мога да си направя в домашни условия? Или да ми препоръчате паста...
Благодаря предварително!   bouquet
Дъвчащи таблетки папаин са  ефективни за избелване на зъбите и за премахване на зъбен камък.
Търси пасти за зъби с папаин. Ето една такава
http://www.nowfoods.bg/p/pasta-za-zybi-xyliwhite

# 100
  • Мнения: 3 376
Здравейте, някой чувал ли е за ортопедични ортодонти в България, които са склонни чрез ортодонтски телове за разширяване на небцето да "наместят" неправилно поникнал мъдрец? Според Рамиел Нейгъл, това е начинът да се справим с криворастящ мъдрец, а не операцията.

Цитат
Безопасни алтернативи на изваждането на мъдреците съществуват
Повечето мъдреци могат да се оставят така, както са. Проучванията на зъболекаря Уестън Прайс показват, че мъдреците не пасват в челюстта заради неправилно израстване и развитие на челюстните кости. Това е резултат от неправилно хранене както на майката, така и на бащата, поне 3м преди зачеване. Кривите мъдреци, които не израстват правилно, могат да се върнат в нормална позиция за растеж чрез ортодонтски апарати за разширяване на небцето, и чрез внимателно поставени ортодонтски телове, които да водят мъдреците до правилна позиция. Тази страница предоставя ресурси, които да ви помогнат да намерите ортопедични ортодонти, които могат да подкрепят това природосъобразно лечение.

Пълната преведена статия може да намерите тук.

# 101
  • Мнения: 74
Ох, няма ли най-накрая да измислят начин да ни поникват зъбите наново Simple Smile

Как си отгледах нови зъби http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=2&find=%CA%E0%EA+% … 2%E8+%E7%FA%E1%E8 има я в спиралата. Пише го по-напред в темата.

Ani Ka, благодаря за линка. Интересна история, но ме съмнява да може да се случва масово.
Аз имах предвид да измислят начин това да се случва на обикновените хора Simple Smile. Следващото ниво след имплантите. Дали е възможно?

# 102
  • Мнения: X
Здравейте. Можете ли да ми кажете, има ли някакво алтернативно лечение на грануломи и кисти?
От две години ход по мъките, прехвърлят ме от специалист на специалист. Прелекуваха ми зъбите, запълниха ми каналите и сега ги наблюдаваме през шест месеца със снимки, но нищо. Грануломите си стоят, не са се свили въобще. Толкова пари дадох и се оказва, че ефекта е нулев. Сега другият вариант е да се вадят или опрерират, а не ми се иска да стигам до там...

# 103
  • Мнения: 700
aniese, според мен не е важно колко са големи грануломите, а дали те болят. Имам един гранулом от 15 г., който като го видят на снимка зъболекари от България и Америка веднага скачат - трябва да се лекува. Не ме боли, правя си профилактиката със смрадлика, ако усетя, че нещо ме човърка. Има един хирург в Пловдив, на който се доверявам за качествена диагностика. Той само каза, че щом не расте гранулома и не ме боли, по добре да не се пипа.
Също вярвам и на физиотерапията с йод, която правят някои съвестни зъболекари . Мисля че се казва йонофореза./ При прелекуването  отварят каналите и изпаряват йод в каналчетата с уред. Търпение 10 мин със затворена уста и разни жички вътре. Процедурата се повтаря 2-3 пъти по преценка на зъболекаря и се запълват каналите/ Друга много начетена зъболекарка ми даде съвет да пробвам с йод външно. На клечка с памуче напоено с йод се поставя на мястото на гранулома през венеца. Йода се усвоява и през кожата. Това не съм го пробвала, но съм убедена, че помага.

 Друг  зъб без показания, че има активен гранулом или някакво възпаление ме боля страшно 3 г. Правих операция и  презапълване. Пак болки. Само смрадликата ми даваше временно облекчение, за да мога да работя. Ами извадих го, защото не вярвам, че прелекуването ще даде резултат. Сега съм щастлива без болка, макар и без зъб. Един умъртвен зъб по-малко!

# 104
  • Мнения: X
Mislq, и мен никога не са ме боляли грануломите, но постоянно влизам в някакви филми, заради инфото, което чета в нета.
Ти имаш ли проблеми със стави, бъбреци, болка от тази страна на лицето и врата, откъдето ти е гранулома?
Мен най-вече това ме притеснява, навсякъде пише, че това е инфекция, която се разпространява и по другите органи. Например аз имам сърцебиене и постоянен висок пулс. Всякакви изследвания ми правиха и нищо, нито е от сърцето, нито от щитовидната жлеза. Казаха на нервна почва, стрес, напрежение....Обаче те винаги така казват, като не могат да открият друго. В същото време чета, че грануломите предизвикват именно проблеми със сърцето и пулса.
Та това ми са страховете, не заради самите грануломи, а заради пораженията, които могат да предизвикат по другите органи.
В същото време една зъболекарка-хирург ме посъветва да налагам венеца около зъба със сини сливи. На мен ми се стори смешно в началото, но после прочетох, че Петър Дънов също е препоръчвал налагане със сини сливи при подобни проблеми със зъбите.

# 105
  • Мнения: 700
aniese, опасенията ти за поражения върху др органи са напълно основателни. Наистина една "спяща" инфекция,/ а доколко е спяща това трудно се определя/ може да даде ефекти и увреждания на сърце, стави, периферни нерви и цялостно да вложи здравето.
Симптомите, които описваш може да са на база паник-атака, каквато преживях последните месеци, но не беше от грануломите. Дали е паник-атака може да се консултираш в темата за ГНМ.
Зъба, който ме боля без да личи от снимките, че има гранулом, предизвикваше и други болки към главата, към ухото и беше страшно. С радост се освободих от него. Беше си лекарска грешка цялостното му лечение, но това е др тема.
Другия зъб, който дава маркер на снимките, че има гранулом, е от същата страна, но болки вече нямам в главата и лицето, откакто се освободих от болезнения зъб. Най вероятно това лято ще му приложа ретрийтмънт с йод и презапълване и то, ако започне да се обажда /грануломите се активират лятото/.

# 106
  • Мнения: 832
Можете ли да ми помогнете - синът ми е на 2г и половина и от известно време се образува нещо като зъбен камък от вътрешната страна на долните зъбки долу до венеца. Черно е на цвят. Сега забелязвам, че започва и от предната страна да се появява. Мия хубаво зъбите, почти не яде сладко, не е приемал и флуор никога. Какво да правя, за да спре да се разпространява и може ли да се премахме без намеса на зъболекар?

# 107
# 108
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Аз пак ще върна темата за йонните четки  Blush
Забелязах, че след месец два ползване се получи едно потъмняване на зъбите. Реално си усещах зъбите добре почистени и гладки. Толкова постепенно се случи, че почти не вярвах, че са потъмнели  Rolling Eyes Един ден се измих с обикновена четка и с паста и... о, чудо...  зъбите ми лъснаха белички  Mr. Green Та... започнах да редувам паста и йони... Но всъщност се оказа, че потъмняването е от солето, което използвах. Спрях да го правя, спрях и пастата и си остават бели зъбите  Rolling Eyes
Ха, сега кажете... друг има ли такива наблюдения?!? Ако не... кажете каква хималайска сол ползвате. Явно не съм случила на хубава  Confused

# 109
  • Мнения: 5 234
Детето ми почти сигурно е за пломба - кой материал е за предпочитане за млечен зъб? Зъболекарката твърди, че на деца слагат само алмагами, защото за фотополимер при нанасянето на киселина вероятността млечния зъб да се самоумъртви била голяма /40%/. Аз не искам да слагам алмагама! Четох за глас-йонополимери при деца, но те май излъчват флуор. Кое е по-малкото зло?

Последна редакция: пн, 21 яну 2013, 23:06 от Barbabelle

# 110
  • Мнения: 5
http://www.hospital.bg/news-4524-lazer-zamenia-zubolekarskata-mashina.html

Лазер заменя зъболекарската машина - Hospital.bg
www.hospital.bg
Заради страха от бръмченето и болката, която зъболекарската машина причинява, много хора не посещават стоматол

http://vbox7.com/play:87b82acd

Лазер лекува кариес без болка
vbox7.com
виж сега във vbox7.com

# 111
  • Мнения: 1 732
Детето ми почти сигурно е за пломба - кой материал е за предпочитане за млечен зъб? Зъболекарката твърди, че на деца слагат само алмагами, защото за фотополимер при нанасянето на киселина вероятността млечния зъб да се самоумъртви била голяма /40%/. Аз не искам да слагам алмагама! Четох за глас-йонополимери при деца, но те май излъчват флуор. Кое е по-малкото зло?
познавам няколко деца с пломби на млечните им зъбки, които със сигурност не са амалгами. Приличат на някакъв композит, но не съм питала майките за подробности.

# 112
  • Мнения: 5

Barbabelle,погледна ли линковете за лазарното зъболечение? А също така не може ли само да се обработят със сребърен нитрат кариесите?

# 113
  • Мнения: 5 234
Моника, линковете ти не се отварят - излизат като спам. Но ще потърся за лазерно зъболечение в гугъл. Има ли таквова в България?
Глас-йономер съм се ориентирала засега да сложим евентуално, но не зная къде/ при кого /за София/. Ако можете да ми препоръчате зъболекар, ще съм благодарна!   bouquet

# 114
  • Мнения: 5
Barbabelle, ето опитай пак:

http://www.hospital.bg/news-4524-lazer-zamenia-zubolekarskata-mashina.html

http://vbox7.com/play:87b82acd

Има такива лазери. Аз звънях в София за подробности,че на нас ни трябваше във Варна ,но така и не се стигна до лазер,а и обработиха 4 зъбчета със сребърен нитрат 2 от които са с дупчици. Обясни ни ,че е недостиг на минерали ,но ни изписа само флуорни таблетки.Сега се чудя да ги вземаме ли или не ,че има много противоречиво мнение за тях,но може при нас да е в недостиг и да си трябва и да не е проблем.
Освен това като слушах д-р Папазова на 21.01.13г.все едно за дъщеря ми говореше .Започна от колики,постоянен лош сън,нервност,струпеи,късно затваряне на фонтанелата,късно първо зъбче около 9,10 месец,прохождане след годинка и месец на 1,3 се стабилизира, атопичен дерматит и сега кариеси всичко това говори за недостиг на магнезии,калии,калций,фосфор.

Мисля все пак да и направя първо кръвни изследвания на магнезии,калии,калций,фосфор.
Най вероятно ще трябва и да се консултирам със специалист за Шуслеровите соли,че не съм убедена ,че могат да се пият в комбинация .Някой ги водят хомеопатични, а други не,не знам .

Ще се радвам някой ако изкаже мнение за флуорните таблетки и за Шуслеровите соли и изобщо по темата.

Дано съм ти била полезна ,а и на други майки! Simple Smile

# 115
  • Мнения: 2 343
Моето дете пи шуслерова сол N 1, естествено, след консултация с хомеопата ни. Мажа все още с туут мус. Засега има застой в разрушаването. Правя и кълнове, предлагам сусамов тахан (богат е на растителен калций и магнезий). Давам от време на време и вит. Д, че алкалната фосфатаза беше на горна граница.

Тя от всичко това
Цитат
колики,постоянен лош сън,нервност,струпеи,късно затваряне на фонтанелата,късно първо зъбче около 9,10 месец,прохождане след годинка и месец на 1,3 се стабилизира, атопичен дерматит
само колики имаше и пак е зле със зъбите. Вече не търся причина, правя каквото мога и това е.

