Поредната акция за събиране на помощи

  • 10 798
  • 154
  •   1
Отговори
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Майчета,хайде пак да помагаме Simple Smile

на 05.02,неделя ,от
11.30 до 12.30 в София ленд ще се събират изброените по-долу неща .
Ще видите и за къде.
Моля,не носете бебешко,пазете го още 2-3 седмици докато разнесем това което имаме.

ето и списъкът


Сега се събират дарения за

1.СОУ за деца с нарушено зрение “ Луи Брайл”,гр.София
В което се обучават 196 слепи и слабовиждащи деца на възраст от 5 до 18 години.

2.Помощно училище” Любен Каравелов”,гр.Перник
В което се обучават и живеят 60 деца с различни проблеми на възраст от 7 до 18 год.



Необходими вещи и помагала:

1.Дрехи
-спортни екипи-зимни и летни
-бельо
-дънки
-връхни дрехи
-тениски
-чорапи
-хавлии,кърпи-всякакви размери

2.Обувки-маратонки и гуменки,номера от 30 до 46.
3.Помагала
-цветни моливи
-флумастери
-маркири
-гумички
-сухо лепило
-острилки
-скицници,блокчето зо рисуване
-цветни хартии
-пластелин
-тетрадки
-ножици
-книжки за оцветяване
-темперни бои
-четки за рисуване
-престилки за готвене
-детски муз.инструменти
4.Играчки
-пластмасови плодове,зеленчуци ,животни
-бодливи топки
-звучащи играчки
-конструктор с големи части
-мозайки
-пъзели с букви
-касетки,сд-та с приказки и детски песни.

5.Козметика
-сапуни
-шампоани
-дезинфектанти
-дамски превръзки

Списъкът е съгласуван с директорите и учителите в училищата.
Умоляваме вещите да бъдат разделени и пакетирани по вид и надписани,за да бъде по-лесно разделено и сартирано дарението на две-за съотнетното училище.

Благодарим.




 
 
 

# 1
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Възхищавам се на това, което правите. Въпреки това изниква един въпрос в мен- привличат ли се по някакъв начин и много заможните българи в подобни акции? Знам, че средностатестическият потребител тук не попада под този знаменател / много богат/, а все си мисля, че / доста имащите./ просто си пасуват.

Бях споменала на MардиГрас за начина, по-който тук събират помищи и е много ефективен. Застават на входа на магазини /супермаркети или тип книжарски и друго стоки/ Всеки влизащ получава лист с какво е необходимо / понякога самите организатори са направили торбички, които са по 5 евро, а друг път стоките са наредени в началото- винаги най-евтините продукти/. Като излизаш подаваш това, което си закупил. Намирам го за страхотен начин на дарение- не те задължава да ходиш някъде, обгръща различни слоеве на населението. както и подсеща хората да даряват. Може би има приложение и в България???

Успех на начинанието!   

# 2
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Възхищавам се на това, което правите. Въпреки това изниква един въпрос в мен- привличат ли се по някакъв начин и много заможните българи в подобни акции? Знам, че средностатестическият потребител тук не попада под този знаменател / много богат/, а все си мисля, че / доста имащите./ просто си пасуват.

Бях споменала на MардиГрас за начина, по-който тук събират помищи и е много ефективен. Застават на входа на магазини /супермаркети или тип книжарски и друго стоки/ Всеки влизащ получава лист с какво е необходимо / понякога самите организатори са направили торбички, които са по 5 евро, а друг път стоките са наредени в началото- винаги най-евтините продукти/. Като излизаш подаваш това, което си закупил. Намирам го за страхотен начин на дарение- не те задължава да ходиш някъде, обгръща различни слоеве на населението. както и подсеща хората да даряват. Може би има приложение и в България???

как да ти кажа newsm78
между нас има всякакви хора.Вкл.такива,които искат инфо за домовете е сами помагат.Много хора помагат.
Българина е недоверчив и ако застанем по магазините и събирме пари не би ни помогнало определено.
Още градим доверие,а то се доказва бавно.Важното е,че много хора ни търсят и сами помагат с каквото могат Simple Smile
Успех на начинанието!   

