Парфюмни размисли и страсти - 164

  • 38 244
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 5 651
Атти, пишат и за Шалимар Rolling Eyes
Вече спряха почти всичките ми любими парфюми, с изключение на 1-2, така че хич не могат да ме стреснат със забраните си Wink
Не се учудвам изобщо  Tired Няма да е нито първият, нито последният ми спрян от производство любимец. И после ще го преиздадат, като използват случая да го реформулират по възможно най-осакатения начин  Twisted Evil

Много съм любопитна да разбера колко души са проявили алергия към дъбовия мъх в парфюмите  Twisted Evil Това е все едно да забранят производството на фъстъци например, понеже доста хора имат алергия към тях (определено повече, отколкото биха били алергични към Шалимар и едновременно с това неистово държат да го ползват).

# 676
  • Варна
  • Мнения: 1 423
И мен не успя да спечели Хиноки. Той е от парфюмите, за които казвам - хубав е, но толкова. Не ме кара да възкликна, нито ми пърпорят сетивата от него. Аз го възприемам като хладен и строг и съвсем отчетливо мъжки.

# 677
  • София
  • Мнения: 2 952
Най-лесен е за непарфюмните носове. Веднъж си бях навила, че ще купя от Съркъл подарък за 25 годишно момиче с идеята да не нещо познато.
Ловът на пеперуди беше предложението на консултантката, въртях се, чудих се и в крайна сметка купих него, друго нещо някак не посмях  Embarassed

# 678
  • Мнения: 233
Хиноки, та Хиноки! Не ми е любимец и това е. Знам че е хубав и си къткам виалчето с цел ползване в моменти, когато искам да съм сама, на тихо, в сумрак, на спокойствие, когато ми е омръзнало от шарения свят. Но не и всеки ден, всеки сезон. Установих, че ми понася в студ, извън градските улични миризми. Емиа, съмнявам се, че на теб ще ти допадне, както и на Фокси!

Аз съм доволна, че не харесах цели 3 (!!!!!!!!!) парфюма от срещата вчера и то най-скъпите - Absinth - Nasomatto, Amber Absolute - Tom Ford и Bois de Copaiba - Perfumerie Generalle. Absinth ме потресе с натуралността си - да, май всички разбраха, че се занимавам с пелини, защото вдигнах шум до небето!  Та този Абсент мирише на белия пелин, този който най-много се използва за абсент и пелиново вино. И уж е най-лечебен, особено корените му, но на мен от аромата му ми става лошо - нещо горчиво-сладникаво, като сладнящата нотка направо ме втриса. Не мога да го опиша, неприятно ми е. НО все пак парфюмът ляга не чак толкова неприятно върху кожата. Странни приумици имат тия от Назомато - то не е дрога, не е чудо. По-добре за мен - спестени мисли и пари, пренасочени към други ароматни съблазни. Е, Amber Absolute не е от тях, защото ето на това му викам аз "гробовен" парфюм. Искрено се учудих, че Денси е влюбена в него. Тя не ще да казваме, но аз не мога да се въздържа - все едно е взет Черния Кашмир, прекадили са го 100 пъти, облекли са го в нафталинени готик одежди и са го метнали в някое димящо английски гробище през средните векове. А от капачето на бутилката миришеше на сладичък опушен амбър, подобен на Ambre Fetiche...Третото настръхващо ме "нещо" беше Bois de Copaiba, който има претенциите да е woody spicy. Ууди спайси, ама на баба ми престилката - аз усещам едни ужасно сладки жълти цветя, подпълнени с гумено-маслено усещане. Не, благодаря! За пръв път се разочаровам от парфюм на Пиер Гийом. Е, никой не е съвършен! Crazy

