Кварцовата лампа опасна ли е?

  • 4 403
  • 9
  •   1
Отговори
На детето ми се налага операция на третата сливица/със сигурност/,а за другите две все още не се знае.Назначиха му нагревки с кварцова лампа за една седмица.Нямам представа дали ще му помогне,но се притеснявам да не му навреди.Иначе ако всичко е наред и се задържи здрав скоро ще е операцията.  bouquet

# 1
  • Мнения: 7 640
дано попаднете на свестен физиотерапевт, з-то мнага гадно се изгаря, казано от личен опит. На кое ще ви правят нагревки?

# 2
Насочват я къ лицето му /явно така се загряват синусите/,а иначе ще му вадят сливицата.Аз се притеснявам,защото те нямаха очила,а той така се е наплашил,че не иска да си затваря очите.Наложи се да си носиме слънчеви очила,но незнам дали ако случайно си отвори  очите дали няма да му се увреди зрението/това най-много ме притеснява/.  bouquet

# 3
  • Мнения: 7 640
а не ви ли правят Солукс-пак нагревки, но с инфрачервена светлина. Кварц без очила-НЕ! Може да се увреди ретината.

# 4
  • Мнения: 2 531
Ако искаш да намалиш сливиците вземи лимфомиазот- хомеопатично на ХИЛ , предписвал мо го е лекар УНГ на сина ми. Но трябва да се ползва дълго- няколко месеца.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Слънчеви очила за кварц - НЕЕЕЕЕ Stop! Опасно е и то много. Не се съгласявай без специалните очила.  Naughty

Къде правиш тези нагревки и кой Ви ги назначи?
Аз по принцип по време и след голяма болест у дома облъчвам, но по-скоро стаята и въздуха!

# 6
  • Мнения: 1 598
Kварца не е опасен и се използва за закаляване.Започва се по схема и се увеличава през ден.Зависи колко е голямо детето.Като се спазва схемата няма опасност от изгаряне.Но недейте да го облъчвате без детските очила за кварц.те са длъжни да имат.Има опасност да се осветят очите на детето.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 718
По схема не е опасно. Спомням си като малка ни печаха в яслата и градината, с очила.
Иначе на собствена глава... бях изгоряла зверски... бележ се като змия.

# 8
  • Мнения: 326
Напълно безсмислено да се вади трета сливица, още по-малко пък всичките. Случаите на оперативно отстранена трета сливица, която след това отново нараства са много.
Опитай с хомеопатия. 100 % ще помогне.

# 9
  • Germany
  • Мнения: 7 880
Мен също ме е нагрявала майка ми като малка, даже още я имаме кварцовата лампа, но доколкото знам е много вредно да се нагрява без очила. Иначе както са ти казали момичетата се прави по схема и на мен ми е помагало. Даже сега е вкъщи лампата с идеята да я включвам от време на време да избива бацилите в стаята. Иначе на мен са ми махнали 3тата сливица на 3 годинки и след това ми махнаха и другите две. От тогава почти не съм боледувала, а преди това е било ад. Опитай се да купиш отнякъде очила и ако не можеш ми пиши мога да ти дам наште докато ви трябват за нагревките.

Общи условия

Активация на акаунт