Инжекции B12 !????????

  • 7 276
  • 15
  •   1
Отговори
Днес бях на консултация при хематалог заради ниския ми хемоглобин/86/.Итой ми предписа на първо време  мускулни инжекции В12 и фолиева киселина през устата.Има ли някоя от вас личен опит по въпроса.Ще ви бъда много благодарна ако споделите!!

# 1
  • Не от София.
  • Мнения: 2 308
Аз съм с личен опит,ама какво да споделя?Гълтах си хапчета,биеха ми всеки ден инжикции и това е...Доколкото си спомням,след "манипулациите" се почувствах по-добре.Май 10 дни беше серията.И досега,като ми падне хемоглобина,GP-то си знае-желязо през устата,а ако съм по-зле-инжекции...Като си мисля,май до живот ще е работата... Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 966
Ima Ferveks mislia 4e i na bg pazara  samo4e idea niamam dali e zabremenni polzvala sam go kato sina beshe bebe zna4i bi triabvalo da e bezvreden.

# 3
  • Мнения: 5 228
Цитат на: mariane
Ima Ferveks mislia 4e i na bg pazara  samo4e idea niamam dali e zabremenni polzvala sam go kato sina beshe bebe zna4i bi triabvalo da e bezvreden.


Какво общо има Фервекса с темата?!

# 4
  • Мнения: 966
Цитат на: Sim
Цитат на: mariane
Ima Ferveks mislia 4e i na bg pazara  samo4e idea niamam dali e zabremenni polzvala sam go kato sina beshe bebe zna4i bi triabvalo da e bezvreden.


Какво общо има Фервекса с темата?!


Da obarkala sam ama tyk e 2.15 loshoto e 4e mi e izliazlo ot glavata a be mnogo efikasno frensko proizvodstvo davashe se i za grani4ni stoinosti .

# 5
  • София
  • Мнения: 1 845
Чувала съм, че инжекциите не били много приятни, но са необходими.
Сега ми хрумна,че препоръчват червеното цвекло за желязото.
Например сварено го комбинираш с картоф и лук на салата.

Дано дигнещ скоро тойностите на хемоглубина.

# 6
Благодаря на всички мами за съветите и препоръките!!!!!!! Grinning

# 7
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Една приятелка, която роди април 2004 беше с нисък хемоглобин от 5 мес. Тя каза, че пиела сок от моркови и червено цвекло и ядяла сусам. Друга мама от форума каза, че си покачила хемоглобина с по едно варено яйце сутрин на закуска.

# 8
  • Мнения: 5 500
Цитат на: dezyg
Една приятелка, която роди април 2004 беше с нисък хемоглобин от 5 мес. Тя каза, че пиела сок от моркови и червено цвекло и ядяла сусам. Друга мама от форума каза, че си покачила хемоглобина с по едно варено яйце сутрин на закуска.

С моркови, цвекло и особено сусам - да, може да го вдигне, ама с яйцето по-скоро ще си вдигне холестерола Wink

# 9
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: dezyg
Една приятелка, която роди април 2004 беше с нисък хемоглобин от 5 мес. Тя каза, че пиела сок от моркови и червено цвекло и ядяла сусам. Друга мама от форума каза, че си покачила хемоглобина с по едно варено яйце сутрин на закуска.

С моркови, цвекло и особено сусам - да, може да го вдигне, ама с яйцето по-скоро ще си вдигне х
олестерола Wink


На мен ми казаха рецепта с равни части мед и сусамов тахан,направих я и ще ви кажа после какъв е резултата Laughing

# 10
  • Мнения: 5 500
Цитат на: TANITA-30
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: dezyg
Една приятелка, която роди април 2004 беше с нисък хемоглобин от 5 мес. Тя каза, че пиела сок от моркови и червено цвекло и ядяла сусам. Друга мама от форума каза, че си покачила хемоглобина с по едно варено яйце сутрин на закуска.

С моркови, цвекло и особено сусам - да, може да го вдигне, ама с яйцето по-скоро ще си вдигне х
олестерола Wink


На мен ми казаха рецепта с равни части мед и сусамов тахан,направих я и ще ви кажа после какъв е резултата Laughing

Да, само сусама да е студено обработен, че иначе се губи всичкото желязо и калций.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 728
слагали са ми В12 преди години,още ме боли дупето на мястото на инжекциите. Вярно че после се оправих,ама не задълго. Влача си анемията от дете.Понякога се изостря(особено след цикъл и по време на бременност) и в повечето случаи съм на желязо през устата,но понякога и до инжекции се стига.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 493
Цитат на: AFRODDITA
Да, само сусама да е студено обработен, че иначе се губи всичкото желязо и калций.[/color][/b]


продават тука при нас едни плочици сусамени "Хрус-Хрус" - дали мога да пробвам с тях? Днес си купих една да ги опитам и много ми харесаха, но ми се струва че са малко печенки...

иначе само суров сусам ли и как? В смисъл нямам идея как да го ползвам, освен за поръска на разни тестени изделия...

# 13
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Yanche
Цитат на: AFRODDITA
Да, само сусама да е студено обработен, че иначе се губи всичкото желязо и калций.[/color][/b]


продават тука при нас едни плочици сусамени "Хрус-Хрус" - дали мога да пробвам с тях? Днес си купих една да ги опитам и много ми харесаха, но ми се струва че са малко печенки...

Доста са печенки Wink

Цитат на: Yanche
иначе само суров сусам ли и как? .....

Смлян и поръсен в/у салата или по 1-2 с. л. в яденето, каквото и да е въобще не се усеща, а и да се усети вкуса му е приятен.

# 14
  • Мнения: 444
Здравей, не се притеснявай и на мен ми бяха предписали фолиева киселина и В 12, много бързо си повиших хемоглобина! Най - важното е да си намериш доверен човек, които да ти бие инжекциите! Много е важно как се поставя инжекцията, това трябва да става бавно и внимателно! За мой късмет съседката ми беше мед. сестра и нямах никакви проблеми, почти не усещах нищо!
Желая ти късмет! Stuck Out Tongue

Общи условия

Активация на акаунт