Да си кажа и за хубостите, де. Паднах си по L'Eau de Tarocco - Dyptique и Patchouli Leaves - Montale и още един, ама за него - накрая. Първият е ободряващ фреш от портокал и грейпфрут с много зеленина, но оформен със стилни ръбове, обточени с коприна - много нежен одеколон. И траен. Вторият ми прилича донякъде на Patchouli Intense - Molinard, но е с нотка на сироп за кашлица Тусирол и няма толкова шоколад. Пък колко е мухлииииииииив, ммммм, точно колкото обичам, т.е. много!
Трябва да отбележа, че днес сутринта продължавах да усещам само 3 парфюма. - Amber Absolute, Patchouli Leaves и Red Vetiver. И Червеният Ветивер на Montale ми хареса, но много ми прилича на Terre d'Hermes edp. Все пак е по-сочен и растителен от землистo-металния Terre.
Пробвах още Fleur Oriental - Miller Harris. Много интересен заради развитието си - в началото е ярко изчистващ синусите аромат на карамфилчета. Как го правят толкова силен и облещващ? Обикновено уханието на карамфилчетата е нежно, деликатно, макар и наситено, когато цъфтят. Средната част е просто кофти върху мен - избива по твърде нечистоплътен начин. Краят е хубав - пудрен до безкрайност, сладък, но не прекалено. Животът на карамфила в три части.
Приятно откритие за мен бяха два парфюма, които обаче не съм сигурна, че бих носила. Просто бих си ги държала да си ги душкам и да си ароматизирам стаята и спалното бельо, например. Но пък парите са много за такова разхищение...Sundance - Memo - Scintillia каза, че е Фракас с люти чушлета, фрагрантика дава, че е круша с тубероза и люти чушлета, но за мен е една наистина слънчева праскова. От онези с бялото сочно месо, по-късни праскови. Сочна, мека, креместа праскова. Нищо лютиво не усещам, а който не харесва върлите туберози, но все пак е готов да пробва това белоцветно диваче, мисля че няма да се разочарова безкрайно. Un Crime Exotique - Perfumerie Generalle - сгряващ глювайн, печени ябълки с канела и карамфил (особено карамфил), парфюм с цвят на червено кадифе! Права е Хрис, че това е най-коледния парфюм, който съм мирисала досега!
Пробвах още Spicebomb - Viktor & Rolf - и на мен ми заприлича на Tobacco Vanille и Ambre Narguile, но като че ли няма толкова мед като Наргилето и толкова ванилия като в ТВ. Хубав е, но не ме накара да се възторгна прекалено. Oblique Rewind - Givenchy - не е нов, но е много добър. По-добър от Малката Черна Рокля, с която има допирни черешово-вишневи точки. И е пудрен, и е вкусен. И е спрян от производство Sad. Chypre - Jovoy също не ми предложи свръх-ново усещане - е, за шипролюбителки е, де, но прилича на омекотен вариант на Agent Provocateur, по-нетраен е, с по-малко дървесина и подправки.
НО
пък
изпаднах във възторг от Jasmin de Nuit на The DIfferent Company...Нищо от гадориите, за които писа и говори Натали не усещам. Опияних се от комбинацията от кола с мнооооого лимон, тамян и ванилия, които се надиплиха на ръката ми. Даже няколко пъти пръсках и вдушвах ли, вдишвах! Ех...Ма как може да е по-нетрайно от Монтале-тата и Томфордовия грАмбър!?!?!?
А всеки път си казвам, че повече от 4 парфюма няма да пробвам, ама пусто любопитство...

# 679
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Здравейте Simple Smile
Извинявайте за тъпия въпрос, но наистина сега се разтърсих и открих темата и не съм я чела ...
Искам да поръчам на мъжа ми за Коледа парфюм от сериите на Issey Miyake, че много ги хареса, но искам да е от чуждестранен сайт ... Бихте ли ми помогнали със съвет? От къде да го поръчам?

# 680
  • Мнения: 17 546
Искам да поръчам на мъжа ми за Коледа парфюм от сериите на Issey Miyake, че много ги хареса, но искам да е от чуждестранен сайт ... Бихте ли ми помогнали със съвет? От къде да го поръчам?
http://www.feelunique.com/fragrances/mens-fragrances?s=&bf=66
http://www.cheap-perfume.co.uk/online_store/brand/issey_miyake.c … iPriceRange_Max=0

# 681
  • Варна
  • Мнения: 1 423

НО
пък
изпаднах във възторг от Jasmin de Nuit на The DIfferent Company...Нищо от гадориите, за които писа и говори Натали не усещам. Опияних се от комбинацията от кола с мнооооого лимон, тамян и ванилия, които се надиплиха на ръката ми. Даже няколко пъти пръсках и вдушвах ли, вдишвах! Ех...Ма как може да е по-нетрайно от Монтале-тата и Томфордовия грАмбър!?!?!?
А всеки път си казвам, че повече от 4 парфюма няма да пробвам, ама пусто любопитство...

Нали?! И върху мен няма нищо гробовно и освен това, аз, като един човек недолюбващ жасмин в парфюми установих, че ако нося някога жасмин, ще е точно такъв, както в Jasmin de Nuit. Пробвала бях този парфюм преди години и бях останала с много приятно впечатление, та се зачудих дали пък не бъркам и си пръснах от на Натали. Нищо зловещо няма.
Ама траен си е доста, бе Лю, просто е от тихите. Сред цялата какафония от китките до лактите, включително един лют шипър, на който забравих името, жасминът упорито остана да си се рее тихо и настойчиво.

# 682
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Бижy, страшно много благодаря за помощта   bouquet Сега ще ги разгледам Simple Smile

# 683
  • Козлодуй
  • Мнения: 691
Бижутка,а този сайт работи ли?Бях поръчвала преди време,но нещо не му е наред вече.Пробвала ли си скоро?

# 684
  • София
  • Мнения: 596
Страхотна парфюмна среща както винаги. Жалко, че трябваше да си тръгна толкова рано!  Rolling Eyes Казвам ви, тези сбирки са много опасни! След всяка такава ми влизат бръмбъри в главата, и ако си харесам нещо, след това не мирясвам, докато не го придобия! А си мислех, че почва да ме обзема парфюмна апатия.  Thinking Уви!

Ето какво си харесах аз от срещата! Musc Ravageur Frederic Malle, много е хубав. Още на предната среща ми направи впечатление, но тогава бях пробвала доста неща и не го усетих подобаващо. Ще се въздържа от покупка, защото Iris Poudre e на първо място в уиш-листата.  Flutter Tonkamande Parfumerie Generale - такава уютна и гушлива комбинация от бадеми, тонка и ванилия не бях пробвала скоро. Превъзходен е!  Heart Eyes Heliotrope Etro - за него бях чувала, но не бях го тествала. Наподобява Tonkamande, но е по-цветен! Съкровище! Все пак като им дойде реда, ще трябва да се спра на един от двата!

Другите, които ми направиха приятно впечатление са Badgley Mischka Couture, Black Aoud Montale, Jasmin de Nuit The Different Company и Brasil Dream Estée Lauder. Последният ме изненада много приятно. Малко преди срещата упорито повтарях, че гарденията и жасмина не са моите цветя, но това парфюмче успя да ме убеди да не се заричам.  Naughty
Black Aoud Montale, както и White Aoud Montale не посмях да пръсна на себе си, а на шала си. И двата ми харесаха, но черният повече. Какво беше учудването ми, когато забелязах две мазни петна на шала на другия ден. Веднага се сетих, че коментирахте скоро, че Монталите омазняват дрехите. Уви, беше късно.  Rolling Eyes

На връщане от срещата в таксито ме вози един "чичо", който с влизането ми направи следния комплимент: "Момиче, не знам с какъв парфюм си се напръскала, но много хубаво мирише! Хем е силен, хем е хубав!"  Joy А аз бях тествала 5-6!  Joy    

# 685
  • Мнения: 233
Мимс, този Жасмин не знам дали го има в БГ, за да ходя да го пробвам пак. Да, сигурно стои близо до кожата, но на фона на трите гореспоменати трайни бомби, нямаше как да го установя. Все пак си мисля, че не бих го купила. Или поне не в тази огромна разфасовка. 30-тичка би ме устроила перфектно, но май изобщо няма. Може би рефилабъл...
Да, душках и други парфюми - Champaca Absolute стои разкошно на Денси (при мен е гумен, химически, как пък един парфюм на ТФ не ми стои както ми се иска... newsm78), новия М7 (чуден грузински чай, с димящо дърво, ох, леле, ако усетя това върху мъж, мятам се в дълбокото!), Tonkamande (добре, че Scintillia писа, че бях забравила за него - много сочна тонка, долових нещо лекарствено, но ще го пробвам на някоя друга среща, за всеки случай ми се стори по-приятен от BOis de Copaiba).

НО
сега тъна в тих унес, защото си получих поръчката за рождения ден. Допреди малко я чаках, защото вчера ми се обаждаха, но не бях вкъщи. Даже сега закъснявам за работа, но не мога да не се похваля точно на вас. Та кой друг въобще ще ме разбере в тая лудост.
Имам си 21 - Costume National + пробички на Eau d'Hiver - Frederic Malle, Fields of Rubus - Kerosene и  Amouage Opus IV. Ще се побъркам от кеф! Crazy Ето от този сайт поръчах: http://shop.essenza-nobile.de/ Условията са като в AusLiebeZumDuft, но аз имах код за отстъпка по случай р.д.-то и спестих почти цялата доставка. Не писах толкова време, защото исках да видя как и кога ще пристигне. Доставят с DHL, но забавянето (поръчах на 20ти октомври) дойде от това, че не са имали някой от парфюмите в наличност. Преди време съм поръчвала само пробички, но те дойдоха светкавично - в пощата, за 3 дни. Имам си и подарък - гел за лице Dragon's Blood - Rodial, в мини опаковка 15 мл. Въпреки чакането съм много доволна. По-нататък ще докладвам за парфюмите.

# 686
  • София
  • Мнения: 596
Лю, честити придобивки.  Hug Да им се радваш много много! Кога е рождения ти ден? Мина ли вече?
Колко е доставката до БГ от този сайт? Колкото от Ausliebezumduft ли?

# 687
  • Мнения: 813
бульовче Grinningв AusLiebeZumDuf също има отстъпка за рожден ден. Честити красоти  bouquet

Вчера и днес сравнявам паралелно белия и червения уд - не се давам лесно на Монталите GrinningХаресват ми като аромат и двата-белия е по-носим , но пък червения ми е по-интересен.Ще разнося последния добре въпреки мазнотията. Grinningпрежалих се Laughing

# 688
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Лю, мерси за съвета, един дерт по-малко.
Значи ще се концентрирам върху Герлен. Дано това за Шалимарите не е вярно, че само ги пробвам в парфюмериите, а още не съм решила дали наистина ги искам.
Да споделя, че и аз като Ронита съм намислила обстойно изучаване на ексклузивите на бранда.
Дано не си харесам повече от един.   Mr. Green

# 689
  • София
  • Мнения: 38 209
Много завиждам за срещата!
Следващия път ще се домъкна и аз.
Впрочем, няма какво толкова да се ядосвам, тъй като в момента съм лишена от обоняние.
Вчера опитах да надуша нещо в Драка, ама почти не успях.
Май Ла ви е бел не ми хареса...

Общи условия

Активация на акаунт