Смесена флора от носа

  • 983
  • 7
  •   1
Отговори
  • на село
  • Мнения: 3 890
Малката има хрема повече от 2 месеца вече, изтормозихме се от ходене по лекари и капки и обяснения, че сополките не спират и т.н.  Естествено преди 2 седмици слезна и надолу към гърдичките  и пихме Клацид, най -накрая ни взеха секрет от носа, днес получихме резултата и пише - СМЕСЕНА ФЛОРА и отдолу са изредени антибиотици, които не влияят. Лекаря, който ни пусна изследването и видя резултата ни изписа инжекции антибиотик - Cefaxin /  дано правилно го разчитам/, обаче реших да не ги вземам преди да се консултирам с педиатър, неискам да и слагам инжекции  Sad.
Та моля ви, ако някой е имал такива резултати да ми каже какво точно означава тази флора и как е лекувана при тях, а аз чак утре вечер ще мога да я заведа на педиатър.

# 1
  • на село
  • Мнения: 3 890
Уф, никой ли незнае нищо  Sad
От 13 хил. потребители на никого ли не са изследвали секрет от носа newsm78.

# 2
  • Мнения: 86
Здрасти!Първо да кажа,че не са ни изследвали нослето,но съм работила като медицински лаборант в Микробиологична лаборатория. Значи в нослето нормално има бактерий, те се водят нормална флора и имат и защинта функция срещу патогенни-т.е. попаднали отвън и болестотворни за детето. Това "Смесена флора" не ЗНАМ В КАКЪВ СМИСЪЛ СА ТИ ГО ИЗПИСАЛИ,но антибиограма се прави на изолиран бактерий(когато има повече от един-за всеки по отделно). Така че търси конкретен причинител на бележката, антибиотик на който е чувствителен(това е много важно иначе антибиотика може да не му действа)) и ако липсва такава информация по-добре си пусни нов секрет за изследване. Не ти препоръчвам да даваш в честните лаборатории. Ако ти е удобно ходи в  Медицинска Академия- Микробиологична лаборатория (входа е от  Пенчо Славейков веднага след клиниката на Чирков).Дано съм била полезна.

# 3
  • Мнения: 86
Сетих се и още нещо. По-принцип когато си взимаш резултата може да попиташ ЛЕКАР кое какво означава. В МА- д-р Рени Гергова (отчита резултата от изследването) е много добра-ще ти разясни.

# 4
  • на село
  • Мнения: 3 890
Благодаря ти много, чакай да ти напиша точно какво пише на листа:
Смесена флора
ErS
AmS              Oxac R
GentJ            Cl R
CfJ
PenJ
TetrJ

Точно по този начин са разположени на листа с изследването, довечера се надявам да я види педиатър, но до тогава ...
А и за съжелание не съм от Сф., но ако се наложи пак ще правим изследване.

# 5
  • Мнения: 86
Тези съкращения са найменованията на различните антибиотици за които е изследвана и ако имо чувствителност към някой той се означава с (+). Но пак-трябва да има конкретен/и  изолирани бактерий,проверени с антибиограма.

# 6
  • на село
  • Мнения: 3 890
Благодаря ти много   bouquet, сигурно пак ще правим изследване, но щом трябва и дано най- после се оправим.

# 7
  • Мнения: 86
Стискам палци всичко да се оправи по-скоро. newsm10 newsm10 newsm32

Общи условия

Активация на акаунт