Отговори
  • Мнения: 5 622

 Момичета, някой напипвал ли си е някаква бучка, когато се е палпирал при редовните месечни прегледи под душа?

Аз съм ужасно изплашена.Току що излизам от банята и напипах нещо на лявата си гърда! Rolling Eyes
Знам,че темата не е за тук,о тук най-бързо ще я видят максимален брой хора и това може да ми бъде от полза!
Даже ми треперят ръцете и не мога да пиша!

Страх ме е!  Confused

утре отивам да ме види кръстницата(кръстниците ни са гинеколози),а чак другия понеделник съм на мамолог! Confused

# 1
  • Мнения: 442
навремето ( когато бях на 21 ) и аз така бях изтръпнала. ходих на преглед и лекарят ми каза, че това са хормонално смущение. предписа ми редовен секс.
много добре си направила, че си си записала час за преглед. сигурна съм, че там ще те успокоят  action032

# 2
  • Мнения: 5 622

 Ох, Господи..дано се окаже всичко друго, но не и карцином!

Усещам го по-скоро като уплътнение,не точно като бучка...и малко ме наболява  Tired

Никога преди това не съм напипвала нищо,но възможно ли е да съм го пропуснала?  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 2 755
Бубе, не всяка напипана бучка или уплътнение, значи непременно карцином. Нека те види мамолога, да ти направи мамография и ехография ( по негова преценка ) и тогава, ще се види за какво става дума. Успокой се. Не си поставяй някакви измислени диагнози предварително. Стискам палци всичко да е ОК.

# 4
  • Мнения: 504
Да, напипвала съм си.
Отидох на мамолог, който след палпация каза, че е киста и го стисна силно, от него изтече водичка и изчезна. Не бързай да се плашиш. Може да е киста, лимфен възел или друго безобидно уплътнение - мастна тъкан.
При всички случаи, зная, че ръката ти ще е все там, но не е добре да го притискаш и дразниш.

# 5
  • Мнения: 550

Усещам го по-скоро като уплътнение,не точно като бучка...и малко ме наболява 

Най-вероятно са лимфни възли, някои жени ги имат по-силно изразени от други, и понякога наболяват. Не се притеснявай, лимфния възел не е туморно образование. Ако си прекарала някога /скоро или по отдавна/ вирусно или инфекциозно заболяване, оттам ще да е. Рентгенолога ще ти каже най-добре. И да пишеш, ако искаш естествено, какво са ти казали. И аз скоро ще ходя, за втори път. Мен пък ме боли лявата гърда от 2-3 седмици, но нищо не напипвам.

# 6
  • Мнения: 1 038
Не съм си напипвала,а и скоро ходих на мамолог,така съм по спокойна.
Бубе не се притеснявай,като отидеш на доктор всичко ще се изясни.Сега се успокой и не мисли само за това.След прегледа се надявам да кажеш,какво е станало.Ще стискам палци. Praynig Peace

# 7
  • Мнения: 2 663
Аз имах образувание точно като топче на лявата гърда и си го носех от пубертета до миналата година,5-6 години значи.Отидох на мамолог,защото започна да ме тревожи.Не ме притесняваше,но преди да ми дойде м. обикновено ме болеше при натиск.Махнаха ми го за 20 мин с местна упойка и беше доброкачествено.ю
Споко
Мамолога ще каже не с е тревожи без да знаеш какво е

# 8
  • Мнения: 5 299
Az имам операция от фиброаденом от преди 7 год. Едно гадже  тогава напипа топчето по чиста случайност. 3-4 год по-късно пак усетих нещо, не можах да определя точно какво е но ме наболявашве. Веднага отидох на преглед и ми изписаха някакъв гел. Не помня какво беше обяснението на лекаря, но след доста мазане изчезна. Дано да не е нищо сериозно. Знам много добре как се чувстваш - изпитвала съм го няколко пъти - този ужас Confused Доколкото съм чела, знам, че ако е нещо опасно не би трябвало да има болка, но не съм никак сигурна дали наистина е така - не съм лекар. Пожелавам ти много късмет - ще стискам палци.

# 9
  • Мнения: 5 622

 Уф..благодаря ви много!Естествено,че като разбера какво е, ще кажа! Знам само,че в такъв момент на човек му се изпаряват всички знания и мисли зза най-лошото.  ConfusedКойто го е изпитвал знае.
Иначе пък не съм фамилно обременена,което до някъде ме успокоява(макар това съвсем да не е гаранция, има ли злокачествено образувание,или няма...)

