Пиле пълнено с хляб

  • 1 849
  • 7
  •   1
Отговори
Кипва се пилето във вода с подправки (кой каквото предпочита)  и се препенва. Не се сварява докрай.
3-4 филии хляб се намазват от двете страни със следната паста: маргарин(може и масло) с черен пипер, къри, чесън, може и малко червен пипер, чубрица.(по ваш преценка може и други подправки) Нарязват се на кубчета и се пълни пилето с тях. Останалите хапки се слагат в тавата около пилето и може да се добави малко бульон. Запича се в предварително затоплена фурна.

Хапва се в добра компания и с настроение  Flutter

Последна редакция: пн, 23 яну 2006, 19:09 от Gatoto na Gato

# 1
  • София
  • Мнения: 1 634
Това горе го пуснах аз, но забравих да изляза от профила на мъж ми.
Пуснах рецептата по молба на ДеанаЗ.

# 2
  • Мнения: 5 622

 Гато, кажи пак душата с какви подправки се ВАРИ пилето, че забравих  Thinking

# 3
  • София
  • Мнения: 1 634
Лук, чубрица, черен пипер, може и един пилешки бульон.
А попринцип после остатъка от пилешкия бульон може да се донаправи на супа с зеленчуци - тиквички, картофи, моркови...кой каквото има.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
еееее най-накрая. Аз щях да пускам скоро тема "Имам пиле и хляб кажете какво да правя", за да те подсетя  Mr. Green А пилето като го печеш слага ли му се отгоре червен пипер?

# 5
  • София
  • Мнения: 1 634
Тази рецепта на 100 пъти я допълвам. Сега като питаш, виждам че не съм написала, че пилето се омазва с останалата част от маргариновата паста.

# 6
Аз правя това пиле без да го варя. Пълня го и го мятам във фурната в плик за печене. А в плънката може да сложите малко бекон-става много вкусно. И с повече чесън!

# 7
  • Мнения: 4 176
И а зправя такова пиле, но печено пълнено- без варене.
Аз пълня с плънка от лук и чушка+ орехи и вместо ориз слагам крутони. Става супер.

Общи условия

Активация на акаунт