# 116
  • Мнения: 5
Мира:) , а какви изследвания и направи?

Аз в момента давам Ечемични стръкове на прах от магазин Зоя .Може да прочетеш в сайта им зоя.бг. Много богато съдържание ,вместо кълнове и ги давам ,че не знам колко кълнове трябва да изяде иначе ,а така 1/2 ч.л. на ден 30 мин. преди ядене.

# 117
  • Мнения: 2 343
Калций и Алкална фосфатаза, калция беше малко над нормата (извлича се калция от костите и не е добре) а АК в горна граница.
Ще проверя за ечемичните стръкове, благодаря!

# 118
  • София
  • Мнения: 896
Здравейте,
включвам се в темата за да споделя и моят опит с гранулом. преди около две години имах странни усещания от един кътник - като болка, като че има нещо под него, пак нещо като болка при отпускане на захапка. Прегледа не показа външни проблеми, а снимката показа - гранулом, но не голям. Нямах болки и други проблеми от него и си остана така във времето. Миналото лято счупих този зъб/с бонбон карамел-му, открити след толкова години Confused/. И то един ден преди дълго пътуване в чужбина. Спешната консултация в последния момент - нищо не може да се направи за толкова кратко време, даже и да се извади. Остана така, отчупен наполовина. Като се прибрах потърсих повече информация и попаднах на тази тема, тук и прочетох за прополиса. Тъй като не исках да го вадя, не ме болеше и не ми пречеше започнах да слагам прополис на счупеното място и да го покривам плътно - изграждах си все едно зъб. и така всеки ден - вече около 8 месеца. Зъболекарят, с когото се консултирах се нае да го лекува и евентуално да го изгради, но за сега не съм се решила. Карам си така и тъй като не ме боли и не ми създава проблеми все отлагам следващата стъпка. Ще направя снимка за да сравня със състоянието преди започване на приложението на прополиса. И дано намеря решението.

# 119
  • Мнения: 36
Здравейте,
Случайно ви открих покрай постинг на Mislq с линк към темата. Мислех си, че не може да няма нещо като алтенативно зъболечение, но нищо не бях чела по темата. Не знаех, че съществува.
Не съм поричела всичко, което сте написали. Постепенно ще си наваксам. Извинявам се ако сте обсъждали подобен проблем вече. Около нова година ми се появи силна болка в  6 долен зъб. На втория ден от появяването на болката почувствах болка и в челюстта с преминаване на болката към предните зъби и лек отток на челюстта подобен на тръбичка. Звънях на зъболекарката, но не ми вдигна и не ми върна обаждане и реших, че не е в София за празниците. Започнах да жабуря със смрадлика. Болката намаля дори можех да се храня с този зъб. Спрях промивките. Реших за всеки случай да направя детоксикация. По време на детоксикацията оттокът почти напълно изчезна (разбираемо зъбът не е бил натоварван). Детоксикацията съвпадна и с прегледа ми при зъболекаря. При прегледа зъболекарката не видя кариес, но при почукване се усещаше болка. Назначи панорамна снимка. На панорамната снимка се вижда като торбичка около един от корените на зъба. По мое мнение киста или гранулом. Имате ли опит с алтернативно лечение на такива диагнози? Каква е прогнозата да бъде спасен зъбът и вариантите да не се налагат много груби намеси при лечението му? Извинявам се за дългия пост ще се връщам назад да чета каво сте писали. Пускам въпроса си предварително, за да мога да отида по-подготвена в кабинета и да знам какви варианти за лечение мога да обсъждам. От вчера се храня горе- долу нормално, но зъбът не позволява да дъвча на него. Оттокът също се появи пак и е по-болезнен от преди. Продължавам да жабуря със смрадлика.   

# 120
  • Мнения: 36
И аз да кажа какво се случи след прегледа вчера. Оказа се гранулом и зъбът след отварянето се оказа с гангрена. Сега съм с отворен зъб и днес пак съм на консултация/ преглед. Сложих сушени сини сливи на оттока на венеца и болката и оттока намаля почти веднага. Пез нощта спах с изварен компрес на бузата. Знам, че действа силно противовъзпалително. Надявам се да избегна антибиотика. В резултат на компреса може би оттока на бузата ми почти изчезна. За първи път се сблъсквам с грнулом и много ми се ще да се оправят възможно най-щадящо нещата, направо ми се свива сърцето като чета за вашите истории. Успех на всички!

# 121
  • Мнения: 5 234
Със или без лазер, ако има кариес, все трябва да се сложи някакъв материал за пломба.
Питам за млечен зъб на дете - кое е най-безвредно - глас-йономер, химиополимер, фото-полимер?
Някой може ли да ми отговори или да сподели опит какво е сложил на неговото дете!

Безкрайно благодаря!   bouquet

# 122
  • Мнения: 5
 За фото-полимерните пломби ми казаха ,че не се препоръчват за деца . По последни проучвания действали като хормонални модулатори! Информацията е от стоматолог.

# 123
  • Мнения: 514
Със или без лазер, ако има кариес, все трябва да се сложи някакъв материал за пломба.
Питам за млечен зъб на дете - кое е най-безвредно - глас-йономер, химиополимер, фото-полимер?
Някой може ли да ми отговори или да сподели опит какво е сложил на неговото дете!

Безкрайно благодаря!   bouquet
Глаас-йономер е най-добре! Peace

# 124
  • Мнения: 5 234
А къде в София слагат глас-йономер и работят с деца. Моля за насоки!    Praynig

# 125
  • Мнения: 700
И аз да кажа какво се случи след прегледа вчера. Оказа се гранулом и зъбът след отварянето се оказа с гангрена. Сега съм с отворен зъб и днес пак съм на консултация/ преглед. Сложих сушени сини сливи на оттока на венеца и болката и оттока намаля почти веднага. Пез нощта спах с изварен компрес на бузата. Знам, че действа силно противовъзпалително. Надявам се да избегна антибиотика. В резултат на компреса може би оттока на бузата ми почти изчезна. За първи път се сблъсквам с грнулом и много ми се ще да се оправят възможно най-щадящо нещата, направо ми се свива сърцето като чета за вашите истории. Успех на всички!

Amelana, много хубаво че си се сетила за сушени сливи и извара. Извара знам за ангина, че действа много добре. Направила си каквото и аз бих направила. Продължавай със смрадликата. Понякога зъболекарите колкото и да се стараят не могат да изчистят инфекцията и си остава и така прелекуваване, прелекуване и накрая вадене. Така че препоръчвам смрадлика и да лепиш прополис около зъба. Също можеш да гомажеш с йод.
Аз бих сложила на бузата вместо извара /понеже трудно се задържа/ сладко тесто. Сладкото тесто съм слагала на всякакви болежки и възпаление вкл и за зъб и след операция. Съставки: равни части  брашно, вода и захар. Слагам по 1 лъж от трите и омесвам тесто . Накрая добавям още брашно, за да стане нелепкава питка. Разделям на 2 части. Едната част лепя на бузата отгоре памучно парченце - не трябва да тече от топлината на кожата. Ако се разтича се добавя още брашно. Другата част слагам в найлон и в хладилник. Запазва се до 1 седмица.

# 126
  • Мнения: 221
.......
Аз имам начална парадонтоза, един зъб започва да се оголва, от 2те бременности една след друга и кърменето не са спирали да ми кървят венците ...............опитах да жабуря с кокосово масло и после търкам венците с хималайска сол, но може би трябва да е по-едра....или да съм по -постоянна,жабуря и със смрадлика и прополис,но ефект не виждам   Rolling Eyes дайте идеи  Peace
Колко време правиш тези процедури? Няма начин да няма ефект. Може би ти липсва малко вяра! Peace
от месец някъде, аз продължавам,не се предавам,но ми се иска да имам магическа пръчка  Laughing

Вече има ли ефект  Hug  Прополиса как го приготвяш за жабурене  Peace

# 127
  • Мнения: 700
Baby Mon, прополиса може да го ползваш
1.за жабурене като клеева тинктура /може и сама да си я приготвиш от настърган прополис в чист спирт или ракия/ ,
2.като крем за намазване от спопен в мазнина /зехтин, гъша мас, кокосово масло/ прополис или
3.в чист вид облепяш зъба.

# 128
  • Мнения: 221
Baby Mon, прополиса може да го ползваш
1.за жабурене като клеева тинктура /може и сама да си я приготвиш от настърган прополис в чист спирт или ракия/ ,
2.като крем за намазване от спопен в мазнина /зехтин, гъша мас, кокосово масло/ прополис или
3.в чист вид облепяш зъба.


Благодаря   bouquet имам клеева тинктура и ще я ползвам нея, докато си купя чист прополис. Тинктурата разреждаш ли я или я жабуриш директно. Има ли ефект при теб  Peace

# 129
  • Добрич
  • Мнения: 757

2.като крем за намазване от спопен в мазнина /зехтин, гъша мас, кокосово масло/ прополис или


А как да си направя "крем" например съотношението на зехтин:клеева тинктура

# 130
  • Мнения: 86
Момичета, чета ви и благодаря за темата, влизам, за да споделя един интересен сайт, който открих, но е на английски: http://www.healingteethnaturally.com/

# 131
  • Мнения: 700
Baby Mon, прополиса може да го ползваш
1.за жабурене като клеева тинктура /може и сама да си я приготвиш от настърган прополис в чист спирт или ракия/ ,
2.като крем за намазване от спопен в мазнина /зехтин, гъша мас, кокосово масло/ прополис или
3.в чист вид облепяш зъба.


Благодаря   bouquet имам клеева тинктура и ще я ползвам нея, докато си купя чист прополис. Тинктурата разреждаш ли я или я жабуриш директно. Има ли ефект при теб  Peace
Тинктурата я разреждам доста. Но рядко ползвам /много е ефикасна за афти също/
 Ползвам крема най-често и отговарям на Весси. Приготвям го като в сгорещена мазнина стопявам прополис. Колкото на по ниска температура се случи това стопяване , толкова по-добре.  Не чакайте да заври, тогава се губи ефекта на прополиса. Няма съотношение, колкото поеме. И не бъркай прополис с клеева тинктура. Клеевата тинктура се прави със спирт+настърган прополис. Може да пробваш

# 132
  • Мнения: 74
Някой ползвал ли е това чудо и какво мисли?
http://www.ewopharma.bg/?p=4_2_2_8

# 133
  • Мнения: 700
Ползвам от 2 години BioGaia на капки за деца /16 лв/ . Много съм доволна. В сравнение с други пробиотици, от които не съм видяла никакъв ефект - по-скъпи и по-препоръчани. Капките ги ползваме за нормализиране на чревната флора след увреждане на червата в следствие на ваксина. Разбира се и много други неща правим, само това не стига.
Препоръчвам жабурене със сода и топла вода за нормализиране на кисела среда в устата и пиене за гъбички в червата.

# 134
  • Мнения: X
Момичета, можете ли да ми кажете, има ли алтернативен или какъвто и да било начин да се избели зъб, който е потъмнял след инфекция?Става дума за преден зъб и е много неприятна разликата в цвета между първия и втория зъб. Имах гангрена  и много бързо потъмня. Ползвах разни пасти за избелване, но впоследствие разбрах, че зъби, които са потъмнели от заболяване не могат да се избелят така.

# 135
  • Мнения: 700
А за фасета мислила ли си? Зъба е мъртъв...

# 136
  • Мнения: 3 988
Някой може ли да ми препоръча добър стоматолог в Бургас? Става дума за пълна смяна на зъбите на възрастен човек. Вероятно протеза е единствената финансово поносима алтернатива. Никак не съм наясно. Благодаря ви предварително!