Благодаря ви още венъж за подкрепата!   bouquet

# 10
  • Мнения: 5 317
Бубе,не се притеснявай излишно.Недей си мисли най-лошото.
На мен също са ми правили операция от фиброаденом.
Няма страшно.

# 11
  • Мнения: 4 371
Може да се окаже несериозно, не давай възможност на паниката да те обзема.
В четвъртък бях на мамолог, защото и аз напипах нещо на лявата си гърда. Слава Богу, оказа се хормонално, а и след няколко часа ми дойде М. Предписа ми капки, които още не съм си взела Blush
Та мисълта ми беше да не се стряскаш, 100% няма повод за притеснение.

# 12
  • София
  • Мнения: 591
Да,напипвала съм си.И на двете гърди,в разтояние на един месец,и имам две операции.Излязоха фиброаденоми,доброкачествени образувания.Оттогава ги следя на всеки 6 месеца.
Не се притеснявай излишно,лекарят ще каже какво е.
Момичета,ходете често на профилактични прегледи,за да не се стига до операции.

# 13
  • Мнения: 9 074
Бубе, я се успокой...забелязала ли си колко много мами напоследък- а и въобще- споделят в теми, че са напипвали бучка, или уплътнение, или нещо по-различно...е, почти винаги се оказва или кистичка, или е просто хормонално- много често се случва преди цикъл- или е фиброаденом, но каквото и да е- щом е открито навреме, успехът е гарантиран Wink А и нали знаеш  има един мохабет по тоя повод- щом те боли, няма страшно Blush Спокойно, сигурна съм че всичко ти е ок.

# 14
  • Мнения: 2 550
Спокойно, Бубе! Отиди на лекар и ще видиш, че няма повод за притеснение!


Така и така е отворена темата, извинете за невежеството, но как точно се прави този масаж? Че в семейството ми има два случая на рак и двата злокачествени, обзема ме паника само при споменаване на думата "рак"  Confused

# 15
  • Мнения: 4 187
Да, преди известно време имах притеснения и посетих гинеколога си. След прегледа , тревогите се разсеяха. След привършване на кърменето ходих пак и мисля това да ми е честа практика.
Буб, не се тревожи сигурно не е нещо сериозно. Пожелавам ти притесненията да са неоснователни , а този преглед да се окаже поредният профилактичен  Wink!

# 16
  • Мнения: 4 371
Така и така е отворена темата, извинете за невежеството, но как точно се прави този масаж? Че в семейството ми има два случая на рак и двата злокачествени, обзема ме паника само при споменаване на думата "рак"  Confused
Ами масажираш гърдите си, то по-скоро е мачкане, което стига чак до подмишниците. Там също е важно и не трябва да се пренебрегва.

# 17
  • Мнения: 3 356
навремето ( когато бях на 21 ) и аз така бях изтръпнала. ходих на преглед и лекарят ми каза, че това са хормонално смущение. предписа ми редовен секс.
много добре си направила, че си си записала час за преглед. сигурна съм, че там ще те успокоят  action032
Точно същото беше при мене.Бях на 23.На хормонална основа.Огромна и болезнена бучка.
Бях ужасена.Ходих на няколко гинеколога и хирурзи.Накрая на мамограф.
Накрая последния хирург при който ходих(познат)ми предписа -редовен секс.
И наистина се оправих Laughing Laughing Laughing

# 18
  • София
  • Мнения: 6 743
Бубе , не се притеснявай.Наистина не всяка бучка  е раково образувание.
Може да ви прозвучи смешно, но хубаво е мъжете ви да обръщат внимание на гърдите ви и да ги масажират .До като учех си спомням доктора който ни водеше лекциите ни прочете статистика, че по-малко от такива образувания страдат жени, чиито гърди са редовно масажирани !

# 19
# 20
  • usa
  • Мнения: 2 113
Така и така е отворена темата, извинете за невежеството, но как точно се прави този масаж? Че в семейството ми има два случая на рак и двата злокачествени, обзема ме паника само при споменаване на думата "рак"  Confused

ето един добър нагледен пример. на английски е, но мисля, че и тези, които не знаят езика, ще го разберат.

# 21
  • Мнения: 5 622
Бубе , не се притеснявай.Наистина не всяка бучка  е раково образувание.
Може да ви прозвучи смешно, но хубаво е мъжете ви да обръщат внимание на гърдите ви и да ги масажират .До като учех си спомням доктора който ни водеше лекциите ни прочете статистика, че по-малко от такива образувания страдат жени, чиито гърди са редовно масажирани !


