УЗИ на 20 ден от зачеването?

  • 4 095
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 621
Здравейте мами Laughing  Laughing  Laughing
Надявам се и аз да бъда една щастлива мама след 9 месеца..
Искам да ви попитм рано ли е УЗИ за установяване на бременост при 4 дни закъснение  и 20 дни от зачеването???

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 274
Мисля, че е рано, но ако искаш може да отидеш. Аз също от нетърпение да се потвърди това което показваха тестовете за бременност отидох много рано. Лекарят реши, че бързам защото искам аборт да правя. Най-лесно е тест да си направиш.

# 2
  • Мнения: 2 489
На вагинален ултразвук може и да се види плоден сак, но моят съвет е да изчакаш още няколко дни. Аз отидох на десетия ден от закъснението и се видя доста добре плодния сак с ембриона вътре, без да се установят сърдечните пулсации, защото е рано.

Смята се, че на седмия ден от закъснението може да се установи само, че бременността е в матката, обаче не е сигурно, че ще се види ембриона вътре в плодния сак.

Но да те предупредя, че с коремен ехограф ранната бременност се установява малко по-трудно.

Така че изчакай още малко!

# 3
  • Мнения: 4 621
Да сигурно сте прави, ама нямам търпение - тестове направих няколко - все положителни, а прегледа ще е с вагинален ултразвук, н знам защо бързам ама ми е много притвснено...

# 4
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Мисля, че е малко рано.
Ако отидеш на гинеколог ще ти направят гинеколокичен преглед и сигурно ще ти кажат, че матката е набъбнала /може да не се изразявам много правилно, но съжалявам/, което да се дължи на бременността или на това, че ще ти дойде цикъла.
Не правят ултразвук, защото дори да си забременяла не се знае дали плода ще се задължи /съжалявам ако стане така/.
Аз също бях много нетърпелива, но трябва да изчакаж поне до 15 дневно закъснение и тогава да отидеш на преглед.
Нищо не ти пречи ако искаш да си правиш тест през няколко дни.
УСПЕХ И СТИСКАМ ПАЛЦИ ВСИЧКО ДА Е НАРЕД.

# 5
  • Мнения: 2 489
Ами честито тогава!
Всички минаваме през притесненията, така че няма да ти казвам НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ, защото май е невъзможно! Grinning
Дано всичко да е както трябва!

# 6
  • Мнения: 2 489
Цитат на: dezyg
Мисля, че е малко рано.
Ако отидеш на гинеколог ще ти направят гинеколокичен преглед и сигурно ще ти кажат, че матката е набъбнала /може да не се изразявам много правилно, но съжалявам/, което да се дължи на бременността или на това, че ще ти дойде цикъла.
Не правят ултразвук, защото дори да си забременяла не се знае дали плода ще се задължи /съжалявам ако стане така/.
Аз също бях много нетърпелива, но трябва да изчакаж поне до 15 дневно закъснение и тогава да отидеш на преглед.
Нищо не ти пречи ако искаш да си правиш тест през няколко дни.
УСПЕХ И СТИСКАМ ПАЛЦИ ВСИЧКО ДА Е НАРЕД.


Защо й е този преглед? Напълно е излишен за установяване на бременност, при положение, че е изобретен ехограф. Всеки уважаващ себе си лекар, ще те прегледа на ехограф и няма изобщо да ти предложи този остарял метод от миналия век! /за установяване на бременност, не за другите неща/
Изчакай 3-4 дена и отивай!

# 7
  • София
  • Мнения: 2 493
Aз отидох на седмия ден след закъснението. прегледаха ме с вагинален уз и се видя супер ясно плодното сакче и докторката каза: Честито!

# 8
  • Мнения: 3 379
Аз отидох около 10-тина дни след закъснението, т.е. в 6-та седмица. Прегледа ме на вагинален УЗ, тъй като с него се установява дали не е извънматочна бременността. Това беше и единственият вагинален УЗ за цялата ми бременност, оттам нататък ме е гледал само на нормалния ултразвук.

Изчакай, по-късно - по-добре.

Вагинален преглед (с ръка) е абсолютно противопоказен толкова рано, ако питаш мен, така че не давай да ти правят такъв.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 958
Симона, да не вземеш да направиш грешката като мен да отидеш в Торакс!
Аз отидох там и въпреки вагиналния ехограф лекарката ме накара да си платя тест за бременност, който струваше 18 лв. Тя след като ми направи теста ме гледа пак на ехографа и ми показа плодния сак, но това е много непрофесионално. Има много клиники в които има такива ехографи. Разпитай и отиди на правилното място. Успех

# 10
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
На 7-мия ден след закъснението на нормален ехограф(доста добър за 2002г), моят гинеколог видя плоден сак. На следващият преглед вече се чу и сърдечна дейност.

Успех! Grinning

# 11
  • Мнения: 120
Цитат на: Simona
Здравейте мами Laughing  Laughing  Laughing
Надявам се и аз да бъда една щастлива мама след 9 месеца..
Искам да ви попитм рано ли е УЗИ за установяване на бременост при 4 дни закъснение  и 20 дни от зачеването???

Извинявам се ако въпроса ми е глупав ама какво е УЗИ и има ли нещо общо с ехографа?  Embarassed

# 12
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Bounce
Цитат на: Simona
Здравейте мами Laughing  Laughing  Laughing
Надявам се и аз да бъда една щастлива мама след 9 месеца..
Искам да ви попитм рано ли е УЗИ за установяване на бременост при 4 дни закъснение  и 20 дни от зачеването???

Извинявам се ако въпроса ми е глупав ама какво е УЗИ и има ли нещо общо с ехографа?  Embarassed


узи е автомат Laughing  Laughing  Laughing  Laughing
а инак е изследване с ултразвук предполагам:)

# 13
  • Мнения: 120
Цитат на: Julie
Цитат на: Bounce
Цитат на: Simona
Здравейте мами Laughing  Laughing  Laughing
Надявам се и аз да бъда една щастлива мама след 9 месеца..
Искам да ви попитм рано ли е УЗИ за установяване на бременост при 4 дни закъснение  и 20 дни от зачеването???

Извинявам се ако въпроса ми е глупав ама какво е УЗИ и има ли нещо общо с ехографа?  Embarassed


узи е автомат Laughing  Laughing  Laughing  Laughing
а инак е изследване с ултразвук предполагам:)

За автомат-а и аз го знам, ама повече ме интересува дали има нещо общо с ехографа. И аз съм в 6-та седмица и все още не се усеща сърдечна дейност чрез ехографа и малко се притеснявам.
Кога би трябвало да се появи?

# 14
  • Мнения: 2 489
При мен се видя точно 7 седмици след датата на менструацията!

Общи условия

Активация на акаунт