# 137
  • Мнения: 289
Здравейте,
Не е ставало въпрос до сега за смяната на млечните зъбки. Как мислите, дали има истина в думите, че ако не се извади зъбчето възможно най-рано, долното ще излезе криво?
 Според не мен, най-вероятно не е вярно, защото долният зъб ще изтиква горният, който ще се разхлабва все повече и повече докато накрая падне и не е възможно да окаже влияние на посоката на израстване на долния. Ама... така мисля аз. А вие какво мислите или знаете със сигурност?

# 138
  • Мнения: 2 176
Аз бих изчакала да видя какво ще излезе и тогава бих потърсила специалист - ако има нужда. Посъветвай се все пак с някой читав зъболекар.  Hug

# 139
  • София
  • Мнения: 896
На дъщеря ми зъбите, тези които са след кучешките, бяха тръгнали да растат напред, през венеца. Съвсем случайно ги забелязах. Млечните изобщо не се клатеха.
Сега редовно проверявам да не е тръгнал някой друг да излиза по лесния път Wink

# 140
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Bise, какви мерки взехте за неправилната посока на растеж?
Аз открих, че новите зъбки  предни растата на риво. Още едва пробиват, но според мен са на криво. Още не сме стигнали до зъболекаря. Предполагам може да се направи корекция с шини, но кога най рано могат да се сложат? Rolling Eyes

# 141
  • Мнения: 289
Благодаря за споделеното, момичета!  bouquet

# 142
  • София
  • Мнения: 896
Нищо не сме правили, те сами си се наместиха след като извадихме млечните.

# 143
  • Мнения: 700
Здравейте,
Не е ставало въпрос до сега за смяната на млечните зъбки. Как мислите, дали има истина в думите, че ако не се извади зъбчето възможно най-рано, долното ще излезе криво?
 Според не мен, най-вероятно не е вярно, защото долният зъб ще изтиква горният, който ще се разхлабва все повече и повече докато накрая падне и не е възможно да окаже влияние на посоката на израстване на долния. Ама... така мисля аз. А вие какво мислите или знаете със сигурност?
Не е вярно! Знам го от моята смяна и смяната на зъбките при моите деца. Чакаме зъба да се разклати от само себе си, когато се разклати много /от едната страна се е откачил вече/ тогава детето само си го издъпва. Излизат безупречни зъби отдолу - прави.
Причината за криви зъби е в неправилното хранене преди това. Описано е подробно от ..... д-р има го на първо страница на видео.

# 144
  • Мнения: 11 306
Мисля, не съм напълно съгласна! Моите деца се хранят здравословно и хрупат пресни плодове и зеленчуци нонстоп, обаче на големия му син горните два резеца излязоха ужасно криви и сега носи скоби за изправяне. Пускам снимка за доказателство - преди 1 година е, изчакахме да израснат и другите резци и тогава сложихме скоби. Няма и 2 месеца и зъбите вече са почти изправени. Млечните му резци излязоха прави, но бяха с портичка в началото и после се събраха.
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/403648_27 … _1032325737_n.jpg

# 145
  • Мнения: 86
Моля да ме извините ако е споменавано вече, но днес попаднах на това:
http://nanocom-bg.com/test/index.php?option=com_content&view … amp;Itemid=100047 - канелата като средство против зъбобол.

# 146
  • София
  • Мнения: 1 641
Изключително интересна тема! Момичета имам проблем с отдръпването на венеца върху два зъба - обясниха ми, че се дължи на това, че там натискам повече с четката за зъби, но не ми предложиха решение, дали някой може да предложи нещо по въпроса?

# 147
  • Мнения: 1 274
Здравейте,

От години се интересувам от алтернативна медицина и чета най-вече на английски.

От различни сайтове за здравословно хранене от години препоръчват една книга, която тези дни купих за себе си. Тя описва как храненето разваля зъбите, с какво да се храним за здрави зъби. Този метод затваря кариеси и предотвратява по-нататъшно увреждане на зъбите. Вече от доста години я гледам тази книга и предвид това, че тези дни се подух, а се храня здравословно, най-после си я купих. Оказа се, че съм се хранила уж здравословно, а всъщност е имало достатъчно фактори, рушащи зъбите ми.

Ето една статия по темата:
http://www.naturalnews.com/022564_cavities_root_canals.html
Ето линка за купуване на ел. вариант на книгата в интернет:
http://www.curetoothdecay.com/

Подуването го оправих с глад, и с натурални методи за два дни, но тази книга обяснява как да се обърне процеса на влошаване на зъбите. Вчера започнах да следвам препоръките и веднага почувствах облекчение. За малки деца е отлична, защото с правилно хранене детето ви може да се спаси от мъката - примитивна дентална медицина, от която всички сме потърпевши. Има и друга полезна информация - как ни влияят различните метали, корони и др. в устата, как да се грижим за почистването на зъбите, каква е причината за развалянето на зъбите, за тяхната деминерализация и др. Авторът е потърпевш, направил е сериозни изследвания, тъй като има достатъчно проучвания и информация, която не е удобна на конвенционалната медицина, но все пак съществува и дава отговор на въпросите.

За мен това е най-доброто, което човек може да направи зъбите си. Нямам нищо общо с тази книга, да не прозвучи като реклама.

Тук пък една жена разказва как си спасява един зъб вече 9 години. Има линкове, а в линковете други линкове, вкл. за въпросната книга
http://www.domesticdiva.ca/blog/natural-healing/rootcanal/

# 148
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

За мен това е най-доброто, което човек може да направи зъбите си.


възможно ли е да направиш кратко резюме за храненето... ?
статията е твърде обща.

# 149
  • Мнения: 1 274
Не може да се обясни на 2 на 3, но в общи линии е нещо като ВМ НВД, но:
- да се ядат сурови млечни продукти от пасящи животни, а не хранещи се със зърнени храни
- да се консумира много витамин А, Д, С от храните
- да се консумират карантии, особено сърце, черен дроб, костен мозък, бюльони от кости, мозък, глави на риби, черен дроб на риби, също качествени меса от пасящи животни
- да се избягват храни с фитинова киселина, които унижожават зъбите ни:
а) зърнени храни, особено пълнозърнести и по-специално зародишът и триците, като типовото брашно е най-препоръчително. Ако въобще се яде хляб, да е с кисела закваска поне 16 часа квасен с брашно с отсети трици и зародиш, но не и избелено. Така или иначе, ако се борите за зъбите си е добре въобще да се избягват зърнените поне 2 седмици, като може малко картофи (в тях също има от тази киселина) и моркови, а след 2-те седмици бял ориз, който е с ниско съдържание на въпросната киселина.
б) ядки - най-зле в това отношение са суровите ядки
в) бобови, царевица - също са много зле. Най-добре е белената леща.
За а, б, в покълването помага, но не премахва към 50% от въпросната киселина
г) зеленчуци, растящи през нощта - домати, чушки, патладжани
По принцип препоръчва зеленчуците да се готвят, за неутрализиране на токсините в тях
Също така твърди че витамин С в големи дози неутрализира вредата от фитиевата киселина, но аз например мисля че ям доста храни с вит. С и въпреки това страдам от деминерализация на зъбите, която се проявява по най-различни начини
Не препоръчва сладки плодове, а в тежки случаи, докато се укрепят зъбите, препоръчва изцяло да се избягват плодовете. Същевременно не препоръчва хранителни добавки. Така че за себе си купих брашно от шипки като източник на този витамин.
По принцип да се ядат по малко несладки плодове.
Той е привърженик на суровите яйца, меса алангле и сурови мариновани и сушени риби, татарски стек и подобни. Но това си е рисково.
Да се ядат много зеленчуци от позволените.
Също може да се консумира зехтин, кокосово масло, мас, животински мазнини. Препоръчва се пържене в масло или мас.
Всякакви други храни са изключени от режима, особено захар, ксилитол, да не говорим за разни изкуствени и преработени храни.

Между другото, вече има техники за регенериране и растеж на увредени зъби и то не от скоро, но вероятно ще минат 20 г. преди да станат масови, ако не ги задушат алчните зъболекари. В този линк има доста информация:
http://projectavalon.net/forum4/showthread.php?8650-Grow-your-own-teeth/page2

Последна редакция: пт, 24 май 2013, 21:34 от Maria71

# 150
  • Мнения: 6 712
Изключително интересна тема! Момичета имам проблем с отдръпването на венеца върху два зъба - обясниха ми, че се дължи на това, че там натискам повече с четката за зъби, но не ми предложиха решение, дали някой може да предложи нещо по въпроса?

ЗНачи аз имам същия проблем, и реших да опитам електрическа четка за зъби. Със нея не се натиска, а се върти самата четка и почиства зъбите много хубаво. Не зная от това ли е, но определено един чувствителен зъб го усещам една идея по-добре. Не пречи да опиташ, може да се повлияе добре и при тебе зъба.
 Peace

# 151
  • Мнения: 1 274
Забравих да кажа, че книгата силно препоръчва масло от черен дроб на треска. То съдържа витамини А, Д и Омега 3 киселини. Въпросът е да се използва качествна марка. Можете ли да препоръчате някоя?

# 152
  • Мнения: 5 713
Maria71, ти ще пробваш ли препоръките?

# 153
  • Мнения: 1 274
Мисля да ги пробвам

Имаш ли някакви идеи, коментари и пр.

# 154
  • Мнения: 6 712
Четох днес статия за племената масаи, как ядат само месо и мляко, и никакви зърнени, и нямат никакви кариеси, специално са били проучвани много пъти.

# 155
  • Мнения: 832
Мария, това хранене само за известен период от време ли е (докато трае лечението) или за постоянно? Ако е временно, добре, но инак някак не мога да се съглася, че е нездравословно да се консумират пълнозърнести храни или сурови ядки.

# 156
  • Sofia
  • Мнения: 1 042
 Maria71, би ли казала моля, какво ядеш ти с препоръките, които си прочела, като за по-прости, за да знаем какво да правим.

# 157
  • Мнения: 1 274
По принцип за профилактика е достатъчно да се взима маслото и да има едно такова хранене на ден.

Аз ям (вече ми е 3-ти ден) - Пилешка супа от цяло пиле Дюк (сега се вари), бульон от телешки кокали с мозък (купих ги вчера и още не съм ги ползвала), картофи, варени зеленчуци, без растящите нощем, краставици, - продуктите на Хармоника - като компромисно решение, макар и пастьоризирани, яйца от свободни кокошки или био яйца, агнешки дреболии. Това дотук. Мисля да ям и пилешки сърца и дроб, телешки дроб, език, агнешки глави. За вит. С-то взимам доста шипково брашно от здравословните магазини (българско), скумрия - чистя си я сама и оставям дроба вътре - тя е и много богата на Омега-3 мастни киселини, кокосово масло, зехтин.

За триците и зародиша - според автора те са пълни с тази фитинова киселина, която разваля зъбите. Но може бял ориз след две седмици. Смятам това и да направя. По-горе писах за типово брашно, но не съм сигурна, става дума за брашно без трици и зародиш, което не е подлагано на химично избелване. След като китайците карат на ориз, както ние на хляб, не мисля че е голям проблем, а също може и картофи.

