Как да си направя........???

  • 850
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 301
.......ДОМАШЕН ТЕЧЕН ШОКОЛАД Flutter
Някой може ли да ми даде рецепта PraynigИмам си сухо мляко и друго изобщо незнам какво трябва и как да си направя вкъщи Thinking
Ще бъда благодарна на всички,които дадат някакви рецепти и съвети за направата му Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 25 586
Защо ти трябва да си играеш, при положение, че в магазините има колкото щеш? newsm78
Но ето ти една изпробвана рецепта, когато течен шоколад имаше само в Кореком. Hug

ТЕЧЕН ШОКОЛАД
Продукти:
200 г вода
200 г захар
1 пакет масло
1 пакет сухо мляко
3 с.л. какао
2 ванилии
Приготовление: Водата, захарта и маслото се разтапят на водна баня. След отнемането се прибавя сухото мляко като се разбива с миксер. Прибавят се какаото и ванилиите и пак се разбива до хомогенна смес. Може да се прибавят смлени ядки и стафиди в сместа. Разсипва се в чашки и се оставя в хладилника да стегне.
Добър апетит!  chef

# 2
  • Мнения: 2 609
Бях писала преди, копвам го от там:

Ето рецептата на моят мъж, това е единственото нещо, което той "готви" в къщи...:
1 пакет сухо мляко 200гр.
1 кр.масло
1 ч.ч.пудра захар
1 ч.ч.пр.мляко(може и вода,ако нямаш)
6 ч.л.какао(може и повече,според какаото)
Обърква се захарта с маслото, след това се прибавя всичко останало.Сипва се в чаши и се оставя да стегне в хладилника.
Добър апетит   

П.С.Трябва да ти кажа обаче, че става малко тежичък.

# 3
  • Мнения: 301
БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО И НА ДВЕТЕ  bouquet  bouquet  bouquet Heart Eyes
Наистина в магазините е пълно с всякакви течни шоколади(а аз изобщо не ям течен шоколад откакто родих -не само течен)ама моят мъж като му се яде (и мен много ме изкушава но не смея,че бебка като хапна и 1 шок.бонбон се изрива и за това избягвам да ям на този етап,мисля поне догодинка да се въздържам)малко се поотклоних,ама сори.Та затова искам да се опитам да си направя у дома течния шоколад-за МЪЖЛЕТО ми,да му мине мерака(и другото което имам 2 пакета сухо мляко Аптамил 1 ама така и не влезе в употреба,че сме изцяло на кърма,и не ми се иска да го хвърлям)
БЛАГОДАРЯ още веднъж  bouquet Heart Eyesче се отзовахте и то толкова бързо(сега остава само да запретна утре ръкавите и да се развихря в кухнята Crazyпък каквото стане)после ще се отчета с резултатите Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 2 708
Преди 3 - 4 дни аз правих точно с адаптирано мляко Simple Smile Стана много вкусен. Използвах Хип 3 ванилия (такова имах) и с татито го ометохме за отрицателно време Simple Smile Рецептата която правих е почти същата като на Как`Сийка, само малко поспестих захарта че татито негодува  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 301
А СУПЕР ето и една мама която е правила точно с адаптирано мляко PeaceЗначи трябва да стане и моя течен шоколад с адаптето HugДнес мисля да го правя и дано да се получи като при теб Куки Praynigдано резултата да е вкусен и изяден течен шоколад(а не да го направя и да не стане за ядене,че не съм правила никога до сега,но винаги има първи път.... Peace)
Хайде че след малко се захващам,пък да видим какво ще излезе  chef

# 6
  • Мнения: 3 927
С риск някой да се обиди, но мисля, че вариантите без жълтък не са сполучливи.

Ето моят вариант:
1 пакетче сухо мляко 250 гр.
1 пакетче масло 125 гр.
4 с.л. какао
11 с.л. пудра захар,
2 жълтъка
150 гр вряла вода.

Маслото + жълтъците + какаото + 1 ванилия се разбиват добре. Прибавя се пудрата захар и сухото мляко. Всичко се обърква много добре - да не се получат бучици. На края се прибавя врялата вода при непрекъснато бъркане.
Разпределя се в купички и се охлажда в хладилника.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 708
Ами в такъв случай жълтъците не са ли сурови или  newsm78 Аз лично съм много доволна от шоколада който се получава, не знам как би било с жълтък. Е то не пречи да се опита де  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 3 927
Ами да, сурови са, но ако се направи с пресни яйца и не се консумира от кърмещи хора Wink (че нали за тях са противопоказни доста храни), няма страшно....още повече е студна зима Simple Smile.....при тези температури няма опасност от зарази.

ако не броим птичия грип Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт