Мамчета от Америка/Калифорния дайте ми съвет!!!

  • 1 601
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Здравеите мили мамчета от USA.   bouquet Предполагам че има много такива които са минали по нашия път, затова: Даите ми съвет! От 6 месеца сме в Америка с мъжа ми, времето си лети, а ние искаме бебче. За сега работи само мъжа ми, но и той няма никаква здравна усигуровка. Искаме да си направим, но сме супер дезориентирани къде и каква да бъде, по колко ще трябва да плащаме и т.н.? Thinking Незнам кои застраховки какво покриват, а и прочетох че в различните щатове(ние сме в Калифорния) било различно newsm78. Прочетох също че трябва да мине време за да влезе застраховката в сила? Аз искам застраховката да покрива бременост и раждане, защото разбрах че ако нямам било невъзможно после да си платим услугите. Разбрах че има и социални, но и там не ми е ясно какъв трабва да е минимума и какво се прави newsm78. Кажете моля ви какво да правя?

# 1
  • Мнения: 948
За съжаление няма да съм ти много полезна, защото не ми се е налагало да търся (а и съм в друг щат).

Намерих тази страничка, която уж сравнява цените на компании които предлагат застраховки (долу в ляво на страницата е списъка, това са все големи застрахователни компании):

http://www.healthinsurancesort.com/quotes/california-health-insurance.htm

За социалните помощи: федералната програма е Меdicaid, но също нямам представа какви са изискванията. Също има и програми, които са на щатско ниво.

Само едно мога да ти препоръчам: сядай на "google" и търси; чети внимателно; не подписвай преди да си съвсем сигурна, че разбираш условията (особено за покриване на раждане). И ако се наложи да изчакате няколко месеца за бебето, за да си сигурна, че ще имаш най-добрите условия за грижи през бременността, по време на раждането и достъп до лекар след това: струва си. Късмет!

# 2
  • Мнения: 49
Гергина, най-добе е да вземете застраховка от работодателя. Вие плащате много малка част, работодателя останалото. При започване на работа обикновено здравната застраховка влиза в сила след 3 месеца, т.е. след изпитателния период, но за всяка фирма това може да бъде различно. Иначе ако си плащате застраховките като частни лица сумите са огромни. Добри застраховки (макар и по-ниско заплащане ) обикновено предлагат банките и държавата. Трябва да внимаваш застраховката да е влязла в сила преди да забременееш, защото иначе се счита за pre-existing condition и никой няма да те застрахова. Застраховката ти е нужна през цялата бременност (ходи се на доктор веднъж в месеца, след това на 2 свдмици, после на всяка седмица), самото раждане и после консултациите след раждането. По принцип раждането може да стане и без застрховка, отиваш да раждаш и никой няма да те върне, но после сигурно ще ти пращат сметки години наред. Самите застраховки наистина са невероятно много и различни. По принцип е хубаво да иаш  open access план (можеш да ходиш на специалист направо, без направление от личния), но това зависи пак какво предлага фирмата (някои предлагат и двата вида на различни цени). Това е в общи линии, или поне така е във Флорида, за Калифорния не съм сигурна. Успех в търсенето!

# 3
  • Мнения: 734
звънни на 411, искай 1-800 номер на Bluecross, обади  се и питай всичко което те интересува.
Може да се застраховаш само ти ако искаш да спестите пари. Мисля че е около 200 долара на месец за да ти е покрито раждането. Накрая пак ще се наложи да платите 15 или 10% от цената, зависи от вида застраховка. Успех!

# 4
  • Мнения: 4 629
Гергина, а от работата на мъжа ти не му ли предлагат някакви застраховки? Обикновено фирмите предлагат застраховки и плащат голяма част от месечните вноски. Всичко е много различно и не мога да съм ти от полза с информация за цени или други подробности. Виж линковете,които са тидали момичетата по-горе

# 5
  • Мнения: 59
Трябва да внимаваш застраховката да е влязла в сила преди да забременееш, защото иначе се счита за pre-existing condition и никой няма да те застрахова.
Бремеността не е pre-existing condition.
Моят случай беше:
1. Имах застраховка, след това мъжът ми си смени работата и известно време бях без покритие
2. кандидатствахме за Medicaid, но доходите ни бяха по-високи и се квалифицирахме за Colorado Indigant Program (CICP). Трябва да има такава подобна в Калифорния.
3. От новата работа на мъжа ми в 7 месец имах  добра застраховка, но съм много доволна и от  CICP.

