Майчинство

  • 621
  • 9
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
От колко време трябва да имам трудов договор за да взимам майчинсво?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 457
Мисля че трябва да имаш стаж 6 месеца през който и да е период. Поне така си мисля че беше, но не съм много сигурна  newsm78

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 5 897
а стана ли вече майчинството 160 лв?

# 3
  • Мнения: 155
Чл. 48а. (Нов, ДВ, бр. 112 от 2003 г.; изм., бр. 69 от 2004 г.) Осигуреното лице има право на обезщетение за бременност и раждане, ако има осигурителен стаж 6 месеца като осигурено за всички осигурени социални рискове, за всички осигурени социални рискове без трудова злополука, професионална болест и безработица или за всички осигурени социални рискове без безработица.

Това, което съм подчертала е най-важно за теб. Т.е в момента на раждането, ти трябва да се водиш осигурено лице някъде с поне 6 месеца осигурителен стаж (без значение кога си го придобила, може и да е преди 2 години) за да може да ти се изплащат майчинските чрез фирмата въпросните 160 лева майчински за 2 години.
Успех  Simple Smile

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Благодаря много за информацията Grinning

# 5
  • по света
  • Мнения: 1 587
А да попитам дали има още значение срока на договора за времето на майчинството.
Нали преди имаше значение дали си на срочен или безсрочен договор

# 6
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
При срочния договор работотдателя може да ти прекрати договора с изтичане на срока, дори още да си в майчинство.

# 7
  • Мнения: 462
а стана ли вече майчинството 160 лв?
Да, от януари месец вече е 160 лв. Т.е. през февруари ще трябва да получите 160 а не 130 лв майчинство Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 294
а стана ли вече майчинството 160 лв?

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Да.

Общи условия

Активация на акаунт