За Дуфастона, спешно въпросче!

  • 754
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 786
Момичета спешно ми трябва да знам за какво се пие Дуфастон? Една приятелка има съмнения за бременност и понеже доктора не е видял нищо в матката е предписал Дуфастон! Да уточна че е казал че матката е уголемена и всичко изглеждало като при бременност, но няма нищо вътре!

# 1
  • Мнения: 163
аз съм си слагала дуфастон свещички след като родих секцио заради болката незнам зарди друго какво може да се използва

# 2
  • Мнения: 5 391
Пие се в началните месеци за задържане.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 371
В началото на бремеността за задържане ,  за регулиране на менструацията и намаляване на болките в гърдите при предменструалния синдром.
Както каза аптекарят: Изписват го за какво ли не и свършва като топъл хляб.

# 4
  • София
  • Мнения: 786
Благодаря ви момичета, страхотни сте (както винаги)  Grinning

# 5
  • Мнения: 3 447
Пие се в началните месеци за задържане.
Аз го пиех за задържане, след прокървяване в 6 г.с.

# 6
  • Мнения: 4 362
Пие се както са ти писали момичетата за задържане,до трети месец-12 седмица докато се образува плацентата
 Дуфастона е изкуствен прогестерон - "хормона на бременността"- подпомага удебеляването на маточната лигавица за по-доброто имплантиране на оплодената яйцеклетка.Изписват се по няколко причини:
- когато се цели забременяване и няма достатъчно прогестерон по време на лутеалната фаза - обикновено се приема непосредствено след овулацията и в този случай обикновено се изписва Дуфастон
- използва се също през бременността от началото до третия месец при недостатъчна функция на жълтото тяло, с цел предпазване от спонтанен аборт, ако причината е недостиг на прогестерон
-изписват се и по ред други причини, като регулиране на цикъла, липса на менструация и т.н. Успех.

# 7
  • Мнения: 2 381
В началото на бременността имах кафеникаво течение без болки и взимах Дуфастон по схема.

# 8
  • Мнения: 353
 Laughing
В началото на бременността имах кафеникаво течение без болки и взимах Дуфастон по схема.
И аз бях  така,6 г.с. до края на 11 г.с. го пих.Така че няма нищо страшно изписват го за много неща.

# 9
  • Мнения: 135
Az li4no v slu4aite, kogato sym go pila, e bilo zaradi kisti4ki (4esto mi se obrazuvaha predi da rodq) - celta be6e da se predizvika menzisa.. Pieh gi po shema v prodyljenie na 3 meseca.. A za zadyrjane pieh Utrogestan. Iskreno se nadqvam v slu4aq da ne e taka! Uspeh!!!

# 10
  • Мнения: 2 271

Цитат
И аз бях  така,6 г.с. до края на 11 г.с. го пих.
Цитат
И аз така,само че от 8г.с.

Общи условия

Активация на акаунт