Според автора всички култури традиционно са мелили и пресявали брашното си. След това ферментация, сушене, квасене. Или преди това покълване, сушене, мелене, пресяване, квасене. За да не бъдат токсични зърнените храни. Зреене на зърната на открито. Зреене на хлябовете закачени не стената и подобни.

dion, в никакъв случай не се опитвам да наложа някому даден начин на хранене. След като ситуацията се подобри - затваряне на кариесите и подобни, може да се добавят несладки плодове и повече сурови зеленчуци. Аз по принцип ядях от години само пълнозърнести зърнени или трици (овесени, житни) и определено имам силна деминерализация. Тези храни имат повече минерали, но те не се усвояват, според автора на книгата.

Лурдес, ако млякото е сурово, че и месото - сушено, примерно, тогава те си имат достатъчно витамини.

Ако някой знае къде мога да си набавя сурово мляко, ще бъда благодарна да ме информира.

Просто споделих за този метод, който, както изглежда работи. Но не искам да го натрапвам. Възможно е да има и други изпитани начини на хранене, които лекуват болни зъби. Аз в момента съм на тази вълна. По принцип от няколко години вече ми се сменят само пломби и не позволявам никакво къртене.

Оказа се, че от вибрациите на машината, когато кърти, се получават микро-пукнатини в зъба, като това води до по-нататъшното му влошаване - падане на пломба, ново къртене, докато ви кажат че сте за вадене на корен и корона. Къртенето се предотвратява при лазерните процедури, каквито вече има и в БГ. В САЩ вече има зъболекари, които казват на пациентите да си карат със зъба и да не се прави умъртвяване на нерва. А хомеопатични зъболекари вкарват лекарства за премахване на инфекциите във венеца при корена.

Металните пломби нарушават електрическия ток в устата. Особено ако имате корона с желязо, примерно, и амалгама, т.е. различни метали, това съвсем обърква нещата. Пластмасите, освен че са токсични, но тотално спират електрическия ток. Най-добре, според автора на книгата, са керамичните пломби, защотото са най-близо до зъбите като материал - слаби проводници.

# 158
  • Sofia
  • Мнения: 1 042
пиши когато има някакви резултати
а кои са зеленчуците, които растат нощем, те не растат ли денонощно

# 159
  • Мнения: 1 274
1. пиши когато има някакви резултати
2. а кои са зеленчуците, които растат нощем, те не растат ли денонощно
1. Уж след две седмици
2. Виж ми първото обяснение


Сещам се и за други неща:
- стресът е от значение, при стрес реминерализацията е трудна; при мен стресът напоследък беше налице и доведе до проблем със зъба. Разбира се зъбът е и яко издълбан от зъболекарите. За щастие нямах някаква значителна болка.
- във връзка с широко рекламирания ксилитол, според автора, 20% разтвор от обикновена захар също убива бактериите, но това не значи че е полезна. Проблемът за зъбите не са бактериите
- маслото от треска има вит. А и Д, вит. А е необходим за да се усвои вит. Д. Разгледах наличните марки, всички са с добавени синтетични такива витамини, книгата изрично споменава да не се ползва такова масло, а само 100%. Именно тези синтетични витамини могат да го направят токсично. Не знам дали на БГ пазара има качествено. Ще трябва да разгледам чужди сайтове.
- да не се мият зъбите с паста, а с морска сол, смлени билки или домашен сапун. Има една рецепта за билков прах, по натам може да я дам. Сухите билки се смилат в кафемелачка. Купуват се от билкова аптека.

Последна редакция: сб, 25 май 2013, 21:00 от Maria71

# 160
  • Бургас
  • Мнения: 255
интересна тема,не знаеш че и за зъбите има алтернатично лечение  Hug

# 161
  • Мнения: 1 274
Да ви кажа, че си поръчах от iherb рибено масло от черен дроб на треска/моруна на Carlson labs. Вече пристигна, трябва да го изкарам от митницата. Ако някой реши да поръча за пръв път от iherb, да ми пише на лични за код за отстъпка 5 до 10 долара..
Също намерих по пазарите сурови мляко и кашкавал. От как имах проблем със зъба много ми се пие и мляко и ми се яде кашкавал. Ползвам и сметаната на Хармоника.
Книгата препоръчва яйца от пасищни кокошки.
Също един голям вредител за зъбите е фруктозата.
Чувствам голямо облекчение по зъбите си.

Нещо, което забравих да спомена е, че в книгата пише че ползването на шини за естетизиране на захапката нанася големи вреди на зъбите в дълбочина. Причината за криво растящите и болезнени мъдреци е тясната устна кухина по причина лошо хранене и недостатъчна минерализация на зъбите. В крайна сметка, на зъбите са необходими органични витамини и минерали. Всяко следващо поколение е с все по-тесни лица.

Щях да забравя - открих в Карфур исландски консерви с черен дроб на треска - при хайверите и маринованите риби. Цената е около 4 лв. Това докато чаках маслото, което съм поръчала.

Последна редакция: чт, 30 май 2013, 18:31 от Maria71

# 162
  • Мнения: 1 274
Оказа се, че на сайта има доста безплатни материали. Ето тук има презентация, възможност да се абонирате за безплатни лекции, стига да сте добре с английския:
http://www.curetoothdecay.com/tooth-decay-presentation.htm?awt_l … _m=L3QgGfkfu2pPFS

Вчера си взех рибеното масло от митницата и съм доволна. То е с естествен лимонов аромат и вкусът на риба изобщо го няма (маслото е течно в бутилка, а не на капсули).
Днес намерих в магазин Берьозка квасен ръжен хляб. Доколкото разбрах от леля ми в Пикадили правят на място квасен бял хляб.

# 163
  • Мнения: 6 712
Оказа се, че на сайта има доста безплатни материали. Ето тук има презентация, възможност да се абонирате за безплатни лекции, стига да сте добре с английския:
http://www.curetoothdecay.com/tooth-decay-presentation.htm?awt_l … _m=L3QgGfkfu2pPFS

Вчера си взех рибеното масло от митницата и съм доволна. То е с естествен лимонов аромат и вкусът на риба изобщо го няма (маслото е течно в бутилка, а не на капсули).
Днес намерих в магазин Берьозка квасен ръжен хляб. Доколкото разбрах от леля ми в Пикадили правят на място квасен бял хляб.

Мария, къде се намира този магазин?

# 164
  • Мнения: 1 274
Този магазин го има на различни места в София, едно централно място е на ул. Граф Игнатиев преди градинката на Св. Седмочиследници (ако идваш от бул. Васил Левски).
Има и на бул. Драган Цанков в блока на Архитектите (ъгъл с ул. Елин Пелин).

Сетих се да им потърся сайта. На него са изброени магазините:
http://www.berezka.bg/magazini/magazini-berezka-v-balgariya


Ето и материал за зъболекаря Уестън Прайс, за когото пише и в моята книга, който прави изследвания за причините за развалянето на зъбите.
http://dental-help.net/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B0-%D1%81%D1%82%D0% … %D1%82%D0%B5.html

# 165
  • Мнения: 6 712
Благодаря Peace

# 166
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Благодаря за информацията

# 167
  • Мнения: 5 713
От линк на 1-ва страница (относно Уестън Прайс):

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=251899.msg6157426#msg6157426

И още:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=243783.0

И друга голяма трема свързана с кариеса:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=434069.0

# 168
  • Мнения: 1 274
Друго което ми попадна из англоезичните сайтове са шуслеровите соли:
за зъби се взимат № 1,2,7,11. Само че те не са органичен източник на минерали, което не е оптимално.
За сведение, на английски ги наричат tissue salts
Другото е, че има зеленчуци, които съдържат калций, които, ако се консумират в по-големи колечества, евентуално биха могли да бъдат алтернатива на млечните продукти.

# 169
  • Мнения: 411
Доколкото разбирам няма особен смисъл от миенето на зъбите с четка и паста, била и тя безфлуорна. Ако граша поправете ме, моля!  Peace
Аз започнах да си мия зъбите в 7-ми клас, след като ме подхвана замомяването. Преди това не съм имала такъв навик. И зъбите са ми в добър вид ( 2 пломби на млечни зъби в 6-7 клас) и после като ми излязоха мъдреците на 20 години са ми пломбирани 3 от тях и 1 пломба на 7 зъб. Не знам дали е важно, че като дете не съм яло сладко, не го харесвах и съм яла малко месо, и мляко не съм пила, освен от време на време кисело. Сега ям сладко. Не е и до ген, защото на родителите ми зъбите са много зле, протезирани са.

# 170
  • Мнения: 1 274
Вери, ти имаш ли личен опит дали кълновете от люцерна наистина помагат за кариесите, както твърди Людмил? Чудя се дали си струва да си усложнявам живота с правене на кълнове.

# 171
  • Мнения: 5 713
Личен опит не мога да споделя относно връзката консумация на кълнове от люцерна и слънчоглед и лекуване на кариес. Не съм си го поставяла за цел, тъй като не ми се е налагало.

# 172
  • Мнения: 1 274
Интересно, вече продават крем за зъби с озон:
http://www.o3essentials.com/Product-OraJuvenate-1oz.html

Реших да започна да правя поници. Запасих се със слънчоглед, мунг боб и люцерна.

# 173
  • Мнения: 1 274
Друго което ми попадна из англоезичните сайтове са шуслеровите соли:
за зъби се взимат № 1,2,7,11. Само че те не са органичен източник на минерали, което не е оптимално.
За сведение, на английски ги наричат tissue salts
Здравейте, съжалявам че въобще споменах тези соли. Мислех, че наистина съдържат минерали. Сега се информирах, че всъщност са хомеопатични лекарства, с концентрации 1 на билион или по-малки. Така че ако действат е плацебо. Не ги купувайте!

Нещо, което не споменах е маслото Kerrygold, за него се споменава в книгата за зъболечението. Кравите пасат и има високо съдържание на Омега-3. Има го в Карфур, 200 г. са към 3,80 лв.

Моите зъби са добре за сега. Онзи зъб се укроти. Не спазвам много добре храненето. Случва се и захар да ям и пълнозърнест хляб. Взимам рибено масло ежедневно, не се лишавам от млечни продукти, варя бульони. Продължавам да консумирам брашното от шипки, заради вит. С. От карантиите харесвам само пилешките. Според автора приемът на масло от черен дроб на треска намалява с 40% проблемите със зъбите. Като цяло си чувствам зъбите по-добре от преди, когато доста си ги усещах.

Когато бях подута, мисля че освен аспирина ми помогна билката исландски лишей. Правех си запарка. Тя съдържа естествен антибиотик. Продава се насипно по билковите аптеки.

Искам да си взема машина за кълнове, но още не съм успяла в тази насока.

# 174
  • Мнения: 700
Браво, Мария! Много се радвам за напредъка при теб . Grinning
Благодаря ти за откритията, които са много добре аргументирани.

Моля ви за съвет!
Имам един зъб с кариес, който леко ме наболяваше. Третирах го с прополис , клеева тинктура 1-2 месеца. Стремя се да се храня здравословно, но не с диетата на Мария. Използвах естествения антибиотик - смрадлика.
Кариеса се разшири и отидох на зъболекар - той почисти черното и сложи цинкова паста с евгенол. Надявах се, че ще се запази нерва, но може би от машинката е травмиран. Сега ме боли повече, но не остро и силно като на пулпит.
Та въпроса е: Ако оставя този нерв /ни жив, ни умрял/ и настоявам само за пломба, какво следва? Ако нерва се самоумъртви от прополиса или от само себе си, може ли така да си стои без да има възпаление?

