Бебешка пудра/талк???

  • 5 080
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 81
Видях доста козметични въпроси и се сетих иаз да си изясня нещо. Имам бебешка течна пудра или талк, само че на етикета не пише къде се маже и в какви случаи - знам че не пропуска вода до кожата, но само за обриви ли се ползва? Или всеки ден се втрива в гънките не ръчички и краченца? Ползва ли се за 2-месечно бебе или още му е рано, Димо досега не  е имал никакви обриви.

# 1
             Когато се роди моето човече, педиатърката ми каза да избягвам пудрата, защото запечатвала кожата. Против подсичане съм използвала само кремове. А когато детето вече се е подсекло / моето прихвана лятото една вирусна инфекция с разстройство / пудрата страшно ни помогна. Simple Smile

# 2
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Ние скоро имахме проблем с обрив по дупето и много ни помогна крем Бочко и след това хума на Талодерма-за два пъти всичко изчезна.Така че може да ти потрябва пудрата.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 822
и нашата педка ни каза да не използваме пудра. От крем Бочко съм най-доволна. Какви ли не скъпи кремове съм накупила. Само той ни оправи подсеченото

# 4
  • Мнения: 218
не знам защо толкова вече отричат ползването на пудра при подсичане ... но на нас лично това ни помогна за зачервеното дупе на бебко  Hug

# 5
  • Мнения: 8 917
Аз не съм употребявала често пудрата, но няма никакъв проблем,когато е разнесена добре по кожата - т.е. почти да не си личи.

# 6
  • Мнения: 8 505
Пудрата се използва при подсичане,но от доста години вече доста педиатри я отричат и то с право-понеже е прахообразна,често води до алергии.Затова вместо пудра се използват кремовете против подсичане.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Не съм ползвала,но от доста време е с обрив и сега като видях темата се зачудих дали няма да ни помогне????

# 8
  • Мнения: 7 186
Не съм ползвала, нямам и намерение. Пудрата подсушава, но запарва и кожата не може да диша.
Против подсичане съм най- доволна от крем "Бочко" със смрадлика.

# 9
  • Мнения: 603
Моята пудра все още не е разпечатана. На много места четох, че се отрича и не съм ползвала. Когато дупенцето не е зачервено, мажех само с бебешко олио. А когато е подсечен, най-много ми помагаше кремчето  Бейби Тан.
Ако решиш да използваш пудра, по-добре я слагай само при подсичане,  а не постоянно.
И кремчетата и пудрата трябва да се разстилат, размазват добре - не трябва да се вижда неразмазан крем. Ако кремчето или пудрата не помогне за един ден, няма смисъл да продължавш да третираш със същото. По-добре да потърсиш друго.
Ако се появат малки ранички по дупенцето, може да са гъбички. Тогава след съвет с педиатър се използват антибиотични кремчета и специални дезинфекциращи препарати.

# 10
  • Мнения: 2 763
И аз, като повечето мами тук, не съм ползвала пудра. Както вече са ти написали, при нужда крем Бочко върши чудесна работа, също и крем Здраве.

# 11
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Ползвам  пудрата  на  Penaten  само  когато  е  подсечен  и  дупето  е зачервено , много помага за  1-2  дена.

# 12
  • Мнения: 2 271
Ползвам пудра на Джонсън,но рядко-по-често крем"Здраве"!

# 13
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Ползвала съм пудрата на пенатен когато е бил подсечен и ми е помагала.

# 14
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Имаме пудра,но не съм слагала,т.к запечатва кожата.Иначе аз съм си слагала като си правя кола маска на мишниците лятото,т.к нали след това не се слага противоизпотяващо. Joy hahaha Sorry-това не е по темата,ама да си кажа.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт