МАМИ МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ!МАЛКИЯ ПАДНА И СЕ УДАРИ!:(:(:(:(:(

  • 1 082
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 857
Ох спешно ми трябва съвет.Малкия педи малко се спъна и падна.Удари се във врататаи сега има огромна цицина!Просто огромна!!!!!!!!!!!!!ох кажете ми моля ви какво да правя Sad Cry Sad Cry

# 1
  • Мнения: 5 183
Лед веднага!!!
Може да дадев и Парацетамол, но Леда веднага!!!

# 2
  • София
  • Мнения: 4 423
И най- добре да отидете на лекар!

# 3
  • Мнения: 5 183
Ако решите да ходите на лекар, дръж му леда на цицината по пътя. не 4акай, а веднага сложи лед да падне отока. Това е най-важно!!!

# 4
  • Мнения: 857
Ами намазахме го с олио и лед му сложихме.
охххх дано да спадне тази цицина ooooh!

# 5
  • Мнения: 8 505
Извади лед от камерата (ако нямаш лед-каквото има замразено),пъхни го в полиетиленова торбичка,завържи я и я увий с хавлиена кърпа.Сложи я върху удареното и я дръж,докато търпи,после пак.
За да не се получи синина,можеш да намажеш мястото с олио-с пръст,съвсем леко.
Следи дали е адекватен и ако не-звънкай на лекаря.

# 6
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Точно така, лед. Дано бързо да мине! А като падна загуби ли съзнание или веднага се разплака? Ако е загубил съзнание дори за няколко секунди трябва да го види лекар.

# 7
  • Мнения: 5 183
Преди около година в един парк Томи падна и се удари на един метален ръб на пързалката. такава цицина не бях виждала никога. Главата му буквално за секунди се изкриви, поду/отпред на 4елото/ и деформира ужасно. Изкарахме си акъла с мъжа ми и хукнахме към тоалетните, където напоихме със студена вода една тениска, притиснахме го и се метнахме на колата на път за спешното. Гледката беше ужасна и бяхме убедени 4е нещо непоправимо се е слу4ило. Томи дори не заплака ... По пътя към спешна помощ спряхме на първата бензиностанция да вземем лед и така докато стигнем бях свалила отока по4ти. Лекаря там каза 4е това е било най-доброто нещо, което е можелко да се направи, и не е за подценяване изобщо, защото най-важното е да спадне отока.

Последна редакция: сб, 21 яну 2006, 13:32 от Maika

# 8
  • Мнения: 857
ohh  ами той като падна веднага се разплака.Май доста се уплаши.И постоянно повтаряше боли,боли.Сложих му веднага лед и след това олио.Сега се успокои.Единствено голямата цицина.

# 9
  • Мнения: 5 183
ohh  ами той като падна веднага се разплака.Май доста се уплаши.И постоянно повтаряше боли,боли.Сложих му веднага лед и след това олио.Сега се успокои.Единствено голямата цицина.
Стреснал се е милия, а и ти си се изплашила, а те малките душици усещат кога ммама е притеснена и още пове4е се шашкат. Споко сега. Нагушкайте се и се успокойте. Ще мине.

# 10
  • Мнения: 857
ohh  ами той като падна веднага се разплака.Май доста се уплаши.И постоянно повтаряше боли,боли.Сложих му веднага лед и след това олио.Сега се успокои.Единствено голямата цицина.
Стреснал се е милия, а и ти си се изплашила, а те малките душици усещат кога ммама е притеснена и още пове4е се шашкат. Споко сега. Нагушкайте се и се успокойте. Ще мине.
mmm аз не съм му мама,а сестра!:)!за сега всичко е наред!Много ми помогнахте Wink

# 11
  • на село
  • Мнения: 3 893
По- опасно е, ако удара е отзад на тила, ако е челото - спокойно, следи го дали се унася да заспива, или ако повърне -веднага към болницата.
Спокойно цицината ще мине, то юнак без рана не може  Wink

# 12
  • Мнения: 857
По- опасно е, ако удара е отзад на тила, ако е челото - спокойно, следи го дали се унася да заспива, или ако повърне -веднага към болницата.
Спокойно цицината ще мине, то юнак без рана не може  Wink
Ами да!Наистина ако е зад тила е много лошо!Бази боже!
Сега се успокои.
Наистина много ви благодаря!Адски много ми помогнахте Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 6 206
Джейка, ти си един пък кака!  bouquet
Как е малкия, много е важно как се чувства, не е отпуснат, играе му се?
Дразни ли го светлината?
Ти видя ли го точно къде се удари и къде е точно цицината?
Щом е спокоен, всичко ще е наред.
После като спадне, може да го намажеш с малко Гепароид /май това беше, дано не го бъркам с едно за хемароиди  Laughing, че хич ме няма с имената на лекарствата/, ако имате.

# 14
  • Мнения: 5 183
mmm аз не съм му мама,а сестра!:)!за сега всичко е наред!Много ми помогнахте Wink
Така или ина4е, децата усещат напрежението и притеснениата на близките си...

Общи условия

Активация на акаунт