Важно за имунизацията морбили+рубеола+паротит!

  • 545
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 383
Вижте какво четох вчера в Труд:

Епидемия от заушка в Разградско

Епидемия от заушка пламна в Разградска област, съобщиха вчера от РИОКОЗ. Инфекцията повалила 44 души само за 16 дни..... най-засегнати са учениците от 1 до 6 клас. "На тях още не им е правена втората имунизация за заушка и затова нямат изграден силен имунитет", каза д-р Й.Николова от РИОКОЗ.

В темата за имунизациите коментирахме, че втората доза на въпросната имунизация би трябвало да се приеме във възрастта 4-6 г., както е в Европа, а отскоро и Турция е променила имунизационния си календар в тази посока. У нас тази имунизация се прави на 11г, което явно оставя един период на недостатъчна защитеност на децата. Тази новина е доказателство за това.

Последна редакция: чт, 19 яну 2006, 09:33 от tsveti7

# 1
  • Мнения: 8 585
Вижте какво четох вчера в Труд:

Епидемия от заушка в Разградско

Епидемия от заушка пламна в Разградска област, съобщиха вчера от РИОКОЗ. Инфекцията повалила 44 души само за 16 дни..... най-засегнати са учениците от 1 до 6 клас. "На тях още не им е правена втората имунизация за заушка и затова нямат изграден силен имунитет", каза д-р Й.Николова от РИОКОЗ.

В темата за имунизациите коментирахме, че втората доза на въпросната имунизация би трябвало да се приеме във възрастта 4-6 г., както е в Европа, а отскоро и Турция е променила имунизационния си календар в тази посока. У нас тази имунизация се прави на 11г, което явно оставя един период на недостатъчна защитеност на децата. Тази новина е доказателство за това.
Тъжно, много тъжно. От друга страна показва, колко имаме още да наваксваме. Моля четете внимателно темата "Ваксини и ваксинационни програми". Който има запитвания, критики, мнения моля нека сподели.

# 2
  • Мнения: 8 505
Въпрос (още е рано,но ей-така,за инфо)-може ли да се сложи по желание по-рано (естествено,закупена от мен) и ако да-има или не следващ прием на 11г.

# 3
  • Мнения: 3 098
Да,така е,наистина Thinking
Тук първия прием е на 15 месеца,а реваксинацията е на 6 години.
Другото лошо с ваксините в България е,4е са от старите_живи ваксини,които дават пове4е нежелани реакции. ooooh!

# 4
  • Мнения: 8 585
Въпрос (още е рано,но ей-така,за инфо)-може ли да се сложи по желание по-рано (естествено,закупена от мен) и ако да-има или не следващ прием на 11г.
ММР-първа доза 12-14 месечна възраст.
Втора доза->>4-6 години, но колкото по-рано след 4 годишна възраст. Толкова по-добре.

# 5
  • Мнения: 1 383
Въпрос (още е рано,но ей-така,за инфо)-може ли да се сложи по желание по-рано (естествено,закупена от мен) и ако да-има или не следващ прием на 11г.

Май няма откъде да се купи, проучвам въпроса. От ХЕИ не може, казаха "по преценка на личния лекар". Обаче се досещам тя какво ще  "прецени". В аптеките още не съм питала, но едва ли някой продава нещо , което се дава безплатно.

Общи условия

Активация на акаунт