Химичен пилинг

  • 7 774
  • 32
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 440
Правил ли си е някой химичен пилинг ? А какъв беше ефектът и евентуално трайността му ? Какво да о4аквам ? Ефектът след коя процедура идва? А има ли някаква сериозна промяна след първата процедура ?

# 1
  • Мнения: 6 155
Ето малко инфо  Peace

# 2
  • Варна
  • Мнения: 440
Аз по-скоро търсех лични преживявания. Тази информация ве4е я имам . Благодаря все пак !

# 3
  • Мнения: 5 313
Ще следя темата с интерес.

# 4
  • Мнения: 2 498
Днес бях при дерматорог и ми изписа лосион и крем(ще ги ползвам 14 дни)-подготовка за химичния пилинг и след това ще ми е първата процедура....
Сестра ми вече прави 3 такива пилинга и кожата на лицето и е гладка и нежна като бебешка....ефекта е поразителен....заслужава си парите.....

# 5
  • Варна
  • Мнения: 440
A трябва ли кожата да е абсолютно спокойна? А може ли да се прави ако е възпалена?
кажи ми , моля те , колко време след това се лющи кожата? колко дни не може да излизаш от къщи ?
Мерси за инфото предварително   bouquet

# 6
  • Мнения: 2 498
oranda ,няма никакви проблеми, ако кожата не е спокойна, да има пъпки...именно чрез този пилинг се постига пълно лечение на акне, изглаждане на малките бръчки...
Лющенето е като слънчево изгаряне(до 5 дни)...използва се задължително след процедурана увеблок с висок фактор....сестра ми не се е ограничавала да си стой в къщи , а и работата и е такава(фризьорка е)....върху увеблока си слагаше пудра и грим..... не трябва да се излагаш на пряка слънчева светлина...

# 7
  • Варна
  • Мнения: 440
Много ти благодаря за навременно сведение !!!  bouquet

# 8
  • In transit
  • Мнения: 11 699
Аз съм решила да си правя следващия месец. В салона където ходя ми казаха, че има 2 варианта. Единия  се прави еднократно, но е силен пилинга, цената беше към 400 лева. От него се лющи повече кожата. Процедурите, на които съм решила да се подложа се правят всяка седмица. Минимума е 4 процедури, максумума е 7. Излющването е по-нежно от 1-вия вариант. Цената е 75 лв на процедура.

# 9
  • Мнения: 109
Да споделя моя "скромен" опит: Преди 4 години правих химичен пилинг с гликолова  киселина.Естествено преди това ми дадоха крем с който да подготвя кожата,в него имаше съвсем малък процент гликолова киселина и след това започнах процедурите като всеки път увеличаваха % на киселината. Направих мисля около 5-6 процедури - през това време кожата  трябва наистина много да се пази от слънцето - мисля че беше през ноември. Ефекта не беше поразителен,имам дълбоки белези от акне най-вече на челото SadНо определено очаквах повече.
Преди 2 години правих easy peel, май така се казваше newsm78.Той беше еднократен, направи ми го лекар, обясни ми как ще се чувствам през следващите 7 дни ден по ден-зачервяване,излющване, нова кожа и т.н.Всичко беше вярно освен това,че кекарката каза,че "малко"ще боли smile3514 искам да ви кажа,че не съ м изпитвала по-голяма болка noне можех да го търпя на лицето въобще,а тя дори не го е държала повече от секунди,но още докато го разнасяше с четка мисля,болката беше голяма #Shocked,после махането също.Дори незнам с какво го махна толкова болеше,че ми избиха сълзи от огъня,който чувствах на лицето  си.
Е от това нещо определено очаквах резултат- следващите дни бяха най-кошмарни в живота ми.първите два дни лицето ми беще червено и после тъмно лилаво,след то ва започна едно спукване и разкъсване на кожата което хем сърбеше,хем болеше- не спях по цяла нощ newsm45- само се мажех с хидратиращи кремове за една седмица 4-5 оп. от по 50мл -обаче както сложиш крема и той попива моментално докато напълно не се обнови и остана само новата червена кожа-Бях със фактор 100,но на мен ми казаха никакъв грим- не че изпитвах желание да сложа нещо върху лицето си и така лекарката ми направи една хидратираща процедура и каза че клетките помнят и се възобновяват в същия си вид изписа ми Cikalfate na Avene и каза ако искам да повториме пролетта само на челото,защото имало нужда от още,но повярвайте ми ,въпреки всичката болка искам лицето ми да изглежда добре,не мога да се подложа пак на това нещо,а и очаквах мноооого по- голям резултат.
Сега две години след този кошмар направих пилинг със зелени водорасли при мойта козметичка с продукти на ANESI и като,че ли се чувствам най-добре,не че ги няма белезите #2gunfire,но кожата ми определено е освежена- направих 3 процедури преди Нова година и сега мисля  да направя още една.
Надявам се да не съм уплашила някой с моите "кожни " Joyприключения