В болниците и в клиниките навсякъде е едно и също - разликата е в контингента, по програми в чакалните ще виждаш главно мексиканци.

Нормалното ми равждане за мене и за детето струваше $12000, така че гледай да се осигуриш по някакъв начин. Всичко зависи от работата и доходите на мъжа ти.

Успех!

# 6
  • Мнения: 41
Благодаря ви момичета. Аз се ровя из нета да чета, разгледах и тази страница която ми даде Misholina , но май не мога да преценя коя  застраховка е най-добре да си направим newsm78 . Не се чувствам всe още сигурна да водя разговори по телефона на англииски и незнам ако се обадя в BluCross dali ще разбера всичко както трябва Cry, а сигурно има такива уловки където мога да се хвана аз  и послееее .... За съжаление фирмата за която работи мъжа ми даже на него не плаща усигуровки( мисля че ги водят като контрактори). Незнам, трябва да се справим някакси!

# 7
  • Мнения: 7 837
Ако имате време, разходете се до офисa им. Аз говорих с тукашния агент на Bluecross по телефона и определено не разбрах всичко. Другата седмица ще ходим на място.

# 8
  • Мнения: 41
Yorry я кажи къде се кандидатства за Medicaid? Колко трябва да е дохода за да влезнем в програмата? Какво ти покри тази програма? Цената която ти си платила, не е заради програмата, а от застраховката -така ли?

# 9
  • Мнения: 4 629
Не се чувствам всe още сигурна да водя разговори по телефона на англииски и незнам ако се обадя в BluCross dali ще разбера всичко както трябва Cry, а сигурно има такива уловки където мога да се хвана аз  и послееее ....

Ако не разбираш всичко по телефона опитай с e-mail

# 10
  • Мнения: 619
аз родих с medicaid,поеха всичко,и бебето има эастраховка до 1 годинка.
До сега не съм чула на някой да са му отказали,та дори и с по-големи доходи,но със сигорност трябва да си легално тук!!!

# 11
аз родих с medicaid,поеха всичко,и бебето има эастраховка до 1 годинка.
До сега не съм чула на някой да са му отказали,та дори и с по-големи доходи,но със сигорност трябва да си легално тук!!!

Със сигурност точно за бременни статута не е от никакво значение!
Дори да е депортирана!

# 12
Kogato otkrih , che sam bremenna izpadnah v uzas, zastoto nito az , nito sapruga mi imahme zdravni zastrahovki. Savsem sluchaino otkrih edna programa, koiato  poema vsicki raznoski  za cialata brmennost i dva meseca sled tova. Triabvashe da platia samo okolo $550 za vsichko, no pregledite sa bezplatni, razdaneto i vaobste vsichko svarzano s bremennostta e $0.  http://www.aim.ca.gov/english/AIMHome.asp
Sega dasteria mi e kam druga programa , za koiato sasto plastam minimalna suma ot $15 na mesec i pregledite sa bezplatni. Kazva se http://www.healthyfamilies.ca.gov/hf/hfhome.jsp
Gornite dve programi sa mislia samo za CA, no sam sigurna , che drugite stati sasto imat podobni.
Usloviata za priemane sa, che triabva da ste CA resident ot pone 6 meseca, da ste bremenna ne poveche ot 30 sedmitsa i da imate opredelen mesechen dohod.
Ako imate nedostatachni dohodi za klasirane v tezi programi proverete http://www.medi-cal.ca.gov/ , koiato ne sam prouchvala, no znam che e oste po evtino, a dori moze bi i bezplatno.


# 13
  • Мнения: 41
Blagodarq ti Nadia  bouquet , tova sa mnogo polezni linkove, v momenta se rovq i 4eta Thinking

# 14
....ние като доидехме  тука аз бях в 6тия месец  бременна с първото си дете тук в чикаго предлагат една застраховка "kidcare"се казва покри ми вси4ки разходи по разждането а преди това и за прегледите ,освен това след това децата ми имат застраховака до 18 годи6на възраст,до колкото знам не трябва да декларираме доходи над 30 000 годи6но , после след като роди6 и ти има6 за два месеца о6те води се "birth control" така е за илинойс  незнам как е при теб дали я има там тази застраховка  6те потърся да видя ако има не6то и 6те пусна страни4ката .......... Laughingина4е успех и смело напред...  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт