Кокосово мляко

  • 1 852
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 999
Купихме си от Метро консерва с кокосово мляко. Пише, че се използва за приготвянето на предястия, коктейли, студени и топли ястия. Ще ми се да направя нещо интересно и екзотично Joy за ядене с него.
Дайте някакви идейки! Hug

 

# 1
  • Мнения: 2 032
Аз съм правила крем карамел, използвайки кокосово вместо обикновено мляко. Кокосовото мляко много върви за тайлански тип къри-търсачката ще изплюе нещо, аз не съм правила.

# 2
  • Munich
  • Мнения: 155
Няколко пъти съм поръчвала едно ястие в един азиатски ресторант в Mюнхен. В менюто пише "Пилешки гърди с кокосово мляко, къри и зеленчуци". Направо съм влюбена в него. Тъй като предлагат и храна за вкъщи, много пъти съм поръчвала и са го правили пред мен (имат витрина с нарязани продукти) и докато чакаш, можеш да гледаш какво влиза в порцията. Така че разкрих лесно тайната на любимото ми азиатско ястие. Най-накрая се престраших да си го направя вкъщи и стана страхотно. Във вок или в по-дълбок тефлонов тиган се запържват в сусамено олио (или зехтин) нарязаните на едри парчета пилешки гърди, веднага след това се добавят зеленчуците - броколи, чушка (тип камба), зелен лук, гъби (по-екзотични, но и с нашенски става  Wink ) Зеленчуците не се пържат в никакъв случай до пълно омекване, трябва да останат леко хрупкави. Почти към края се прибавят измити и отцедени шепа соеви кълнове. Зеленчуците и месото се посоляват и поръсват обилно с къри - около 1,5 с.л. (може и червено къри, тогава се получава лютият, опасен вариант на ястието; и него го пробвах, но не можах да се съвзема половин час после  Sick). Накрая се добавя кокосовото мляко, разбърква се, ястието повира още една минута-две и се изключва. Отделно се сварява ориз - Бисмати, Ясмин, от този тип. Сервира се в едната половина на чинията ястието, в другата оризът, полят със соса от кокосовото мляко и кърито. Много беше вкусно.

# 3
  • Мнения: 1 999
Мерси за рецептата. Нещо подобно и аз ще да направя. Wink
Имам приятелка, която живее в ЮАР и от нея знам, че това мляко много добре се съчетава с къри в тайландската кухня, която е опитвала там.

Общи условия

Активация на акаунт