Да, в интерес на истината мен мъжа ми ме преглежда. Аз по принцип избягвам,защото съм паника и може да ми се стори нещо,което не  етака.Просто не съм обективна. Иначе когато съм под душа, с насапунисано тяло и вдигната ръка над главата,преглеждам съответната гърда.Движенията са кръгови.

Вижте какво изказване открих в здравния форум по подобна тема Confused

........................................
за какво казваш на целият свят и така предизвикваш съдбата
виж майка ми жива и здрава, не се притеснявай
това е доброкачествено образование, което милев ще махне
това се води козметична операция видя как беше при орлин айде, че оня плаче
.............................................

# 22
  • Варна
  • Мнения: 10 786
Да не си в ПМС?  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 5 391
"Лошите" нещица не болят, именно в това се състои и коварството им.Съвсем скоро напипах нещо на гърдата си, оказа се фиброаденом, който ще се наложи да махна веднага като родя.Вече свикнах с мисълта.Не се тревожи, навреме взетите мерки ще ти дадат нужното успокоение. Peace

# 24
  • Мнения: 1 382
Сигурно е фиброаденом.Махнах един преди 2 години на лявата гръд и сега на дясната,гледам да не го мисля много,че кърмя.Задължително ще го махна по-нататък.Доброкачествените също не болят

# 25
  • Мнения: 2 381
В коя част на цикъла си?
Марчето, без да се паникьосваш не пропускай преглед.

# 26
  • Мнения: 5 622

 Средата. Точно погледнах в календара, в който отбелязвам,но точно този път съм забравила да отбележа когато ми е дошло.  Confused По принцип е трябвало да ми дойде на 7-ми януари.Аз даже нямам спомен да ми е идвало Crazy, ама мъжа ми каза,че съм била в цикъл наскоро.И понеже ми идва навреме,ако предположим, че съм заковала на датата 7-ми,сега би трябвало да съм в средата,около овулацията(или малко след, че преди няколко дена ме боляха яйчниците,т огава ще да е била овулацията  Thinking)

# 27
  • Мнения: 2 381
Буба, преглед на гърдите се прави след свършване на М, понеже гърдите са най- спокойни. Ако овулацията ти е минала, изчакай следващия цикъл.
Намали кафето и шоколада, изобщо кофеиновите напитки.
Не се шашкай предварително.

# 28
  • Мнения: 5 622

 Ами аз този преглед го правя без време.Тоест всеки път под душа,или пък мъжа ми на седмица две,понякога по-често,понякога по-рядко също ги опипва.И до сега не сме забелязали нищо,ама да не би да сме го пропуснали си мисля,щото то е в долния външен квадрант на гърдата!

# 29
  • usa
  • Мнения: 2 113
Ами аз този преглед го правя без време.Тоест всеки път под душа,или пък мъжа ми на седмица две,понякога по-често,понякога по-рядко също ги опипва.И до сега не сме забелязали нищо,ама да не би да сме го пропуснали си мисля,щото то е в долния външен квадрант на гърдата!

преглед на гърдите не трябва да се прави толкова често, едно, защото гърдите се променят по време на цикъла, друго, защото при толкова чести прегледи губиш представа какво е нормалното усещане на гърдите ти и може да пропуснеш да забележиш новопоявяващо се образувание. най-добре е преглед да се прави веднъж месечно около 3-5 дни след края на менструацията.
както вече са ти казали и други момичета, не се притеснявай, карценомите не болят.

# 30
  • Мнения: 3 405
Бубе, и аз така се бях парализирала от страх, кодто си напипах малка бучка. Имах и остри бодежи. Преглеждах се няколко пъти, през 4 месеца, но на гръден хирург, с ехография. Всички лекари ме посъветваха да не правя все още мамография, заради силните рентгенови лъчи, ехографа също открива такива образувания.
Нищо страшно нямаше в крайна сметка. По време на овулация гърдите стават по-чувствителни, а при мен се оказа, че по-чувствителна е тази, която беше по-активна в кърменето. И трябва да си правя веднъж годишно ехография на млечна жлеза.
Сега съм по-спокойна, дори бодежите ми намаляха след като ми казаха, че всичко е наред. Взимах хомеопатично лекарство за регулиране на овулацията.
Ехографията си правих при д-р Гърдевска в клиника Темелков.
Бъди спокойна!

# 31
  • Мнения: 9 990
Да,и съм оперирана.В болницата чух,че ако боли на напипване,не е страшно.Но каквото и да е-задължително на мамолог,с ехограф даже може да се улови и да те насочт.Успех! HugНа преглед се ходи след цикъл.

