какво сирене давате?

  • 1 451
  • 10
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 439
Здравейте мами!
Ве4е 4ета за захранването и се 4удя какво сирене се дава като първо на бебе- краве или козе ? Сирене от тенекия ли купувате или вакумирано?

# 1
  • Мнения: 6 243
Дадох краве, вакуумирано, но преди това го обезсолявам.

# 2
  • Мнения: 533
Аз все още не давам сирене, но доколкото знам последователността е следната - козе (като най-близко до майчината кърма), овче, краве (последното не се препоръчва да се дава до 1 год.).

# 3
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Дадох първо краве  само го обезсолявам.

# 4
  • Мнения: 1 427
Козе дадох първо и все още сме на такова!Мисля скоро да дам овче, и после минаваме на краве.Задължително  го  изкисвам  предварително!

# 5
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 734
Давам козе като предварително го обезсолявам. Не е нито от тенекия нито вакумирано. Във пласмасова кутия е във саламура. Така си стои в кутията, и вечер отрязвам едно парченце към 20 грама и го накисвам във вода да се обезсоли за закуската на другия ден. Мисля като свърши да минем на краве, овчето ще го прескочим.
И понеже темата е за сиренето ще си позволя да задам един въпрос - по колко сирене трябва да яде на ден едно 9 месечно бебе?

# 6
  • Мнения: 313
Започнах с козе, а сега давам само краве. Винаги изкисам сиренето във вода. Купувам го от щанда за сирена в супера. Мисла, че са от кутия или тенекия, нещо такова.

# 7
  • София
  • Мнения: 10 825
Започнах с козе, сега давам овче. Краве още не съм давала, но смятам скоро да го направя. Естествено - обезсолено Whistling

# 8
  • Мнения: 255
А как се въвежда сиренето - всеки ден в продължение на няколко дни ли? И колко често се дава сирене, след като се въведе в бебешкото меню?

# 9
  • Мнения: 352
Давам краве сирене, обезсолено - около една лъжичка чаена на ден. ( в попарата)

# 10
  • София
  • Мнения: 2 901
Кравешко  Mr. Green. Обезсолено в преварена вода. Започнах с количество колкото кубче бульонче и следващия път - двойно и така докато снигнах количество колкото 2 кибритени кутийки. сега по толкова слагам и в попара и в зелечуково пюре.

Общи условия

Активация на акаунт