Каква е истината за Девин-вода за бебета?

  • 5 312
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 221
От два месеца давам на Алекс бебешка вода на Девин без да я преварявам. Днес една приятелка ми се обади да ми каже, че в предаването на Валя Ахчиева имало тема точно за тази вода. Оказва се, че имало вредни съставки в нея и в никакъв случай не трябва да се дава без преваряване. Истина ли е това? Какви са тези съставки и какви са последствията. Страхувам се да не съм навредила с нещо на детето (8 месеца). Повечето майки, които познавам я ползват и дори съм препоръчвала да я ползват, защото самата аз останах с впечатление, че не се преварява, а това е голямо улеснение. Моля, нека който знае повече по въпроса да сподели, защото много се притесних.

Последна редакция: ср, 11 яну 2006, 10:03 от Аурелия

# 1
  • Мнения: 1 032
Смятах да пускам подобна тема, защото и на мен свекървата ми каза, че чула нещо, но не била много сигурна. Явно е истина.

# 2
  • Мнения: 5 577
Това не е ли същата тема от Клюкарника ...  #Crazy

# 3
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Аз по принцип я преварявам,но понякога и така я сипвам в шишето.На мен една педиатърка в родилния дом ми каза,че водата на Девин била радиоактивна,но не съм сигурна дали е вярно,все пак е в балкана,къде ще има радиоактивни източници там.

# 4
  • Мнения: 1 032
Това не е ли същата тема от Клюкарника ... #Crazy

Ууупс, не съм стигнала до клюкарника днес

# 5
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
И аз чух подобно нещо.

# 6
  • Мнения: 5 299
Виж в Хранене с адапте - там има същаата тема Peace

# 7
  • Мнения: 191
да гледах предаването и се оказа че не е за бебета

# 8
  • Мнения: 5 299
да гледах предаването и се оказа че не е за бебета
И кога точно казаха: НЕ купувайте - Не е за бебета?

Цитирам си мнението от другата тема:
Цитат
ЕЕЕ хайде, хайде - и аз гледах предаването. Нищо не е станало чак кой знае какво. Като искате за по-голяма сигурност преварявайте водата, но аз купувам Девин от самото начало, и не смятам да я преварявам. А в крайна сметка претенциите бяха за изискванията на етикета, защо имало символ с бебешка главичка, и защо не е отбелязано, че Кърменето е най-добрата храна за кърма4етата...Не правете от мухата - слон!

# 9
  • Мнения: 449
Никъде не казаха, че водата не е за бебета и въобще не са обсъждали качествата на самата вода, освен това, че не пишело, че не е стерилна, т.е. трябва да се преварява. И аз давама на детето си и въобще давайте смело.

# 10
  • Мнения: 46 436
Аз разбрах, че само нещо за етикета са спорили, нищо й няма на водата.

# 11
  • Мнения: 920
Гледах го цялото - никъде не се обсъждаха свойствата на водата - претенциите бяха само към етикетирането - най-вече използването на символа на усмихнатото бебе и липсата на тескт "кърменето е най-доброто за вашето бебе до 6 месечна възраст" и това че не пише на етикета, че водата не е стерилна (всичко това явно са изисквания по закона за храни на кърмачетата). В последствие в разследването се попаднало на парадокси в законодателството и всъщност това се чепкаше повече. Така или иначе в следващото Открито (ма не знам кога се пада по програма) ще има продължение на темата - та който се интересува подробно да го проследи.






# 12
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Хайде сега радиоактивна - глупости! Не е стерилна, това е всичко. Препоръчва се да се преварява, за което обаче не е нужно да купувате вода, защото същото се получава и ако се преварява вода от чешмата. За малко бебе - до 6-7 месеца - аз не бих рискувала да дам непреварена вода, но за по-големи едва ли е чак такъв проблем. Аз давам на дъщеря ми от тази вода от 4-5 месеца - тогава тя беше на около година и половина.Аз също пия от нея и все още не светим в тъмното  Simple Smile За водата и храненето мисля ,че най-добре е да се слуша педиатъра, ама чак радоактивна?

# 13
  • Мнения: 1 383
Как изобщо човек може да си помисли, че е стерилна? Какво като не го пише на етикета. Хванала се Валя Ахчиева да прави компромати, бебе на етикета, глупости на търкалета. Става въпрос за това че водата е нискоминерализирана и за разлика от другите минерални води е подходяща за бебета. На които дават вода. Аз на моето не давам и нямам такива проблеми.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И аз след предаването преварих пак от чешмяната,обаче пак стана голяма мъгла из вътре,така че се връщам на Девин,но преварена.

Общи условия

Активация на акаунт