# 3
  • Мнения: 5 370
Лавандулке, аз имам питане за "бебешкото".
Кога евентуално ще се събират бебочески дрешки?  bouquet

# 4
  • Мнения: 2 529
Роси, за дрехи ще задействам 2 мои познати  Simple Smile Иначе ще участвам предимно с помагала и евентуално козметика. Ще накупя каквото мога  Hug

# 5
  • Мнения: 244
Аз ще съм на ски тогава. Ако успея преди ските ще се включа в козметиката и ще ги дам на Роси.

# 6
  • Мнения: 3 248
Аз ще съм на ски тогава. Ако успея преди ските ще се включа в козметиката и ще ги дам на Роси.

И аз ще купя козметика със сигурност!!! И евентуално помагала и тетрадки, но за тях все още не съм сигурна на 100%! Rolling Eyes
Иначе ще доведа и други хора! Peace

# 7
  • Мнения: 1 770
ДОБАВЯМ КЪМ СЪБИРАНИТЕ НЕЩА ЗА АКЦИЯТА

Добавям какво събираме за майките сираци:

- храни за деца над 10 месеца - всякакви
- адаптирано мляко за бебе над 1 год.
- памперси - над 7 кг
- храна за майките: най-вече дълготрайни продукти, варива, консерви и т.н.
- гърне за Мишел

Очакваме в края на януари да се роди бебе в едно социално слабо семейство в провинцията (повече информация в нашата тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19205.690. Събираме всякакви неща за новородено бебе - каквото ви хрумне. Пишете ми, ако имате някакви въпроси.

Последна редакция: сб, 21 яну 2006, 08:31 от Yvette

# 8
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Роси в момента в ТМаркет има годишна разпродажба и ако съберем амлко парички може да накупим доста неща.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Искам да питам дрехите нови ли трябва да са.С мъжа ми имаме много дрехи,които не носиме ,защото не са актуални или са демоде,но са носени,дали ще свършат работа?

# 10
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Искам да питам дрехите нови ли трябва да са.С мъжа ми имаме много дрехи,които не носиме ,защото не са актуални или са демоде,но са носени,дали ще свършат работа?

не е нужно да са нови, а да са здрави и чисти.
Освен в училището за слепи ще се дадът и част от дрехите на слепи възрастни хора,така че няма проблем.

# 11
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Лавандулке, аз имам питане за "бебешкото".
Кога евентуално ще се събират бебочески дрешки?  bouquet

бебешкно най-рано след месец Sad

# 12
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Роси в момента в ТМаркет има годишна разпродажба и ако съберем амлко парички може да накупим доста неща.

kvo razprodavat????
az vlizah predi malko newsm78ma ne se zagledah Sad

a i tova sas sabiraneto na pari-koi shte gi sabira,ot kogo,...........da ti kaja chestno stava slojno Sad

# 13
  • София
  • Мнения: 2 623
Роси, преди време моята приятелка ми даде 2 чувала дрехи, но са от време оно както се казва. Много са стари, но повечето са нови дори с етикети. Ясно е, че младежите няма да носят такива дрехи, но мисля че ще свършат работа на дома за слепи възрастни хора. Ти какво ще кажеш ? Аз така и така ще дойда в София Ленд, но ми кажи дали да донеса и тях Simple Smile

# 14
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Роси, преди време моята приятелка ми даде 2 чувала дрехи, но са от време оно както се казва. Много са стари, но повечето са нови дори с етикети. Ясно е, че младежите няма да носят такива дрехи, но мисля че ще свършат работа на дома за слепи възрастни хора. Ти какво ще кажеш ? Аз така и така ще дойда в София Ленд, но ми кажи дали да донеса и тях Simple Smile

Донеси ги,но сложи надписи,че са за стари хора.Така ще ги прехвърлим директно за старите слепи хора.Да не ги умешаме с другите Wink

Общи условия

Активация на акаунт