# 10
  • Мнения: 3 011
Да споделя моя "скромен" опит: Преди 4 години правих химичен пилинг с гликолова  киселина.Естествено преди това ми дадоха крем с който да подготвя кожата,в него имаше съвсем малък процент гликолова киселина и след това започнах процедурите като всеки път увеличаваха % на киселината. Направих мисля около 5-6 процедури - през това време кожата  трябва наистина много да се пази от слънцето - мисля че беше през ноември. Ефекта не беше поразителен,имам дълбоки белези от акне най-вече на челото SadНо определено очаквах повече.
Преди 2 години правих easy peel, май така се казваше newsm78.Той беше еднократен, направи ми го лекар, обясни ми как ще се чувствам през следващите 7 дни ден по ден-зачервяване,излющване, нова кожа и т.н.Всичко беше вярно освен това,че кекарката каза,че "малко"ще боли smile3514 искам да ви кажа,че не съ м изпитвала по-голяма болка noне можех да го търпя на лицето въобще,а тя дори не го е държала повече от секунди,но още докато го разнасяше с четка мисля,болката беше голяма #Shocked,после махането също.Дори незнам с какво го махна толкова болеше,че ми избиха сълзи от огъня,който чувствах на лицето  си.
Е от това нещо определено очаквах резултат- следващите дни бяха най-кошмарни в живота ми.първите два дни лицето ми беще червено и после тъмно лилаво,след то ва започна едно спукване и разкъсване на кожата което хем сърбеше,хем болеше- не спях по цяла нощ newsm45- само се мажех с хидратиращи кремове за една седмица 4-5 оп. от по 50мл -обаче както сложиш крема и той попива моментално докато напълно не се обнови и остана само новата червена кожа-Бях със фактор 100,но на мен ми казаха никакъв грим- не че изпитвах желание да сложа нещо върху лицето си и така лекарката ми направи една хидратираща процедура и каза че клетките помнят и се възобновяват в същия си вид изписа ми Cikalfate na Avene и каза ако искам да повториме пролетта само на челото,защото имало нужда от още,но повярвайте ми ,въпреки всичката болка искам лицето ми да изглежда добре,не мога да се подложа пак на това нещо,а и очаквах мноооого по- голям резултат.
Сега две години след този кошмар направих пилинг със зелени водорасли при мойта козметичка с продукти на ANESI и като,че ли се чувствам най-добре,не че ги няма белезите #2gunfire,но кожата ми определено е освежена- направих 3 процедури преди Нова година и сега мисля  да направя още една.
Надявам се да не съм уплашила някой с моите "кожни " Joyприключения

Easy Peel се прави 4 пъти поне, седмицата веднъж и 4ак пък такава болка да е както описваш............. Усещането е за щипене, но после си заслужава, кожата се изглажда и т.н

# 11
  • Мнения: 5 103
Само да вметна, че се прави след 35 годишнината .

# 12
  • Мнения: 3 248
Мимка добре е казала, химичен пилинг се прави задължително след 35. Naughty

Аз се замислям по-скоро за плодов пилинг, прави се с плодови киселини. Thinking
Или пък билков. Thinking

# 13
  • Мнения: 5 313
Ще се откажа от пилинга,защото съм на 28 години.

А знаете ли някои продукти(кремове,лосиони и т.н.),които да се ползват в домашни условия и да не са толкова агресивни към кожата?

# 14
  • Мнения: 3 248
Ще се откажа от пилинга,защото съм на 28 години.

А знаете ли някои продукти(кремове,лосиони и т.н.),които да се ползват в домашни условия и да не са толкова агресивни към кожата?


Брианна, питаш за продукти имащи ефекта на пилингите, нали? newsm78
Бих ти препоръчала скрабта на Фрийман (тази с кайсия и череша е божествена), както и тази на Суис Формула......има и пилинг маски-доволна съм от тази на Фрийман отново, с грозеде и боровинка. Peace Hug

Общи условия

Активация на акаунт