# 32
  • Мнения: 3 405
Да,и съм оперирана.В болницата чух,че ако боли на напипване,не е страшно.Но каквото и да е-задължително на мамолог,с ехограф даже може да се улови и да те насочт.Успех! HugНа преглед се ходи след цикъл.

Ти сега ме стресна, всички доктори ме убеждават, че няма нужда от мамография на тази възраст и че мамографа лови само големите образувания, малките по-добре се виждали на ехограф.

# 33
  • Мнения: 5 622
Да,и съм оперирана.В болницата чух,че ако боли на напипване,не е страшно.Но каквото и да е-задължително на мамолог,с ехограф даже може да се улови и да те насочт.Успех! HugНа преглед се ходи след цикъл.

Ти сега ме стресна, всички доктори ме убеждават, че няма нужда от мамография на тази възраст и че мамографа лови само големите образувания, малките по-добре се виждали на ехограф.


Ама и ти четеш по диагонал, явно си паника като мен  Joy
 Момичето точно това е казало-на МАМОЛОГ,но с ЕХОГРАФ,а не да ходиш на мамограф Peace

Днес ще отида да ме види и кръстницата да видим какво ще каже,но от много пипане,сега ме боли повече  ConfusedИ другата ме боли вече..явно не  е сега удобния момент да се ходи на преглед,но мога ли да чакам удобния момент?Мен ме е страх! Аз даже още снощи исках да хукна на лекар.... Confused

# 34
  • Мнения: 229
Не се притеснявай - понякога някои жлези се надуват. Отиди на лекар и ще разбереш!

# 35
  • Мнения: 1 616
Не се паникьосвай, Бубе! Аз пък отидох на преглед без никакви оплаквания и се оказа, че имам мастопатия. Не е нещо опасно и не се нуждае от хирургично или медикаментозно лечение, но ще следим дали има промени. Така че не мисли за най-лошото! Стискам ти палци! Дано след прегледа се успокоиш! И не забравяй да ни напишеш какво е станало!

# 36
  • Мнения: 3 405
Да бе, виж само какво е писала пенелопа, а аз  Shocked...
И аз така бях, хукнах към Джи Пи-то и цялата се тресях от нерви.
И вместо аз да те успокоя, Бубе, ти ме успокои Laughing Благодаря!
Всичко ще е ОК! Peace Laughing

# 37
  • Мнения: 5 622
 Момичета, ходих да ме види кръстницата и се прибрахме преди малко. Според нея има нещо,но не е и точно бучка. Надяваме се да не е сериозно. Записах си час за д-р Брюкнер,която се води една от най-добрите мамоложки във Варна за четвъртък. Едва тогава ще знам повече! Ще пиша след това пак.

Да бе, виж само какво е писала пенелопа, а аз Shocked...
И аз така бях, хукнах към Джи Пи-то и цялата се тресях от нерви.
И вместо аз да те успокоя, Бубе, ти ме успокои Laughing Благодаря!
Всичко ще е ОК! Peace Laughing

Ха,ха, нищо де, важното е да не се поддаваме на паниката.  Peace

# 38
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Бубе, стискам палци да няма нищо. Praynig.А пък ти не се шашкай толкова, макар че всеки би се шашнал сигурно.На мен ми прилича на възпален лимфен възел, ама айде в четвъртък спокойно и пиши после. Hug

# 39
  • Мнения: 2 657
Бубе,исказването е по мой адрес Mr. Green

Преди 2 години мъжа ми ми напипа някакво си топ4енце,мислех да ходя на преглед но все отлагах и като забременях съвсем забравих за това 4удо.по време на бременността ходих на преглед/ехограф/защото ни задължиха от работата и тогава ми казаха 4е вси4ко си ми е наред/лекарят бе от София/.Преди два месеца махнаха от единия тестис на мъжа ми някаква буца,която в последствие се оказа доброка4ествена.След това което го сполетя,аз се сетих за моето топ4енце Embarassed,което ве4е от топ4енце се бе разрастнало до формата на орех ShockedПреди 5 дни отидох при хирург,който след като видя каза 4е това нещо е трябвало да се види и да се вземат мерки още на онзи преглед дето съм ходила.лекарят ме изпрати на снимка/мамографска/но имам 4ас 4ак за 2.02.като ми каза 4е след снимката или ще ми правят пункция и ще ме режат след това или направо ще си ме среже и след това ще се гледа под микроскоп дали е доброка4ествено или злока4ествено.

