Противозачатъчни-нямам цикъл

  • 1 779
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 289
Пих един месец Ясмин,след свършването на опаковката нали имам 7-дни в които трябва да настъпи цикъл,да ама днес ми е 5-ти ден и цикъл още нямам,че и признаци за такъв няма.Пила съм и преди,но всичко си беше точно.Възможно ли е да има бременност,при положение че всеки ден съм си пила хапчето точно в 19:00ч,аз мисля че не е,но и да нямам цикъл също не е нормално.Споделете вашия личен опит,моля ви.

# 1
  • Мнения: 1 809
До колкото знам,ако това е първият месец ,в който си започнала да пиеш противозачатачни  ,сигурността им не е толкова голяма.Това обаче не означава,че си бременна разбира се.Успокой се,аз също съм имала подобни случеи и ми е идвало точно когато е трябвало да започна следващата опаковка,т.е. на 7-8 ден.Все пак изчакай и ако все още не ти идва си вземи тест или отодо на лекар.Успех!

# 2
  • Мнения: 319
Преди няколко години взимах Марвелон (някъде около 2 години го пих) и доколкото си спомням, в указанията в опаковката му пишеше, че при приемане на противозачатъчни няма овулация на яйцеклетката, което съответно е причина да няма и менструация, т.е. кръвотечение. Това, което се явява като такова в дните за почивка между опаковките, е мнимо кръвотечение, което е изкуствено предизвикано от съставка в самите хапчета и цели да не разстройва навика на жената да има кръвотечение един път в месеца. Поради същата причина липсва и предменструалния синдром - болките в гърдите, подутия корем и пр. Пишеше също така, че понякога кръвотечението може и да не настъпи, което не означава, че си бременна. Доколкото имам спомени от написаното в указанията, предпазена си от забременяване от първия ден на приема на хапчетата. Нямам опит с други марки противозачатъчни, затова прочети внимателно упътването. Ако имаш съмнения и въпроси, що не питаш и гинеколога, който ти ги е изписал (надявам се, не си си ги самоизписала!)?

# 3
  • София
  • Мнения: 5 289
Благодаря ви момичета,днес цикълът ми дойде и слава богу,че вече се притеснявах.

Общи условия

Активация на акаунт