педито му дръпна повечко кожичката и тя се цепна :(

  • 6 084
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 99
Момичета, какво да правя? Педито така го подръпна, че му се сцепи кожичката и сега му е червено. Кажете, да го мажа ли с нещо? Сигурно го боли като пишка Cry Много ми е жал и искам да му помогна.

# 1
  • Мнения: 1 022
Момичета, какво да правя? Педито така го подръпна, че му се сцепи кожичката и сега му е червено. Кажете, да го мажа ли с нещо? Сигурно го боли като пишка Cry Много ми е жал и искам да му помогна.

може да го мажеш с риванол 1 път на ден след вечерния тоалет например

# 2
  • София
  • Мнения: 83
Според мен той е направил нужната процедура за оголване на главичката на пишлето. Не ти ли каза? Аз му издърпвам малко кожичката вечер след баня слагам Гентамицин крем и връщам в първоначално положение  Grinning и го правих 2-3 вечери. По-добре сега отколкото да прави тази процедура, когато е голям

# 3
                При всяко забелване на пишлето докторката ми казваше  да слагам риванол на памуче и памучето да слагам върху пишлето, да слагам памперс и така до следваща смяна на памперса. Смятам, че имаше ефект.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 033
Аааааа! Колко теми трябва да се напишат по тази тема!  #Cussing out
Не четете ли!?
ЗАБЕЛВАНЕТО НА ПИШКАТА Е ВРЕДНО И ОТДАВНА Е ОТХВЪРЛЕНО!

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/966/
"Насилственото забелване в бебешка възраст води до травма на кожата, нарушение на нормалното клетъчно срастване, увреждане на сетивните нерви на гланса, гъбично или бактериално възпаление (баланит) и деформация на кожата (склерозит). При това възниква нарушаване на нормалната лигавица и настъпват склеротични деформации и хронично възпаление, което води до  вторични рецидивиращи слепвания."

# 5
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Почиствай с реванол и слагай компрес от лайка. Същото се
случи и на мен, ама аз я цепнах без да искам.

# 6
  • Мнения: 99
Много ви благодаря! Ще му сложа риванол, дано го успокои!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 4 969
 brayan__, изобщо не съм съгласна с тебе Naughty
На една приятелка детето с НЕзабелвана пишка на 9 месеца не можеше да пишка(толкова залепнало, че докато пишка струйката е по - тънка от топлийка и го водиха на хирург  Crossing Arms
По темата- риванол , както са ти казали и другите момичета Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 2 033
Alabala
Това не е мое мнение!
А на повечето водещи лекари!
Рядко се среща толкова залепени пишлета, та да не може да пишка детето нормално. По-често срещаното явление е дете, при което лакарката му е дръпала пишката, съответно тя е залепнала повторно неправилно.

# 9
  • На небето
  • Мнения: 5 530
brayan__, изобщо не съм съгласна с тебе Naughty
На една приятелка детето с НЕзабелвана пишка на 9 месеца не можеше да пишка(толкова залепнало, че докато пишка струйката е по - тънка от топлийка и го водиха на хирург  Crossing Arms
По темата- риванол , както са ти казали и другите момичета Peace
На една моя роднина по същия начин стана със сина и и на 9-10месеца ходиха на хирург и милото 1 седмица не било на себе си от болки.
А по темата случва се едва ли го боли много, на моя също се е цепвал но много рядко и без да го напъвам., мажех го с нещо мазно преди да го оголвам и става без проблем. А сега можеш да го мажеш с някакъв подходящ крем ако имаш от този който го изписват от родилното ще свърши работа.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 033
Alabala, Tinka79
Не смятам да споря с вас.
Такъв спор имаше вече:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=37873.msg671302#msg671302

и участниците в него стигнаха до заключението, което е дадено тук:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/966/
Самият автор е Доц.д-р Огнян Бранков Детски хирург “Н.И.Пирогов”

Това за забелването е остаряло. Да така са ги учили нашите лекари, хирурзи и педиатри. Затова и така практикуват. Но медицината е динамична наука. На запад лекарите бързо свериха часовниците си и спряха да тормозат децата, при нас обаче явно трябва да минат десетилетия  #Cussing out

Лично аз познавам едно такова дете което на 3 годинки напразно го ряза хирург, който навсичкото от горе се накара на родителите "Ама не знаете ли! Защо не сте го забелвали!"!
Пишката сама ще се забели когато детето порасне. Насилственото забеване води до фимоза, стеснения и съответно невъзможност за нормално уриниране, баланит и др.
"Насилственото забелване в бебешка възраст води до травма на кожата, нарушение на нормалното клетъчно срастване, увреждане на сетивните нерви на гланса, гъбично или бактериално възпаление (баланит) и деформация на кожата (склерозит). При това възниква нарушаване на нормалната лигавица и настъпват склеротични деформации и хронично възпаление, което води до  вторични рецидивиращи слепвания. Именно това състояние, което води до проблеми с уринирането и локални инфекции, се приписва на всяка физиологична фимоза. Вследствие неумелите и повторни опити за забелване кожичката стои като купол, с характерния релеф на дървесна кора, с нарушен цвят и възпалително променена. В центъра на грубия препуциум има много малък отвор на върха, през който урината минава трудно и болезнено дни наред. Всяка манипулация на мястото е болезнена. Децата се стресират и развиват негативни емоции при всеки опит да се извърши преглед."

