Какво, къде, кога... - 2

  • 162 670
  • 1 488
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 38
До колкото разбрах от коментарите на водещия на концерта за елхата, трамваят трябвало да докара едни от участниците на концерта - 144то у-ще, но бил закъсал - те дойдоха чак след 18:30, когато елхата беше запалена вече. Той каза също, че този трамвай щял да поработи още дълго. Но какво ще рече това, дали ще можем да се возим, остана загадка Simple Smile

# 136
  • Мнения: 15 379
От Център за градска мобилност ми отговориха, че след 15.12 ще стане ясно дали трамваят ще превозва пътници по Коледа.
Аз ще следя, че меракът е голям.

# 137
  • Мнения: 8 889
Аз се прибирах точно по Алабин и срещнах трамвая на Алабин и Витошка точно в 18.10 часа, отиваше посока Славейков.
Нямаше пътници, целия светещ. Мина си съвсем безаварийно.  Laughing Даже го снимах. Simple Smile

# 138
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 678
след 15.12 ще стане ясно дали трамваят ще превозва пътници по Коледа.
Дано. Последните пъти не можем да се доредим, а би било интересно. И на мен включая.  Mr. Green

# 139
  • София
  • Мнения: 221
 И ние видяхме трамвая на пл. Славейков. Много красив, на фона на модерните такива.
 Отидохме и при Коледната елха, но децата не бяха много впечатлени. Хареса им само зарята.

# 140
  • София
  • Мнения: 353
 Ние изчакахме трамвая към 17.10 ч. на Константин Величков, но радостта на децата беше попарена, когато единият от водачите ни обясни, че задачата им е да превозят детския ансанбъл до площадчето пред хотел Рила. Казаха ни, че те не носят отговорността за това, че е пусната друга информация.
  Атмосферата и концертът пред Рила ни харесаха.

# 141
  • Мнения: 51
Относно представленията в операта - дъщеря ми съм я водила само на детските представления.
Гледали сме Пепеляшка, Пинокио, Цветята на малката Ида -  балет и оперите специално адаптирани за деца - Вълшебната флейта, Червената шапчица, Бастиен и Бастиена. А Лешникотрошачката сме гледали изпълнена от гостуващ руски балет, тогава дъщеря ми беше на 3 и 11 месеца и толкова много и хареса, че един месец след това я записахме на балет Simple Smile Аз съм гледала Лебедово езеро в операта, много ми хареса, но представлението е доста дълго и затова засега се въздържам да я заведа, а пък и вече ходим и с малката (2г и 10 мес.) и е по-сложно Simple Smile

На дъщеря ми много и харесаха всичките, а на червената шапчица дори я оставих сама да гледа в залата - след това сподели че била малко по-различна приказката, но и харесала. На вълшебната флейта понеже е непозната като сюжет за децата, преди да изпълнят даден откъс или ария - разказваха какво ще се случи, разбира се много артистично. От балетите последно ходихме на Пинокио - въпреки че голяма част от изпълнителите са деца непрофесионалисти, бяха отдадени, емоционални и създаваха чудесно настроение. Представлението беше по-дълго спрямо Пепеляшка и Цветята на малката Ида, но малките го изгледаха без да им доскучае.

# 142
  • София
  • Мнения: 452
 Вие сте по-добре Laughing На връщане от масовката за запалването на елхата минахме по Мария Луиза  и гонихме трамвая до Централна гара, докато разберем, че няма шанс да ни качи  Joy
  Догодина ще пропусна емоциите около Столичната елха или по-скоро ще отидем само за зарята. Такава блъсканица, децата нищо не можаха да видят. Не е за мен тази работа.

# 143
  • София
  • Мнения: 5 170
Някои снощи са харесали ЗАРЯТА, но аз се срамувах. Защото на 3-ти март зарята беше 10 пъти по-къса и "бледа".
На 3-ти март тъкмо започна  и спря. Приличаше на дефектирала заря, приличаше на откъс от частно парти, приличаше на увертюра на снощната, помпозна заря, изсипала се върху главите на софийските деца.
Снощи празнувахме, но какво -запалването на общинската елха! Ние не празнувахме  Рождество Христово, нито освобождение някакво или обединение или някоя независимост.....
Казах на репортерката на БНТ , че зарята на Националния празник 3-ти март е била 10 пъти по-малка и тя каза- Аз какво да направя....

А относно рева на мъничките деца... забелязахте ли? Ние стояхме между сцената и релсите на трамвая и се чувствахме обстрелвани, запушихме си ушите и накрая дори се изтеглихме....

Трамвайчето изглеждаше толкова романтично!

