Какво кисело мляко да давам ?

  • 10 530
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 668
Мами , мисля да започнем с киселото мляко вече . Каква марка ще ми препоръчате ( за Данон например чувам лоши неща ), какъв процент масленост трябва да бъде , мога ли да му слагам захар или бебешки бишкоти например и изобщо , каквото се сетите друго .

# 1
  • Мнения: 666
 2 % , каквото и да е те всички млека са пълни с консерванти , остави ги един месец в хладилника и няма да се вкиснат аз  давам от време на време , но не съм очарована по- добре на АМ до годинката

# 2
  • Мнения: 1 410
Аз също трябва да започна да давам кисело мляко по препоръка на една докторка, но ще си го правя вкъщи, защото нито едно не е хубаво за бебчета. Ако имаш възможност си го кваси ти.

# 3
  • Мнения: 344
По препоръка на нашата педиатърка давам Елена 2%.  Моята принцеса отказа тотално АМ. Киселото мляко го давам или с малко захар, или с бисквити, понякога слагам и малко пюре.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 025
Има детско кисело мляко. Подсладено е и може спокойно да се яде без добавки. Аз лично му слагам бисквити закуска, за да го направя малко по гъстичко и да става за следобедна закуска. Мойта девойка много го харесва  feeding

# 5
  • Мнения: 137
да ако може си ги кваси ти защотото  до колкото знам с тези млека дръгите от магазина се запичат много

# 6
  • Мнения: 46 434
Половината педиатри препоръчват 2%, другите пълномаслени. Ние с мъжа ми ядем само 2% и такова дадох на София, след като навърши 1 година. Давам "БорЧвор".
В Данон не знам колко мляко има, но може да стои с месеци извън хладилника, без да се развали, така, че си прави сметка дали не е бъкано с консерванти.
Давам като следобедна закуска, редувам: натурално, с бисквити или с плодове  Grinning
Не подслаждам. Не я е запичало, не я е разхлабвало, но говорим все пак за дете на 1 година, тогава се приема по-лесно, за вашата възраст не знам ...
Домашните според моето педи са тежки и натоварват бъбреците и въобще целия организъм, при преработването.

... Подсладено е и може спокойно да се яде без добавки...

Нищо не подслаждам, не мисля, че това е добра идея.

# 7
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Давам на сина си кисело мляко вместо АМ от шестия месец и много добре му понася.Купувам само Елена -3,6% или 2%.Можеш да му го даваш по всички начини:с бисквити,с плод,с плодово пюре.Моят син го пие и не подсладено,но той не е капризен,иначе можеш да му слагаш малко захар.Ако ще си го квасиш ти,трябва да купуваш прясно мляко в което си абсолютно сигурна т.е. че се спазват всички хигиенни норми за отглеждане на животните и за добиване на млякото.В противен случай вместо да направиш добро на детето ще му навредиш.

# 8
  • Мнения: 6 390
цитирам от тази тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=44950.msg838409#msg838409

Относно митовете за консервантите. Целта на консерванта в хран.пром.е да избие всичко живо в един продукт и така да го запази много дълго време годно за консумиране.Смело мога да твърдя,че в България не се слагат консерванти в кис.млека,поради простата причина,че технологично млякото не може да се закваси, когато има някаква добавка. Сроковете на годност най-много зависят от хигиената и балансираното комбиниране на двете млечно кисели бактерии- Лактобацилус булгарикус и Стрептококос термофилус. Някои закваски са много скъпи, защото баланса е точно спазен и едната бактерия не позволява на другата да се развива а от там и кис.мляко трудно се "вкисва".
Относно сухото мляко мога да кажа със сигурност, че всеки производител го слага в кис.мляко поради простата причина, че ни е калпаво суровото мляко/ниско на протеини/ и тези протеини се набавят от сухото мляко. Най-голямата смешка е тази с нишестето.Знаете ли колко струва килограм нишесте? Толкова, колкото да се купят 12 л. сурово мляко. Ако някой иска да сгъстява кис.мляко най-лесно става със свинска мас/някои още го правят/. Замислете се ако влезете в един магазин, дали ще намерите нещо без консервант. Уверявам ви дневно поемате толкова консерванти, колкото неможете да си представите/за някои дори и не знаете,а те са наистина вредни/.
Истинските производители в България са: Данон, Елена, Верея, Пършевица.
БЕЗ РОДОПЕЯ/има желатин в млякото/.

# 9
  • Мнения: 46 434
Eli cz, не знам консерванти ли са или не, но няма как кисело мляко да изкара 3-4 месеца на средна Т=25 и да е с вкус, все едно е сега отворено. А ако има такова, което си е от истинско мляко, то би било феномен!

# 10
  • Мнения: 139
Чувала съм ,че хубавото кисело мляко след като се отвори и престои малко отделя една жълтеникава водичка,която имаше някакво наименование ,но не се сещам какво беше.
Нашата педиатърка ми препоръча Данон 2%, заради голямата бактериална чистота на продуктите им.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Аз лично давам На Баба 4.5% или Данон Фамилия от по-големите проценти - с бисквитка или със смачкан банан. Захар не слагам.

# 12
  • Мнения: X
За начало е добре да се почне с 2%/ние опитахме с "Фибела"/,но моя гладник нещо не  го одобряваше и бързо минахме на по-висока масленост,затова пък не добавям нищо,яде го чисто.в моменто съм много доволно от "Кутела",май е от истинските,но сме пробвали и "Бабино Вълшебство","Родопея","Елена","Шипка"и в общи линии сме доволни и от тях...Преди да почна да го давам на детето ,първо го оставям да поседи-да видя дали ще пусне цвик и ще започне ли да киселее..а от квасено ме естрах,защото нямам достатъчно сигурен източник на мляко

# 13
  • Мнения: 2 672
ако нямаш възможност да подквасваш домашно , давай Фибела 3.6%
може да трошиш бисквити вътре , плодове да слагаш, компот....

# 14
  • София
  • Мнения: 212
Eli cz, не знам консерванти ли са или не, но няма как кисело мляко да изкара 3-4 месеца на средна Т=25 и да е с вкус, все едно е сега отворено. А ако има такова, което си е от истинско мляко, то би било феномен!

Интересно ми стана ти колко 3 или 4 месеца си го държа това мляко,за да го наблюдаваш?!И при темп.25-редовно ли я измерваше или само през първите 2 месеца??? Sick
От истински млека има,но има и технологии,при които е много важна хигиената!!!  chef
цитирам от тази тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=44950.msg838409#msg838409

. Сроковете на годност най-много зависят от хигиената и балансираното комбиниране на двете млечно кисели бактерии- Лактобацилус булгарикус и Стрептококос термофилус.

newsm10 newsm10 newsm10

Общи условия

Активация на акаунт