температура и бременност

  • 2 651
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте момичета вчера  вечерта имах  температура 37.3 и от два дни  ме болеше гърлото пих един парацетамол и след няколко часа температурата ми спадна .Много съм притеснена и  исках да ви попитам има  ла ли е някоя от вас температура  в началото на бременността и пили ли сте парацетамол а за гърло стрепсил  взима ли ли сте ?
Предварително благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 227
Здравей Лаура7, ами лично аз си имах температура до към 3, 4 месец, но да знаеш, че леко повишена t е нормално за една по ранна бременност. Ако те притеснява отиди на лекар. Ти коя седмица си? Успех и леко бременеене   bouquet

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 131
При пъвата ме бременост в средата на 3-я месец се разболях здраво - болеше ме гърло, силна хрема и температура около 37,5-38. Аз също пих парацетамол и много чай с мед и лимон. За гърлото смучех хомеопатични лекарства. Влачих се 1 седмица така, защото ходех на работа и не можах да си остана в къщи да се топля и лекувам. Не се притеснявай, много от бременните жени през зимата хващат такива настинки.

# 3
  • Мнения: 922
Здравей
няма страшно, т-рата ти не е висока. За "не-нормална" (не можах да измисля друга дума, ама съм мноооого уморена Embarassed) се счита над 37,5. Можеш да пиеш спокойно парацетамол, но само ако е над 38... Пиша ти всичко това толкова убедено, защото по време на бременността ми изкарах пневмония с поддържане на т-ра над 38 цяла седмица... Дори се наложи антибиотик да пия... Не се притеснявай
За гърлото спокойно можеш да ползваш спрея с прополис и смрадлика (или невен, но той е гаден) и таблетки за смучене с прополис (Проповит Е).
Стискам палци бързо да се оправиш, знам колко е неприятно... Почивай повече и повече течности
Поздрави Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 3 116
И аз знам че до 37.5 не се взимат лекарства Simple Smile

Иначе за статистиката в 6 месец вдигнах 40 градуса, които поддържах 2 часа и пих течен аналгин за да ги сваля бързо  Confused
Иначе парацетамол, прополис за гърло ох и как се казваше това лекарство, едно хомеопатично за грипни състояния  ooooh! Някой да помогне ако се сеща моля  Embarassed

Сетих се ОСЦИЛОКОПЦИУМ Simple Smile На мен много ми помагаше при настинки, но го започвах веднага Simple Smile

Последна редакция: чт, 19 яну 2006, 11:28 от ritka

# 5
  • София
  • Мнения: 1 352
До 3 месец подържах теммпература около 37,4 и единственото което лекарката ме посъветва да взимам е аналгин. До колкото знам парацетамола не се препоръчва от някои лекари. Иначе капките за нос и таблетките за гърло ми бяха постоянен спътник - все си бях болна. Неоангин и Стрепсилс смучех. Може да взимаш на Др. Тайс пастилите и соропа за кашлица - те са на билкова основа и няма да ти наредят.

# 6
  • Мнения: 578
Аз имах 38 градуса в пети месец. Имах грип, придружен и с повръщане и диария. За гърлото ми предписаха пропосепт или протовит /това са билкови таблетки с прополис/. Обаче има и такива в комбинация с масло от мента - тях ги избягвай, защото маслото от мента е противопоказно при бременност. За температурата може парацетамол и фервекс също /Колдрекс - НЕ/. Аз останах три дни в болница заради температурата и бях на системи, защото от повръщането се обезводних, ама не искам да те притеснявам. Добре е да отидеш на лекар все пак.

# 7
  • Мнения: 140
Откакто разбрах че съм бременна започнах да си меря температурата,защото знам че по принцип се повишава и досега тя си е 37.4,което мисля че е нормално и не правя опити да я смъкна.

Общи условия

Активация на акаунт