Хубаво антирефлуксно мляко, втора възраст

  • 5 699
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 260
Здравейте, може ли някой да ми препоръча хубаво  антирефлуксно мляко? Досга бяхме на фризопеп, но се оказа че няма алергия и от следващия месец минаваме на обикновено мляко. Винаги и е било много чувствително коремчето, има много газове, повръща оригва се и педито каза да вземем антирефлуксно. Споделете впечатления, моля.

# 1
  • Мнения: 5 299
А педиатърката не ти ли препоръча мляко? Мисля, че тя е най-запозната със случая все пак.

# 2
  • Мнения: 8 505
Blemil2 AR,но не на своя глава.Най-напред се консултирай с педиатъра.

# 3
  • Мнения: X
Ама то така неможе - тука всички майки, ползвали АР млека ще ти кажат от какво са доволни, а какво ще е добро за твоето бебе е друг въпрос. Консултирай се с лекар, макар че педито ти явно не взима нещата присърце.

Понеже е препоръчителн смяната на млеката да се прави в рамките на продуктите от един и същ производител, аз ти препоръчвам Фризовом. Може да го ползвате до годинка. Аз съм давала на моята 4м. от него и съм много, много доволна, но пак ти казвам, при вас може да не е така.

# 4
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Нащта гастроентероложка изписа фризовом, но малкия изобщо не го хареса, за резултати не мога да говоря понеже снощи пи за първи път, а днес сутринта му направих овесените ядки с него, явно само така ще го излъжа да го консумира това мляко  Sad, то като състав става много гъсто, а на миризма е направо непоносимо а за вкус пък да не говорим.

# 5
  • Мнения: 260
Преди да се усъмнят за алергия съм и давала Омнео 1 за 1 седмица, и то беше гадно на вкус и миризма. Педито също не може да знае кое е добро за моето бебе, защото всяко дете си показва. Нан няма да и взема, защото от Нан 1 се запичаше страховито, а педитата точно него препоръчаха. Пак че питам на следващата консултация, оттогава ще го почваме, но все пак исках малко мнения от първа ръка, благодаря на всички.

# 6
  • Мнения: 1 327
бебето ти ли не хареса омнео-то или на тебе не ти допадна? защото и аз се притеснявах, че след НАН и Фризолак няма да го пие, но тя явно нямаше проблеми.. и сега е на Омнео 2..

# 7
  • Мнения: 260
Не че не го хареса, ама и продължиха проблемите с корема и докторката предположи АБКМ, та минахме на Фризопеп..оказа се че няма впоследствие.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 644
Аз също ще ти препоръчамФризовом- както е писала Пандора- от един и същи производител с Фризопеп са- а аз си изпатих от смяна на различни марки млека- и накрая се спрях заради повръщането на Фризовом- а
Много съм доволна- помогна ни и за повръщането и за коликите- коремчето редовничко се чисти както трябва и цапаме пампите- а с наддаването сме супер- около 800гр. на месец- сега сме 6,550кг.
Не си прави експерименти- моето бебе и аз го изпитахме - пробвахме 5 млека за 2 седмици- тук във форума почти ме линчуваха за това а Вальо беше на 1 месец!
Пробвала съм и Нан АР по съвет на педито- но не се разтваря добре- остава на топчета в шишето и като си представя какво му е на коремчето жал ми става- а и наистина запича- а на нас това ни беше основния проблем след повръщането
И с Фризовома убих не 2 а 3 заека- и коликите- чесно намаляха и спряха на 2 и половина месеца!
Благодарение на форума намерих нецо добро- благодаря момичета-пробвай и ти ако искаш
успех

# 9
  • Мнения: 3 042
Моят син също имаше рефлукс така, че ти препоръчвам "ФРИЗОВОМ", то е по лесно смилаемо от другите млека и по-лесно се усвоява от организма. Преди да започна да давам това мляко синът ми повръщаше и се оригваше от едното ядене до другото. След като започнах да давам"ФРИЗОВОМ" пак повръщаше понякога, но много по-малко и то най вече од около 1ч след храна. Рефлукса при нас изчезна чак след 1г /започнах да го храня от детската кухня, но не знам дали е за това./ За рефлукса съм чела, че с растежа на детето и въвеждането на нови храни храносмилателната система съзрява и рефлукса изчезва.
Знам за още едно антирефлуксно мляко "АПТАМИЛ АR", но една моя позната, която го използваше мина от него на "ФРИЗОВОМ" и беше по-доволна.

Общи условия

Активация на акаунт