# 175
  • Мнения: 1 274
Mislq, аз бих пробвала две седмици такова хранене, каквото описах тук. Виж от него няма ли да ти мине болката. Махни зърнените храни, замени ги с млади картофи, яж пилешки дробчета и сърчица, сметана от Хармоника, скумрия, варен пилешки бульон с повече кокали и по-дълго варен, мляко и кисело мляко на Хармоника, качествени сирена, масло Кериголд, качествени меса, махни сладкото и плодовете. Зеленчуци от позволените. Не е толкова сложно. Ако можеш си прави кълнове. Купи си от някой магазин за здравословен магазин брашно от шипки и го яж с кисело мляко или сметана, за да имаш адекватен прием на витамин С.

Последна редакция: пн, 17 юни 2013, 05:32 от Maria71

# 176
  • Мнения: 5 713
Здравейте, съжалявам че въобще споменах тези соли. Мислех, че наистина съдържат минерали. Сега се информирах, че всъщност са хомеопатични лекарства...
Да, така е. Simple Smile
Много педиатри в България ги изписват на бебета и деца.
Още първия път като писа за тях, Мария, ми се прииска да вметна, че са хо л-ва и да не се взимат с лека ръка, но реших да си замълча. Да не би пак да се приеме като заяждане и негативизъм. Wink

# 177
  • Мнения: 1 274
Вери, не ми се впуска в подробности, но едва ли човек ще си реминерализира зъбите с нещо, разтворено 1 на милиард и неприсъстващо в хапчето, а само вибрацията му, каквото и да значи това. Не съм допускала, че може да съществува подобна дивотия.

Последна редакция: пн, 17 юни 2013, 14:07 от Maria71

# 178
  • Мнения: 5 713
Не бих коментирала тук в тази тема хомеопатията. Simple Smile
Не бих я коментирала също така из дълбоко, тъй като нямам необходимите познания. Не съм специалист (обикновено учат 3-4 години класическа хомеопатия). Запозната съм обаче с нея, с принципите и, лекувала съм някои неща при мен и децата и знам, че действа.

# 179
  • Добрич
  • Мнения: 757
Момичета, какво ще кажете за състава на Масажният гел за венци с прополис Биодент : Aqua, Glycerin, PEG-8, Silica, Propolis Cera Ext., Carboxymethylcellulosae, Pepermint Oil, Citric Acid, Sodium Saccharin.

# 180
  • Мнения: 1 274
Момичета, какво ще кажете за състава на Масажният гел за венци с прополис Биодент : Aqua, Glycerin, PEG-8, Silica, Propolis Cera Ext., Carboxymethylcellulosae, Pepermint Oil, Citric Acid, Sodium Saccharin.
Ами то се вижда кои са активните съставки - прополис и ментово масло. И двете можеш да си ги купиш и сама да си направиш разтвор, а вместо силиция да сложиш примерно хума. Между другото, хумата има антибиотични свойства и извлича гной. При контакт унищожава микроорганизмите, чисти от тежки метали и т.н. Глицеринът е мазнина, която се слага в пастите за зъби и не се препоручва от натуристите, защото създава слой върху зъбите, захаринът е нещо канцерогенно, а другите химични неща няма и какво да ги коментирам. За себе си не бих взела този гел.
В билковата аптека на ул. Венелин имат смес със смрадлика, дъбови кори и други, за жабурене на устата. Определено извлича гной и оправя венци. Правят я на място и е много евтина.
Отделно за венци ти препоръчвам витамин С в по-големи дози. Освен плодове, за сеге си избрах шипковото брашно, като сериозен източник на този витамин, защото не е сладко. Не винаги мога да ям сладки плодове, а и не се препоръчват за зъбите.

# 181
  • Мнения: 1 274
Влизам, за да се отчета, понеже бях помолена да споделя резултати.
Вече повече от месец откак имах проблем със зъба. Подуването се разсея за два дни. След това си усещах зъба и венеца доста време, но и там вече няма нищо.
Общо взето си ям каквото обичам, но включвам и от храните за зъбите. Особено - всеки ден маслото от черен дроб на треска, ям и кълнове, които започнах сама да си отглеждам. Не се лишавам от млечни продукти, пък макар и по-конвенционални. Правя си редовно пилешки бульони с повече кости и пилешки дреболии.
От друга страна, не се лишавам от черен хляб, плодове, салати.

Свалих си книгата на Уестън Прайс на английски, но още не съм я прочела. Знаете ли, че например ескимосите използват зъбите си като сечива - например за рязане на кожи. Зъбите им са изтрити до венците и постоянно се регенерират от само себе си. Но при тях коренът е напълно здрав, както и основата на зъба. Интересното е, че имам и корона, преди си усещах зъба под нея, а сега и той се подсили, нищо че е без нерв. В крайна сметка, определено смятам че зъболечението чрез подходящо хранене има ефект.

# 182
  • Мнения: 1 091
Интересна тема, ще я следя.

# 183
  • Мнения: X
откакто съм на нисковъгл. хранене нямам кариеси, само сменям стари пломби и лекувам запечатани под тях възпаления, че предишната ми зъболекарка си беше оставила ръцете
зъбен камък образувам, но сега се сваля по-лесно от преди

ето от тази паста съм най-доволна
http://www.weleda.co.uk/oral-care/salt-toothpaste-75ml/invt/101004

след година употреба венците ми се посъбраха, преди това бяха тръгнали леко надолу
според сегашната ми зъболекарка това се дължало на лазерната терапия
но според мен е комплексно - диета, терапия, паста

не помня дали се споменава тук за кокосовото масло
чудесно е за масаж на венците и действа и противовъзпаляващо

# 184
  • Мнения: 1 091
W'A'S'P', тази паста дали я има в Бг?

# 185
  • Мнения: 1 274
откакто съм на нисковъгл. хранене нямам кариеси, само сменям стари пломби и лекувам запечатани под тях възпаления, че предишната ми зъболекарка си беше оставила ръцете
зъбен камък образувам, но сега се сваля по-лесно от преди
Щом имаш нужда от лечение на възпаление, не може да се говори за зъболечение. ВМ НВД е от полза ако се включат храните които лекуват зъбите. Ако се прави с конвенционални храни не е достатъчно.

# 186
  • Мнения: 1 091
Кои са храните, които лекуват зъбите? /Извинете, ако е писано и съм пропуснала./

# 187
  • Мнения: 1 274
Кои са храните, които лекуват зъбите? /Извинете, ако е писано и съм пропуснала./
Ами изчетете назад. Има и една книга на Д-р Weston Price, която може да се изтегли на английски свободно в интернет. http://gutenberg.net.au/ebooks02/0200251h.html#toc
Може и да се изтегли в готов вид.
Всичко това е коментирано в тази тема или в темите за зъболечение, които са дадени като линкове от пишещите тук.

# 188
  • Мнения: X
възпаленията бяха от недобре почистени и затворени зъбни канали от една супер "способна" зъболекарка, която впоследствие стана причина да развия фобия от колегите и и на сегашната и трябваха години да спечели доверието ми
след като оправихме щетите, няма какво да лекувам повече
нови такива няма

# 189
  • Мнения: 1 274
възпаленията бяха от недобре почистени и затворени зъбни канали от една супер "способна" зъболекарка, която впоследствие стана причина да развия фобия от колегите и и на сегашната и трябваха години да спечели доверието ми
след като оправихме щетите, няма какво да лекувам повече
нови такива няма
Това е добре, но зависи с какво се храниш. С подходяща храна кариесите дори се затварят сами. ВМ НВД сама по себе си не е пенкилер, ако не се прави с подходящи храни.

# 190
  • Мнения: X
кариеси нямам от години
под възпаление тук имам предвид гангрена вседствие на
бактериална инфекция от недобро почистване на каналите
при вадене на нерви преди 12 год
тогава не знаех, че нервите на зъбите могат да се спасят и
да не се умъртвявя зъба
добре че имах късмета да попадна на сегашната ми зъболекарка
тя спаси така първия и засега последен болен зъб на сина ми
а по моите оправя щетите от колегите
и поддържа умъртвените с лазера иначе досега да са заминали

# 191
  • Мнения: 6 712
Wasp,  на тебе какво ти прави зъболекарката, кореново лечение ли? Как почисти тези бактерии под зъба ти? И аз имам разправии с един недобре направен зъб и затворен после. ooooh! #2gunfire


Щом имаш нужда от лечение на възпаление, не може да се говори за зъболечение. ВМ НВД е от полза ако се включат храните които лекуват зъбите. Ако се прави с конвенционални храни не е достатъчно.

Какво имаш предвид с конвенционални? Какви трябва да са храните?

# 192
  • Мнения: 1 274
Прочети последните няколко страници от темата. Няма как да ти я преразкажа.

# 193
  • Мнения: 6 712
Mislq, аз бих пробвала две седмици такова хранене, каквото описах тук. Виж от него няма ли да ти мине болката. Махни зърнените храни, замени ги с млади картофи, яж пилешки дробчета и сърчица, сметана от Хармоника, скумрия, варен пилешки бульон с повече кокали и по-дълго варен, мляко и кисело мляко на Хармоника, качествени сирена, масло Кериголд, качествени меса, махни сладкото и плодовете. Зеленчуци от позволените. Не е толкова сложно. Ако можеш си прави кълнове. Купи си от някой магазин за здравословен магазин брашно от шипки и го яж с кисело мляко или сметана, за да имаш адекватен прием на витамин С.

В този пост, и в още един по-дълъг предишен твой не виждам нещо кой знае колко различно от ВМХ?
Месо, млечни,зеленчуци, без много плодове. За това ми беше въпросът, иначе аз темата я прегледах втори път, но не виждам кое от ВМХ е вредно за зъбите?

# 194
  • Мнения: 5 713
Проучванията, наблюденията и знанията на У. Прайс се покриват с ВМНВХ.
Честно казано и аз не разбрах.

За жалост, невинаги опира само до храна и хигиена. Едно некадърно лечение на традиционен зъболекар може да обърка много работата. Пиша от опит. Аз имам/х подобни перипетии с умъртвени зъби от преди няколко години. Да се надявам, че всичко е стабилизирано към днешна дата.
Номерът е да не се стига въобще до зъболекарницата. Прекрачи ли се веднъж прага, може доста да се омотае човек.

# 195
  • Мнения: 1 274
Точно така, позволи ли се хирургическа намеса, проблемите започват. Традиционното 'зъболечение' е хирургия с добавяне на чужди елементи в тялото.

Вери, в традиционните общества със здрави зъби не е имало кой знае каква хигиена на зъбите. Хигиената е по-скоро нещо козметично. Ако не се даде на тялото подходяща храна, никаква хигиена няма да спаси зъбите.

Последна редакция: сб, 13 юли 2013, 06:32 от Серафима

# 196
  • Мнения: 5 713
Да, ясно е това. Simple Smile

# 197
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Като стана въпрос за проблеми със стари лечения на премахвания на корени...  Rolling Eyes
Има ли вариант некадърно свършена работа да остане потулена с години? Или при всички положение ще се появи явен проблем, който да подскаже?
Как да разбера, че преди години, някоя бяла манта си е оставила ръцете? За хубаво или за лошо проблемните ми зъби и живи и умъртвени са под коронки.

# 198
  • Мнения: 1 274
Това не мога да ти кажа, но при мен храненето за здрави зъби определено даде облекчение на двата зъба с корони, понеже си ги усещах. Мисля си, че един здрав организъм би трябвало да успее да се справи с инфекциите, стига да няма някакво чуждо тяло в него.

От друга страна, по принцип съм чела, че всеки зъб с изваден корен е развъдник на микроорганизми и канал за навлизането им. На това се приписват най-различни заболявания, които привидно нямат нищо общо със зъбите... Също на незапълнени вътрешни кухини, останали след вадене на зъб.

