Има ли смисъл да се прави?

  • 1 165
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 394
Става въпрос за прощъпулника на Стела newsm78

Тя отдавна проходи, но искаме семействата ни (които са в бг) да са с нас на този специален момент Heart Eyes

Това може да стане на лято Sad Та питанката ми е, според вас много ли е късно да се изпълнява този ритуал или няма значение? (е, не става въпрос детето да е примерно на 5 години, но нали няма още 2)

Какво мислите smile3506

Последна редакция: ср, 18 яну 2006, 19:56 от Арвен

# 1
  • Мнения: 579
Според мен има смисъл,ама все пак както вие решите.

То това си е един вид традиция,а аз си падам малко традиционалистка.

При нас най-вероятно живот и здраве също ще се получи така,както сега при вас,но аз мисля да правим прощъпулник в БГ с бабите и дядовците.

ОФФ-Много ти е сладка принцеската.Пу,пу.Да ви е жива и здрава Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 3 394
Станислава -мерси Hug

И аз искам така-баби, дядовци, лели, братовчеди и т.н. (а не само свекърва ми Mr. Green) Както беше на кръщенето й - дойдоха над 40 души, супер беше, дажи имаше и мои бивши съученици, които не бях виждала от завършването си! бяха разбрали,че си имам детенце и ще го кръщавам и дойдоха!

бях невероятно приятно изненадана Hug Hug Hug

# 3
  • Мнения: 4 629
Ние ще правим 2 прощъпулника - един в САЩ и един в България  Hug Само чакам бебо да проходи  Wink. Та според мен смисъл има да си го направите в България, след като там са приятелите ви

# 4
  • Мнения: 3 880
ВсъЩност вие трябва да си реШите дали zа вас има смисъл и както си реШите така Ще е правилно (zаЩото zакон zа проЩъпулника оЩе не са иzмислили Mr. Green Wink).
Аz направих на Леа питка оЩе на следваЩият ден след като направи първите крачки (съЩо преz zимата), дори не се и сетих да го оставя zа лятото, а не е лоШо като идея. А майка ми в БГ съЩо й беШе иzпекла питка по случай случката и поканила гости даже да я хапнат zа нейно zдраве Laughing Абе важното е купон да става, повод винаги се намира Joy
А може да й направиШ и сега и преz лятото Laughing

# 5
  • Мнения: 3 394
искам и хубави неща да се сложат за избор-имаме с идвама лекари, двама юристи, 4 полицаи, 2 хакери и 3 инжинери в последните 2 поколения! А дано случа щерка ми да е зъболекар Mr. Green

# 6
  • Мнения: 470
И аз не съм правила прощъпулник,винаги много съм искала и се чувствам лошо,че не съм направила.Но за таткото това били глупости и реших да уважа мнението му.Имали сме много спорове на тази тема,но както винаги отстъпвам Tired
Според мен няма да е късно,тъкмо е добре проходила и няма да се спъне,нали било лошо ако бебето се спъне.
А и аз сега се замислям дали да не направя и аз прощъпулник,ако се прибера скоро в БГ Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 3 394
Ина, извинявай, а защо таткото мисли прощъпулника за глупост-той българин ли е ? Просто любопитствам newsm78

# 8
  • Мнения: 59
Да ви кажа честно, и аз не вярвах в тези бабини  деветини ама....
Имам две приятелки -близначки. Едната се спъваше винаги, голяма жена, а все с разбити колене и лакти ходеше. И никога не беше просто падане, все някакви големи драми..... Докато майка и не ни извика един ден (бяхме около 5 други момичета) и и направи "прощъпулник", на стари години (момичето беше на 21 тогава) Simple Smile Показа ни снимките от детския им "прощъпулник", другата близначка е хванала питката, а питката е била само една.... След това паданията спряха...
Звучи глупаво и смешно, ама е истина Simple Smile и досега се хилим като се видим Simple Smile На стари години.... така че няма май никакво значение кога, просто трябва Simple Smile

# 9
  • Мнения: 470
Ина, извинявай, а защо таткото мисли прощъпулника за глупост-той българин ли е ? Просто любопитствам newsm78
Българин е,но за него всички традиции са глупости и губене на време.Не иска и да чуе за такива неща,а и аз нямам нерви да му обяснявам.

# 10
  • Мнения: 3 932
Вси4ко, което ви харесва и доставя удоволствие иmа сmисъл да се прави, така 4е действай  Peace

# 11
  • Мнения: 1 370
Разбира се, че има смисъл Hug
Това е празник, изпълнен само с положителни емоции и си мисля, че не трябва да го пропускате. А това кога ще го направите, няма никакво значение

# 12
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Моят дивак още се инати и не ходи, но направи ли го-веднага ще направя прещъпулника.В това отношение съм принципна и спазвам традиициите.Казано е ,че трябва да се направи като проходи(не веднага), но ако чакам лятото за да отидем в БГ......Аз съм много спъната и на равно падам, майка ми до скоро се съмняваше, че не ми е направила прещъпулника както трябва и искаше да го повтаря ooooh!
 Миналата седмица свекърва ми беше на гости и каза, че в техния край го правят, като майката взима питката и започва да тича из махалата от къща на къща(до колкото разбрах и викала) и така раздава от питката #CrazyСега мъжа ми постоянно ме бъзика, че и аз така трябва да направя..............представяте ли си как ще реагират англичаните, ще викнат полицията да ме прибере Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 579
... Миналата седмица свекърва ми беше на гости и каза, че в техния край го правят, като майката взима питката и започва да тича из махалата от къща на къща(до колкото разбрах и викала) и така раздава от питката #CrazyСега мъжа ми постоянно ме бъзика, че и аз така трябва да направя..............представяте ли си как ще реагират англичаните, ще викнат полицията да ме прибере Rolling Eyes

Доста ще си им интересна Shocked и несъмнено ще се обадят до полицията,затова и аз съм за правене на такива "нешенски си работи" в БГ.
Въпреки че и аз съм традиционалиска,това с тичането и викането из махалата  ми изглежда доста лудо Crazy

# 14
  • Мнения: 1 559
представяте ли си как ще реагират англичаните, ще викнат полицията да ме прибере Rolling Eyes

 smile3532 smile3532 smile3521 smile3521

Общи условия

Активация на акаунт