(а Дядо Коледа беше някакъв набеден актьор, с мнго тъп костюм, осанка и речник)

Постът ми стана и той тъп, но за да завърша с нещо хубаво:

Рисувания филм Жирафчето от Кинопанорамата ще гледаме в събота от 12.30 в Дома на Киното без предварително закупуване на билети или в неделя, С ПРЕДВАРИТЕЛНО  закупуване на билети в Евро синема от 12.00 ч

# 144
  • софия
  • Мнения: 25 201
Това е с ретро трамвая е било много тъпо. Защо тогава, изобщо, пускат информация? Щом е било част от "спектакъла" да не пишат нищо на сайт-а си. Не разбирам  newsm78

ЗаСлон, права си за зарята. Ние на 3 март не сме ходили, но помня, че като гледах от вкъщи се запитах дали изобщо е имало такава. Гръмна и ... това беше. Но не е виновна СО, че е успяла с организацията за елхата, а тези, които отговарят за организацията на празника за 3 март са се издънили. Снощната заря беше впечатляваща. Така трябва да бъде. Наистина по едно време имаше много дим, но там пространството е малко .
А, снощи можеха да изберат друг ДК и да намерят хубав костюм. Снощният беше като Дядо Мраз от соц-а, който идваше в работата на майка, когато аз бях дете.

Иначе беше приятно. На дъщеря ми много й хареса. Не съжалявам, че я заведохме. Дори ме е яд, че не отидохме по-рано, а си загубих 1 час да се бутаме пред Народния. И там имаше ДК, но и той беше трагичен. Смятам следващата седмица да дам още 1 шанс на немската традиция, реализирана по български. Дано като е през седмицата да не е такава тъпканица.

# 145
  • София
  • Мнения: 572
juto, както се казва "Господ здрави да ти дава" Simple Smile Толкова ми е полезна информацията в блога ти!

# 146
  • София
  • Мнения: 452
Цитат
1 час да се бутаме пред Народния. И там имаше ДК, но и той беше трагичен.
Останах само за минута. Ей, повсеместна профанизация....

# 147
  • Мнения: 3 993
Относно представленията в операта - дъщеря ми съм я водила само на детските представления.
Гледали сме Пепеляшка, Пинокио, Цветята на малката Ида -  балет и оперите специално адаптирани за деца - Вълшебната флейта, Червената шапчица, Бастиен и Бастиена. А Лешникотрошачката сме гледали изпълнена от гостуващ руски балет, тогава дъщеря ми беше на 3 и 11 месеца и толкова много и хареса, че един месец след това я записахме на балет Simple Smile Аз съм гледала Лебедово езеро в операта, много ми хареса, но представлението е доста дълго и затова засега се въздържам да я заведа, а пък и вече ходим и с малката (2г и 10 мес.) и е по-сложно Simple Smile

На дъщеря ми много и харесаха всичките, а на червената шапчица дори я оставих сама да гледа в залата - след това сподели че била малко по-различна приказката, но и харесала. На вълшебната флейта понеже е непозната като сюжет за децата, преди да изпълнят даден откъс или ария - разказваха какво ще се случи, разбира се много артистично. От балетите последно ходихме на Пинокио - въпреки че голяма част от изпълнителите са деца непрофесионалисти, бяха отдадени, емоционални и създаваха чудесно настроение. Представлението беше по-дълго спрямо Пепеляшка и Цветята на малката Ида, но малките го изгледаха без да им доскучае.

Благодаря за споделените впечатления. Вече и аз имам такива, вчера гледахме детския балет "Пепеляшка". Самият балет много ни хареса, представлението е кратко около 45 минути, съвсем достатъчно да не се отегчат децата. Имаше малки деца под 3 годишни, на тях също им беше интересно. Чудесни костюми, прекрасни млади актьори, играха с много настроение.
НО! Обстановката никак не ми допадна. Играят в една зала на 7-мия етаж, наричат го камерна сцена, но пресилено според мен. Сцена няма, нито подиум дори. Залата е с нисък таван и като се напълни с хора става голяма жега, за което допринася и силното парно, както беше вчера. Актьорите лъснаха от пот здраво. След представлението попитах разпоредителката защо е така, даде ми горното обяснение за ниския таван плюс, че не можели да регулират парното Mr. Green. Освен това в тази зала не са направили една свестна подова настилка дори, та горките балетисти танцуват върху стар захабен балатум. Отделна тема, че седяхме на пластмасови столове...Абе цялата зала е пригодена, но не както трябва. Създава се усещане за аматьорско изкуство, имах чувството, че у нас са дошли да ми танцуват балет в краката.  Laughing Някак принизено е изкуството в тия смешни условия.
Аз лично повече няма да плащам по 8 лева за билет за т.н. камерна сцена. Смятам, че нито изкуството балет, нито актьорите (млади,амбициозни,артистични, чудесни бяха  Heart Eyes), нито ние публиката, заслужаваме да бъдем поставени в такива мизерни условия. Това, че там играят само детски спектакли не оправдава ръководството на Операта, децата ни не са "втора" категория хора.  Naughty
Занапред само на голямата сцена ще гледаме представления!
Задава се "Лешникотрошачката", през декември и януари ще играят доста представления, на голямата сцена. Вчера ни казаха, че е съвсем подходящ за деца.

# 148
  • Мнения: 38
juto, както се казва "Господ здрави да ти дава" Simple Smile Толкова ми е полезна информацията в блога ти!


Много благодаря! С дружни усилия ще става все повече!

# 149
  • Мнения: 4 204
http://www.satirata.bg/programa/2012/12/
16 Декември, Неделя - Държавен Сатиричен Театър

начало: 11:00

Андерсенови приказки

камерна сцена

Общи условия

Активация на акаунт