Противозачатъчни и калции

  • 526
  • 2
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Не зная доколко темата ми е свързана с форума, но и не зная къде да я метна.
Ако приемем, че емайла на зъбите ми е напукан и това донякаде се отразява на цялостната ми красота - може да приемем, че донякъде става и за тук  Joy
Значи каква е цялата история. Simple Smile
Според зъболекарката ми приема на хормонални препарати, каквито са противозачатъчните, води до намалянето на калции в организма. Едно от последствията е именно драстичното напукване на емайла на зъбите и тяхното рушене. След известно време може да се появят и други неприятности.
Имате ли такъв проблем/ тези от вас, които пият противозачатъчни/ и взимате ли някакъв калции или какво се прави в такъв случай ?
Да се притеснявам ли от тези противозачатъчни ? Гинеколожката ми е голям фен и смята, че това е най-удачното за мен, зъболекарката ми е на мнение, че са много вреди и трябва да ги спра на мига. Какво да правя ?  33uu

# 1
  • Мнения: 3 777
Не бих пила противозачатъчни, ако ще да са и 19 поколение, супер пречистени.
Колкото и да обясняват как нямат странично действие, всичко е маркетинг и пари.

Ти прецени на кого повече вярваш на гинеколога или зъболекаря.

# 2
  • Мнения: 4 371
А ти каза ли на гинеколожката мнението на зъболекарката си?
Аз бих се доверила на гинеколожката, все пак това й е работата. А и си мисля, че лекарствата влияят на вътрешното състояние на зъбите, а емайла се влияе от външни фактори. Но това си е мое мнение, не съм специалист.
Додо, от личен опит пък знам, че калция не може да се усвоя от организма ако си пила някакви антиалергични препарати, а зъбите са първото място от където организма си го набавя. Но трябва да ги пиеш дълго време, де. Възможно ли е и с противозачатъчните да е така? Ти колко време ги взимаш?

Общи условия

Активация на акаунт