# 11
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Това за мен са пълни глупости, и не виждам мъжът ми да има от споменатите увреждания Wink
Още повече, че аз не давам на който и да било лекар да му пипа пишката, с това се занимавам само аз, и го правя съвсем леко и внимателно, колкото да знам, че не е много залепено и най- вече, че е чисто.Няма нужда да спорим, аз няма да спра да я забелвам поради простата причина, че не я забелвам толкова с мисълта да не би случайно да се залепи, а за да измия мръсотията която се събира там Peace

Прочетох от тук от там темата със спора и заключенията, но  не виждам защо заключението на група хора трябва да ме убеди да правя или не нещо което аз съм преценила за добро/лошо за моето дете Peace
Всеки сам решава как да си гледа детето  bouquet

Последна редакция: нд, 22 яну 2006, 13:13 от Alabala

# 12
  • София
  • Мнения: 2 033
Alabala,
а ти откъде знаеш че мъжът ти са го забелвали  Rolling Eyes
Първо кажи на колко е години. И мойта си е нормална и никой не ми я е забелвал като бебе.
Забели се сама когато станах на 11-12 години и почна да ми става.
На времето лекарите не са ги забелвали. Тая теория за забелването навлиза масово в България преди 20-25 години и е измислица на американските лекари ужким за предотвратяване на случаите на фимоза (да не упоменавам че там до преди 15 години твърдяха че обрязването е полезно и почти 90% от американчетата през 80-88 година бяха обрязани, докато накрая водещите лекари и педиатри излязоха с точно обратното заключение. Няма и да упоменавам случая със спането по корем. Австралийците вече почти 10 години се борят с него). Практиката обаче показва, че не само не предотвратява, но и че има увеличение на случаите на фимоза и други заболявания. Това налага нови изследвания, които довеждат лекарите до изводите, които можеш да видиш в линка който съм дал.

Цитат
забелвам толкова с мисълта да не би случайно да се залепи, а за да измия мръсотията която се събира там
Е, когато пишката не е забелена не се налага да забелваш за да миеш мърсотията, която се събира там, защото не се събира мърсотия тъй като е залепена и няма как да влезе.  Naughty
Да не говорим за цепвания, кървене и наранявания  Sick

Последна редакция: нд, 22 яну 2006, 13:44 от brayan__

# 13
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Мъжът ми е на 30 години, и от свеки знам, че е забелван.
Цитат
11-12 години и почна да ми става.
Извинявай, но на теб ако е започнало да ти става тогава, то на синът ми от 1 година му става Mr. Green
При малкия , слава Богу, не е имало нито сдцепвания, нито кръв.А мръсотия има , ще се опитам да обясня каква точно: значи след като му забелих чурката (в началото не много редовно)и като пропуснех няколко дни, след това като се забели вътре има едни ситни бели топченца, като пъпчици, което си е чиста мръсотия, те не трябва да се пипат , а си падат сами (консултирала съм се с поне 5 лекари по въпроса)и се мажат с риванол.Така, че и според мен си прав, за забелването и събирането на мръсотия.Изводът за мен е, че почнеш ли веднъж- няма връщане назад Wink
Ами това е в общи линий, дано съм го написала разбираемо.
Спорът найстина е излишен, желая ти приятен ден Peace

П.С. Не вярвам на някакви си учени, който постоянно си менят мнението.Забелих я , не видях лоши последствия, и продължавам да забелвам.Лекарите са по теорийте, а практиката показва съвсем различни неща, за съжаление.Това си е лично мнение и не ангажирам никой с него.Около мен са само жени с момченца (и едно момиченце)та теорията е едно, а личния опит съвсем друго Peace

Последна редакция: нд, 22 яну 2006, 13:59 от Alabala

# 14
  • София
  • Мнения: 2 033
Цитат
Мъжът ми е на 30 години, и от свеки знам, че е забелван.
Е аз съм на 28 и от майка си знам че не ми е пипала пишката. Тя природата си знае работата.

Цитат
Извинявай, но на теб ако е започнало да ти става тогава, то на синът ми от 1 година му става
Коментара е излишен  #Crazy
На синът ти посмъртно няма как да му "става" в истинския смисъл на думата, докато не почне да навлиза в пубертета. А това, което ти си мислиш за ставане ... всъщност за какво си губя времето   newsm78

Цитат
Изводът за мен е, че почнеш ли веднъж- няма връщане назад
Да за жалосте май е така. За това е най-добре да не се почва.

Цитат
Спорът найстина е излишен, желая ти приятен ден
И аз на тебе.

Общи условия

Активация на акаунт