Да ото4ня-не ме боли нищо.това е моята история Embarassed


Бубе стискам палци вси4ко при теб да е наред Praynig

# 40
  • Мнения: 9 990
Така-при малко съмнение се прави биопсия ,след около 10 дена излизат резултатите дали е аденом/доброкачествено/ или карцином.Такова нещо-като възрастта за успокоение-няма.Възрастовата граница е паднала много надолу.Пред кабинетите  чакат много момичета в ученическа възраст даже.За сведение-аз бях на 24 когато си го открих,оперираха ме почти година след това.Пред мен в операционната вкараха ученичка.Т.нар операция всъщност е изваждане на въпросната бучка/ако се налага/ и това е биопсията.Прави се с местна упойка и е около 20-30 минути.Важно е да се отиде след цикъл,за 1 седмица коренна промяна в ситуацията едва ли ще настъпи.И без паника-естествено не пожелавам никому,но хванато в ранен стадий-няма да имате проблем.Профилактика се нарича това и скоро имаше и тема даже...В много случаи място за притеснение няма,тъй като наистина се получават мастни образувания,но един преглед би бил от полза при всякаква ситуация.Успех. Hug

# 41
  • Мнения: 3 478
Аз също съм чувала, че раковите образования по гърдите не болели. Дали е така наистина незнам, но щом и други са го чували е успокоително. Стискам палци всичко да е ок. Praynig

# 42
  • Мнения: 5 622
Бубе,исказването е по мой адрес Mr. Green

Преди 2 години мъжа ми ми напипа някакво си топ4енце,мислех да ходя на преглед но все отлагах и като забременях съвсем забравих за това 4удо.по време на бременността ходих на преглед/ехограф/защото ни задължиха от работата и тогава ми казаха 4е вси4ко си ми е наред/лекарят бе от София/.Преди два месеца махнаха от единия тестис на мъжа ми някаква буца,която в последствие се оказа доброка4ествена.След това което го сполетя,аз се сетих за моето топ4енце Embarassed,което ве4е от топ4енце се бе разрастнало до формата на орех ShockedПреди 5 дни отидох при хирург,който след като видя каза 4е това нещо е трябвало да се види и да се вземат мерки още на онзи преглед дето съм ходила.лекарят ме изпрати на снимка/мамографска/но имам 4ас 4ак за 2.02.като ми каза 4е след снимката или ще ми правят пункция и ще ме режат след това или направо ще си ме среже и след това ще се гледа под микроскоп дали е доброка4ествено или злока4ествено.

Да ото4ня-не ме боли нищо.това е моята история Embarassed


Бубе стискам палци вси4ко при теб да е наред Praynig



Миличка, аз пък на ТЕБ стискам палци! Надявам се, че и твоето ще  се окаже нещо не страшно, както се надявам и  моето  Hug

# 43
  • Мнения: 861
Бубе дай някакви координати и инфо на тази докторка, че и аз май съм за там. Аз ходя при д-р Нешкински, доволна съм, но ще съм по-спокойна ако чуя още едно мнение.

# 44
  • Мнения: 181
Здравей,
година, две след раждането на сина ми, открих уплътнение на едната гърда, доста голямо като площ и естествено се шашнах. отидох на преглед и установиха подобно по-малко уплътнение и на другата гърда - лекаря постави диагноза - мастопатия, за наблюдение, не ходих на мамограф, защото не е препоръчително за жени под 40 години, поне така ми казаха. През годините ходех от време на време на прегледи, не ставаше по зле, само при овулация и преди цикъл ме наболяваха.
Сега в момента не ги напипвам, не знам доколко мога да ги броя за изчезнали и каква роля имаше кърменето, но е факт, че в момента ги няма.
От сърце ти пожелавам да е нещо такова безобидно и да нямаш никакви проблеми.

# 45
  • Мнения: 2 657
Бубе и аз си уредих да мина утре на снимка Mr. Green

Ще докладваме и двете за прегледите Wink

# 46
  • Мнения: 888
   Хеи,Бубе,аз не съм се включвала в темата,но следя нещата...
   Как е?Ходи ли на лекар днес?
   Вярвам,че всичко е минало безпроблемно...   newsm10

# 47
  • Мнения: 2 657
Ето ме Grinning
Днес цял ден се вла4их по лекари и минах на снимка Mr. Green
Диагнозата ми е-ФИБРОМАСТОПАТИЯ.
Ще трябва да ме режат Sick

Бубе,кажи какво стана с твоя преглед?

# 48
  • Мнения: 888
   Лелеее,милата...
   Не мога да те успокоя много с това,че добре че не е нещо по-лошо   Embarassed
   Стискам палци всичко да се нареди    bouquet
   

# 49
  • Мнения: 181
Ioana здравей - какво налага операцията. Не съм много веща, но както писах и аз дълги години съм с подобна диагноза и дума не е ставало за операция.
Извинявай, че се намесвам, сигурно не ти е до това да ми отговаряш, ама се питах дали не ти трябва второ мнение на лекар!