Установих, че за зъбите ми е от значение и дали се наспивам добре.  Simple Smile

Лурдес - за храненето, продължи да четеш назад. ВМ НВД помага, но, ако е с правилните храни, би било по-добре.

От друга страна, за хора които не предпочитат ВМ НВД, може да се добавят и други храни.

# 199
  • Мнения: X
Като стана въпрос за проблеми със стари лечения на премахвания на корени...  Rolling Eyes
Има ли вариант некадърно свършена работа да остане потулена с години? Или при всички положение ще се появи явен проблем, който да подскаже?
Как да разбера, че преди години, някоя бяла манта си е оставила ръцете? За хубаво или за лошо проблемните ми зъби и живи и умъртвени са под коронки.

моите проблеми бяха потулени едно 12 год
докато не реших да сменя и техните пломби
под всяка се оказваше гангрена
зъболекарката ми си отложи почивката заради мен
за да може да ги оправи
а за един преден зъб се разбра като изскочи
гнойна киста на венеца
оказа се че се е самоумъртвил
последва дълго и сложно лечение, запълване
снимки всяка година и догодина щифт, да го държи
като протеза, иначе можел лесно да се счупи
и всяка година лазерна терапия за спасяване на омъртвените от онази накадърнца

лошото е, че и в Швеция не можем да си намерим
добър лекар
вече се оакаха със синчето
и ще прехвърляме и него при нашата
макар че за него при нас е безплатно
а цените на нашата са сходни с шведските
но за над тя го заслужава

# 200
  • Мнения: 1 274
Зъболекарката ти в БГ ли е? Можеш ли да ми пратиш координатите ѝ на лични?
И как точно ти излекува гангрените - с премахване на част от зъба ли?
Да разбирам ли, че твоята зъболекарка е на мнение да се спасява винаги нерва на зъба? Много ми харесва този начин на мислене...

Последна редакция: сб, 13 юли 2013, 09:07 от Серафима

# 201
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

и всяка година лазерна терапия за спасяване на омъртвените от онази накадърнца



какво представлява тази терапия? аз имам един зъб, който тялото сам умъртви... до сега нито един зъболекар не ми е предлагал терапия. какво му спасяват точно? да не падне?  newsm78

# 202
  • Мнения: X
http://www.pansanus.com/en/index.php

това е клиниката
за името на лекаря - ще го дам само след като попитам

при гангрените нищо не ряза
само почисти каналите, дезинфекцира многократно, запълни и следва следене
всяка година
нерви не вади и умъртвява, а полага усилия да успокои
възпалението

ася, трудно ми е да обясня точно
но чисто лаишки, умъртвен зъб се руши и пада сам
с лазерната терапия си запазваш зъба, изгражда се нова костна
структура и се противодейства пародонтозата, венците
стават отново розови и здрави
боли, но само първите години и в началото на всяка терапия
на мен ми слагат винаги детски спрей в началото
после самата терапия действа като лека анестезия

# 203
  • Мнения: 1 274
WASP мерси за информацията за клиниката. Би могла да ми пратиш лекарката на лични, ако се съгласи. Имам наистина нужда от такъв човек, който не иска да вади корени и лекува зъбите.

# 204
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Не може да се обясни на 2 на 3, но в общи линии е нещо като ВМ НВД, но:
- да се ядат сурови млечни продукти от пасящи животни, а не хранещи се със зърнени храни
- да се консумира много витамин А, Д, С от храните
- да се консумират карантии, особено сърце, черен дроб, костен мозък, бюльони от кости, мозък, глави на риби, черен дроб на риби, също качествени меса от пасящи животни
- да се избягват храни с фитинова киселина, които унижожават зъбите ни:
а) зърнени храни, особено пълнозърнести и по-специално зародишът и триците, като типовото брашно е най-препоръчително. Ако въобще се яде хляб, да е с кисела закваска поне 16 часа квасен с брашно с отсети трици и зародиш, но не и избелено. Така или иначе, ако се борите за зъбите си е добре въобще да се избягват зърнените поне 2 седмици, като може малко картофи (в тях също има от тази киселина) и моркови, а след 2-те седмици бял ориз, който е с ниско съдържание на въпросната киселина.
б) ядки - най-зле в това отношение са суровите ядки
в) бобови, царевица - също са много зле. Най-добре е белената леща.
За а, б, в покълването помага, но не премахва към 50% от въпросната киселина
г) зеленчуци, растящи през нощта - домати, чушки, патладжани
По принцип препоръчва зеленчуците да се готвят, за неутрализиране на токсините в тях
Също така твърди че витамин С в големи дози неутрализира вредата от фитиевата киселина, но аз например мисля че ям доста храни с вит. С и въпреки това страдам от деминерализация на зъбите, която се проявява по най-различни начини
Не препоръчва сладки плодове, а в тежки случаи, докато се укрепят зъбите, препоръчва изцяло да се избягват плодовете. Същевременно не препоръчва хранителни добавки. Така че за себе си купих брашно от шипки като източник на този витамин.
По принцип да се ядат по малко несладки плодове.
Той е привърженик на суровите яйца, меса алангле и сурови мариновани и сушени риби, татарски стек и подобни. Но това си е рисково.
Да се ядат много зеленчуци от позволените.
Също може да се консумира зехтин, кокосово масло, мас, животински мазнини. Препоръчва се пържене в масло или мас.
Всякакви други храни са изключени от режима, особено захар, ксилитол, да не говорим за разни изкуствени и преработени храни.

Между другото, вече има техники за регенериране и растеж на увредени зъби и то не от скоро, но вероятно ще минат 20 г. преди да станат масови, ако не ги задушат алчните зъболекари. В този линк има доста информация:
http://projectavalon.net/forum4/showthread.php?8650-Grow-your-own-teeth/page2
Закачам се за цитат на Серафима, за начина на хранене, но не задавам въпросите си конкретно към нея  Mr. Green

Вече е крайно наложително да променя храненето на голямата щерка. Зъбите и съвсем ще се разрушат. Проблема и започна към 3-годишна възраст, но и храненето и със сигурност е допринесло за влошаването. Не яде месо, не яде сурови зеленчуци, и готвени някои ги изчопля от чинията, не яде голяма част от плодовете. Предпочита хард въглехидрати и захари и вскякакви млечни. От година и нещо съм и махнала пр.мляко (но не знам в градината какво яде).
Сега съм се хванала да чета из различни сайтове за храненето за реминерализация... Обаче има някои неща, които ми се иска да си изясня като принцип, защото се разминават с разни други принцити за храненето, на които съм попадала.
Основно ме озадачават съветите за прием на млечни, в това число и на пр. мляко, въпреки че е препоръчват да е сурово. Последно се опитвах да свикна с идеята, че мялкото от крави и други животни не е пригодено за човеци Simple Smile
Също и забраната на пълнозърнестите храни... Следвайки идеята за приемане на цялостни храни, отстраняването на триците от брашното следва да наруши баланса на минерали и витамини, които ако не бъдат приети допълнително в подходящата форма.... От друга страна фитиновата к-на... Объркана работа  Mr. Green
Бобовите също... В макробиотиката толкова убедително препоръчват да се комбинират бобови и зърнени....
Ще се радвам ако някой има някакви обяснения по тези въпроси  Blush Mr. Green

Но и без тези мои чудения, имам проблем да накарам да влезне нещо полезно в стомаха на щерката.
Иска ми се да успея да и пробутам люцернови кълнове, сусамов тахан, шипково брашно... От карантиите иска поне дроб да яде... Харесва купешките пастети, но не искам да и давам такива.
Та... събирам идеи как да пробутам полезности на капризно дете... А трябва и да и спра сладкото тотално, съответно не мога мед да ползвам за подслаждане...  А за дробчетата, ако някой има идея как да ги направя на пастет, който да се доближава на вкус до купешкия...  Praynig Mr. GreenОх, много дълго стана, извинявам се

# 205
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
benitta, аз съм с лоши зъби, но според мен проблемите са ми от прием на много антибиотици в детска възраст, както и много флуор (имам петна по зъбите).
стремя се да се храня здравословно (каквото аз разбирам под това).

захар не консумираме, рядко взимам бисквити, понякога ям шоколад. подслаждам с мед и стевия. брашното е само пълнозърнесто, независимо от какво е направено (пшеница, лимец, ръж). от млечните консумирам само сирена, понякога и сметана. бебето яде само жълти сирена и течна сметана. мляко не му давам. ако си поиска - давам разбира се... тук няма от къде да намеря сурово мляко. всичкото е обработено и хомогенизирано. течната сметана също, но аз взимам нехомогенизирана.
месо не ям от 18г, също не ям риба и морски дарове. бебето също не яде месо и риба.

стрем се да консумирам храни с минимум обработка. суровоядец не съм - боли ме стомаха от прекалено много сурова храна. но избягвам фабрична храна.

кълновете ги слагам в сутрешното мюсли на бебето и така ги яде. може и в смути да ги сложиш - ако пие дъщеря ти. аз правя и плодове десерти и слагам вътре белен коноп или чия.
от пшенични и слънчогледови кълнове правя сушени крекери - някой път ги яде малкия.

далеч съм от мисилта, че храненето ние  е напълно балансирано и здравословно, но бебето боледува рядко. за зъбите му - ще видим как ще е в бъдеще.

за храненето се водя по идеите на Dr. Brucker, но за жалост не е преведен на български. той не забранява месото или млечните, по-скоро е за разумна консумация. той забранява рафинираните храни и фабрично преработените. общо взето елементарно правило, но сложно да изпълнение в наши дни... Rolling Eyes

# 206
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 Hug Благодаря, че се включи!
Как правиш крекерите?
Другия проблем е, че ме може да яде трвърди или хрупкави храни  Sad Още от преди да започне проблема ги избягва, понеже има разстояние между зъбките и си наранява венците. А сега вече и зъбите като са кекави...
Но поне на малкото мога да давам ако ги хареса.

Иначе за млечните... май и сирената влизат в графата неподходящи. Някои ги изключват напълно, други оставят киселото мляко и кефира, понеже не е толкова концентриран продукт, а е ферментирал. Естествено ще е по-добре да е от свободнопасящи, а ако е от мялко без термична обработка... съвсем добре Simple Smile

# 207
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
от тук прочетах няколко рецепти и комбинирах

общо взето кълновете ги минавам през блендер, добавям сушени домати или каквото имам налично, слагам ядки, че бебето много ги яде (и те накиснати). слагам всичко в блендера. после сместта я разстилам на пекарска хартия и покривам с тюл и оставям на слънце.

кефир и кисело мляко не консумира бебето, нищо кисело не яде. Crazy

щом не яде хрупкави неща - предлагай смутита.

# 208
  • Дивия Северозапад
  • Мнения: 75
 Simple Smile

Последна редакция: вт, 06 авг 2013, 07:01 от Петлето

# 209
  • Мнения: 1 446
Здравейте
Какво мога да направя, освен храненето, за да си изчистя зъбния камък? Жабуркането с кл. тинктура дали ще даде някакъв резултат.
Благодаря предварително  Hug

# 210
  • София
  • Мнения: 1 641
Нещо, което съм правила е измиване със сода бикарбонат, но не знам как влияе на зъбите.
На скоро за кучето ми препоръчаха веднъж в седмицата да изчиствам зъбите с тампонче напоено в кислородна вода. Не знам и този метод дали е ок, дано някой каже.

