Къде греша??

  • 487
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте мили мамчета, надявам се да получа съвет.
Имам дъщеричка на 3 месеца и половина, само на кърма се и се кърмим на поискване /беба си направи сама режим, горе долу на 2,5 -3,5 часа/, но от няколко дни просто не мога да позная детето си ......суче 3-4 минути дръпва се и реве ...оригвам я след 10-15 минути и предлагам тя само при заемане на позиция за кърмене почва да реве и пищи, след половин час или час положението е същото......естествено след това не може да се наспи хубаво и се завъртяхме в един омагьосан кръг...........колики ли са ,стачка ли е зъби ли са или просто греша някъде в храненето??
Вече не ми издържат нервите....избива ме на рев след всяко кърмене!

# 1
  • Мнения: 1 383
Прилича на кърмаческа стачка, не се обвинявай. Обичайните съвети в такива случаи са да кърмиш когато детето е сънено, в затъмнена стая. Наблягай на нощното хранене, за да не спадне на тегло. При нас не е било чак така както го описваш, а само на 1-2 хранения следобед и вечер. Преминава. Търпение и успех!
П.с. Виж статиите в Библиотеката.

# 2
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Прилича ми и на мен на стачка или скок в растежа. Но пък и вече е достатъчно голяма, за да се насуква бързо, за 3-4 минути... Ама пък ако след това изглежда гладна....

# 3
  • Мнения: 3 161
На мен ми прилича на препълнени гърди и давене, поради което реве (а е гладна). Ще го познаеш като стиснеш зърното - ако е много силна струята (или ако тече след като бебето се дръпне от зърното - тогава можеш да си сигурна, че е това). Моят съвет е хранене на по-малки интервали.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 242
На мен ми прилича на колики. Даваш ли някакви капки? Ако не - можеш да даваш малко преди кърмене, дано помогне.

# 5
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
И на мен ми прилича на кърмаческа стачка. Другите са ти казали какво да правиш. За всеки случай провери дали не става въпрос за препълнени гърди.

# 6
  • Мнения: 1 771
И на мен ми се вижда като кърмаческа стачка. При нас беше само вечер преди лягане. Най доброто е, че е период който ще свърши. При нас така продължи около седмица. Желая ти, много сила за да минеш през това време. Успех. 

# 7
Благодаря за отговорите, гърдите не са препълнени със сигурност, може би е стачка, ама много често взе да ни се случва през 10-на дни:((
Дано поне премине бързо

# 8
  • Мнения: 6 472
А пробвала ли си да смениш позата newsm78 Мойта щерка системно го прави това нещо, но като сменя позата и мирясва. Все пак забелязах, че обикновено го прави, когато аз си мисля, че е гладна пък тя не е.  Мисля, че бяхме колкото вас, когато значително намали времето за ядене - от 20-30 мин на 5-10 Thinking

# 9
  • София
  • Мнения: 212
Мисля си,че бебчо може да се е нахранил през тези 3-4 мин. и затова после да не иска повече.Може би вече трябва да ги направиш кърменията фиксирани-колкото суче-толкова,след това го оригваш,както правиш ти и повече не го каниш да суче до следващото кърмене!!!Желая ти нещата бързо да се нормализират!!!Успех! newsm10

# 10
  • Мнения: 1 735
Хм... И при мен тече същият процес!  Crazy Mr. Green
Отвсякъде си е кърмаческа стачка! Вече свикнах.Като свърши ,ще ми липсва!  newsm65

# 11
  • Мнения: 3 810
Май всички сме минали такъв период. При мойта щерка се се оказа че не може да се оригне, после пък взе да не иска на лявата гърда,а аз докато го забележа минаха ден-два. Сега май като понамаля млякото, а нейните нужди нарастнаха няма много претенции.

# 12
  • Мнения: 1 771
Мисля си,че бебчо може да се е нахранил през тези 3-4 мин. и затова после да не иска повече.Може би вече трябва да ги направиш кърменията фиксирани-колкото суче-толкова,след това го оригваш,както правиш ти и повече не го каниш да суче до следващото кърмене!!!Желая ти нещата бързо да се нормализират!!!Успех! newsm10

Моя съвет е да продължаваш на поискване да кърмиш. Това може да доведе до намаляване и спиране на кърмата.

Общи условия

Активация на акаунт