Фраксипарин, Клексан и Аспирин Протект - Тема 6

  • 93 542
  • 777
  •   1
Отговори
# 495
  • гр. София
  • Мнения: 182
Въпросът не е до биене, а до организъм. На мен АГ-то ми забрани да слагам в корема, защото ми ставаха болезнени буци. Започнах в ръцете - същото се получава, но поне минават по-бързо. Ще си търпя - буци,  синини, само всичко да е наред.  Grinning

# 496
  • Мнения: 342
Проблемът в описания случай не се отнася до разликата между двата препарата! Клексанът е по-скъпият и уж пречистен медикамент.
Така е и затова е с по-силно действие ..освен това момичето е слагало два пъти дневно и то висока доза..Това също има значение .. дали са на Фракси 0.3 - 0.4 един път дневно или на клексан 0.7 -два пъти дневно.

# 497
  • Мнения: 5
Фраксипаринът и клексанът са антикоагуланти и би трябвало да имат едно и също действие,но клексана може би се понася по-добре. Има значение кой ги бие и дали е свикнал, дали ще попадне на кръвоносен съд и най-вече от организма и вида на кожата. Някой понасят по-добре други не.
По въпроса за това колко време трябва да мине от последната инжекция до раждането е изцяло по преценка на лекаря. Той преценява дали кръвотока е добър и може няколко дена без хепарин,дали плацентата е добре кръвоснабдена и неговата практика колко може да рискува при операцията или раждането да има малко повече кръвозагуба. Имайте доверие на лекаря,който сте избрали. И аз си мислех,че нямат представа от тази терапия,но не е така все пак не е толкова непозната и знаят какво правят.

# 498
  • Мнения: 342
Фраксипаринът и клексанът са антикоагуланти и би трябвало да имат едно и също действие,но клексана може би се понася по-добре. Има значение кой ги бие и дали е свикнал, дали ще попадне на кръвоносен съд и най-вече от организма и вида на кожата. Някой понасят по-добре други не.
По въпроса за това колко време трябва да мине от последната инжекция до раждането е изцяло по преценка на лекаря. Той преценява дали кръвотока е добър и може няколко дена без хепарин,дали плацентата е добре кръвоснабдена и неговата практика колко може да рискува при операцията или раждането да има малко повече кръвозагуба. Имайте доверие на лекаря,който сте избрали. И аз си мислех,че нямат представа от тази терапия,но не е така все пак не е толкова непозната и знаят какво правят.
Всеки препарат, който е по пречистен се понася по-добре и от там идва по-добрия и по-силен ефект . Peace

Абсолютно вярно - затова и аз напомних, че момичето е слагало високи дози клексан два пъти дневно, което предполага че при нея е било по-сложно положението , отколкото прио мен да кажем . Защото на мен ми беше достатъчно 0.3 фракси 1 път дневно . Спряха ми го 2 седмици по-рано, нямаше проблеми с храненето на бебета. Имахме проблеми със зрелоста им като ги извадиха, но то не беше свързано с антикоагулантите.  Peace

Затова ходим на лекар д апрецени в нашия случай , какво е нужно, колко..до кога.  Simple Smile

# 499
  • Мнения: 441
Какви са пък сега тези хематоми в гръбнака?! Защо някои спират фраксито само няколко часа преди секциото, а ето, че трябвало да се чака да мине определен период! Някой ще даде ли повече информация?

Явно трябва да има 12 часа между последна инжекция антикоагулант (клексан/фраксипарин) до вкарването на иглата за епидуралната упойка в гръбнака. Антикоагулантите са с 12 часово действие и явно риска от хематом в гръбнака е увеличен (не знам с колко) в сравнение с хората, които не са на антикоагуланти.

Така или иначе този риск го има за всички, но явно в нормалните случаи е доста нисък (1 на няколкостотин хиляди май). За повечето хора се цели след 12 часа без антикоагуланти рискът да се сведе до нормалния.

Допълвам - колкото до биенето в началото имах и синини, и буци, и парене и всички екстри и това на ниските дози. Представям си на какво щях да стана от моите си дози. Лекарката ми обясни, че в стомаха около пъпа риска от хематоми е по-голям, и че е най добре да се слагат в паласките.

Последна редакция: чт, 07 мар 2013, 14:34 от GrayButterfly

# 500
  • Мнения: 56
Честит празник на всички дами! Благодаря на всички майки, които споделят своя опит. Много е полезно да си подготвен за това, което ти предстои. Наистина повечето лекари знаят какво правят, но не обясняват всичко и после се налага да четем и питаме в Интернет.
Имам въпрос: За всички упойки ли важи правилото за 12 часа интервал между последна инжекция антикоагулант и упойката?

