Дневно ,седмично меню за бебета от 6-9 месеца!

  • 3 373
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 108
Здравейте майчета,
В стремежа си да разнообразявам менюто на бебчо ,аз на моменти се изчерпвам.

Искам примерно всеки ден да яде различна храна.
То и аз да съм и на мен ще ми омръзне.

Моля ви за почощ

Какво е вашето дневно - седмично меню за вашите сладури ??

# 1
  • София
  • Мнения: 6 242
Синът ми е на 9 месеца. Сутрин яде попара (от сухар или овесени ядки), на обяд зеленчуково пюре, следобед плодово (или само кърмя) и за вечеря каша.

Ако те интересуват комбинации от зеленчуци например за пюрето наобед (зависи с какво си захранила вече) - въвела съм картоф, грах, зелен боб, морков, тиквичка, карфиол, ряпа, червено цвекло, зелен лук, зелен чесън, чушка, лапад и правя различни комбинации от тях + понякога кафяв ориз, ябълка, тиква.

# 2
  • Мнения: 3 447
При нас е почти като при Ваня - сутрин попара или овесени ядки с плодово пюре, на обяд супа и пюре - зеленчуково с жълтък или месно, редувам ги. От една седмица правя домашни пюрета и съм си направила меню за месеца, за да ми е лесно. Гледам да слагам максимум 3 зеленчука - картоф, морков, пащърнак, целина, червено цвекло, карфиол, броколи, праз, тиквичка, спанак, магданоз, копър...Сгъстявам с ориз, грис, овесени ядки. В зеленчуковите слагам АМ, в месните не. Следобяд - само кърма или варена тиква, смачкан банан, настъргана ябълка. Вечер - каша с плодово пюре.

# 3
  • Мнения: 38
При нас е така - започвам с кърмене около 3-5 ч. сутринта (когато се събуди), пак кърма в 8-9 ч., след 30 мин. - каша (безглутенови - предимно от готовите, но и домашни), на обяд - към 12 ч-13 ч. кърма и зеленчуково пюре (предимно домашно - картоф, тиквичка, тиква, морков, грах, чушка, пащърнак), следобяд около 16 ч. кърма и отново каша и за вечеря към 20 ч. само кърма. Предстои ми да захраня с месно пюре, което ще давам през ден.

Общи условия

Активация на акаунт