# 211
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 88
Записвам се за темата!
Имам да чета до момента писаното, но ще го погледна, защото и на мен ми е писнало от разкарването ден през ден до зъболекаря и даването на много пари. Последното ми посещение датира преди около година и се надявам да не стъпя повече Simple Smile
Иначе опит по темата нямам особено. Единствено за сега съм минала на домашна паста (със сода и кокосово масло), защото реших, че освен съмнителния характер на съставките в купешките пасти, нищо чудно именно те да са причина за проблеми със зъбите и отказах да ползвам паста. Докато се натутам да си забъркам си мих зъбите само с намокрвната с вода четка.

# 212
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
И аз имам много да чета.
Кислородната вода е ОК и помага за устата. 1% обаче или макс. 1,5 и без да се прекалява. Най-лесно е да се жабури.

# 213
  • Пловдив
  • Мнения: 40 599
А нещо за кървящи и чувствителни венци Rolling Eyes

# 214
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Горният ми пост помага. Защото се почистват малките междини /и джобове ако има/, отпада инфекцията и заякват.

# 215
  • Пловдив
  • Мнения: 40 599
Горният ми пост помага. Защото се почистват малките междини /и джобове ако има/, отпада инфекцията и заякват.
Peace Предполагам няма формула как се разрежда за жабурене?

# 216
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
1:2 ако си купила 3%, за да стане 1%.

# 217
  • Мнения: X
Момичета, пробвали ли сте някакъв алтернативен начин за избелване на умъртвен зъб? Знам, че те не могат да се избелват като здравите зъби. Стоматолозите ми предлагат или вътрешно избелване с някакви разтвори, които се вкарват в зъба, или фасети или коронки. Никак не ми се иска да ми пилят зъба, някакви алтернативи?

# 218
  • Мнения: 1 274
Внимавай избелването да не навреди на зъба още повече, ако се използват химикали или разяждащи емайла вещества. На баща ми след едно избелване му почерняха зъбите над венците.

# 219
  • Мнения: 1 446
А как мога да си направя домашна паста за зъби newsm78

# 220
  • Мнения: 289
Момичета, гледайте на какво попаднах днес. Според Ramiel Nagel причината за деминерализирането на зъбките на 18 месечното бебе е липсата на мастно-разтворими витамини и водно-разтворими минерали в диетата на детето. Тайната е в консумирането на животински продукти, казва той (естествено не от магазина).

# 221
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 88
А как мога да си направя домашна паста за зъби newsm78

Здравей, аз си я правя 5 с.л. сода и малко сол в 1 с.л. кокосово масло (или колкото да добие кремест вид, да не е много суха) + десетина капки етерично масло (в момента е с портокал, първата я бърках с мента).
Направих наскоро на една привтелка, понеже си говорихе, но каза, че не й допадал вкуса на пастата. Ма тя не е, за да е вкусна, а да чисти Wink На мен не ми пречи и тази рецепта ми допада. Ако ми попадне по-"вкусен" вариант, може да пробвам.
Който е на домашна паста, нека сподели каква е Simple Smile

# 222
  • Мнения: 1 446
А как мога да си направя домашна паста за зъби newsm78

Здравей, аз си я правя 5 с.л. сода и малко сол в 1 с.л. кокосово масло (или колкото да добие кремест вид, да не е много суха) + десетина капки етерично масло (в момента е с портокал, първата я бърках с мента).
Направих наскоро на една привтелка, понеже си говорихе, но каза, че не й допадал вкуса на пастата. Ма тя не е, за да е вкусна, а да чисти Wink На мен не ми пречи и тази рецепта ми допада. Ако ми попадне по-"вкусен" вариант, може да пробвам.
Който е на домашна паста, нека сподели каква е Simple Smile
Благодаря за рецептата, ще пробвам да си направя и ще споделя за резултата  Hug

Искам да попитам някой лекувал ли е алтернативно гранолом на зъба и по какъв начин newsm78

# 223
  • Мнения: 98
Хума, карамфил и кокосово масло, търкам с пръст............ Между другото след упорито плакнене на устата с клеева тинктура венците спряха да кървят  Wink

# 224
  • Мнения: 1 446
Хума, карамфил и кокосово масло, търкам с пръст............ Между другото след упорито плакнене на устата с клеева тинктура венците спряха да кървят  Wink
Avchelinia  клеевата я разреждаш, нали?

# 225
# 226
  • Мнения: 1 274
Бързам да ви кажа, че сокът от житна трева действа заздравяващо на зъбите, както е описано в много статии в интернет.
Започнах да правя такъв сок заради щитовидната жлеза, но наистина усетих и моментално облекчение в областта на зъбите - венци и корени.
Тревата се отглежда в домашни условия от жито за покълване. Сокът се прави в сокоизстисквачки, които стават за треви, или като се блендират тревите с малко вода и после сокът се прецеди.
Ето тук хранителните вещества в 4 грама житна трева - невероятно -
http://nutritiondata.self.com/facts/custom/900675/2
Тъй като правя кълнове и поници вече с месеци, както и пия пресни сокове, искам да отбележа, че нищо не може да се сравни с ефекта от тревния сок. То и таблицата на хранителните вещества говори красноречиво.

# 227
  • Пловдив
  • Мнения: 40 599
 Rolling Eyes Интересно...да пробвам.

Само да кажа,че не ми понася джабуреното с кислородната вода Thinking Не е за мен,много гадно ми става...

# 228
  • Мнения: 112
Само да попитам, каква кислородна вода ползвате, защото доколкото знам трябва да е за хранителни цели а не за промивки на рани ?

# 229
  • Пловдив
  • Мнения: 40 599
Пробвах с нормална/поне аз само такава знам/ от аптеката,но... Sick не е моят продукт Crossing Arms

# 230
  • София
  • Мнения: 346
Здравейте и аз при Вас с проблемни венци. Надявам се, че приемате нови хора   bouquet Бих искала да попитам дали някой е пробвал тази паста http://www.himalaya.bg/product/181/bilkova-pasta-za-zabi-za-tsya … grizha-75-ml.html тъй като днес си я купих дали ще има някакъв стягащ ефект за венците, макар, че то при всеки е индивидуално.  На мен проблема е, че ми умъртвиха 1 зъб и после друг зъболекар наново го запълва, защото предишната изобщо не беше запълнила каналите(и в резултат на което имах много супер гаден дъх), а само го беше запушила. И проблемът ми е венеца сега, просто не изглежда като другите, а зъбаря ми вика, нищо му няма. Да, но аз не го усещам така.  И търся някакво решение без тия зъбари, че не изслушват. Благодаря предварително за отговорите. bouquet

# 231
  • София
  • Мнения: 1 641
Момичета, когато венеца се оттегля от зъба има ли алтернативен метод за справяне с проблема?

# 232
  • Мнения: 1 274
New dental technique repairs damaged teeth naturally, negates need for injections, drillings and fillings
http://www.naturalnews.com/046481_tooth_remineralization_dental_ … ural_healing.html

# 233
  • Пловдив
  • Мнения: 40 599
Не знам дали спада за тук,но...дайте предложение за премахване на лош дъх.

# 234
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Не знам дали спада за тук,но...дайте предложение за премахване на лош дъх.
лошият дъх може да идва и от стомаха  Peace
иначе - оil pulling

# 235
  • Пловдив
  • Мнения: 40 599
Ох...не знам.До скоро нямах подобни оплаквания Rolling Eyes Сега ще ида на почистване за зъбен камък,но и венците ми много кървят Tired Никакви води за уста/уж за порадонтит/ не помагат.

п.п. това джабурене с олио ли е?

# 236
  • Мнения: 1 274
За парадонтоза - вит. Ц е много важен. Особено при пушачите, които са в хроничен недостиг на този витамин. Въобще цигарите са много голям фактор.

# 237
  • Пловдив
  • Мнения: 40 599
Не съм заклет пушач.Пуша на мес. по 10 цигари...не е от това.Принципно нямам развалени зъби,но това кървене ми е голям проблем.

# 238
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Щом кървят венците, значи може миризмата да е от там..
oil pulling е точно жабурене с олио. използва студено пресовано олио - сусамено, зехтин...
при възпаления, слагам и 1-2 капки масло от чаено дърво. жабуря 10-15мин.

преди и моите венци много кървяха, после спряха...ама незнам от какво. Rolling Eyes

# 239
  • Мнения: 1 732
А Смрадлика за жабурене?

# 240
  • Пловдив
  • Мнения: 40 599
Ще пробвам с маслото от ч.дърво.Сетих се,че съм си направила р-р за през работно време. Wink

# 241
  • Мнения: 376
много добра тема!
само не знам, много е сложно положението със зъбите...
и на мен под една коронка, която падна, ми видяха, че зъбът е почнал да гние...

# 242
  • Мнения: 1 274
Моите съболезнования, дано намериш някаква добра алтернатива. То стигне ли се до коронка, нещата са доста изпуснати, за съжаление.

# 243
  • Мнения: 376
ами, то аз имам няколко, плюс пародонтоза, абе...
навремето съм пушила дълги години, плюс три деца, плюс много кафе и нездравословен начин на живот... плюс никакво разбиране...
сега това са плодове, които бера...

така че, всеки да взима мерки навреме!

предлагат ми да посещавам редовно пародонтолог и там да чистят зъбен камък, ако се наложи даже оперативно да скъсят джобовете и т.н., но аз не знам дали от това би имало полза...
ето, вчера стоматологът спомена, че не шинира зъби, защото било доказано, че шинираните изпопадали по- бързо от нешинирани, а колко лекари прибягват към това - уж било ефикасно... вече не вярвам на никакво почти лечение, не само на стоматолозите - никакви изследвания и никакви лечения... всичко е бош лаф работа.

Последна редакция: чт, 21 авг 2014, 22:13 от iskrena 888

# 244
  • Мнения: 1 274
За парадонтоза - на първо време вит. Ц, така знам. Ако си добре с английския, потърси paradonthosis natural cure в нета. Също назад в темата има насоки за хранене. Трябва ти вит. Д, да се намалят въглехидратите и захарта възможно повече, омега 3 и т.н. Това с добро хранене се получава.

# 245
  • Мнения: 376
да, благодаря ти много!    bouquet

аз днес доста четох в темата, почти всичко!
виж допълнението на предния ми пост, там съм писала нещо накратко за шинирането - явно не е добра  и удължаваща живота на зъбите процедура...

# 246
  • Мнения: 1 274
За шините, това го има и в книгата за зъбите. Много е вредно, защото захапката ни е свързана и с потоците енергия в тялото. Да се променя природата не дава добри резултати. Браво на този стоматолог. По-добре с криви зъби, но здрави.
По принцип костната ни система не се развива добре заради неправилното хранене и пастьоризираните млечни храни. Затова и няма място за зъбите ни и те се кривят в тясното пространство.

# 247
  • Мнения: 376
да, това ясно, аз го прочетох по- преди в темата, но аз говорех за обхващането на зъбите в обща шина за да не се клатят, за тоя вид шиниране той каза, че не го препоръчва.
а много зъболекари го прилагат и е доста скъпо, освен че се умъртвяват и здрави зъби, за да могат да се коронясат и да се сложат в общия кюп на шинираните...

абе, ужас, в какъв свят живеем... всичко това заради лакомията на хората за гнусна печалба и натравянето на почви, вода, въздух, натравянето ни с ваксини, химии, ГМО - та и какво ли не...

# 248
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Искрена, децата нямат отношение към зъбите  Mr. Green
мит е, че всяка бременност струва 1 зъб на майката.