# 50
  • Мнения: 2 657
Тангео,днес минах при двама лекари и двамата бяха единодушни операция.

Надявам се някой който е бил или има същата диагноза да обясни по-подробно Winkзащото на мен това нищо не ми говори Embarassed

# 51
  • Мнения: 9 990
В повечето случаи се препоръчва отстраняването на проблемния участък с цел биопсия.Това налага причината,че мутацията на клетки от доброкачествена може да премина в злокачествена/това ми обясниха на мен при моята операция/Неприятно е,че е нарастнала бучката,но се изрязва вътрешно и операцията е козметична.Т.е. и със старание на хирурга белегът е малък.При фиброаденом на млечната жлеза дори се препоръчва кърмене/за нераждали-скорошно забременяване/Успех.

# 52
  • Мнения: 1 616
И аз моля за обяснение - има ли разлика между фибромастопатия и поликистозна мастопатия? Втората диагноза ми бе поставена на мен и лекарят бе категоричен, че няма нужда от лечение, а от наблюдение. И в нета четох, че това се схваща в лекарските среди по-скоро като състояние на гърдата, а не като болест... Та съвсем се обърках...

# 53
  • Мнения: 2 657
Пенелопа,меси за светкави4ния отговор  bouquet

Моята е от доста време,та през това време съм кърмила Confused

# 54
  • Мнения: 2 381
В повечето случаи се препоръчва отстраняването на проблемния участък с цел биопсия.Това налага причината,че мутацията на клетки от доброкачествена може да премина в злокачествена/това ми обясниха на мен при моята операция/Неприятно е,че е нарастнала бучката,но се изрязва вътрешно и операцията е козметична.Т.е. и със старание на хирурга белегът е малък.При фиброаденом на млечната жлеза дори се препоръчва кърмене/за нераждали-скорошно забременяване/Успех.

Това е абсолютно НЕвярно.

Доброкачествен тумор - фиброаденом НЕ може да се превърне в злокачествен тумор. Желателно е да се наблюдава, дали расте и не се налага премахването му.  Подобни образувания се наблюдават често при нераждали жени и няма нищо общо с къремнето и забременяването.

Забравих да допълня, че при всяко отстраняване на каквото и да е се прави изследване на отстраненото.

Познавам момиче, чиито гърди са целите в адемноми, по тази логика тя трябва направо да си ходи без гърди от операции по премахването им Simple Smile

Последна редакция: чт, 26 яну 2006, 17:42 от Niki1

# 55
  • Мнения: 2 657
Моето за тези две години нарастна зна4ително.
Що се отнася за изследванията след това-те са задължителни.

# 56
  • Мнения: 2 381
Моето за тези две години нарастна зна4ително.
Що се отнася за изследванията след това-те са задължителни.

Йоана, затова искат отсраняване. Между другото моето беше с големината на бобово зърно и пак го махнаха. Понеже всичко се разви скоростно едва след отсраняването разбрах много неща за аденомите по гърдите.
Исках само да те успокоя, че това не може да прерастне в рак и че е често срещано явление дори сред момичета.

Представлява струпване на млечни клетки на едно място.
Причина за появяването:
Хормонален дисбаланс
Удар

# 57
  • Мнения: 9 990
Далече съм от мисълта да твърдя нещо,аз не съм медицинско лице.Така ми бе обяснено на мен.Като на пациент,който се интересува за това,какво ще му се случи.Все пак на мен ми се случи преди години.Ще потърся ако пазя точната диагноза-може да става въпрос за съвсем друго нещо при мен и затова да ми е обяснено по такъв начин,нямам за цел да объркам,а да успокоя.Интересното е,че масово се отстраняват фиброаденоми.

# 58
  • Мнения: 2 381

Интересното е,че масово се отстраняват фиброаденоми.


Тук за съжаление си абсолютно права  Confused

Иначе аз говоря през цялото време за фиброаденоми, да не стават недоразумения.

# 59
  • Мнения: 7 430
Буба, надявам се, че всичко е наред и нямаш повод да се притесняваш

Хайде - чакаме да кажеш - стискам палци мила Wink Hug

Йоана, съжалявам, надявам се не е страшно Sad Hug

# 60
  • Мнения: 9 990

Интересното е,че масово се отстраняват фиброаденоми.