# 501
  • гр. София
  • Мнения: 182
ЧЕСТИТ 8-МИ МАРТ! Да сте живи и здрави, много щастливи и обичани ! Желая на всички да имаме успешни бременности и да родим най-прекрасните здрави бебоци!    Hug Hug Hug

# 502
  • Мнения: 441
Честит празник на всички дами! Благодаря на всички майки, които споделят своя опит. Много е полезно да си подготвен за това, което ти предстои. Наистина повечето лекари знаят какво правят, но не обясняват всичко и после се налага да четем и питаме в Интернет.
Имам въпрос: За всички упойки ли важи правилото за 12 часа интервал между последна инжекция антикоагулант и упойката?
Не, за пълна упойка, спешно секцио, няма проблем.
Доколкото знам, има и някаква венозна упойка на база на морфин, не точно морфин. Тя също може да се използва като обезболяващо, но била по-малко ефикасна от епидуралната, а и не разбрах добре дали влияе на бебето.

Изчаква се 12 часа само преди да се боде гръбнака.

# 503
  • Мнения: 3 215
Ако може да се изчака - добре, а ако не - все пак не всички раждания са планирани? Thinking

При първото ми раждане имаше такава възможност, но се чудя дали второто няма да е по-бързо...Вярно, че  като цяло има индикации за наближаващо раждане, но все пак. Така или иначе очаквам докторът ми да знае, тук просто си размишлявам...

# 504
  • Мнения: 441
Ами тя епидуралната упойка не е задължителна при едно нормално раждане. При едно спешно секцио винаги може да се ползва пълна.

Аз предпочетох след като може да се планира при мен, да се постави катетър. Дори не знаех дали ще искам активиране на самата упойка. Мислех си, че ако се наложи секцио, предпочитам епидурална.

Поисках да ми пуснат упойката на 6 см разкритие при нормално раждане. Болките не бяха много по-силни от менструалните ми (които са доста силни), но по време на цикъл взимам болкоуспокояващи все пак  Laughing А и не исках да съм изтощена от болки за самото напъване.

# 505
  • Мнения: 252
Честит 8ми март, момичета, и успех в начинанието!!!   bigdance2

Аз да питам - за тия 12 часа някой каза ли ви или вие така решихте?
Щото на мен като ми биха епидурална, на никой не му и хрумна да ме пита кога съм си сложила антикоагулант за последно. Съмнявам се тази липса на интерес да е била от невежество на екипа там, по-скоро си мисля, че това не е било от решаващо значение за упойката.
А сега, когато заради тромбите ми не бива изобщо да спирам клексана, доки ми каза да не се притеснявам и от кръвозагуба по време на раждането, защото имат начини за овладяването на кръвотечението... Когато му споделих, че моя зъболекар преди няколко месеца се видя в чудо като ми разкърви венеца, каза да дам телефона му на зъболекаря да му се обади да му каже как да процедира, че вече всяка втора жена била  на такава терапия и има включително и нови средства в тази област.

# 506
  • Мнения: 441
12 часа е нормалното действие на клексана и това го знам от лекарката, която ми наблюдаваше кръвосъсирването през цялата бременност.

Друг е въпроса, че при мен се наложи да чакам малко повече от 2 дена за да изчезне действието на клексана (но както казах - аз съм втори случай от не знам колко хиляди жени, които наблюдават). През времето когато не бях на клексан, бях на Liquemine венозно в болницата и си се разхождах със системата. Това е друг вид антикоагулант, с много по-кратко действие.

# 507
  • Мнения: 3 215
GrayButterfly, много добре знам, че епидуралната не е задължителна  Laughing Просто и аз като Ерика съм на мнение, че колко часа са минали от поставянето в общия случай явно не са от такова значение. Иначе анестезиологът щеше да ме попита със сигурност след като прегледа документите ми и знаеше, че съм била на Фракси  Peace

Честит празник на всички!  bouquet

# 508
  • Мнения: 441
Ето тук описанието на продукта http://www.medsafe.govt.nz/profs/datasheet/c/clexaneinj.pdf.
На страница 7 може да проверите за епидурална/спинална упойка. Аз само копирам една малка част.

Placement or removal of an epidural or spinal needle or catheter should be delayed for at least 10-12 hours after administration of a DVT prophylactic dose of CLEXANE (20 mg or 40 mg once daily), whereas patients receiving higher doses of enoxaparin CLEXANE (1 mg/kg twice daily or 1.5 mg/kg once daily) will require longer delays (24 hours). The subsequent enoxaparin dose should be given no sooner than 2 hours after the needle/catheter removal or insertion. The patient’s regular CLEXANE dose may need to be delayed to ensure this. If blood is present during needle/catheter placement, the subsequent dose of CLEXANE should be delayed for 24 hours after placement.

Не е задължително поставянето на иглата да е проблем преди 12те часа да са минали, все пак говорим за намаляване на риск.

На по предните страници пише, че максималното действие на препарата е 2-5 часа след поставянето. Пише и за колко време се усвоява и в кои случаи се усвоява по-бавно. Ако ви е интересно, прочетете.

# 509
  • Мнения: 3 215
Мерси за линка! Интересно и полезно да се знае  Peace

Общи условия

Активация на акаунт