Кетони и кърмене

  • 786
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте!
Кърмя детенцето си вече доста време,за моя голяма радост,но съм разтревожена от изследванията които си направих профилактично.
Откриха ми ацетон или така наречените кетотела в урината,което се дължи на проблем с хранителната обмяна.Притеснявам се до каква степен това се прахвърля в кърмата и въобще стигат ли до нея тези кетони.До колко може да съм навредила на детето си?
Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 6 249
Мисля, че е най-добре да говориш с личния лекар и педиатъра. Поне аз специално не мога да ти помогна. Rolling Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 2 249
А случайно да си била на нисковъглехидратна диета - при такава може да се случи, също и при диабет. Някои източници твърдят, че кетотелата преминават в кърмата, други обратното. Познавам жени, които докато кърмеха, бяха на диетата на Аткинс и същеврвеменно редовно следяха за наличие на кетотела в кърмата с помоща на тест ленти - казваха, че никога не са откривали.

# 3
  • Мнения: 435
И аз знам за тези тест ленти за кетони  , но ще питам дали стават за кърма .
Знам и  че Банката за майчина кърма отпуска безплатно кърма на болни от диабет майки  newsm78 ако кетоните са заради диабет може и да преминават . Ще питам и ще ти кажа .
 Нека  майките които знаят как и къде да "ровят" да  изнамерят нещо по въпроса  Praynig
Успех

Общи условия

Активация на акаунт