Чужда кърма

  • 1 627
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте,радвам се че ви има за да споделя с някой и да поискам съвет.Аз не кърмя от 14.01 по съвет на лекари и мъмрене на всички около мен.Анемична съм и залитам и ме съветват да се закрепя и да се погрижа за себе си.Това не го казвам за оправдание,но е факт.Замразих си кърма.Педито ми каза,че са необходими 20 гр. на бебето за да си изтегли антителата.Имам за 2 месеца.Писах ви за сестра ми.Тя вече кърми на поискване.След месец натякване от моя страна( и ваши съвети) взе от дума и се справя добре.Въпросът ми е следен,тя иска да ми даде замръзена кърма.Да я взема ли и как да ползвам.Да я преваря ли?

# 1
  • Мнения: 1 680
няма нужда да я преваряваш, губеш всички ценни хранителни вещества.
със моята сестра родихме с 3 дни разлика и сега си разменяме децата - когато имам излизане и се налага да се забавя повече  ТЯ поема моята Ева и обратно Peace

# 2
  • Мнения: 1 737
Аз, на твое място, бих я взела.

# 3
  • Мнения: 2 531
Здравей , аз също съм взимала кърма от една приятелка за сина ми! Замразена, вадех я от фризера от вечерта и после я подгрявах до тел. температура. Замразената кърма мирише ужасно- това да не те притеснява нормално е! А сестра ти не може ли да ти дава повечко кърмица че да имаш поне за 1 хранене на бебето с кърма?

# 4
  • Мнения: 20
 съветвате ме да не я преварям.Има повече и иска да ми дава.Аз се чудя дали да я вземам= и как да я ползвам.

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз от сестра ми бих взела без колебание.Както и да я ползваш/директно, в каши, по малко, за цяло хранене/ - все ще е от полза.Не я преварявай - убиваш всички имунни тела.

# 6
  • Мнения: 1 976
Аз съм ползвала кърма от братовчедка ми...няма защо да преваряваш, няма смисъл...в кърмата на сестра ти няма нищо, което да е вредно и мръсно, че да трябва да се преварява!Взимай!

# 7
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Взимай! Няма нужда от преваряване, можеш да я даваш в шише, в храна- както искаш. Аз също имах много мляко и съм давала на приятелки.

# 8
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Не.Може да ти е сестра но има много болести които се предават 4рез кърмата,недей да рискува6 за някакви си грамове.Може да си биеш главата.  bouquet

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И кои са тези болести newsm78
Особено пък предвид че сестрата е родила преди 2 месеца и съответно са й били правени изследвания за спин,васерман и хепатит В (последния от които не се предава чрез кърмене) Rolling Eyes
Гинка,никой не може да реши освен теб - прецени добре ти как ще се чувстваш,това е много повече емоционален проблем,отколкото практически.Ако не се чувстваш комфортно от мисълта,просто откажи.

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Не.Може да ти е сестра но има много болести които се предават 4рез кърмата,недей да рискува6 за някакви си грамове.Може да си биеш главата.  bouquet
ShockedСтига бе!Аз в моята сестра съм сигурна, това ми звучи абсурдно...

# 11
  • Мнения: 3 379
Какви болести по-точно? Та това е сестра й, а не някоя циганка на улицата, която не я знаеш болна ли е, заразна ли е... Едно време бебетата на благородниците са имали дойки, нали знаеш, които са кърмили бебетата им, дори и без изследвания Simple Smile

Разбира се, ти си решаваш, но аз бих взела. Взимала съм от приятелка, а ако имах сестра нямаше изобщо да се замислям.

Ползвай я за хранене на детето - подгряваш до телесна температура, бум в шишето и храниш.

# 12
  • Мнения: 435
И аз бих взела и искам да ти кажа , че Авент имат едни такива шишета с торбички , може да са ти удобни за целта .  bouquet
Моя съвет е   виж племеничето си , ако то е хубаво , здраво  , пухкаво детенце взимай и твоето ще стане такова   bouquet
Успех , каквото и да решиш   bouquet

# 13
  • Мнения: 20
И аз за развитието на племеничката си мислех.Тя е родена 3850 и изписана 3650,а на 40-я ден вече е 5 кила.Много е пухкава.Той и моя син е як-мина 8 кила преди месец,но е 76 см.Благодаря ви.Аз взех и мисля да пробвам

# 14
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Моми4ето пита,аз си казвам моето мнение.  bouquetНе ме изяждайте Laughing

Общи условия

Активация на акаунт