като се замисля, май спряха да ми кървят венците, когато спрях белия хляб. от 3-4г. не консумираме и захар (много рядко, ако сме някъде поканени) и почти не ми кървят.

за рязането на джобовете - една колежка се подложи на тази процедура - 1 седмица беше синьо-зелена в лицето, за болките и дискомфорта няма смисъл да обяснявам. тя каза, че зъболекарят й й е казал, че с това ще се заздравят венците и бла-бла. но тя каза, че никога повече няма да се подложи на този стрес. една седмица беше в болнични... Rolling Eyes

# 249
  • Мнения: 376
благодаря ти!    bouquet
подозирах и предусещах и аз нещо подобно!    Simple Smile

# 250
  • Мнения: 1 274
На мен ми действа добре на зъбите, например, костен мозък. Пилешка мазнина (кожа). Забелязала съм. Препоръчват се костните бульони.
По принцип, черният хляб също се превръща в чиста глюкоза.

# 251
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
По принцип, черният хляб също се превръща в чиста глюкоза.

не става въпрос за цвета на хляба, а за пълнозърнести продукти. т.е. зародишът не е махнат, както и обвивката и всички минерали са вътре. може да се превръща в устата в глюкоза, но се извлича от него нещо, докато продуктите от раф. брашно не доставят нищо на организма.
аз не съм спряла само хлябът от рафинирано брашно - всичко вкъщи е пълнозърнесто: ориз, брашна, макарони, грис.

# 252
  • Мнения: 1 274
Пробвах се без глутен и съм много по-добре. Спрях го заради щитовидната жлеза, но имам невероятно подобрение на стомашно-чревния тракт. Млечните също са ми проблем и сега съм в процес да ги махна и тях. Много слуз ми образуват в главата.
По принцип обвивката на зърната съдържа най-много пестициди и химикали, по обясними причини. Брашната не са препоръчителни, защото прекалено бързо се получава конвертирането към глюкоза, особено с днешните високотехнологични мелници. Зърнените е най-добре да се консумират цели и ал денте. Случва се да ям кафяв ориз, понеже в него няма глутен, но най-вече си набавям въглехидрати от надземни зеленчуци и кореноплодни, както и плодове. Лицето ми беше подпухнало, но доста се оправи. Преди това не си давах сметка. Зъбните инфекции са страшно нещо, дори не си даваме сметка за тях. Пих едни билки за щитовидната жлеза, които съдържаха и билки срещу зъбни/лицеви инфекции.

# 253
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Зъбните инфекции са страшно нещо, дори не си даваме сметка за тях.

много си права!

сетих се още нещо - бях при един хомеопат и той ми каза, че е супер важно да няма 2 метала в устата. да кажем амалгамена пломба и имплантант. амалгаментата пломба е също смес от метали, но е стабилна смес и не си взаимодейства разрушително.
той го обясни така: както майсторът на покриви не слага улуци от мед и цинк, а само от един метал, така и в устата не трябва да има два метала. едният винаги ще е по-напред в Менделеевата таблица и ще "разяжда" другия и това може да повлия зле, ако организмът е отслабен от болест.
по същия начин препоръча да се махнат мъртвите зъби, защото те са мъртва тъкан и не могат да изпращат вече сигнали към мозъка чрез болка, че тъканта около зъба е поразена с бактерии.

без глутен са елда, просо, киноа, амарант. Peace

# 254
  • Мнения: 1 274
Просото било много лошо за щитовидната жлеза.
По принцип фитините в зърнените храни пречат за усвояването на минералите.
Най често срещаните проблемни храни са:
1. Глутен 2. Яйца 3. Соя 4. Царевица 5. Фъстъци 6. Млечни 7. Захар
Човек усеща като маха и вкарва тези храни как му действат. При мен глутенът и млечните определено влияят зле, яйцата по-слабо. Соя и царевица не ям заради ГМО. Соята причинява и тя автоимунни реакции. Не случайно Хашимото е азиатско име. Във фъстъците има афлатоксини. Захарта си вреди.

# 255
  • Мнения: 376
мдаа, сложно става много, но сме длъжни да направим най - доброто според силите си.
според мен всички продукти биха били полезни, ако бяха наистина натурални.
хлябът, ако е от лимец и малко попресят, но все пак пълнозърнест и с квас, не виждам с какво би навредил, напротив - пише в библията, че хлябът уякчава сърцето.

а ако лесно се превръща в глюкоза, когато си е натурален, ми, значи така е отредил Бог, а той знае защо е направил дадено нещо по даден начин, защото Той е създал  това нещо за наше добро, да го приемаме с благодарност.

то даже медът е полезен, но пише да се приема по - малко, да не се прекалява.

относно оперирането на джобовете, по принцип има логика да се скъсят, защото не би се задържала храна.
иначе, не знам дали само с жабурене с олио би могло да се премахва всичко навлязло в дълбоки джобове.
друго  - мисля си, че яденето на чесън и люто честичко, освен че като цяло е супер полезно, то и в случая ще почисти устата от патогени.

# 256
  • Мнения: 700
iskrena 888 , на твое място бих пробвала 1 мес жабурене с отвара от тетра / поне по 10 пъти на ден/ преди да ходя на операция. Жабуренето с олио също ще помогне.
Не бой се, само вярвай! Ама нали знаеш: " Вярата без дела е мъртва". Така че направи си една оздравителна програма и я следвай с вяра! Спомни си и за покаянието, което е заповед!
Успех!

# 257
  • Мнения: 376
Спомни си и за покаянието, което е заповед!


хаха, това все едно аз съм го писала!
така е, повечето ни болести, да не кажа всички, са резултат от греховете ни, като в това число влиза и неправилното хранене! 
благодаря ти!   bouquet

# 258
  • Мнения: 10
Здравейте  Simple Smile
Много полезна тема! Аз търся алтернативен стоматолог в София който да има опит с биологична стоматология. Намерих в интернет ето тези холистични стом. ц.:
1. Ведра дентал http://www.adentalcenter.eu/home.html
2. Дентал протект http://dental-protect.com/

Някой да е имал опит с тях?
Благодаря ви   Hug

# 259
  • Мнения: 112
Бил съм в първия център и нищо холистично в мисленето и работата им не видях и затова не работихме заедно. Малко се преувеличава с думата холистичен и биологичен, трябва да знаеш какво точно искаш и да видиш кой може да ти го предложи.

# 260
  • Мнения: 23
ами кажете ми точно, какво точно означава алтернативна стоматология?

# 261
# 262
  • Мнения: 700
Всички тези методи съм ги прилагала и помагат. Второто ми дете има разрушени зъби - мисля че казаха "меланодентия" от 2та му годинка. Спасяваме се с тези методи вече 5 години и с малко ходене на зъболекар за някоя и друга временна пломба с цинкова паста.

Има и още ефективни методи - жабурене с кокосово масло - обезболява, дезинфекцира, убива гъбички и бактерии.
Преди 2 дена добавих 3 капки масло от карамфил към кокосовот масло - чудно действие. Карамфиловото масло се използва и в стоматологията. Мисля че му казват евгенол. Има мощно противовъзпалително и обезболяващо действие.

Най- простата и полезна паста за зъби с висока ефективност - същото/кокосово масло+ 3-4 кап карамфилово масло/ + малко сода. Идеално изчиства зъбите, много по-добре от повечето пасти.

# 263
  • Пловдив
  • Мнения: 40 599
Може ли снимка на карамфиловото масло и от къде го купуваш?

# 264
  • Мнения: 700
Ето това ползвам http://www.iherb.com/Aura-Cacia-Organic-Clove-Bud-25-fl-oz-7-4-ml/33944 Купих го от http://www.iherb.com. Има тук тема как се пазарува от там. Но смятам, че откъдето и да се купи ще е ефикасно.
Дори смятам, че може да се направи в дом. условия . Слага се смлян карамфил във зехтин или друго базово масло стои на слънце известно време в стъкло поне 20 дни - прецежда се или се утаява и готово! Прилагай го!
Пробвах пастата със карамфил на прах, става, но много цапа мивката. Така е по-поносимо след миене на зъби - само мазно.  Mr. Green

# 265
# 266
# 267
  • Мнения: 29
Здравейте. От около месец и половина имам постоянна болка в единия преден горен зъб при натиск. Зъболекарите казват, че нищо му няма на зъба. Това било заради неправилна захапка поради два липсващи зъби и стискане през нощта на зъбите. Двата зъба около него също са леко чувствителни, венеца е леко възпален вече 2 месеца. Какво мога да направя? Зъболекарите вече нищо не правят

# 268
  • Мнения: 11 306
Здравейте. От около месец и половина имам постоянна болка в единия преден горен зъб при натиск. Зъболекарите казват, че нищо му няма на зъба. Това било заради неправилна захапка поради два липсващи зъби и стискане през нощта на зъбите. Двата зъба около него също са леко чувствителни, венеца е леко възпален вече 2 месеца. Какво мога да направя? Зъболекарите вече нищо не правят
Поискайте да ви изработят силиконови шини, с които да спите. Аз имах подобен проблем и след слагането на шината, съм вече далеч по-добре. Но сега трябва да заместя липсващите зъби с импланти или мост, защото шината е временно решение.

# 269
  • Мнения: 29
Аз имам изработени шини. От около месец спя с тях, но болките продължават. Не толкова силно колкото преди, во все пак боли...

# 270
  • Мнения: 11 306
Аз имам изработени шини. От около месец спя с тях, но болките продължават. Не толкова силно колкото преди, во все пак боли...
Значи трябва да правиш масаж и гимнастика на дъвкателните мускули. Без това няма да минеш.

# 271
  • Мнения: 29
Не ме болят мускулите или челюстта, а предните горни зъби

# 272
  • Мнения: 11 306
Не ме болят мускулите или челюстта, а предните горни зъби
Мен също ме биляха зъбите. Но всичко идва от схванати мускули.

# 273
  • Sofia
  • Мнения: 1 042
Не съм писала отдавна. С настойките от блатен аир и прополис зъбите спряха да ме болят и джоба се затвори. Но това беше преди доста години. Всяко чудо за три дни има ена такава приказка. Спряха да ме болят зъбите и аз спрях да жабуря. Даже не знам, къде са и бурканчетата. Съпруга ми сложи протеза горна и частична долна. И аз реших да оправя моите. В момента правим лявата страна. Понеже отляво горе ми липсва зъб и долу срещу него имах корен, извадихме корена и правим частични протези. И после дясната страна. Два зъба са на щифтове, ще ги облечем. Липсващ зъб, зъболекарката ми каза, че ще го направим от фибровлакна. Можело, защото е от резците и не понасял много натоварване. Вадим един счупен мъдрец и съм готова. Не бях ходила на зъболекар от 2013. Сега реших да попълня липсващите за да се храня по-добре. Да дъвча нормално и да ми се оправи стомаха, че преди беше не дотам смляна храната.

# 274
  • Мнения: 49
Здравейте,не знам да ли е подходяща темата но не намерих друга актуална за 2021г. Преди 5 дни ми умъртвиха зъб за първи път с упойка. Понеже заминавам за море днес стоматолога забърза процедурата и 2 дни стоях с арсен и на другия чисти каналите до кръв и ми сложи цимент +лекарство докато съм на морето,но когато ме пусна упойката болката не спира само намалява с болкоуспокояващи. Вчера направих снимка и бях при нея тя каза че всичко е наред това е травматична болка. Дали е така? Не искам по морето да ходя на зъболекари. Някой имал ли е същия проблем?

Общи условия

Активация на акаунт