Тук за съжаление си абсолютно права Confused

Иначе аз говоря през цялото време за фиброаденоми, да не стават недоразумения.

А каква е причината?Точно това ми направи впечатление-в коридора беше пълно с млади момичета и минаваха като на конвейр  newsm78
Колкото до моят случай, тогава се съмняваха хората и много набързо ми направиха биопсията.Йоана, Бубе,   bouquetчакаме новини от вас

# 61
  • Мнения: 5 622

 Момичета, вчера бях на преглед при мамолог и сега ще ви кажа какво стана, за тези от вас, които искаха да знаят.

Докторката каза, че бучката е следствие от кърменето(странно, че чак сега я забелязвам, при положение, че съм спряла да кърмя преди година и 2 месеца..)Проблема е хормонален и сега мястото е възбудено(преди цикъл) и за това ме и наболява. Каза, че ако не се лекува, би довело до по-сериозен проблем. Така, че за тези, които имат нешо, подобно, не го подценявайте и ходете редовно да ви го следят!

На мен ми изписа антибиотик за 5 дена, крем за локално приложение и фитотаблетки. Като свърша крема,след 2-3 месеца, пак съм на преглед, за да ме види и на ехографа, понеже сега поради моментното състояние на гърдата ехографията беше безмислена.
 Peace

# 62
  • Мнения: 5 622

 Сега видях, че на предната страница Йоана е писала за нейния преглед, но аз чак сега го прочетох.... Embarassed

Извинявайте, че едва сега се включвам и аз, но вчера бяхме извън града и затова се забавих с обещаната информация! Hug

# 63
  • Мнения: 3 818
И аз моля за обяснение - има ли разлика между фибромастопатия и поликистозна мастопатия? Втората диагноза ми бе поставена на мен и лекарят бе категоричен, че няма нужда от лечение, а от наблюдение. И в нета четох, че това се схваща в лекарските среди по-скоро като състояние на гърдата, а не като болест... Та съвсем се обърках...

Нимфетка, майка ми е с поликистозна мастопатия от девет години насам. Лекарката й каза категорично,че не се нуждае от операция и до днес си е добре, само ходи периодично на преглед, за да се следят нещата.

# 64
  • Мнения: 3 423

Интересното е,че масово се отстраняват фиброаденоми.


Тук за съжаление си абсолютно права Confused

Иначе аз говоря през цялото време за фиброаденоми, да не стават недоразумения.

А каква е причината?Точно това ми направи впечатление-в коридора беше пълно с млади момичета и минаваха като на конвейр  newsm78
Колкото до моят случай, тогава се съмняваха хората и много набързо ми направиха биопсията.Йоана, Бубе,   bouquetчакаме новини от вас
преди 2 години мен ме оперираха от фиброаденом, защото според лекаря при евентуална бременност от хормоналните промени фиброаденома можело да стане злокачествен.аз реших да не рискувам при условие ,че мислех след година две за бебче и направих операцията .на всички препоръчвам лекарите в онкологията.

# 65
Доколкото съм чела, знам, че ако е нещо опасно не би трябвало да има болка, но не съм никак сигурна дали наистина е така - не съм лекар.
Преди няколко години бях напипала "уплътняване" и гърдата ме болеше при допир. Изтичах на мамолог, направиха ми и снимка, за да се успокоя, че ми няма нищо, макар че мамолога не искаше да ми прави, защото не бях раждала и това можело да увеличи риска от рак. Та тогава ми казаха, че ако е рак, когато започне да боли - вече е твърде късно - т.е. ти ще си разбрала, че го имаш много преди това; оказа се, че е нещо като натъртване - понеже обичам да спя по корем. За около месец отшумя само и повече не се е появявало.

# 66
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Аз пък вече не разбирам...нали кърменето предпазвало от проблеми с гърдите..сега пък чета обратното.  newsm78

# 67
  • Мнения: 2 657
Ей,сега се прибирам Confusedот сутринта как съм излязла в 8,та 4ак сега.Да ви кажа 4естно не виждам смисъл от здравните осигуровки #Cussing outОтивам сутринта при хирурга да си взема направление за в болницата и хубаво той ми дава.Отивам след това в болницата и 4акам една камара време да дойде дежурния хирург.Дотук вси4ко е ОК.Преглежда ме 4овека казва ми да ида в понеделник за да плануват рязането и като погледна датата на направлението то изти4а в неделя #Crazyзащото онзи ми го бил написал със стара дата а не с днешна #2gunfire #2gunfireТа в понеделник отивам при ли4ния за друго направление и да ми пусне кравна картина и ЕКГ и след това в болницата да видя за кога ще ме плануват Rolling EyesЧовека ми каза 4е мога да избирам от местна упойка и обща,аз избрах обща,но това по4ти нищо не ми говори EmbarassedТа ако знаете то4но какво ще ре4е"обща"кажете.Да не би да е спинална,защото като рязаха мъжо му правиха същите изследвания.Ей,бясна съм #Cussing outегати тъпата държава Shocked

