Кажете ми как се приготвя банановата каша.

  • 3 999
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 129
Имам нужда от съвет защото нещо не ми е ясно от опътването на опаковката. Там пище 25 г. от кашата се смесва с 150 г вода обаче аз не знам колко са 25г.там няма мерителна лъжичка. Какви използвате вие, и кашата гъста ли става за даване с лъжичка и как да я направя за да я давам за пиене от биберона сигурно може да се разреди с пове4е  вода, но тогава няма ли да се намали енергийната и стойност? newsm78

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Използвай лъжичката от адаптираното мляко.Една лъжичка е горе-долу около 4,5гр.Виж на опаковката пише.Аз ги запазвам,измивам и във всяка каша слагам по една да си седи в опаковката.Не мисля,че ще е проблем да е по-рядка и да я даваш с биберон.Няма да й се намали енергийната стойност,ще стане повече като количество.

# 2
  • София
  • Мнения: 750
Аз пък на око - не мога да се оправя с тези грамажи. И досега на око процедирам - то като знаеш каква гъстота търсиш - абе...лесно е.

# 3
На повечето каши пише колко грама е една чаена лъжичка. Като спазиш пропорциите вода-каша и винаги става доста рядка смес. Аз я правех на око, като първо слагах водата и после кашата, така по-лесно придобиваше хомогенен вид

# 4
  • Мнения: 5 241
Ами аз слагах 2-3 с.л от кашата и след това вода на око, докато се получи консистенцията която исках  Wink
Ти знаеш детенцето ти колко изяжда и можеш да прецениш, а според мен това което пише на опаковката е за ядене на каша с биберон  newsm78

# 5
  • Мнения: 390
Предполагам,че имаш предвид банановата на Слънчо- на опаковката пише 1чаена лъжичка е около 2.5 грама, т.е. 10 чаени лъжички.
Ако обаче искаш да я даваш с биберон, трябва да я направиш с по-малко лъжички, защото става доста гъста

# 6
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Използвай лъжичката от адаптираното мляко.Една лъжичка е горе-долу около 4,5гр.Виж на опаковката пише.Аз ги запазвам,измивам и във всяка каша слагам по една да си седи в опаковката.Не мисля,че ще е проблем да е по-рядка и да я даваш с биберон.Няма да й се намали енергийната стойност,ще стане повече като количество.


 Peace
Само да добавя, че аз запазвам и кутиите от адаптето където изсипвам кашата, по удобно ми е за съхранение

# 7
  • Мнения: 129
Благодаря много, ще използвам мерителната лъжичка от аптамила ,тя е 5,4 г сега видях. Иначе на опаковката на слънчо не видях да пише  че 1 чаена е 2,5 гр newsm78.
Мерси за инфото  bouquet

# 8
  • Мнения: 920
На нашата каша пише в супени лъжици - една супена лъжица е към 10 грама. Обаче гъстотата е по-добре наистина на око да я следиш, защото на Блевит-ските каши например 50 гр. ги равняват на 10 супени лъжици, а Хуманата на 5 #Crazy .




# 9
  • Мнения: 390
Благодаря много, ще използвам мерителната лъжичка от аптамила ,тя е 5,4 г сега видях. Иначе на опаковката на слънчо не видях да пише  че 1 чаена е 2,5 гр newsm78.
Мерси за инфото  bouquet

В горната част на табличката  за грамажите има начин на приготвяне - прочети го

# 10
  • Мнения: 2 271
Използвай лъжичката от адаптираното мляко.Една лъжичка е горе-долу около 4,5гр.Виж на опаковката пише.Аз ги запазвам,измивам и във всяка каша слагам по една да си седи в опаковката.
Аз правя  като Чоча!А гъстотата сама преценявам!

# 11
  • Мнения: X
Винаги съм приготвяла кашите на око, защото на опаковката пишат разни дози, които стават ако кашата се пие от шише.

# 12
  • София
  • Мнения: 15 198
Винаги съм приготвяла кашите на око, защото на опаковката пишат разни дози, които стават ако кашата се пие от шише.

И аз така Grinning

# 13
  • Мнения: 1 410
В началото използвах мерителната лъжичка на адаптето, но сега я правя на око с подходящата гъстота, която яде дъщеря ми.

Общи условия

Активация на акаунт