Колко мляко в зеленчуково пюре и как?

  • 8 871
  • 23
  •   1
Отговори
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Бебка яде повече от половин порция зеленчуково пюре.Останалото е АМ.А защо навсякъде пише,че обяда се състои от млечно-зеленчуково пюре?Когато стигнем цяла порция /на Хип пюретата са без мляко/  ще трябва да й слагам мляко в пюрето ли?Аз й давам пюрето с лъжичка,ако го смеся с АМ ще стане за шише.Вие как постъпвате?Защото е важно да не се лишава от млечната порция наобяд. Thinking

# 1
  • Мнения: 7 640
давам около 95гр, т.е. половин бурканче Ганчев, разреждам го с около 15мл АМ и още 30тина мл мляко отделно. Не е особено голям проблем, че пюрето е само зеленчуково, когато започне да яде по толкова и повече. В него има обикновено картофи и то си засища.

# 2
  • Мнения: 8 505
След като заместих цяло хранене с пюре,не съм слагала мляко.Нали целта е точно такава-да се замести млякото с нещо друго.

# 3
  • Мнения: 120
Ние ядем зеленчуковите пюрета на "Ам-Ам" и аз слагам по 2 мерителни лъжички от сухото вещество АМ директно в пюрето /ползвам Милумил 2/. Така съм сигурна, че детето ми получава достатъчно калории и освен това пюрето става по гъсто и като цяло консистенцията му става по- лесна за даване с лъжичка.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Никога не съм ги смесвала!като захранвах давах пюре+мляко от шише.Като стигнахе до цяла порция пюре си го давах чисто,без допълнително мляко.

# 5
Защото е важно да не се лишава от млечната порция наобяд. Thinking
Да, така е, на този етап, няма по-добра храна за бебето от млякото, за това се дава и мляко с пюрето Simple Smile

# 6
  • Мнения: 390
В началото прибавях по 30мл АМ, за да стане по-редичко,
сега давам директно.
Ние сме на Ганчев, а в повечето от тях има мляко, така че не е необходимо да добавяш

# 7
  • Мнения: 124
Само в началото давах след пюрето мляко - докато заместя хранене. Сега, след като му дам пюрето (190 гр), в много редки случаи давам мляко - само ако прояви видими признаци, че е още гладен.

# 8
  • Мнения: 5 299
Никога не съм ги смесвала!като захранвах давах пюре+мляко от шише.Като стигнахе до цяла порция пюре си го давах чисто,без допълнително мляко.
И аз не съм ги смесвала. Първо давам пюрето, колкото изяде - толкова, и после си допива млякото.

# 9
  • Мнения: 1 613
Когато започнахме захранването, давах първо пюрето, после дохранвах с мялко. Когато изяждаше достатъчно количество пюре, не съм давала мляко и не съм слагала в пюрето.

# 10
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Благодаря ви за отговорите!.Объркването дойде от книгата на Трифонова,че  наобяд трябва да е млечно-зеленчуково пюре и не  е правилно да се измества млечно хранене.Ако тръгне човек да се задълбава-винаги се обърква. ooooh!

# 11
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Никога не съм ги смесвала!като захранвах давах пюре+мляко от шише.Като стигнахе до цяла порция пюре си го давах чисто,без допълнително мляко.


И аз така  Peace

# 12
  • Мнения: 2 754
Не смесвам пюрето с АМ, давам го както си е.

# 13
  • София
  • Мнения: 15 198
Объркването дойде от книгата на Трифонова,че  наобяд трябва да е млечно-зеленчуково пюре и не  е правилно да се измества млечно хранене.Ако тръгне човек да се задълбава-винаги се обърква. ooooh!

Наистина-малко е объркващо, когато чуваш различни мнения, но аз също считам, че в бебешката възраст млякото е основната храна и винаги, при всяко хранене съм давала мляко под една или друга форма. Зеленчуковите ми пюрета (правех домашни) винаги бяха млечно-зеленчукови.
Не мисля, че под "заместване на млечно хранене" трябва да се разбира елиминиране на млякото като съставка на храната, а даване на друга храна вместо на кърмене или хранене с адаптирано мляко от шише. В тази друга храна, обаче-каша, пюре, крем.....-смятам, че е препоръчително млякото да присъства поне до навършването на 1г.
Това е мнение, което съм си изградила след като съм изчела много и различни неща. Не мога да цитирам конкретен източник в момента-дано да не ме карате да ви давам линкове или литературни източници  Laughing

# 14
И аз слагам мляко в зеленчуковото пюре,ама не АМ,а краве,предварително сварено.Така ми каза лекарката,а също и съвсем малко краве масло и захар,за да се хареса на бебка.И те лапа много лакомо,изяжда по 130-140 г на обяд.Нямам намерение да я лишавам от млякото.На Хип пюретата хич не ги харесва,затова й правя само вкъщи.

Общи условия

Активация на акаунт