Оф,извинявайте,ама стана доста объркано-дано да разберете какво съм написала.Разкарват те като идиот #Cussing out

# 68
  • Мнения: 2 657
Бубе,радвам се 4е при теб не е нещо по сериозно Hug

# 69
  • Мнения: 3 405

 Момичета, вчера бях на преглед при мамолог и сега ще ви кажа какво стана, за тези от вас, които искаха да знаят.

Докторката каза, че бучката е следствие от кърменето(странно, че чак сега я забелязвам, при положение, че съм спряла да кърмя преди година и 2 месеца..)Проблема е хормонален и сега мястото е възбудено(преди цикъл) и за това ме и наболява. Каза, че ако не се лекува, би довело до по-сериозен проблем. Така, че за тези, които имат нешо, подобно, не го подценявайте и ходете редовно да ви го следят!

На мен ми изписа антибиотик за 5 дена, крем за локално приложение и фитотаблетки. Като свърша крема,след 2-3 месеца, пак съм на преглед, за да ме види и на ехографа, понеже сега поради моментното състояние на гърдата ехографията беше безмислена.
 Peace

Бубе, аз съм кърмила преди 7 години и това сега започна при мен, за да съм точна преди 1 година. Аз вземах хомеопатични капсули. Сега не вземам нищо. Но прегледите са задължителни, за да се следят евентуални промени.
Радвам се на хубавите новини, които споделихте, момичета. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 70
  • Мнения: 181
Ioana, обща упойка е когато те приспиват, а местна когато обезболяват мястото, което ще интервират.
Съжалявам за разкарването, аз си мислях, че направленията важат за месец, ама явно не съм в час.
Пожелавам ти всичко да свърши бързо и от тук нататък само хубави неща!

# 71
  • Мнения: 122
Ioana, обща упойка е когато те приспиват, а местна когато обезболяват мястото, което ще интервират.
Съжалявам за разкарването, аз си мислях, че направленията важат за месец, ама явно не съм в час.
Пожелавам ти всичко да свърши бързо и от тук нататък само хубави неща!

направленията важат в рамките на конкретния месец;не би трябвало да са за една седмица?!
Йоанче,горе главата,всичко ще мине добре,заспиваш ...и това е!успех!

# 72
  • Мнения: 70
Здравейте момичета,

На мен също ми предстои операция. Доктора каза, че имам 3 фиброаденома, които трябва да се махнат. Току що видях, че като заключение от прегледа ми е писал: Мастопатия фибро-цистика гл.м., фиброаденома гл.м.
Някой има ли представа какво значи това?
Междудругото доктора ме насочва за операция при д-р Мекянов в Пета градска. Някой чувал ли е нещо за него?
Ще се радвам да пишете.
Чао

# 73
  • Мнения: 9 074
Извинявам се, че връщам темата, но не исках да пускам нова при условие че вече има такава по темата Simple Smile
Въпросът ми е : палпацията, която всяка жена си прави всеки месец, се прави през седмицата след свършването на цикъла, примерно 3-5 дни след него. Това важи ли и за прегледа на гърдите от гинеколог или пък преглед с ехограф, или те могат да бъдат направени по всяко време  newsm78
Благодаря  Blush

# 74
  • usa
  • Мнения: 2 113
Извинявам се, че връщам темата, но не исках да пускам нова при условие че вече има такава по темата Simple Smile
Въпросът ми е : палпацията, която всяка жена си прави всеки месец, се прави през седмицата след свършването на цикъла, примерно 3-5 дни след него. Това важи ли и за прегледа на гърдите от гинеколог или пък преглед с ехограф, или те могат да бъдат направени по всяко време  newsm78
Благодаря  Blush

препоръчително е за всички прегледи на гърдите да се спазва същия принцип - 3-5 дни след свършването на цикъла, но, разбира се, не е задължително. ако си запазваш час за гинеколог или видеозон и няма възможност да те приемат в точно тези дни, по-добре е изобщо да те прегледат, нали Simple Smile?

# 75
  • Мнения: 9 074
Ще имам възможност да си избера ден и час, та затова питах дали трябва да се изчакат подходящите дни, иначе щях да отида веднага. Благодаря ти   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт